Energy 12EP400PWD active speaker
Sold out: July 27, 2011, 10:59 am
Search active listings
Like a new one [used]
For sale
Magyarország
Description
huendeskes
two-way, active plastic speaker 12" woofer and 1" horn tweeter,
amplifier: 400W, active power amplifier per unit,
inputs: 1 x microphone Combo (XLR + Jack) 1 x line Combo (XLR + Jack),
three-band equalizer,
output: XLR,
analog limiter,
volume control,
power supply: 230V/50Hz,
frequency response: 50 Hz-18 kHz,
dimensions: ( H x W x D ) 600 x 451 x 391 mm,