Tudom, hogy GS ,de megpróbálom hátha.
Tudom, hogy GS ,de megpróbálom hátha..
Lányom tanul zongorázni,tanárnője szólt,hogy az itthon lévő szinti nem alkalmas a fejlődéséhez,mivel nem kalapács mechanikás,hozzászokik a kis erejű billentyűnyomáshoz,és ez zongorán nem jön ki..
Kérdésem,egy digitális zongora is ilyen,vagy lehet állítani hogy olyan hatása legyen a billentyű nyomásra mint egy zongorának?
Egyáltalán van kalapácsmechanikás,nem horror áru elektromos zongora?
Üdv!
Lányom tanul zongorázni,tanárnője szólt,hogy az itthon lévő szinti nem alkalmas a fejlődéséhez,mivel nem kalapács mechanikás,hozzászokik a kis erejű billentyűnyomáshoz,és ez zongorán nem jön ki..
Kérdésem,egy digitális zongora is ilyen,vagy lehet állítani hogy olyan hatása legyen a billentyű nyomásra mint egy zongorának?
Egyáltalán van kalapácsmechanikás,nem horror áru elektromos zongora?
Üdv!
AttilaV
2016.10.06. 10:53:36Üdv!
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a billentésérzékeny miben más a kalapácsmechanikánál,elektromos zongoránál?
Flór Gábor
2016.09.26. 16:33:17A forint árfolyamát tekintve tényleg olcsóbb. Amúgy nem (hacsak nem valami atom jó helyen vetted, a 100-as 95 és 100 között volt), de még mindig a legolcsóbb megbízható kalapácsmechanikás szobazongora.
AttilaV
2016.09.26. 16:29:19120..benéztem,de tényleg nagyon jó.
A tanárnő is ajánlotta a 100-ast,de azt már nem gyártják,és a 120-as az eladó szerint olcsóbb mint az elődje volt:)
Gyerek örül,így én is:)
Flór Gábor
2016.09.26. 16:20:29Gratulálok, az jó választás. (Van még 100-as? Azt hittem, a 120 a legkisebb.)
AttilaV
2016.09.26. 15:07:59Casio CDP -100-ast vettem végül.
Lányon huszonéves zongoratanárnője,felajánlotta, hogy eljön és segít választani..:)
Nem tudtam kihagyni.
Köszi az infókat!!
Flór Gábor
2016.09.26. 14:46:17Erre a célra otthoni cuccok kellenek, nem stage zongorák, az egy drágább kategória, de ott is magasabb szint a kalapácsmechanika. Amit ajánlottam Casio, azt nekünk zongoratanárok ajánlották, gyerekem is azon tanult, feleségem azon készült az egyetemi vizsgáira, úgyhogy bevált model, és a piacon jelenleg a legolcsóbb. Nem tud semmit a zongorahangokon kívül (egy kis vibrafon, meg elektromos zongora, de nem ez a fő profilja).
Sailor
2016.09.26. 09:32:38Utánaolvasgattam, és sok helyen nem tisztázzák és keverik (angol oldalakon is) a súlyozást és a mechanikát. (Talán ezért kevertem egybe én is)
Amire jutottam:
Kalapácsmechanika: a mechanikát utánozza, pl az utolsó pillanatban a kalapács már repülve ütközik a húr(ok)nak, nem direktbe nyomjuk neki hogy az ütközés után visszaeshessen szabadon, és ne tompítsa/állítsa meg a hangot, és a húr kicsenghessen. Ezért a húrok alatt helyezkedik el a kalapács és a mechanika.
A vastagabb/mélyebb/nehezebb húrok miatt a mélyebb hangoknál nehezebb kalapácsokat alkalmaznak, ezt a súlyozás utánozza.
Orgonánál ugye a dinamikát nem lehet szabályozni a billentyűzettel, mert a szelep vagy nyit és a síp szól, vagy zárva marad a szelep. Ez a szuper könnyű, rugóval visszatérített szintetizátor billentyűnek felel meg, de igazi kifejező zongora játékra alkalmatlan. (Orgonánál más megoldások léteznek)
És nyilván a turnézás közben, vagy próbára cipeléskor számít a hangszer súlya, ezért van létjogosultsága az egyszerűsített megoldásoknak.
Vásárlás előtt szerintem beszélj a tanárnővel mindenképp, és esetleg fusd át az alábbi kalauzokat:
www.bestbuy.com
techland.time.com/
AttilaV
2016.09.23. 06:50:10Köszi a segítségeket.
GS Fanatic
2016.09.23. 00:01:21Esetleg itt is lehet nézelődni: gsfanatic.com
Kala
2016.09.22. 22:10:51Én ezt tudom ajánlani. Tegnap teszteltünk le egy rendelésre érkezett példányt, nagyon jó a billentése és eszméletlen hangja van, millió hasznos szolgáltatással: gsfanatic.com vagy tradicionálisabb kivitelben ez: gsfanatic.com
Flór Gábor
2016.09.22. 22:10:09A súlyozott és a kalapácsmechanika teljesen mást jelent. Súlyozott nem alkalmas zongora kiváltásásra. Kalapácsmechanikás igen. Aztán abban lehet százféle, de az olcsó kategóriában, ami tartós is, ez a Casio sorozat megbízhtaó. van még mindenféle noname, azokról jóüt nem hallottam, főleg tartósság szempoontjábóól, meg vannak a ˝nagyok˝, amik rohadt drágák (és nem feltétlenül jobbak billentés szempontjából, amiben többet tudnak, az a plusz feature, amit egy zongoratanuló tanulás céljából soha nem tud kihasználni). A polifóni még egy fontos dolog, de a 48 hang bőven elég, mert annál töbet nem kell egyszerre nyomogatni úgysem. És ha a gyerek zongorista lesz, úgyis kénytelen leszel venni valami rendes zongorát, mert pl. azokat a modern darabokat (már Bartók is írt ilyet), ahol bizonyos billentyűket lenyomva kell tartani, hogy az üres húr rezegjen amikor lenyomod a másikat, nem lehet digitális zongorán megcsinálni.
Sailor
2016.09.22. 21:56:29A gyártók ezeket a súlyozott billentyűket kifejezetten fejlesztik hogy minél ˝tökéletesebb˝ a valódihoz hasonló legyen.
A digitális zongora megnevezésű hangszerek tudják ezt (a szintetizátorok vagy master/MIDI billentyűzetek nem feltétlenül). Nyilván az 500k-1,5M HuF hangszerek a gyártók szerint sokkal jobbak, de a 100-150 közötti hangszerek is másolják a mechanikus billentyűzetet, és használhatóak.
Szerintem ez nem állítható, hiszen ahogy láttam, magába a billentyűzetbe sűrítik ezt a mechanikát.
3 ˝tudása˝ lehet a billentyűnek:
1: kalapácsmechanika(súlyozás), ˝real feel˝ akusztikus zongora mechanikáját utánozza
2: leütésérzékenység(velocity sensitive) (ezt javaslom, hogy ilyet szerezz be) azt jelenti hogy a leütés gyorsaságát érzékeli ahogy a valódi zongorakalapács is a gyorsaságnak megfelelően szólal meg halkabban vagy hangosabban (Ha jól értem a Gábor által linkelt casio-n ez a 3. pont a 3 féle érzékenységgel, ebből valószínűleg az egyik olyan, hogy bármilyen erővel nyomod mindíg ugyanúgy szól)
3: aftertouch (valódi zongoránál ilyen nincs) a billentyű tejes lenyomása után még lenyomva lehet tartani, és további efektet pl vibrátót hozzárendelni a teljesen lenyomott billentyű utánnyomogatásához.
Flór Gábor
2016.09.22. 21:08:44Persze, hogy van. Mondjuk, nem tudom, mit jelent neked a horror ár, de az alap Casio Prívia 100000 körül nagyon jó billentésű. Ez is jó (valószínűleg van, ahol olcsóbb, de ez sem vészes): www.hangszerdiszkont.hu
Nekünk egy régebbi van, megvan vagy 10 éve, zongorista ajánlotta, megfelelt a zongoratanárnak is, és egy csomó ismerősöm vett azóta hasonlót, mindenkinek jó volt eddig.