Kérem a tanácsotokat, segítségeteket - ˝looper˝ pedál ügyben.

Sziasztok!
Kérem a tanácsotokat, segítségeteket - ˝looper˝ pedál ügyben. Teljesen ismeretlen előttem a szerkezet,használata, tudásszintje, egyéb lehetőségei. Hol lehetne ennek utána nézni, olvasni? Pl. ilyenekre lennék kíváncsi, ha felveszek egy gitárt, majd egy basszust azt utána egyből olyan formátum, hogy letölthető számítógépre, direktbe a pedálról, vagy sok minden kell még hozzá? Bocs a tudatlanságért, de nem volt dolgom még vele. Köszönöm előre is, ha van jó tanács az ügyben, üdv Robi
    Počet komentov - 15
  • 15.

    Ezt például nem hagynám ki a helyedben, ha nincs lelakva, nagyon jó vétel:
    gsfanatic.com
    Nekem is ilyen van, bár szerintem téved a hirdetõ a true bypasszal.

  • 14.

    Azt mondanám, két fő felhasználási területe van a frázis loopereknek. Az egyik az előadás (live looping), ami persze lehet nézők nélküli előadás. (Gyakorlás, vagy youtube video mint pld. Neon Vines). Ez az irány többnyire - de nem kizárólag - egyszemélyes műfaj. Én levittem próbaterembe (dobos + basszus) de nem igazán sikerült jól, elcsúszott a loop és a zenekar. Nem biztos, hogy a zenekar volt a hibás, u.i. a looper pontos indítása és megállítása nagy gyakorlatot igényel, nekem eleinte egyedül sem sikerült. A másik felhasználási terület a gyakorlás / számírás. Ilyenkor betolsz egy dobot (vagy a beépítetted használod), szőnyeget és/vagy akkordokat, basszust, utána lehet rá szólózni. Ezzel már elég jó dolgokat sikerült összehoznom, miután az indítás/megállítás már nem okozott annyi problémát. De nekem erre is inkább a DAW vált be, mert ott sokkal kényelmesebben lehet egy szám szerekezetét is szerkeszteni, megváltoztatni. Az okosabb looperrekkel is lehet több részből álló számot/alapot kezelni (lábalni), de nekem valahogy nem állt kézre (lábra). Leginkább az intro/outro okozott fejtörést.

    Van egy harmadik területe is, amikor a looper ˝szerszám˝. Például pedálokat akarsz kipróbálni, potikat tekergetni, A/B összehasonlítani, ilyesmi. Felveszel egy futamot / skálát / harmóniamenetet, éneket, akármit - majd leteszed a 15 kg-os basszusfuvolát, és a pedál ismétli a felvételt, te meg tekergetef a potikat, kapcsolgatod a pedálokat, stb. Sok Youtube ismertető készül így. Persze lehet úgy is, hogy valaki játszik, valaki más meg tekergeti a potikat. Ha van rá stáb, akkor miért ne. De ha egyedül dolgozol, akkor hasznos lehet egy looper. Erre is lehet DAW-t használni, de akkor az már szinte reampolás, a maga kihívásaival.

  • 13.

    Szerintem is egy teljesen egyéni zenélési stílus, akár one man band, ugyanazzal vagy több különböző hangszerrel, akár zenekarhoz plusz réteg hozzáadása (ha nincs ritmusszekció de kíséret is lehet...) illetve hosszabb (versszaknyi) és rövidebb (sor vagy 1-2 ütem) loopok variálása azt kívánja hogy a zenész komplett zenét időben és a hangszerenként átlássa, szóval hogy előre legyen fogalma a részek hosszúságáról, illetve hogy mikor melyik sáv=hangszer van előtérben vagy háttérben.
    Szóval egyszerűtől bonyolultig terjedő zenei eszköz, és igazán nem a magányos ba..ás jut eszembe, hanem ha valaki tökéleteset akar az egész darabot a kezében tarthatja, persze ehhez magasfokú kreativitás, és hangszeres tudás kell.
    Nehéz definiálni, tényleg sok lehetőséget kínál, és erre sok példa található: Barabás Lőrinc (trombitás), hogy csak egyet emeljek ki, a többi a jutyúbon pl BOSS loop contest címszó alatt.

  • 12.

  • 11.

    Talán Jaco volt az első , akitől ilyesmit hallottam ( vagy 45 éve)!

  • 10.

    @kadlecsik imre: ˝nem akart vele senki sem zenélni?˝ Például Victor Wootennel? Pedig nézd csak:


    Az élő együttzenéléshez való ragaszkodással természetesen egyet is lehet érteni. De mint más dolgoknál, itt is az a kérdés, hogy egy eszközt mire és hogyan használnak. Az ˝ez egy zenekargyilkos, rosszirányú alapelvreformáló közösségelleni zenei eretnekség˝ ráillik egy zeneidegen attitűdre, de magát a loopert nem merném így definiálni :-).
    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 9.

    A youtube-on nagyon sok looper tesztje/összehasonlítása fent van, biztosan találsz az ízlésednek megfelelőt. A fő paraméterek talán a hangminőség, a rögzíthető rétegek száma, a rögzítési idő, a kezelhetőség, a kiviteli minőség, meg persze az extrák (pl.dobgép/dobsáv). Lesznek különbségek, mint ahogy digitális felvevők közt is vannak, nem is kicsik. Hazabeszélni nem akarok, mert én is árulok ilyen pedált, de sok mindenre jó lehet, akár zenekarban is (de pontos dobos kell hozzá), pl. ha egyedüli gitáros vagy, több szólamban/sávon is tudsz egyszerre gitározni (felvételeken rockban a gitár sosem egy sáv), tehát nem törvényszerű, hogy aki ilyet használ magányos harcos:-) Nem mellesleg nem kell magaddal cűgölj egy komplett IT infrastruktúrát.

  • 8.

    Azért van mégis kivétel, de a Tamásnál ez megbocsájtható. A looper 7 : 00 nál kezdődik.

  • 7.

    Azt hiszem ez is egy művészet, looper kezelés felső fokon, egyszemélyes zenekar. Erre én soha nem lennék képes 2 okból : a technikai tudásom nem éri el ezt a szintet, a másik pedig ahogy Keve írta saját fordításomban ez egy zenekargyilkos, rosszirányú alapelvreformáló közösségelleni zenei eretnekség. Biztosan kettéfűrészelném az összes gitáromat, ha egyedül kellene zenélnem. Ez valami olyasmi mint egyedül ba.. ni . Minden tiszteletem a munkájuk előtt, de mindíg csak 1 kérdés jut eszembe, hogy nem akart vele senki sem zenélni? Talán utálatos a természete?

  • 6.

    ˝mily gyönyörűség, íme lásd, amikor az atyafiak együtt muzsikálnak˝ looper pedállal ilyenben nem lesz részed ;)

  • 5.

    Most vittek el a gs-en elõled egy jamman stereo-t, ha énekelsz is és 1 sáv elég, az ár-ertékben ideális.
    De ha van interfészed, a guitar rig 5-ben fasza 2 sávos looper van, abból mixben és rétegenként is mentheted a gityót meg a bészt.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 4.

    Érdemes megnézni pár Tash Sultana, Dovydas, Neon Vines videót.

  • 3.

    Szia, nekem nux loop core delux om van, ès imádom. Ezt a számítógépes digidugit nem csináltam, de van rajta usb amiből következik, hogy max egy ingyenes segèdprogit letöltesz és műkszik. Sok loopert nèztem át majd tudás, minősèg és használhatóság (mèret) szerint èn ezt ajánlom mindenkinek aki otthoni gyakorlásra szánja. 99 dalt tudsz elmenteni és előhívni. Az mindenre is elég sztem. Úgy 2 ève használom és kiváló.

  • 2.

    A jelzett célra inkább számítógép és többsávos hangrögzítő program (--> DAW) alkalmas. A loopert leginkább egy hangszerrel összekapcsolva, ˝élőben˝ használják. De van olyasmi is, amire te gondolsz, pl.: www.boss.info/. A looper ˝hétköznapibb˝ használatához még pl.:
    - aktivgitar.hu/
    - hu.wikipedia.org
    - gsfanatic.com
    - az egyik legismertebb ilyen: www.hangszeraruhaz.hu (részletes leírás az oldal alsó felében)
    - ...

  • 1.

    gitarhangtechnika.ghost.hu

GS Aktívny