Üdv mindenkinek, meg kopott, töredezett a lakk a gitárom nyakán hátúl, hát lecsiszoltam baba lett, de nem tudom milyen lakk lenne rá ideális, és hol lehetne beszerezni?
Köszönöm!!
#20 A csipába, ezt valaki fordítsa le nekem (nem fizetek érte) szanszkritre és jiddisre, de az eszperente is menő lenne. Mi van a pedes között, meg milyen fog vagy SIR?
Útmutató póruskeresőknek:
˝Inter pedes est figura,
Inde fluit aqua pura,
Barbam habet, sed non dentes,
Inde oriuntur gentes.˝
- hamár polárisan nem megy...
#18 Szerintem ez tapasztalat kérdése és ezért kell a nagy öregektől tanulni (keresztrejtvényt fejteni)!
-Női nemi szerv, 4 betű, mi az?
-Vízszintes vagy függőleges?
-Vízszintes!
-Akkor az a száj (északi pólus)!
;-DDD
Egyébként nem mindegy? Ahol szőrös oda kell tenni a kóbit azt valami csak lesz vele. Max ha elfordul tudjuk hogy ugyanolyan északi, mert az taszítja.
Manapság már nem lehet így megtalálni sötétben a déli irányt,legalábbis ritkábban. Ízlés kérdése,én szeretem a hagyományos dolgokag,az autóm 25 éves,meg nem válnék tőle,a gitárjaim sem fiatalabbak 25-nél,sőt. De nagyon eltértünk. Ugyanitt alumínium / vörösréz vinzására képes mágnest keresek. Taszító van köszönöm,csak sokat fogyaszt.
Szerintem pórus a helyes terminológia. Van az anyag, és közte a levegővel kitöltött üregek vagyis a pórusok. Ezeket a lukakat lezárhatjuk a felületkezeléssel, ilyen a szigetelő/tömítő sealing wax (lásd: Puff the magic dragon) illetve adott kezelések levegő és páraátjárást engedik, ilyenek az open pore (r!-betű) finishek.
A waxokban a méhviasz oldószerekben és olajokban van oldva ezért tud beszívódni a pórusokba - az oldószer elpárolog az olaj gyantásodik ha hagyják.
Eredeti bejegyzés megtekintése
Eredeti bejegyzés: A waxokban a méhviasz oldószerekben és olajokban van oldva ezért tud beszívódni a pólusokba - az oldószer elpárolog az olaj gyantásodik ha hagyják.
Airchild, köszönöm a leírást!
Egy gitárom van olyan, aminek nem lakkozott a nyaka, ki fogom próbálni rajta. Valószínűleg érdemes speciálisan ehhez való keveréket venni, a tiszta méhviasz, amit én használok (finommechanika, gyorsulásérzékelők rögzítéséhez, de használják pl. optikában is lencserögzítéshez kis tömeg esetén), 30-35 fokon hamar képlékeny lesz, de viszonylag hamar kikeményedik, nem tudom elképzelni, hogy a pórusokba tudna szívódni kihűlés előtt, ezért voltam kíváncsi, mi a technika.
Nitrolakk: én a pályamotorom tankját és sárvédőit fújtam spay-s nitrolakkal, januárban, kazánházban, és gyorsan...a sárvédőkre csak 2 réteget fújtam (a két réteg alap + 3 réteg szín fölé), jó is lett, a tankra 4 réteg ment, és kapkodtam, nem volt ideje kikötni az alsó rétegeknek, szét is repedezett...szóval valószínűleg a türelem hiányával lehet jól elrontani. Ha gitáron fogok ilyesmit csinálni, az olyanon lesz, amit erre veszek 15-20 ezer forintért.
Ha így kérdezed szerintem A nitrót ne próbáld meg. Az nem kezdő feladat. Nehéz vele szépen dolgozni. Nagyon gyorsan szárad, nagyon vékonyan kell felhordani mert különben napokon heteken belül berepedezik. Rétegzek között csiszolni stb. A kérdés az hogy mire vagy berendezkedve. Van kompresszorod festekszóród vagy sprayvel akarod megoldani?
Ha csak egy nyak lakkozása és egyébként nem szempont a saját kezed munkája en inkább azt mondanám vidd el egy hangszereszhez. Nem lesz drágább mint ha mindent megveszel hozzá.
Ha te akarod csinálni az más. Valami jó minőségű parkettalakk jó lehet. Az is keményfa. Vagy sell lakk bar az sem egyszerű de nem vészes bar nem tudom nyakon milyen viszont nem kell hozzá semmi felszerelés.
De vannak már pl parketta olajok is amiket egy vagy max két rétegben kell felhordani és tényleg bírják is a strapát. Pl a Milesinek van ilyenből aminél szinpaletta is van. Árnyalatot is választhatsz.
Vagy a klasszik olaj wax. Valami kemény olaj pl lenolaj. 1 Vagy két réteg. Ezt hagyni kell teljesen megszáradni ez több nap vagy hét. Utána nagyon vékony méhviasz ami bútorra vagy hangszerre való nem cipőre!
A waxozáshoz csak annyit 1-2 napig illik békén-hagyni hogy kikeményedjen mert különben kioldódik a pólusokból is. Én is ezt stageshop.hu szoktam használni.
Volt egyébként, hogy tiszta méhviaszt használtam, azt melegítettem, és mikor kezdett kihűlni, de még folyékony volt, akkor dörzsöltem be belemártott ronggyal. A gyári wax viszont sokkal könnyebben kezelhető, nem kell melegíteni, ezért inkább azzal dolgozom.
Én konkrétan olyan waxot használok, ami méhviasz alapú, de azt hiszem, van benne más fajta viasz is. Stageshopból rendeltem legutóbb, ha jól emlékszem valami Wax Deluxe a neve. Melegíteni nem szoktam, szobahőmérsékleten tárolom, úgy is viszem fel, annyi, hogy nagyon megtisztított, zsírtalanított kézzel szoktam csinálni , így a kéz melege hozzáadódik. :) A folyamat úgy szokott nálam történni, hogy leheletfinom smirglivel, óvatosan átmegyek a nyakon, aztán citrommal letisztítom. Utána megy rá a fegyvertusa olaj, ezt mikroszálas ronggyal hordom fel. Utána jön a wax, ezt nagyon tiszta ujjal, kézzel viszem fel, és kenem szét, majd egy puha finom kefével végigmegyek rajta, hogy jól bejusson a fa pórusaiba. A legvégén egy másik (! ) mikroszálas ronggyal még áttörlöm, és kész. Nem tudom, hogy tényleg így kell-e csinálni, de eddig ez tűnt jónak. :)
Eredeti bejegyzés megtekintése
Eredeti bejegyzés: Én konkrétan olyan waxot használok, ami méhviasz alapú, de azt hiszem, van benne más fajta viasz is. Stageshopból rendeltem legutóbb, ha jól emlékszem valami Wax Deluxe a neve. Melegíteni nem szoktam, szobahőmérsékleten tárolom, úgy is viszem fel, annyi, hogy nagyon megtisztított, zsírtalanított kézzel szoktam csinálni , így a kéz melege hozzáadódik. :) A folyamat úgy szokott nálam történni, hogy leheletfinom smirglivel, óvatosan átmegyek a nyakon, aztán citrommal letisztítom. Utána megy rá a fegyvertusa olaj, ezt mikroszálas ronggyal hordom fel. Utána jön a wax, ezt nagyon tiszta ujjal, kézzel viszem fel, és kenem szét, majd egy puha finom kefével végigmegyek rajta, hogy jól bejusson a fa pólusaiba. A legvégén egy másik (! ) mikroszálas ronggyal még áttörlöm, és kész. Nem tudom, hogy tényleg így kell-e csinálni, de eddig ez tűnt jónak. :)
Ha esetleg nem ragaszkodsz mindenképp a lakkozáshoz, akkor én is olaj, és wax használatát ajánlanám. Én világos Ballistol Balsin Tusaolajjal szoktam jól bekenni a gitárnyakat, majd waxszal, esetleg méhviasszal kezelem, az eltömíti a pórusokat, nem megy bele nedvesség. A Music Manek nyaka például általában alapból nincs lakkozva, így kezelik őket. De ez csak egy ötlet...
Eredeti bejegyzés megtekintése
Eredeti bejegyzés: Ha esetleg nem ragaszkodsz mindenképp a lakkozáshoz, akkor én is olaj, és wax használatát ajánlanám. Én világos Ballistol Balsin Tusaolajjal szoktam jól bekenni a gitárnyakat, majd waxszal, esetleg méhviasszal kezelem, az eltömíti a pólusokat, nem megy bele nedvesség. A Music Manek nyaka például általában alapból nincs lakkozva, így kezelik őket. De ez csak egy ötlet...
Norbert Nagy
2021.11.28. 06:44:49Eszperente helyett kínrím esetleg?
Lábak közt van egy figura
Mely a tiszta víznek kútja
Szakálla van, foga mégse
Innen bútt ki minden ipse.
Sailor
2021.11.27. 22:27:39#20 A csipába, ezt valaki fordítsa le nekem (nem fizetek érte) szanszkritre és jiddisre, de az eszperente is menő lenne. Mi van a pedes között, meg milyen fog vagy SIR?
ADAK
2021.11.27. 21:57:55Útmutató póruskeresőknek:
˝Inter pedes est figura,
Inde fluit aqua pura,
Barbam habet, sed non dentes,
Inde oriuntur gentes.˝
- hamár polárisan nem megy...
Sailor
2021.11.27. 20:43:31#18 Szerintem ez tapasztalat kérdése és ezért kell a nagy öregektől tanulni (keresztrejtvényt fejteni)!
-Női nemi szerv, 4 betű, mi az?
-Vízszintes vagy függőleges?
-Vízszintes!
-Akkor az a száj (északi pólus)!
;-DDD
Egyébként nem mindegy? Ahol szőrös oda kell tenni a kóbit azt valami csak lesz vele. Max ha elfordul tudjuk hogy ugyanolyan északi, mert az taszítja.
sezlony
2021.11.27. 16:43:3816@Norbi: prémes, mediterrán tipusu nőn, 8.-os bajusszal?
L_K
2021.11.27. 14:47:41Manapság már nem lehet így megtalálni sötétben a déli irányt,legalábbis ritkábban. Ízlés kérdése,én szeretem a hagyományos dolgokag,az autóm 25 éves,meg nem válnék tőle,a gitárjaim sem fiatalabbak 25-nél,sőt. De nagyon eltértünk. Ugyanitt alumínium / vörösréz vinzására képes mágnest keresek. Taszító van köszönöm,csak sokat fogyaszt.
Norbert Nagy
2021.11.27. 12:40:00A moha a fán az északi, a nõn a déli pólust jelzi.
sezlony
2021.11.27. 09:41:01És ha a gitárnak mágneses fanyaka van?
airchild
2021.11.26. 11:42:58Én is javítottam, köszi! :)
Sailor
2021.11.25. 22:20:05Szerintem pórus a helyes terminológia. Van az anyag, és közte a levegővel kitöltött üregek vagyis a pórusok. Ezeket a lukakat lezárhatjuk a felületkezeléssel, ilyen a szigetelő/tömítő sealing wax (lásd: Puff the magic dragon) illetve adott kezelések levegő és páraátjárást engedik, ilyenek az open pore (r!-betű) finishek.
Talpi
2021.11.25. 22:12:56Javítottam - köszönöm.
ADAK
2021.11.25. 21:52:19Ímmár harmadszor olvasom, hogy a fának ˝pólusai˝ vannak. Milyen pólusok ezek? Pozitív és negatív pólusok, mint az elektronikában?
Talpi
2021.11.23. 22:55:27A waxokban a méhviasz oldószerekben és olajokban van oldva ezért tud beszívódni a pórusokba - az oldószer elpárolog az olaj gyantásodik ha hagyják.
L_K
2021.11.23. 19:56:36Airchild, köszönöm a leírást!
Egy gitárom van olyan, aminek nem lakkozott a nyaka, ki fogom próbálni rajta. Valószínűleg érdemes speciálisan ehhez való keveréket venni, a tiszta méhviasz, amit én használok (finommechanika, gyorsulásérzékelők rögzítéséhez, de használják pl. optikában is lencserögzítéshez kis tömeg esetén), 30-35 fokon hamar képlékeny lesz, de viszonylag hamar kikeményedik, nem tudom elképzelni, hogy a pórusokba tudna szívódni kihűlés előtt, ezért voltam kíváncsi, mi a technika.
Nitrolakk: én a pályamotorom tankját és sárvédőit fújtam spay-s nitrolakkal, januárban, kazánházban, és gyorsan...a sárvédőkre csak 2 réteget fújtam (a két réteg alap + 3 réteg szín fölé), jó is lett, a tankra 4 réteg ment, és kapkodtam, nem volt ideje kikötni az alsó rétegeknek, szét is repedezett...szóval valószínűleg a türelem hiányával lehet jól elrontani. Ha gitáron fogok ilyesmit csinálni, az olyanon lesz, amit erre veszek 15-20 ezer forintért.
h.laci
2021.11.23. 19:24:45Ha így kérdezed szerintem A nitrót ne próbáld meg. Az nem kezdő feladat. Nehéz vele szépen dolgozni. Nagyon gyorsan szárad, nagyon vékonyan kell felhordani mert különben napokon heteken belül berepedezik. Rétegzek között csiszolni stb. A kérdés az hogy mire vagy berendezkedve. Van kompresszorod festekszóród vagy sprayvel akarod megoldani?
Ha csak egy nyak lakkozása és egyébként nem szempont a saját kezed munkája en inkább azt mondanám vidd el egy hangszereszhez. Nem lesz drágább mint ha mindent megveszel hozzá.
Ha te akarod csinálni az más. Valami jó minőségű parkettalakk jó lehet. Az is keményfa. Vagy sell lakk bar az sem egyszerű de nem vészes bar nem tudom nyakon milyen viszont nem kell hozzá semmi felszerelés.
De vannak már pl parketta olajok is amiket egy vagy max két rétegben kell felhordani és tényleg bírják is a strapát. Pl a Milesinek van ilyenből aminél szinpaletta is van. Árnyalatot is választhatsz.
Vagy a klasszik olaj wax. Valami kemény olaj pl lenolaj. 1 Vagy két réteg. Ezt hagyni kell teljesen megszáradni ez több nap vagy hét. Utána nagyon vékony méhviasz ami bútorra vagy hangszerre való nem cipőre!
sezlony
2021.11.23. 19:00:53Lakknál jó ha 2k-s, az keményre köt. Autófesték boltokban mindenütt van, pl: Impa Easy 1000
Talpi
2021.11.23. 15:43:57A waxozáshoz csak annyit 1-2 napig illik békén-hagyni hogy kikeményedjen mert különben kioldódik a pólusokból is. Én is ezt stageshop.hu szoktam használni.
airchild
2021.11.23. 13:06:36Volt egyébként, hogy tiszta méhviaszt használtam, azt melegítettem, és mikor kezdett kihűlni, de még folyékony volt, akkor dörzsöltem be belemártott ronggyal. A gyári wax viszont sokkal könnyebben kezelhető, nem kell melegíteni, ezért inkább azzal dolgozom.
airchild
2021.11.23. 13:01:34Én konkrétan olyan waxot használok, ami méhviasz alapú, de azt hiszem, van benne más fajta viasz is. Stageshopból rendeltem legutóbb, ha jól emlékszem valami Wax Deluxe a neve. Melegíteni nem szoktam, szobahőmérsékleten tárolom, úgy is viszem fel, annyi, hogy nagyon megtisztított, zsírtalanított kézzel szoktam csinálni , így a kéz melege hozzáadódik. :) A folyamat úgy szokott nálam történni, hogy leheletfinom smirglivel, óvatosan átmegyek a nyakon, aztán citrommal letisztítom. Utána megy rá a fegyvertusa olaj, ezt mikroszálas ronggyal hordom fel. Utána jön a wax, ezt nagyon tiszta ujjal, kézzel viszem fel, és kenem szét, majd egy puha finom kefével végigmegyek rajta, hogy jól bejusson a fa pórusaiba. A legvégén egy másik (! ) mikroszálas ronggyal még áttörlöm, és kész. Nem tudom, hogy tényleg így kell-e csinálni, de eddig ez tűnt jónak. :)
L_K
2021.11.23. 12:24:57A wax használata érdekelne.nekem van méhviaszom,de időleges rögzítésre használom,nem felülezkezelésre.hogy csinálod,mennyire melegíted meg,mivel viszed fel...? satöbbi :)
airchild
2021.11.23. 11:05:43Ha esetleg nem ragaszkodsz mindenképp a lakkozáshoz, akkor én is olaj, és wax használatát ajánlanám. Én világos Ballistol Balsin Tusaolajjal szoktam jól bekenni a gitárnyakat, majd waxszal, esetleg méhviasszal kezelem, az eltömíti a pórusokat, nem megy bele nedvesség. A Music Manek nyaka például általában alapból nincs lakkozva, így kezelik őket. De ez csak egy ötlet...
Koriander
2021.11.23. 08:32:18Én keményolajjal kenném le, de innen vehetsz lakkot: stageshop.hu
Festékboltban akár nitrolakkot is vehetsz.