Szerintem aktív EMG szetthez semmi varázslat nem fog kelleni, az alapból zajtalan :)
Először rakd össze, aztán ha zajos lenne mégis, akkor a hozzá kapott gyorscsatlakozós elemeket nézd át, nem kell fóliázni.
Painkiller, nekem is rég volt :) A lényeg, hogy az elektronikát körbevevő rész elektronikusan érintkező felület legyen és az a testre kötve. Lehet az grafitos festék, vagy valami zsír féle, alu vagy réz fólia. Amit én használtam, az öntapadós alumínium fólia. Ennek viszont olyan ragasztó réteg van az alján, ami az egymással érintkező rétegeket néhol elektronikusan elszigeteltté tette. Viszont pengetővel jól rádörzsöltem egyiket a másikra és már meg is volt az érintkezés. Ha így veszi körbe - a koptató lapra vagy takaró műanyag lemezre IS - felvitt vezető réteg az elektronikát, az önmagában még kevés, testre kell kötni. Van ahol ez megoldódik úgy hogy a potméterházak hozzáérnek a fóliázott részhez, de az a legegyszerűbb, ha teszel egy plusz vezetéket a fóliára valamelyik test pontról. Szakadásvizsgálat. Bármely két ponton mérve sípol a műszer, ha van kontakt és nem, ha nincs. Kell legyen mindenhol, különben bekúszik az a fránya zajt okozó kis jel.
Nekem mindegyik gitár festve és fóliázva is van. Az elektronika üreget festeni szoktam, hogy ne kelljen szétbombázni. / nyilván akkor tökéletes, ha üresen van megcsinálva. / a többit,fóliázni szoktam. Réz vagy alu, nekem mindegyik bevált , nagyon jól működik. Egyszer volt egy bibi, hogy a festékkel összekentem a potmétert, azt nem szerette.
A festés is elegendő lehet, ha jó minőségű az alapanyag. Testvezetékkel össze kell kötni a fóliázott/festett részeket a potméterek testelésével. Figyelni kell, hogy a jack és a tremoló fészkeit is szigetelni kell és természetesen azokat is összekötni a testvezetékkel. A youtube-on van róla egy csomó videó.
@Bodnár György: megcsinálják, csak kicsit másként és nem mindegyik szériánál. Szigetelő festéket visznek fel a kamrákba a koptatólap hátuljára meg alufóliát ragasztanak.
Én mindenképp hangszerészhez viszem el, egyedül nem fogok nekiállni, mert azt tudom, hogy nem csak beledobom a rézfóliát oszt kész is... :-D épp ezért olyanra fogom bízni, aki nem először csinálja. :-)
Tóth Péter! Ezt kifejtenéd bővebben, mert nem értem. És bár nem az én kérdésem, de érdekelne, mert épp most szedtem szét egy stratot a napokban és azt hittem csak kihúzom rézfóliával és kalap-kabát, kész vagyok. De mi van a testvezetékkel pontosan? És ha szigetel ahogy irod , akkor miért nem zárt vagy mi? Rég volt fizika órám :D
Én azt nem értem, hogy Fenderék miért nem csinálják meg ezt gyárilag? Már eleve készülhetnének olyan szériák ahol ezt alkalmazzák. Sok stratos küzd a zaj ellen, és mindenfele megoldást próbálnak( zajzár stb), de ha ez működőképes akkor akár alapból ez lehetne egy gyári kivitelzés.
Működik, ha helyesen van megcsinálva. A réz vagy alu sávok felragasztásakor ügyelni kell, hogy meglegyen a kontakt ( multiméterrel ellenőrizni ). Nálam előfordult, hogy a ragasztó réteg az alján szigetelt, így nem lett zárt a Faraday kalitka. Érdemes pl pengetővel jól rádörgölni a felületre. A testkábel se maradjon le! Ezek a tipikus hibák, ami miatt többen szkeptikusak...
Painkiller
2020.01.26. 12:16:59Köszönöm! Összerakom előbb! :-)
TothPeter
2020.01.26. 12:07:05Szerintem aktív EMG szetthez semmi varázslat nem fog kelleni, az alapból zajtalan :)
Először rakd össze, aztán ha zajos lenne mégis, akkor a hozzá kapott gyorscsatlakozós elemeket nézd át, nem kell fóliázni.
TothPeter
2020.01.26. 12:03:30Painkiller, nekem is rég volt :) A lényeg, hogy az elektronikát körbevevő rész elektronikusan érintkező felület legyen és az a testre kötve. Lehet az grafitos festék, vagy valami zsír féle, alu vagy réz fólia. Amit én használtam, az öntapadós alumínium fólia. Ennek viszont olyan ragasztó réteg van az alján, ami az egymással érintkező rétegeket néhol elektronikusan elszigeteltté tette. Viszont pengetővel jól rádörzsöltem egyiket a másikra és már meg is volt az érintkezés. Ha így veszi körbe - a koptató lapra vagy takaró műanyag lemezre IS - felvitt vezető réteg az elektronikát, az önmagában még kevés, testre kell kötni. Van ahol ez megoldódik úgy hogy a potméterházak hozzáérnek a fóliázott részhez, de az a legegyszerűbb, ha teszel egy plusz vezetéket a fóliára valamelyik test pontról. Szakadásvizsgálat. Bármely két ponton mérve sípol a műszer, ha van kontakt és nem, ha nincs. Kell legyen mindenhol, különben bekúszik az a fránya zajt okozó kis jel.
szigetigabor4
2020.01.26. 11:54:43Nekem mindegyik gitár festve és fóliázva is van. Az elektronika üreget festeni szoktam, hogy ne kelljen szétbombázni. / nyilván akkor tökéletes, ha üresen van megcsinálva. / a többit,fóliázni szoktam. Réz vagy alu, nekem mindegyik bevált , nagyon jól működik. Egyszer volt egy bibi, hogy a festékkel összekentem a potmétert, azt nem szerette.
Painkiller
2020.01.26. 11:50:14Jaaaa! Bocs! Még egy kérdés! Aktiv emg elektronika megy bele. Sose használtam még! Akkor is érdemes kifóliázni?
Painkiller
2020.01.26. 11:47:59Köszi! :-)
Simi75
2020.01.26. 11:46:31A festés is elegendő lehet, ha jó minőségű az alapanyag. Testvezetékkel össze kell kötni a fóliázott/festett részeket a potméterek testelésével. Figyelni kell, hogy a jack és a tremoló fészkeit is szigetelni kell és természetesen azokat is összekötni a testvezetékkel. A youtube-on van róla egy csomó videó.
Painkiller
2020.01.26. 11:32:20Bocs! Minden mondatom kérdés volt, csak az elsőnél rossz írásjelet tettem. :-)
Painkiller
2020.01.26. 11:30:52Simi75! És a grafitos festék elegendő. És ha az már van mehet még rá rézfólia vagy felesleges? És mi van a testvezetékkel? :D
Simi75
2020.01.26. 11:23:19@Bodnár György: megcsinálják, csak kicsit másként és nem mindegyik szériánál. Szigetelő festéket visznek fel a kamrákba a koptatólap hátuljára meg alufóliát ragasztanak.
Painkiller
2020.01.26. 11:15:16De egyébként, ha tudod hogy nem csak ennyi, akkor Péter helyett kifejtenéd bővebben? :-)
Painkiller
2020.01.26. 11:12:21Ahogy érzed... :-)
Zotya83
2020.01.26. 11:09:59Én mindenképp hangszerészhez viszem el, egyedül nem fogok nekiállni, mert azt tudom, hogy nem csak beledobom a rézfóliát oszt kész is... :-D épp ezért olyanra fogom bízni, aki nem először csinálja. :-)
Painkiller
2020.01.26. 10:40:11Tóth Péter! Ezt kifejtenéd bővebben, mert nem értem. És bár nem az én kérdésem, de érdekelne, mert épp most szedtem szét egy stratot a napokban és azt hittem csak kihúzom rézfóliával és kalap-kabát, kész vagyok. De mi van a testvezetékkel pontosan? És ha szigetel ahogy irod , akkor miért nem zárt vagy mi? Rég volt fizika órám :D
Bodnár György
2020.01.26. 10:16:45Én azt nem értem, hogy Fenderék miért nem csinálják meg ezt gyárilag? Már eleve készülhetnének olyan szériák ahol ezt alkalmazzák. Sok stratos küzd a zaj ellen, és mindenfele megoldást próbálnak( zajzár stb), de ha ez működőképes akkor akár alapból ez lehetne egy gyári kivitelzés.
TothPeter
2020.01.26. 09:50:01Működik, ha helyesen van megcsinálva. A réz vagy alu sávok felragasztásakor ügyelni kell, hogy meglegyen a kontakt ( multiméterrel ellenőrizni ). Nálam előfordult, hogy a ragasztó réteg az alján szigetelt, így nem lett zárt a Faraday kalitka. Érdemes pl pengetővel jól rádörgölni a felületre. A testkábel se maradjon le! Ezek a tipikus hibák, ami miatt többen szkeptikusak...
-
2020.01.26. 09:13:26Abszolút használható megoldás!
Simi75
2020.01.26. 08:13:49Jelentősen csökkenti a zúgást. Megéri megcsinálni.