Puszta kiváncsiságból érdekelne, hogy a Harley Benton hangszerek mióta lettek ilyen jók?

Sziasztok!
Puszta kiváncsiságból érdekelne, hogy a Harley Benton hangszerek mióta lettek ilyen jók?? Az én emlékezetemben egész más van, nekem is volt Harley Benton gitárom, kb 10 éve ami finoman szólva sem a minőségről volt híres, sőt meglehetősen silány volt az összeszerelés, és felhasznált anyagok minőségét tekintve is, már-már szitok szónak számított a márka. Azonban mostanában kizárólag pozitív véleményeket, sőt kiemelkedő ár-érték arányról olvasok mindenhol. Lehet hogy én valahol lemaradtam, vagy csak eleve vakvágányon voltam :-), de történt esetleg valami változás a cégnél hogy ilyen jó lett? Már rég nem volt személyes kapcsolatom ezekkel a hangszerekkel ezért is kérdem.

Üdv
    Number of comments - 9
  • 9.

    Na, elmond a riportban még egy nagyon fontos dolgot: nincs lánc. Közvetlenül a gyárból megy a boltba a hangszer, tehát egy csomó lehúzó szegmens kimarad, így azoknak a költsége is. Márpedig, aki látott már belülről ilyesmit, az tudja, hogy mire a gyártól kikerül a boltba egy hangszer, több száz százalék kerül rá a különböző közbülső állomások költsége miatt.

  • 8.

    1. ˝Gerillamarketing˝: évek óta egyre több jó minőségű, igényes, alapos és realistának mondható videó review érhető el a neten a HB-hangszerekről. Ezekből - még ha a Thomann rendszeresen küld is hangszereket ilyen célból egyes Youtube-csatornák gazdáinak, az illetők jóindulatát is biztosan megnyerve ezzel - elég jól körvonalazódik, hol tart ma a HB, és milyen minőség/ár kompromisszumokat rejt.
    2. Pillantás a színfalak mögé: vagy két éve találkoztam az alábbi videóval. Ez egy egy érdekes interjú magával a HB-gitárok ˝atyjával˝.

  • 7.

    Ott van a titok, hogy 1. nem a felső kategóriát célozták meg, hanem az alsótól a közép tetejéig 2. nincs tervezés, simán lekoppintanak bevált hangszereket (ami ugyan lehet, hogy nem túl etikus, de amíg szerzői jogot nem sértenek, tegyék, Behringer ebből birodalmat épített, pedig ő még jogokat is sértett) 2. minimálisat kell költeni a marketingre. Nincs régi típusú brand építés (fizetett reklámok, endorserek stb.), hanem gerilla marketing van, meg szájról-szájra terjedő hírvivés. Márpedig olyan hangszereknél, amiket az áruk miatt tömegek vesznek, az nagy reklám. Így a költségeket nem kell átterhelni a vásárlóra, tehát nagyobb a haszon, és jobb minőséget lehet gyártani.

  • 6.

    Globalizáció... 1980-ban Kínában gémkapcsot gyártottak -basszus 40 év eltelt - aztán hova jutottak. Mára teljesen elfogadott az indonéz vagy kínai gyártású hangszer. 10-15 éve USA (Mex-Tex régió is ideértve), Japán, Korea volt a minőségi gitár gyártási helye. Eladáskor ki is emeltük : ez még japán. Aztán már az is értékesebb lett :ez még koreai gyártású.
    Egy jól felépített ˝brand˝, jó marketinggel , megfelelő gyártási technológia és gépek birtokában és minőség ellenőrzéssel teljesen korrekt hangszereket állíthatnak elő. Persze azért csodák nincsenek.....Jó, néha van.
    A nagy gyártók küszködnek hogy átlépjék saját árnyékukat, korábban megoldás volt számukra hogy megvettek kisebb márkákat, és így az olcsóbb piaci szegmenseket is uralták.
    De ez van minden területen....Ma már sokan mondják : Ami nem kínai az lehet hogy hamis.
    Szerintem így van ez a HB-nél is . Lehet hogy a jávor top csak 2-3mm de jól néz ki.

  • 5.

    Fúvóshangszereik is nagyon jók (azok Thomann márkanéven), csak ott erősebb a sznobéria, azt még nem sikerült áttörniük (meg ott nem tudnak annyira alámenni az árban, és a profi hangszereik már közelítik a márkás profi fúvósok árát is).

  • 4.

    Ezt örömmel hallom hogy oda figyelnek a minőségre. Ezek szerint felfejlődött a márka. Ez dicséretes. Majd ha legközelebb valahol szembe jön velem jobban megvizsgálom.

  • 3.

    Thomannál nem. Amiket utóbb kaptam, mindegyiknél ott volt a cédula, hogy ˝Günter˝ ellenőrizte ekkor és ekkor. Valamint volt egy pár rendelésem, amikor valahogy nem akart jönni, és elkezdtem őket zaklatni, mert mondjuk ajándék volt, akkor írták, hogy a műhelyben van, és az egész szállítmányt átnézik, így kicsit várni kell.

  • 2.

    Olcsó cuccoknál a minőségellenőrzés egy részét a vásárló végzi el kipróbálás útján. Tehát jó eséllyel vannak jobb és rosszabb darabok. Ez benne lehet a történetben. Amiket eddig én fogtam HB-k, szintén évekkel ezelőtt, nem voltak kiemelkedően rosszak. Jobbak se, árkategóriájának megfelelő volt.

  • 1.

    Pontosan nem tudom, de ha jól figyeltem meg, 3-4 éve kezdtek nagyon fölpörögni. Semmi különös nem történt, a Thomann, mint nem először, rátalált egy piaci résre: jó minőségű, olcsó hangszerek igénye, a minőségi hullámzás kizárásával (3 év garanciával ez lényegében meg is szűnt, valamint erős minőségellenőrzést alkalmaznak). Elkezdték megerősíteni a brand-et, és egy ideje nemhogy vállalható, hanem igen komoly hangszereket gyártanak. A Pro széria pl. bőven a középkategória felső szegmense, bár ott árban is van egy lépcső, de még mindig nem a középkategória árszintje, az alacsonyabb kategóriák pedig bőven jobbak, mint az ismert márkák alsó kategóriás cuccai.
    És szerintem nagyon jól tették, megvan a hátterük is hozzá hogy tartsák a színvonalat, ráadásul felélesztettek egy frankó hagyományt (a nagy hangszerboltoknál régen nagy divatja volt a sajátmárkás hangszereknek).

GS Active