Nem halogathatom tovább, már két éve gondolkodom rajt.

Sziasztok! Nem halogathatom tovább, már két éve gondolkodom rajt. Be kell szereznem egy külső hangkártyát. Szeretnék érdeklődni hogy kinek mi vált be. Esetleg információ arról milyen terméket érdemes elkerülni. A számítógépemen van egy Cubase telepítve, valamikor pár éve volt egy Line 6 multim ami hangkártyaként is üzemelt, akkor került rá. Hagyjam meg a Cubase-t (nem sokat használtam) vagy inkább érdemes más programmal próbálkozni? Minden hasznos információz előre is köszönök.
    Number of comments - 42
  • 42.

    Vilupál, nagy pénz, nagy foci! Erről beszéltem. Károly szerintem nem ebben az irányban gondolkodik. A Yamaha AG06, vagy egy UMC204 közelebb van....

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 41.

    Keverője válogatja. Ez pl. 12 sávot tud www.thomann.de , ha nem lenne itthon a Zoom-om, lehet, hogy ilyet vennék.

  • 40.

    Nem hát:-) kis pénz, kis foci!

  • 39.

    Igen. Keverővel viszont csak 1 sávban tudod felvenni. Az nem túl professzionális... Utólag nem tudod az arányokat állítani.

  • 38.

    outsider - erre találták ki a keverőt. Vannak persze sokcsatornás kártyák is, de vsz. az sem elég , ráadásul drága....De nem fogok Veled vitatkozni, és nem szólom le a favorizált eszközödet, semmi értelme elbeszélni egymás mellett...Ahogy mások is leírták, ki ezt szereti ki azt......

  • 37.

    Egyébként ezt meg is fogalmazták az UX8 egyik reviewjában, hogy főként gitárosokra van kihegyezve. Mondjuk UX2 és alatta, valamint az említett egyéb hangkártyák egyikével se biztos hogy nekiállnék pl dobot felvenni, már csak a bemenetek száma miatt sem...

  • 36.

    Ez is egy nézőpont.
    Én nem DAW szoftvertől beszéltem.
    A POD Farm nem DAW.
    Az hogy ki mire használja megint 100 féle lehet.
    Gitár alapú felvételekhez szerintem első osztályú, pont a Pod Farm miatt. Tény, hogy mivel nekem megfelelt sosem kerestem ˝jobbat˝.
    Az alap mikrofonozásából meg kinőttem/kiszerettem...

  • 35.

    Mindenki arról tud leghitelesebben véleményt nyilvánítani, amiről tapasztalata van, akinek meg még egy adott kategóriából semmiről sincs (elegendő), az jobb híján a mások véleménye alapján próbál eligazodni. Jó, ha ezek a véleméynyek kellő összehasonlítási alap birtokában születnek. Ilyen szempontból a Thomann kész aranybánya: rengeteg felhasználói vélemény jelenik meg, és elég szépen kirajzolódik belőlük egy-egy termék (illetve az általa megcélzott felhasználó) profilja. Hamar kiderül, melyik vélemény mögött milyen aranytartalék van (még érthető gépi fordítást is kaphatunk egy kattintással). Mindez igen hasznosan egészíti ki a termékösszehasonlítás lehetőségeit.
    Ami a Behringert és a szoftvert illeti: a generikus ASIO driver ingyen jön hozzá, ha azt egyszer felraktuk, sok teendőnk nem lesz vele később, DAW gyanánt pedig adták hozzá a Steinberg Cubase LE AI Elements 8-at, amelyről igen jó véleményeket lehet olvasni. De ha más kell, ott van ingyen a Cakewalk (by BandLab), mely több szempontból is alsó hangon megér egy próbát. DAW-okból egyébként nincs hiány, és nem túl demagóg dolog azt aláhúzni, hogy sima Audacityvel készült felvételekkel is alapoztak már meg nagy népszerűségnek örvendő zenei YouTube-csatornát.
    A Thomann-nál a Behringer U-Phoria UMC204HD például 4.7-et kapott 5-ből 847 vélemény alapján, és 41. helyezett az eladási ranglistán, a Line6 POD Studio UX2 4.3-at 603 alapján, 213. helyezéssel. Az 1. helyezett a Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen, 4.8 / 5, 1641 vélemény alapján. De ezek csak számok, melyek jeleznek persze bizonyos tendenciákat, de ennyi alapján nyilván nem lehet dönteni, hisz a népszerűségi lista utolsó tagját is bizonyára okkal választja, aki azt veszi.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 34.

    Megnéztem a specifikációkat. Összevetettem a Behringerrel pl.
    Igazából a hardver nálam közel 10 éve teszi a dolgát, sosem volt hiányérzetem. A felhasználói élményt a szoftverek jelentik pont.
    Lehet hogy a Behringer is ˝rakat szoftverrel érkezik˝, kérdés viszont az, hogy ezek olyan szoftverek-e amik aztán majd a fiókban lapulnak, és végül csak az idézett mondat marad meg. ˝Rakat szoftverrel érkezett˝...
    Visszatérve a specifikációkra. Az összehasonlítás során pont a szoftver jellemzői hiányoztak a Behringernél.
    Nem gondolom, hogy a műszaki paraméterek között olyan különbség van amit egy átlag felhasználó észrevesz. Viszont egy jó/felhasználóbarát szoftver teszi igazán használhatóvá az egészet. Amit ha külön meg kell venni egy Behringer esetében, akkor már nem ugyanaz a leányzó fekvése. Személy szerint a Line6 hangzásaiban jobban megbízok, ha felvételről van szó. Nem ma kezdték a szakmát. De ez az én véleményem, közel 10 év Line6 GX, UX használata mellett. Az egyik legjobb dolog benne a szoftverezettség. Emiatt váltottam mindig egyel fentebb, hogy ugyanazt a hangot, szolgáltatást megkapjam több funkció mellett.

  • 33.

    + 1 szavazat az ezen a szinten legnépszerűbb Focusrite-ok mellett a vmivel olcsóbb, de szintén népszerű és bevált Behringer U-Phoria sorozatra is.

  • 32.

    Én egy percig nem vitatkozom, csak a saját tapasztalatomat osztom meg. Egyébként a Behringer és a Yamaha is egy-egy rakat szoftverrel érkezik.

  • 31.

    Ha az UX-1-bol levonod a POD Farm arat, fillerekert megkapod. De amig a kerdezo nem pontositja az igenyeit, felesleges ezen vitatkozni.

  • 30.

    Ha engem kérdezel, mindegyiket használtam, így tapasztalat, de elég a specifikációkat is összevetni.

  • 29.

    Ezt mire alapozod?

  • 28.

    A Line6 UX1-2 szerintem árához képest alacsony minőségi szegmensbe tartozik: Ez akkor már ... www.muziker.hu

  • 27.

    Line6 UX1-2
    Ingyenes POD Farm program jár hozzá. Gitárhoz basszusgitárhoz tökéletes.
    Én Acid Music Studio-t használok. 16k volt azt hiszem...

  • 26.

    Nekem volt mindhárom Lexicon, nem is rosszak, bár csak alacsonyabb mintavételezési frekvenciákon képesek működni. Azért a megfelelő kategóriában nézve szerintem a Yamaha sokkal jobb......És egyébként a Behringer U-phoria sorozat is meglepően jó......

  • 25.

    Lexicon alpha-m van a mai napig. Több éve használom napi szinten. Igaz manapság már nem kapni, de teszi a dolgát. Poti kicsit recseg, de ennyi belefér :) Tonelib-et használok amúgy. Nekem bevált gitárhoz és basszusgitárhoz is. Előnye, hogy linuxon is remekül működik.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 24.

    OK

  • 23.

    Semmi Kala, nem olyan szándékkal írtam, csak hogy ne nagyon vigyétek el a témát. :-)

  • 22.

    3Negyed - nem arra reagáltam , bocs.....

  • 21.

    Ja csak Peti nem erről írt, de mindegy. :-)
    Megnézem majd az enyém pattan-e. Még sose váltottam vele mintavételi paramétereket. 44.1 bőven elég, szerintem semmi különbséget nem hallani a 48-hoz képest. Reaperrel tudom kipróbálni

  • 20.

    PRSgitaros - Az enyém sem pattan ( TANNOY REVEAL 802),. Talán félreérthetően írtam. A pattanás akkor történik, ha véletlenül bekapcsolva marad és a hangláncot előbb kapcsolom ki , mit őt magát. Tehát a pattanás nem a hangfalakból ered.

  • 19.

    Nekem a Focusrite kártya nem pattog. Semmi zaj nincs, semelyik kapcsolóval sem. És a studiomonitor is olyan elektronikával van szerelve, ami nem pattan, ha bekapcsolod. És elől van a kapcsoló :D Szeretem is nagyon és nem volt atom drága.

  • 18.

    Yesss ! Néha ezért elfelejtem. Valami barom kitalálta, hogy az aktív hangfalak zömének a kapcsolója hátul legyen. Így egy kapcsolós elosztóról működtetem, mert ráadásul hangfalankét önálló a táp , gyakorlatilag 4 erősítő.

  • 17.

    Hangfal utoljára be és először ki :)

  • 16.

    Nekem az aktív hangfalaim pattannak , ha nem kapcsolom ki előbb, mint számítógépet. Tehát , ha a a sorrend PC és utána a hangfalak kikapcsolása, akkor jön a csatt. Mivel a kikapcsolás leállított PC-vel történik, amikor a hangkártya még fut, a szünetmentes táppal, jöhet a jel a YAMAHA AG06-ból is. Vsz. ki kellene külön a YAMAHA-t is előtte külön kapcsolni. Fogok lassan írni egy rendszer-indítási és egy -leállítási protokollt. :-)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 15.

    A Focusrite nekem is bevált, de van egy nagyon zavaró tulajdonsága, nem tudom hogy az enyém hibás-e, vagy gyárilag hozza: mindig pattan egy irgalmatlant amikor mintavételi frekit váltok (ill. betöltök egy másik frekijű session-t pl Cubase-ben, 44.1kHz-ről 48kHz-re pl.) Nemcsak Cubase-ben, a többi audio szoftverben is, úgy tűnik a kártya okozza. Le szoktam halkítani, hogy megelőzzem ezt, de ha elfelejtem vagy nem tudok róla, akkor meggyötri a hangfalakat. Nem túl vonzó feature...
    Más is tapasztalt hasonlót, vagy csak nekem csinálja ezt?

  • 14.

    Itt még sima van, nem MK2 . Nagy különbség nem lehet, de az ár komolyan eltér: www.fly-music.hu

  • 13.

    Amit linkeltél, az enyémhez képest pár kapcsolóban is eltér. Nem nagy az eltérés !

  • 12.

    Kala: gyártják fehérben is, de az 10 euroval drágább. Mint az autóknál, feláras a szín. :)

  • 11.

    És 15 éve Reason-t használok, olcsó 16 csatornás, egyszerű és értem, amit kell bőven tudja analóg és MIDI jelekkel, rengeteg beépített hangszerrel, effekttel , nem szeretnék újra tanulni. A váltásnál ezt sajnos nem lehet megtanulni.

  • 10.

    Nekem is Yamaha AG06 van, de a ˝régi˝ fehér. Egyszer eladtam egyet, de aztán visszatértem hozzá, mert baromi jó és megbízható.

  • 9.

    Kérdésedből ítélve nem studiót akarsz építeni, hanem otthoni hobby cél. Nekem is arra vannak:
    DAW Reaper -> olcsó és sok profi stúdiós használja. Lehet nem tud annyit mint a Cubase, de hidd el a Reaper tudásának a negyedét sem fogod tudni két év után sem.
    Hangkártya amiket használtam: Lexikon Omega, Alpha. Egyiket sem ajánlom, régiek és nekem fagytak. Presonus audiobox USB olcsó, jó és van midi ki-be menete is. Focusrite Scarlett 2i2 tökletes cucc, ajánlom, jelenleg azt hasunálom. A PreSonus-t is szoktam a midi miatt. Azzal vezérlem Reaperen keresztül a HX stompt, amikor szükséges.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 8.

    Programban én is a Reapert használom.nem tud annyit,mint a cubase,cserébe felhasználóbarátabb (legalábbis nekem),meg azt hajlandó voltam kifizetni :)

  • 7.

    Focusrite-al nem nagyon lehet mellényúlni, DAW nekem a Reaper vált be de kinek melyik a kényelmes, van jó pár ami akár használhatóbb is. Esetleg valami jobb fülest illetve stúdió monitorokat érdemes még mellé beszerezni.

  • 6.

    Mit akarsz csinalni vele milyen szinten? Lehet, hogy egy hasznalt 20k koruli Steinberg is megteszi.

  • 5.

    Plusz egy a Scarlettre!

  • 4.

    Nem kell nagy költségekbe gondolkodni 30-40 rugóbol ki jön egy Focusrite Scarlett Solo 3. generációs hangkártya. Alapból mindent tud, hangszer és mic. bemenettel rendelkezik.
    Tökéletesen meg felel....otthoni studiózásra....

  • 3.

    1. Ha interfész, akkor többféle eszköz után azt mondom, csak az Audient. Abszolút ár/érték arány bajnok. Nekem iD14 MKII van de jó lehet az iD4 is, előfokban/minőségben ugyanaz a kettő, csak egy picit többet tud be- és kimenetek tekintetében a 14.
    2. Ha boldogulsz a Cubase-zel akkor teljesen jó lehet, ha egyszerű de jó cucc kell, akkor Reaper.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 2.

    Ha nem akarsz rá sokat költeni, nem kell sok csatorna, de szeretsz alap dolgokkal a hardveren is matatni, ez pl. tökéletes: www.thomann.de
    Persze van egy csomó, ami még príma, M-Audio Solo, Focusrite különböző verziói, meg még egy csomó más.
    A Cubase meg akkor jó, ha könnyen tudod használni. Az egy profi program, én pl. nem tudtam megszeretni, pedig megtanultam jól.

  • 1.

    Amire pénzed van, általában az árral nő a minőség is. Meg igényed: hány bemenet kell, mennyire legyen hardveresen kezelhető, vagy elég csak a szoftveres, stb. Ezeket kell megnézni.

GS Active