Nagybőgő amp

Elsősorban akusztikus és/vagy jazz zenét játszó kollégáktól szeretnék kérdezni:
Nagybőgőhöz keresünk erősítőt, amin viszonylag jó akusztikus bőgő hangzást lehet elérni, tehát nincs csattogós rockabilly őrület, jazz/swing zenéhez kell :)
Nagyjából az alábbi feltételeknek kéne megfelelnie, persze nyilvánvalóan kompromisszumokkal:
- Jó lenne, ha 180.000 HUF-ba beleférne az ára
- Hanglyukba szerelt mikrofon veszi a jelet, nem mágneses vagy piezo hangszedő, szóval jó lenne, ha lenne benne mikrofon szintű bemenet és fantomtáp. Ennek híján kell egy előfok is hozzá, ami akalmas a célra.
- Nem kell hangosnak lennie.
- Viszonylag kis méretű és könnyen hordozható legyen.
- Egyszerűen kezelhető, nem kell sok gomb rá :) A bőgősünk nagyjából 90%-ban klasszikus zenét játszik, nem sok fogalma van a technikai dolgokról.

Persze tudom, hogy ez így nagyjából a lehetetlen (kcsi-occsó-könnyű-jól szól) kategória, nem is konkrét típust szeretnék, inkább azok véleményét olvasnám, akiknek van tapasztalatuk ilyen zenei közegben, hogy milyen gyártók erősítőit ismerik ill. preferálják vagy van olyan, ami bevált.
Nézegettem sokat neten, bőgős fórumokon is olvastam, de amiket használnak, azok 1000-1500 EUR között kezdődnek, nekünk azért ennyi nem lesz rá.
Köszönöm előre is!
    Number of comments - 19
  • 19.

    YT-on néztem pár videót ahol használták bőgőhöz, korrektnek tűnt.
    Persze nem tudni, mennyi utómunka meg eq-zás ment még rá felvétel után. De a hangja szép volt, jól visszaadta a bőgő karakterét.

  • 18.

    Az Ovid cuccok elég jók, bőgőre ugyan nem próbáltam, de banjora príma (kár, hogy a két hangszer pont a hangzás két végén helyezkedik el :)).

  • 17.

    Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget mindenkinek, úgy néz ki meglesz a befutó (PJ)!
    Aztán a puding próbája az evés lesz, remélem hamarosan ki tudjuk próbálni. Nyilván a mikrofonon is sok múlik, amiről már kiderült, hogy egy t.bone ovid system cc 100. Nem egy drága felső kategóriás holmi ahogy néztem, de nem írnak róla rosszakat és állítólag keverőre kötve nagyon szépen szólt vele a bőgő, remélem az erősítőhöz is beválik. Fantomtáp már megvan, még régebben gyártottam egyet :)

  • 16.

    A Poytone volt az első olyan gitárerősítő, amit szívesen használtak nagybőgősök, legendás volt. Azt követte a GK MB sorozata, szintén hasonló pályát futott be, majd pedig rájöttek a gyártók, hogy ennek van piaca, és akkor jöttek azok a cuccok, amiket általában zenészek terveztek zenészeknek, kifejezetten bőgőre. Úgyhogy ugyan senki sem mondja, hogy ezek a régi cuccok nem voltak jók, és ha mondjuk valaki ezt a soundot keresi, pláne kihagyhatatlanok, de a mostani igényekhez már nem elegek. Különösen mikrofonos erősítés esetén.
    Ebben amúgy a legjobb példa az Acoustic Image, ahol az elején konkrét kapufák is születtek, a mostaniak viszont hihetetlenül kiforrott, professzionális darabok.

  • 15.

    Nem játszom nagybőgőn, de hallottam bőgőt, basszusgitárt Polyton erősítőn megszólalni. Kiváló hangzás, a Mini Brute IV speciálisan bőgősöknek ajánlott, de a Mini B. I. is nagyon jól szól.

  • 14.

    Na, ez a régebbi PJB verzió. Ez ugyanolyan jó, csak nem 110 watt, hanem 100: gsfanatic.com

  • 13.

    Hello!

    Acoustic Image nagybőgőerősítő a legjobb!
    Hajón használtam évekig, nem olcsó de nincs jobb ennél!

    reverb.com

  • 12.

    GK fölött eljárt az idő. Régen jó volt (80-as, 90-es évek), amíg nem volt más, kifejezetten bőgőerősítő, de sok baj volt vele, és az új széria még megbízhatatlanabb lett, csak máshogy. Volt nekünk régi is, új is, én nem ajánlanám. nem véletlen, hogy eléggé eltűnt a piacról, kb. 2000-es években gyártott jó cuccokat utoljára. Az MB kombóit már nem is gyártja, és használtan nagyon necces, ha kifogsz egy hibásat, csak a szenvedés van vele, és nagyon nehezen javítható. A 2000-es években készült szériában pedig úgy orvosolták a fő hibáit, hogy már nem ég le, hanem a legkisebb áramingadozásra is letilt.

  • 11.

    Igen, a GK is nagyon jó, bár nem tudom, egy mikrofon + nagybőgő páros mennyire szólhat jól rajta.
    A PJ-t is nézegettem korábban, csak a kis méretű hangszóró miatt idegenkedtem kicsit tőle. De amit írtatok elég meggyőző volt, szerintem bepróbálkozunk ezzel.

  • 10.

    Sokan a Gallien Krueger-re esküsznek! :-)

  • 9.

    A PJ egy etalon ebben a kategóriában. Ha találtok és belefér akkor ott nem lesz csalódás.
    Amikor még volt nagybőgőm akkor egy régi trace elliot komboval volt jó tapasztalatom 1x15 hangszóróval de már nem emlékszem a pontos típusra az biztos, hogy még az ashdown mizéria előtti időkből való volt. A másik egy regebbi B szériás yamaha kombo volt szintén 1x15 szólóval.
    De a hangszedőkön is nagyon sok múlik egy bőgőnél.

  • 8.

    Ez a kis hangszórós rendszer Phil Jones találmánya, szinte minden cuccát ezekkel gyártja, ahogy megy fölfelé a hangerő, úgy nő a darabszám. Jók, és nem is durván drágák. Ez a gyakorlócuccuk, 35 watt, egy darab 4 ˝-os hangszóróval, érdemes meghallgatni a hangmintákat. 16x20 centi a kombó. :) www.thomann.de

  • 7.

    Megnyugtattál, ha azt mondod elég, én elhiszem :)
    Igazából a hangerő mint írtam nem szempont, csak szépen adja a mélyeket is.
    Elküldtem a linket a bőgősünknek, ha tetszik neki is, megügyezik.
    Köszönöm a segítséget!

  • 6.

    Én egyszer teszteltem egy Phil Jones BG-110 CUB II-t. Pont a hangszóró mérete miatt kételkedtem benne én is. Kellemesen csalódtam: nem volt hiányérzetem a hangzásában pedig elég nagy terem volt a kipróbálás helyszíne.

  • 5.

    Nem kicsi, nagyon jó. Egy AER basszuskombót váltottunk vele (nem volt vele bajunk, csak a súlyával), és nem okozott csalódást. Fölfelé váltás miatt cseréltük le, most egy Acoustic Image van, ilyen: www.thomann.de , de hát ez nem 180. Viszont ebben sincs fantomtáp (ellenben ennél jobb bőgőerősítő szerintem nincs, és ez is nagyon könnyű).

  • 4.

    Köszi, Gábor!
    Ezt a Phil Jonest láttam, csak nekem az 5 collos hangszóró tűnt kicsinek. A fantomtáp hiánya nem probléma, azt meg tudom oldani, inkább csak praktikusság szempontjából lenne jó.

  • 3.

    Na, eltört a link: gsfanatic.com

  • 2.

    Tessék, van is fönn egy annyiért: gsfanatic.com Nem pont ilyenünk volt, ez már az újabb, 110 Watt, nekünk 100 watt volt, de az is, tökéletes. nem bontja le a falat, de jazzdobos mellett is elég. És kb. 6 kiló.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 1.

    Phil Jones Bass. Príma, évekig használtuk. www.thomann.de Használtban találhattok ennyi körül, a régebbi model is jó. Fantom táp ennyiért nem lesz a cuccokban, azt külön kell megoldani.

GS Active