Multieffekt hangosításhoz, magányos gyakorlásra szobai hangerőn mit ajánlanátok?

Sziasztok! Multieffekt hangosításhoz, magányos gyakorlásra szobai hangerőn mit ajánlanátok? Köszi előre is a válaszokat!
    Number of comments - 29
  • 29.

    Szerintem ez ugyanúgy működhet, mint a gitárnál. Amikor vakteszten használja az ember, nem biztos, hogy az a jobb, ami egyébként annak hat. Bár igaz, mikor a Kempert állította szembe a valódi ampokkal az Andertons, akkor fülre meg tudtam mondani mikor szól a Kemper, de a röhely az volt, hogy sokkal inkább tetszett a torzítás szövete, mint az eredeti erősítőnél. Nincs baj azzal, hogy valaki ragaszkodik a csőhöz, de ez már inkább személyes preferencia, mára a sound nem fog markánsan elvinni az egyik, vagy másik irányba. Otthoni zenéléshez pedig nincs racionális érv a csöves mellett, ha a hangerő is fontos. Ezek a modern multik olyan hangzásokat tudnak adni, ami-mondhatni-kompromisszum mentes.

  • 28.

    :))

    Egyébként örülök, hogy nektek bevált a szimulált amp. Én jelen állapotban feladtam a kísérletezést (Néha egy-egy sávon felbukkan azért nálam is, van olyan karakter, amire használható.)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 27.

    T.Zoltán már a legfelső szinten is sok zenésznél kiváltja a multi az erősítőt. Ha az ember eleve úgy áll neki nem is fog tetszeni. Neked is ajánlanám próbáls ki a neural dsp cuccait, mert ingyen két hétig használhatod, csak hogy képbe légy merre tart igazából a szimuláció

  • 26.

    Igen, igazad van, a sebességre semmi referencia nincs, ha elállítod , majd visszamész , újra próbálgatni kell, hogy megtaláljam a BPM-et.

  • 25.

    Ilyen micro drummerem van, nagyon jó cucc, élvezet vele gyakorolni. Egyetlen dolgot nem szeretek benne hogy a sebességet nem lehet számszerűen beállítani, de ezt leszámítva király

  • 24.

    Igen, nekem is volt több fajta a GE sorozatból, teljesen megfelelőnek tartom a hangját és már a 150-es is IR mintákat tud kezelni. Egy szobában két aktívhangfal és a gyönyörűen panorámázott 3D hangok is megszólanak . Dobhoz használtam már ezeket: www.pluraldev.com/ ; www.onemotion.com/ illetve a héten vetten egy ilyet , mert olcsó volt és jópofa:

    Tenyérnyi apró, de meglepően jól szól.

  • 23.

    sziasztok, örülök a sok reakciónak :) ezt a multit azért vettem, mert egy kis dobozban van minden - erősítők, dob, looper - és mint írtam, gyakorlásra használom, leginkább otthon a nappaliban. Itt nem akarok még szgépet, mindenfélét összerakni. Beteszek egy dobsávot, ráloopolom az akkordmenetet - egyik hangszínen - , jöhet a szóló kísérletezés a másik hangszínen, és a hanszíneket is tudom variálni. Nem volt cél, hogy túl élethű legyen a hang, bár - ahogy Gábor is írta - elég jó hangok jönnek ki belőle :) - talán ez megválaszol pár kérdést :)

  • 22.

    Szerintem veszt egy 100-as Marshall-t, körülépíti Ytonggal, rátesz 10 cm izolitot , felvesz egy fülvédőt és nyomja......

  • 21.

    Szegeny kerdezo meg fogja a fejet, hogy akkor most mi is van. :^)

  • 20.

    Ismét sikerült egy egyszerű kérdést elvinni akadémiai vitába......:-)

  • 19.

    Ennek én örülnék a legjobban.. Ha ki tudnám végre váltani az élő amp-ot, ezer nekifutás után. De mindent próbáltam már és mindig visszakanyarodok ugyanoda. De én inkább clean gitárhangokat játszom, abból viszont sokfélét.
    Igen, egy egyenletes-pengetős clean is tetszetős lehet szimuval - akár. De mondok pl. egy szitut, próbáld ki. Hajts meg valami nemesebb vintage cuccot viszonylag fényesebbre csavart eq-val (Plexi Marsi, Vox ac30, Fender Twin- ilyenek). És küldd meg egy erősebben, durvábban belepengetett clean, húrláb-demferes hanggal. Fogod hallani, hogy az élő csöves amp ebből egy testes, szép, muzikális pizzacato hangot formál. (Engem kicsit távolról emlékeztet a burkológörbéje arra, amit a mastering compressor egy testesebb snare-ből csinál a mixben. Szóval kellemes).
    És akkor küldd meg ugyanezzel az amp szimulátort. Fogod hallani a különbséget. Hogy egy zörgős, bundhangos torz massza lesz. Kifejezetten csúnya.
    Most csak egy spec. dinamikai szitut mondtam, több ilyen is van. Ugyan a mai szimulátorok már nem sima frekimenetet, hanem dinamikai viselkedést is figyelnek, de nincsenek mindenre felkészítve. Pl. ezzel az inputtal nem tud mit kezdeni, nem úgy kezeli le.
    Ilyenekre gondolok.

    Ja. A ˝szinti-sampling˝ modellezés rendesen fejlett már. Főleg billentyűs jellegű hangszereknél, ahol diszkrétek a hangindítások. Nekem egy digitális zongival már rég nincsen bajom, lelkifurdalás nélkül használom.

  • 18.

    Mooer G150-ben 55 erősítőmodell van. És az a szomorú helyzet, hogy vakteszten, szobai körülmények között senki nem mondja, meg, hogy csöves kombó szól, vagy egy szimulátor. (Koncerten és lemezen sem amúgy.) Clean hangnál sem. Jelenleg ott tart a digitális technológia, hogy a digizongorák tudják az üreshúr szimulációt (amikor lenyomsz egy billentyűt, és a húr megzendül a leütött hanggal együtt) na, erre mondták a zongoristák, hogy ilyen sosem lesz. Ehhez képest egy csöves hang szimulálása kutyafüle.
    (Tavaly mintavett hanggal csináltam olyan tangóharmonikát egy felvételre, hogy a harmonikás haverom megkérdezte, ki játszik. Mi toltuk föl itthon midi billentyűvel.)

  • 17.

    Még annyit tennék, hozzá, hogy tízből kilenc gitárosnak torz hang kell. Ezt viszonylag jobban hozzák a szimulátorok, mert egyszerűbb dinamikai követelmények vannak. De amikor egy nemes, ˝jó vágású˝ clean hang kell, más a helyzet. Nemigen tudnak utánamenni a feladványnak. Csak a frekiátvitelt modellezik le jól inkább, a ˝vas˝ dinamikai viselkedését már nemigen.

  • 16.

    Hát- ha sokféle amp kell (azért-amiért), akkor oké. (Nekem csak 1, de az nagyon..))
    A ˝multieffekt˝, nem szinonímája az amp szimulátornak, nem is mindegyikben van még most sem. Ha van benne, azt ki lehet kapcsolni, és mehet a jel az élő csöves amp-ra nyugodtan.
    Nehéz ügy a szobahangerő, valóban, a kicsi ampok is nagyot szólnak. Én pl. kívülről vastagon szigetelt zárt, két terű dobozba zártam a gitár speakert, kis csöves amp-al hajtom, és onnan miksizem kifelé. És ez a jel már mehet félvezetős hifi láncra. Ez kiváló eredményt ad, semmilyen modellezéssel nem tudtam utolérni soha.(bonyolultabb- rendben van..)
    Még annyi tapasztalat, hogy ha mindenképp kell a szimulátor, akkor a (félvezetős) lánc végén egy papírmembrános gitárhangszóró jobb, mint egy több utas (tweeter-es) hifi hangfal. Ugyan nem arra van a patch eredetileg modellezve (hanem a hifire), de némi eq-val utána lehet menni. És úgyis jobb, ütősebb lesz a végeredmény.
    Nekem kb. ennyi tapasztalat

  • 15.

    Szobai hangerőn semmilyen csöves cucc nem fog ˝úgy˝ szólni. Arról meg nem is beszélve, hogy ezek az új multik (szobai hangerőn, vagy fülesben) simán szólnak úgy, mint bármi.

  • 14.

    ˝Semmilyen modellezés nem fog soha úgy szólni.˝

    Szobai hangeron meg lehet, hogy maga a csoves erosito sem fog ugy szolni. :^)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 13.

    T.Zoltán - Úgy biztos nem , de lehet hogy jobban. Ez a Te ízlésed, de rossz a párhuzam. ......Hogy példával éljek, szokták mondani: A magyar nők sokkal szebbek , mint az albán férfiak :-)

  • 12.

    Multieffekthez nem jó a csöves kombó. A multi pont arról szól, hogy sokféle hang, modellezés stb. A csöves kombóknak van saját karaktere, egy multihoz karakter nélküli hangszóró kell. Bármilyen aktív jó, minél drágább, annál jobb. Ha meg olcsóbb, érdemes olyat keresni, amiben nincs sok parasztvakítás (wifi, USB, rádió stb.) Pl.: www.hangszerdiszkont.hu, viszont ha van sztereo effekted, az ezen nem jön át. De a stúdiómonitor is megteszi, sőt, egy jó hangátvitelű sima aktív hangfal is, pl. ez elég meglepően jól szól: www.bestmarkt.hu

  • 11.

    No de ha gitár, akkor miért nem egy kis csöves rendes ampot veszel? 1-10w között. Semmilyen modellezés nem fog soha úgy szólni.

  • 10.

    Abszolut a studio monitorokat tudom én is ajánlani. Semmivel nem kapsz olyan rendezett hangzást, mint ezekkel és az erősítő és hangfal modellek is kiadják a karakterüket. Én PreSonust használok, nekik is vannak jóáras dolgaik és döbbenet, hogy pl. egy Logitech hangfalszetthez képest, amit addig jónak tartottam, mennyivel szebben szól. Jelenleg azt kidobott pénznek tartom, pedig komoly cucc volt az is.

  • 9.

    A Mooer GE150 Studio Software-rel vezérelhető PC-ről . A doggépe nem hajtja? Ha igen, akkor nem kell hajolgatni.....

  • 8.

    Nagyon köszönöm a válaszokat! Egy mooer g150 multihoz használnám, fülesem van, annak mindig beleakad a kábele a gityóba, meg a hajolgatáskor is zavar - pl drum track állítgatás. Leginkább az aktív monitor az amiket én is néztem - pl. headrush frfr - viszont annyit meg nem adnék most erre a projektre. Köszi a tapasztalatokat a gitárerősítőkről - gondolkoztam, vmi kisebb tranyós erősítőn is - de akkor ezt a vonalat is elengedem. 40-50e OK lehet, nézelődök akkor az aktív monitor vonalon :) köszönöm!

  • 7.

    Egy jó fejhallgató sem utolsó, otthoni gyakorláshoz, ahogy előttem ajánlották már. Nekem ebből Shure SRH440 van, amit szeretek használni évek óta, mert kényelmes, nem túl nehéz, és elég dinamkusan szól. Van úgy, hogy a család vagy a szomszédok számára már az aktív monitor is zavaró lehet a késői órákban, de még nem akarod abba hagyni a gitározást, ilyenkor ez a legjobb megoldás.

  • 6.

    Szoba hangerőn tényleg az aktív monitor a jó választás, nekem M-audio AV40 van erre a célra és nagyon szeretem a hangját, meg a felhasználhatóságát (ki- és bemenetek szempontjából ) Ezt sajnos már nem forgalmazzák, de szerintem 40-50e Ft körül vannak hasonló jók a mai kínálatból is. Meg kell nézni az aktuális értékeléseket. Ha valami ilyesmiben gondolkozol, majd az elhelyezésükre is figyelj, hogy a legélvezhetőbben adja vissza, amit hallani szeretnél.

  • 5.

    Ha szobai hangerő, akkor stúdió monitor? Azt tudod másra is használni, így nem porosodna feleslegesen (zene felvétel, zene hallgatás, mixelés cubase és más DAW-al stb). Én JBL LSR 305-t használok, Adam Audio AX nagyon jó, illetve a KRK Rookit ís nyerő lehet. Keretet nem írtál, így márkásabb cégeket soroltam.
    Gitárkombót elengedném, a 10˝-os tányér elég vékonyka, de gyors hangú, annyira nem vészes, egy Torque basszus kombóm volt nagyon sokáig, ami 10-es volt szerettem. A 12˝ a legfaszább, de abból általában 30-50W amit találsz, ekkora felületnél pedig kis hangerőn is ordítani fog a multiddal. Tapasztalatból írom ezeket, Boss ME70, GT100-al egy Marshall Master Lead kombón a LOW inputba, multi fél hangerős állással, már-2-3 között is zavaró a másik szobában, a Torque kombó kb fél hangerőn ment anno és az is ordított, ja és akkor még csövest nem is említettem, ami a dinamikája miatt sokkal hangosabbnak érződik.
    Viszont mindig megkérdezem: digitális motyók stúdió monitorral nem játszanak? Neural DSP cuccai elképesztően jók (van tört is khmm..:D), egy kanóc a hangkártyába és instant szuper hangot kapsz.

  • 4.

    Nagyon tág a határ, pld. én sztereo-t tudok ajánlani, de akkora , hogy színpadra is elég. Ha érdekel írok privát üzenetet. Multieffektet kár monoban hangosítani. De vehetsz 2 db., Tannoy Reveal hangfalat , az szobában bőven elég.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 3.

    Ok :) tudnátok lszi konkrét típust ajánlani! Ki mit használ erre? Köszi!

  • 2.

    Esetleg aktív hangfal....

  • 1.

    Fejhallgato. :^)

GS Active