Multiefekt elem nagyon kevés ideig bírja.

Sziasztok.
Vettem egy retró több mint 25 éves ZOOM 505-ös gitár multiefektet, tudtommal ez volt a világon az első padló multi. Akitől vettem kérdésemre hogy mennyit bír elemmel, azt mondta, hogy sosem használta elemről,táppal viszont semmi gond nincs vele.
Mivel tápot nem adott hozzá,így az még nincs,így jobb híján egy új 9 voltos elemmel próbáltam ki,de csak 10-15 percig működött mindössze,és már lemerülést jelzett. Ekkor megmértem az elem feszültségét és már csak cca. 7 voltot mutatott a műszer.
Nyilván az lehet a baj hogy kevesli az elem áramleadó képességét,ezért meríti jobban. Amásik az hogy esetleg a multiban keresendő a hiba? Mindenesetre ha ennyit bír az lepkepukinak sem nevezhető.
A kép csak illusztráció, az enyém tökéletes állípotú nem ilyen koszos,és a kora ellenére,még a fólia is rajta van a kijelzőn. :D
    Number of comments - 11
  • 11.

    szbzs: Pláne.

  • 10.

    off topic
    Flór Gábor 2024.11.16. 22:47:35
    1986-ban(?) az A(ria)P(rogrammable)E(ffects)-1 volt az első, nem?



    szerkesztés: tévedtem, már egy 1985-ös ismertetőben is szerepelt: vintagejapanguitars.com/
    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 9.

    8. Klassz. és ezzel mihez lettünk közelebb? Itt sem mondanak mást. Én csak az indító bejegyzésre akartam reagálni, hogy bőven nem ez volt a világon az első multi.

  • 8.

    Volt egy változata amit a mikrofonállványra lehetett rögzíteni és annak távirányítója is volt. Egy párat javítottam valamikor.
    ir.zoom.co.jp/

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 7.

    A Zoom 9002 egy elvetélt kísérlet. Nagyon jól néz ki, de az övre akasztott kábelrengeteg nem igazán praktikus, ráadásul kézzel kell állítani, ami gitározás közben némileg aggályos. Úgyhogy, ha lenne egy pedálja, az lenne az első kompakt multi, így viszont az 505 az. A cég is ezt tartja elsőnek, nekik meg hiszünk: www.zoom.co.jp

  • 6.

    Gábor a Zoom 9002 szerinted hová sorolandó - 1990-ben jelent meg az 505 96-ban?

  • 5.

    Nem tartozik szorosan a témához, csak a pontosság kedvéért: nem ez volt a világon az első multi. Az első multi 1988-ban az Aria Ape-2 volt, közvetlenül utána a Boss Me-5. A Zoom 505 az első kompakt pedál formájú multi volt.

  • 4.

    A leírás szerint www.zoom.co.jp 4 órát kellene kibírnia elemmel - majd ha ráérek kipróbálom az enyémet ☺

  • 3.

    Köszönöm a válaszokat,sejtettem azt hogy az elem lehet a gyenge láncszem,de ahogy látom ez be is igazolódott. Kiváncsi voltam másoknak mi a tapasztalata. Akkor megállapítható hogy vaklárma volt az hogy elemről sokáig bírja,és az is hogy ez végül is normális viselkedés. ...hát igen, az elemes működéstől nem lehet csodákat várni. :) Csak azért ettől kicsit többet vártam,már ha ilyen funkciót is beleépítettek. Semmiképpen, még ha sokáig bírná akkor sem akartam elemről használni,ezért rendeltem is egy 1 A-es tápot két napja,jövő héten megérkezik,az lesz a megoldás. :)

  • 2.

    A 9 voltos szén-cink elemek NÉVLEGES kapacitása általában 3-400 mAh (a lithiumosaké kb. háromszor annyi, tízszer annyi pénzért...) ez meg fogyaszt vagy 200mA-t; szóval nem, nem kéne ˝sokáig˝ bírnia.
    Nem véletlen, hogy a későbbi modellek már AA-s elemekkel működnek.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 1.

    Szia,

    régi tapasztalat, hogy ez teljesen normális ezeknél.
    Nekem az 506 volt, új, dettó ugyanezt csinálta. Gitáros kollégának 505, az se ment tovább negyedóránál egy elemről.
    Őszintén szólva én eddig nem nagyon láttam olyan multit, ami sokáig ment volna elemről. A Line6 tenyérnyi modellező cucca talán az egyetlen.

GS Active