Mi a véleményetek a line6 gitárokról?

Sziasztok! Mi a véleményetek a line6 gitárokról? Standard és attól feljebb persze. Tényleg rosszak? Esetleg zúzósabb műfajokban is megállnák a helyüket a digitálisan modellezett és lehangolt hangszerek?
    Number of comments - 11
  • 11.

    Szerencsére elvitték elõlem, így az eggyel több gitárnál eggyel kevesebb van itthon :)
    Kéne még egy szoba, kár hogy 3 gitártól nem lehet felvenni GOK-ot.

  • 10.

    Igazad van. Azt kifelejtettem hogy hat piezo van benne. Arra azért kíváncsi lennék hogy most fizikai modellezési szintézist használ, vagy egy egészen más technológiát dolgoztak ki ebbe a hangszerbe. Ha az első, akkor egyes emberek nem tévednek hogy ez egy ˝szintetizátor˝. Bár nem csodálom hogy az ilyen gitárokat annak nevezik. Ennyi elektronikát gitárban nem sűrűn látni.

  • 9.

    A pizo nem vezérli, hanem teljes jellel látja el az elektronikát. Ugyanúgy érzékeny a pengetésre és mindenféle hangképzésre mint egy normál mágneses hangszedő. Az elektronikára rá is lehetne kötni egy kis jel illesztéssel ilyet.
    Ja és nem egy, hanem hat.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 8.

    Norbert. Egy piezzo vezérli a digitális cumót ami a gitárba van. De az szerintem max vezérlő jelet adhat ki magából. Megnézi mondjuk hogy az E húr milyen frekvencián rezeg, és ugyan azzal a frekvenciával adja ki a modellből a jelet. persze figyelembe véve hogy a hangoló tárcsán mit állítottál be. És annak függvényében mókol a frekvenciával.

    De ez csak egy feltételezés. Nem biztos hogy így működik.

  • 7.

    Norbi!
    a gyártás helyét kérdezd meg az eladótól!
    stabilitás, játszhatóság oké. nekem volt ilyenem jobbkezesben. inkább akusztikus gitár hangszín miatt. annak megfelelt, de nem az igazi.
    elektromos hangszínekről nincs tapasztalatom, de jónak tűntek.
    az alább felvételen dobro hangszínt használtam (én játszom a bontást és szólót), egy JBL aktív hangszóróba volt bedugva és az lett felmikrofonozva, mert élőben, egyben rögzítettük.

  • 6.

    A francba, beleült a bóha a fülembe. Ami itt a balkezesek közt van, az 500-as és koreai szerintetek?
    Tapasztalat esetleg, milyen a stabilitása, játszhatósága ezeknek? Még így 16 évvel késõbb is megállja a modellezés a helyét? S végezetül: piezo hangszedõrõl veszik ezek a jelet?

  • 5.

    Ezek a hangszerek a modellezett gitár hangjának jellegzetességeit domborítják ki. Lp-abb hangot produkál mint egy Gibson, stratosabb egy Fendernél, stb.
    Kérdezed, hogy tényleg rosszak? Bolond az aki ilyet mond. Nekem Variax 600 és JTV 69 volt, szerettem mindkettőt. A 600-as egy olcsó hangszer, kicsit csúnyácska, bumfordi nyakkal, viszont a hangja bitang jó. A JTV más kategória, ennek a nyaka is kényelmes, a hagyományos hangszedőivel is nagyon jól szól. A hangolást váltó gomb is teljesen jól használható, pontosan azt teszi, ami a dolga.
    Én nem is tudom melyik gitár nem állná meg a helyét zúzósabb műfajban, hiszen hollow body gitárral is művelik, ezek meg aztán tényleg mindenre is jók. Olyan akusztikus hang jön ki belőle, hogy feláll az ember hátán a szőr.
    Ráadásul már rendes gitárnak néznek ki, szinpadon sem fog senki kiröhögni, hogy még hangszedő sincs benne. Csak bátorítani tudlak, nagyon sokoldalú gitárok ezek, imádni fogod.

  • 4.

    akkor nincs mese, ki kell próbálni. addig úgy sem nyugszol, amíg személyesen le nem teszteled! :)

  • 3.

    Igazából ami engem vonz benne az az, hogy könnyen, mindenféle húrcsere, nyak és oktáv állítás nélkül lehet hangolni. Meg hogy teljesen testre lehet szabni a hangszert. Mint egy multit. Azért az biztos hogy nagyon vonz egy ilyen mutáns kiborg gitár.

  • 2.

    Én a régi Variax szériát ismerem. Nekem a 700-as van meg. Szerintem maga a hangszer felső-közép kategóriás (kidolgozottság, játszhatóság, kényelem stb. Még az anyagok is minőségiek, de itt ez csak tényleg esztétika, hisz itt épp az a lényeg, hogy se az anyagok, se a konstrukció nem lehet hatással a hangzásra). A modellezés ügye megosztó. Az effektek legtöbb területén azt hiszem ma már általánosan alkalmazott megoldás. Az előfokoknál is -különösen ha Kemper, vagy Fractal név van a dobozon- meglehetősen kívánatosnak minősül. A gitármodellek elfogadottsága (még) alacsony szinten van. Nyílván ebben az is benne van, hogy egyik kézben a legolcsóbb gitár is nagyot tud szólni, egy másikéban egy custom-shop is bénán, vagyis a gitár hangzása elsősorban a zenésztől függ, vagyis nehéz eldönteni, hogy a zenészt hallod, vagy az eszközt. Ha viszonylag objektív döntést akarsz hozni, csinálj vaktesztet. Nem nehéz összeszedni egy jó stratot, LP-t, vagy ami adódik. Hallgasd meg, ítéld meg Te. Úgyis neked kell döntened, hogy neked elég jók ezek és tényleg szükséged van rá (szerintem kisérletezésre és studióba való-szinpadra még nem).

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 1.

    szerintem nagyon jók, de a digitálisan modellezés inkább olyan zenésznek való, aki egy fellépésen/lakodalomban többféle hangszert akar megszólaltatni.
    egy kimondott műfajhoz én a műfajhoz illőt vennék inkább vagy elgondolkodnék a saját hangszedők használatán!
    ugyanakkor a James Tyler-féle tremoló rendszer nagyon jól tartja a hangolást bárminemű cibálás esetén. lásd alábbi videót kb. 8 percnél:

GS Active