Jó reggelt, majd a végén kérdésem lesz az években még nálam is tapasztaltabb olvtársakhoz (is).

Jó reggelt, majd a végén kérdésem lesz az években még nálam is tapasztaltabb olvtársakhoz (is).
Valamelyik fiamban megfordult az ötlet, hogy nálunk is tarthatnának bulit. Mivel aktív szerepet töltök be nevelésükben, és ennek része a hagyományõrzés, le is játszottam nekik a buli után a takarítást. Végig. Nem tartunk bulit.
Csak az a zsenialitás lep meg, ahogy a hangszerenéssel és a rímekben képesek voltak ábrázolni a takarítás kétségbeesett horrorját; azt a tompa zsibbadtságot és agyhalált ami egy túlzásba vitt bebaszcsisorozat után szegõdik az ember társául, azt a bénulást amikor ebben az állapotban leküzdhetelennek látszó feladattal nézel farkasszemet.
    Number of comments - 8
  • 8.

    Aki önszántából plébekkezik, az szerintem a legalja. Mindegy, minek vallja magát, profinak, amatőrnek. Én is plébekkeztem sokat a 80-as években, amikor volt Csillagfény disco, TV show-k, meg hasonló marketing célú megjelenések, de az mind kényszer volt, és egy, max két szám. Egész műsort soha. Ma már szerencsére a legtöbb TV-ben sem divat (legalábbis, ahova én mentem, ott zenélni kellett/lehetett).

  • 7.

    Ház igen, sajnos ez már nagyon régóta bevett szokás Soha nem fogom elfelejteni, amikor kb 15 éve egy ismert zenész után játszottunk egy falunapon, ott volt az egész zenekaruk, mégse játszottak egy hangot se élőbn. Olyan összeget felmarkolva, hogy hihetetlen Én amatőrként még azt sem vállaltam be, hogy egy hangszer samplerről szóljon inkább lemondtunk fellépést De ő abból él, én pedig nem. Akkor még nagyon gáz dolog volt, még a közönségből is sokan figyeltek erre. Mára már a kutyát nem érdekli, az előadók még büszkén vállalják is .

  • 6.

    És ha elmegy a ˝művész˝ playback, ahelyett, hogy beintene, akkor így is marad. Ellenben, ha nem kapnának fellépőt, aki ilyen fost vállal (vagy csak olyat, amilyen már nekik is gáz), mindjárt akadna pénz hangosításra.

  • 5.

    Szerintem sok faluban sokszor a hangosítás miatt is van playback mert még ha a művészt ki is fizetik, hangosításra már nem akarnak költeni ha van olcsóbb megoldás is

  • 4.

    Ez az ˝előadónak˝ is jó üzlet volt. Kevesebb költség, kevesebb technikus, több haszon...

  • 3.

    A lusta és gyenge zenészek hozták be ezt a plébekk korszakot. Manapság már a TV műsorokban is élőben lehet muzsikálni, ez a tátika show kiszorult a gagyibb falunapokra. Ja, és ne gondold, hogy a gépzenegyártó kolléga, vagy a félplébekk művész kevesebbet kér, mint egy komplett zenekar. Minket egyszer hívtak egy szilveszteri party-ra, ahol 5 órát kellett volna játszani, 30-as évek, tánczene (azt csináljuk amúgy is). Mondtam egy normális összeget, aztán nem hívtak, mert sokallták, később mesélte a szervező, hogy háromszorannyiért elhívtak egy művésznőt fél óra félplébekkre, meg egy dídzsét, aki ilyen zenét tolt. Úgyhogy az igényszint is a padlóra került. Ha a zenészek nem kezdenek bele ebbe, a közönségnek eszébe sem jut, hogy magnóra tátogó előadást akar nézni.

  • 2.

    Lehet, hogy mégis volt házibuli? De az alkohol biztosan elfogyott, vagy csak túl korán van.
    Annóóó a V Motorock azért oszlott fel, mert a zenészeknek nem kellett bemenni a stúdióba lemezt feljátszani. Jött ez a szintis, digitális világ, otthon egyszál okoska komplett lemezeket (de inkább kazettát) csinált és árulták mindenhol. Micsoda haszon ez a sokfelé osztott gázsi és jutalékhoz képest.
    Lassan beleszoktak a népek a tátikázó zenekarok világába, előtte még azért voltak botrányok is ebből.

  • 1.

    És a kérdés:
    Ott a 80/90-es években még megfizethetõ volt az élõzenész, de itt is szintivel helyettesítettek mindent, amit lehet, és a Dolly Roll kései munkásságáról is mintha ilyen emlékeim lennének.
    Persze megértem, ha valaki szegény, de ezek a kor müvészoligarchái és holDUDVAruk. Hogy gondolták ezt jó ötletnek? Mondván, hogy másolt kazettán meg hangyás tv-adáson monóban úgyis mindegy?

GS Active