Gondolom szakállas téma, ne kövezzetek meg.

Gondolom szakállas téma, ne kövezzetek meg...
Gitár tanuláshoz melyik magyar oldalt ajánlanátok?
A lényeg, hogy:
-nulláról indítson
-legyen szájbarágós
-legyen szisztematikus
Persze jó lenne, ha ingyenes lenne, de ha nagyon jó, akkor előfizetnék!

Az is érdekel, hogy melyikkel volt negatív tapasztalat, vagy csak szerintetek az ˝inkább nem javasolt˝ kategória
    Number of comments - 20
  • 20.

    Én is tanár nélkül tanultam meg ezt a szép hobbit(persze még tanulom), de a tanárnál szerzett tudás biztosan gyorsabban helyre teszi a dolgokat a fejedben. Én megvettem vagy 3 könyvet, a yutyubon magyar nyelven tudnám ajánlani neked nézd meg az Alapi István gitáriskolát (12 részes)nekem hasznos volt, sztem elég szájbarágós és motiváló. Külfoldi oldalakat tekintve a Justin guitar melett nagyon jó Martin Schwartz gitáros csatornája is. Amit elmondtak előttem, megerősíteni tudom: a skálák nagyon fontosak, én skálákkal kezdtem, majd akkordok következtek, később impro-nál igen hasznos lesz a skálák ismerete. De úgyis kedvenc dalaiddal kezded, mint a legtöbben és ezekhez is fontosak a skálák, Nagyon fontos sztem a hangszer is, amire ránézel és már azonnal játszani akarsz rajta..

  • 19.

    Zsóti! biztos ismered a kiírást:
    Kedves Megrendelő! Cégünk olcsón, gyorsan vagy precízen dolgozik. Ön ezek közül kettőt választhat.
    Ilyen a gitártanulás is!
    reagálok ezzel Molo 16-os kommentjére is.

  • 18.

    Köszönöm a tanácsokat.
    Főleg azokat, amelyekben volt válsz a kiírt kérdésre is.

  • 17.

    Szerintem érdemes legalább két részre osztani a gitártanulást, egyrészt akár több tanártól megtanulni az alapokat iskolás szinten, hogy minél nagyobb rálátásod legyen a hangszerre, másrészt minél magasabb szinten zeneelméletet tanulni, viszont ami szerintem ezeknél még sokkal fontosabb, az az hogy válassz ki egy gitárost akit imádsz és minden amit ő tud, azt igyekezz megtanulni, megérteni, lényegében anyanyelvi szinten tudd mire mit játszik. Mivel maga a gitározás annyira differenciált, hogy nem létezik olyan tanár aki konkrétan azt fogja neked tanítani, amit te szeretnél játszani, ezért tartom a legfontosabbnak h a kedvencedtől tanulj. Amit játszik, ahogy, amilyen technikával, ahogy tartja a kezét stb. Ha csillagharcos vagy, akkor a kedvenced (kedvenceid) játékmódját át tudod alakítani teljesen a saját egyéni hangoddá a tanároktól megtanult irányelvek és zeneelmélet alapján.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 16.

    Nos, aki a neten ingyen oktat és minőséget is ad, az többnyire csak az alapokat adja ingyen. A gitározás, mint minden zenetanulás sok időt igényel. Akkor is, ha csak akkordozgatsz, a ritmika gyakorlás fontos. Meg lehet tanulni önképzéssel is, de az is idő talán még több. Egy profi tanár tud segíteni, de az meg fizetős. Online órák is léteznek különböző formációkban: közvetlenül videócset formában vagy más élő kapcsolattal vagy kapsz egy adag leckét heti/havi szinten és mikor kész vagy videóra veszed, elküldöd, megkapod rá a tanári elemzést, vagy egy-két havonta elmész amolyan konzultációs formában egy tanárhoz Persze az sem ingyenes.
    Nincs ingyen ebéd, a zenetanulásban meg főleg. Ahogy itt mások is mondták, tanárral egyszerűbb. Ha nem akarsz Malmsteen vagy Paco de Lucia lenni, akkor egy szint után, mikor már képben vagy kicsit abba is hagyhatod s folytatod magad.
    A lényeg: az elszántság és a rendszeres, célirányos gyakorlás. Ha ez elmarad, nincs fejlődés, megrekedsz egy szinten. Ha ez a szint már tartalmaz vagy 20-30 akkordot és számos ritmikai tudást, alapszintű tab (esetleg kotta) ismeretet, azzal már lehet örömködni, ha csak a ˝tábortűzi zene a cél. Ha esetleg kedvet kapsz továbblépni, már lesz mire alapozni.

    Én nála kezdtem, szerintem kezdő szintre nagyon jó, s mivel kicsit beszédhibás, ezért lassan, érthetően mondja a tanácsokat, hogy az olyan hülyék is felfogják, mint én. Vannak olcsóbb ˝csomagjai˝ is, amiket szerintem nem nagy cucc kifizetni (akinek meg igen, annak honnan telik gitáros cuccokra?)
    Normális hangnemben válaszol a feltett kérdésekre, ha írsz neki:
    gitaroznijo.hu/

    De nyilván nem ő az egyetlen, itt a GSF-en is hirdetnek páran, ahogy már lentebb is írták.
    Sok szerencsét! ;)

  • 15.

    Messius Maximus-nak igaza lehet... én 16 éves korom óta (93) csak saját erőmből tanultam gityózni. Sajna ha az ember lustább az átlagnál, vagy kievesebb a türelme órákat pengetni, sokat segíthet egy ˝szaki˝.
    De legfőképp a rossz beidegződések miatt, amit valóban nehézkes korrigálni. Saját tapasztalat :) :)
    Egy-két YT oktatóvideó hasznos lehet, de ott is szemezgetni kell, hogy találj megfelelő és könnyedén érthető videót.

  • 14.

    Írtad, hogy idő és pénz miatt nem szeretnél gitártanárhoz menni. Megértem, de saját tapasztalatból mondom, hogy sokkal kevesebb időt veszítesz ha egy ˝szakember˝ segít, főleg a kezdeteknél, mert a később kialakult rossz beidegződés, technika, fogás, pengetés miatt már nehezebb lesz kijavítan, akadályozni fog a további fejlődésben egy bizonyos szintnél. Oké írtad, hogy nem virtuóznak készülsz, de ha ˝csak˝ amatőr szinten akarsz jól gitározni, ahhoz is kell az alapok megfelelő elsajátítása! Pár óra is sokat segíthet egy tanárnál(bár a covid miatt most nem egyszerű).
    Ha mindenképpen autodidakta módot választod, kezdetnek ez sem tűnik rossznak, bár nem néztem át az egész internetet! :)

    magyar-gitartab.blogspot.com

  • 13.

    Valami hasonló kezdemenyezés volt itt:
    gsfanatic.com
    Egyébként ha zeneelméletbõl megvannak a skálák, hangközök és legalább a hármashangzatok, discordon ingyen is irányba állítalak gitárból.

  • 12.

    Muszty-Dobay www.musztydobay.hu

  • 11.

    Ha gitár tanulás akkor Muszty-Dobay Gitáriskola. Én is onnan indultam, amit leírtál, tökéletesen lefedi. Ne tévesszen meg, hogy akusztikus gitárról szól a történet, elektromos gitárnál is hasznos lesz a sok infó amiket ott tanítanak, főleg a kísérő gitárban : )

  • 10.

    Szerintem csinálj próbaórát, bárhova is mész (szinte minden normális tanár biztosít ilyet), nem minden tanár jó mindenkinek. A Pénzes féle iskoláról ugyanúgy hallottam azt, hogy iszonyat, mint azt, hogy zseniális, nyilván embere válogatja. Itt a GS-en is hirdetnek páran.

  • 9.

    A virtuozitásról:
    Néha csalóka is lehet amit egy lassabb/nem túl gyors dal sebességéről gondolunk. Szerintem a kéznek gyorsabbnak kell lennie mint a dal, a fejnek pedig még gyorsabbnak, hogy ami jön érzésből azt képesek legyünk megvalósítani. Ennek a sebességnek a kifejlesztésére nagyon is alkalmasak a monoton skálázási gyakorlatok, valamint fejlesztik a hallást, és a tempótartást(metronóm). Persze ha nem akarod én nem tudom rád erőltetni, de nyilván ezek nem annyira a kíséret/akkordozás esetében segítenek hanem a szólójátékot/díszítéseket tudják megtámogatni.
    Javaslom a shape kifejezést a szótáradba, hiszen ha megtanulsz egy akkordot, egy bunddal arrébfogva ugyanaz a fogás másik akkordot eredményez úgyhogy 1 db shape/fogás akár 12 akkordot is jelenthet.
    Régen belepillantottam az említett justin-ba, jónak tűnt.
    Egész más a Pénzes-suli egyeseknek nem jön be, viszont a főoldalon az online tudástárra kattintva sok érdekes dolgot olvashatsz. Azt kell mondanom alapos. Kérdésedből, illetve hozzáállásodból (nem kell gyors/nem kell többszáz) kiindulva szerintem nem neked találták ki, de neked kell eldöntened.
    Ha akkordozgatni akarsz a Muszti-Dobai Gitáriskola könyvet/füzetet ajánlom, ahol találsz néhány akkordot, pengetést, és sok dal énekkottáját akkordokkal, többnyire retró jellegű dalok, de tanulni jó.
    Utoljára: bár én se jártam tanárhoz, de tényleg jó ötlet, nem muszáj persze hetente, elég mondjuk havonta, de ha gyakorlásra nem szánod rá az időt akkor persze felesleges, azt írod: se időd, a gitározás tanulása időigényes!
    Ui.: Szerintem a gitár a legnehezebb hangszer ami a tanulást illeti, nem elijeszteni akarlak, de ha belegondolsz: fúvosokon a lyukak mindig ugyanott vannak stb. gitár esetében pedig mindkét kéz mozog, és nem mindig ugyanoda, összevissza kalimpálnak az ujjak stb. Például skálákkal jól meg lehet tanulni a gitár méreteit, hogy hova kell mozgatni a kezed stb, ez az amit az ember magán nem vesz észre, csak azt hogy nem megy, ehhez jön jól egy tapasztalt ember, egy tanár. Ezért jó követni elejétől végéig egy módszertant, pl Szendrei-Karper László-ét amit kiadtak füzetecskékben, és korábban biztosan használtak zeneiskolákban(bár nem az általad említett stílushoz való), vagy Segovia módszertanát.

  • 8.

    Talán:
    www.gitariskola.hu/

  • 7.

    Nem akarok több száz akkordot tudni, a leggyorsabb, leglegleg lenni.
    Tanárhoz járni se időm, se pénzem (akármennyire nem tetszik ez a válasz egyeseknek).
    Dobolás mellett ez másodhangszer lenne.
    Nekem tökéletes lenne az is ha egyszerű, nem túl gyors, dögös blues-rock dalokat tudnék játszani.

  • 6.

    Valamiért nem jeleníti meg a teljes kommentet....

  • 5.

    Köszi az eddigieket.
    Egyébként könnyűzene...
    Nem akarok virtuóz lenni. Hiszek abban, hogy egy dalnak nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy jó legyen.

  • 4.

    Köszi az eddigieket.
    Egyébként könnyűzene...
    Nem akarok virtuóz lenni. Hiszek abban, hogy egy dalnak nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy jó legyen.

  • 3.

    Az én (biztosan rendhagyó) tanácsom: Ha klasszikus gitár, vagy akár jazz, akkor tanár. Ha pop-rock-blues, stb.- könnyűzenélni akarsz, akkor tanulj nyugodtan magadtól, és élvezetből. Ha van hallásod, meg tudsz.
    Pár akkordot és akkordmenetet less le először direktben, majd kezdj el rájönni, hogy mi hogyan és miért van és építsd fel magadtól, amit tudsz. DALOKAT játssz, ne a szóló virgázással szarakodj (jó darabig). Próbáld meghallani zenék akkordmenetét (azaz alakítsd ki az akkordhallásod, ez a gitárosok legnagyobb előnye és lehetősége). Aztán majd idővel olvasgass kis zeneelméletet, egyeztesd össze azzal, amire magadtól rájöttél (miután már tudsz játszogatni).
    A készen kapott akkordleírásokat idővel nagyon hamar felejtsd el, csak akkor csekkolj bele, ha nem tudsz rájönni a fordulatra.Ha nem alakítod ki az önálló akkordhallásod, akkor ne is erőltesd.
    És a netet messzire kerüld el!

  • 2.

    Szia!

    Szerintem menj el tanárhoz, egyrészt az oldal nem javít ki sem a videó ha nem rendesen csinálsz valamit akár hosszútávon magaddal tolsz ki és nem fogsz fejlődni vagy akár fizikai gátakat is szabhatsz magadnak. Plusz a sikerélmény is kevesebb, és még azt sem vettem alapul hogy lassabban fejlődsz.

    Van egy barátom akivel egyszerre kezdtünk 3 éve, én tanárhoz járok ő pedig nem. Ez nem tehetség kérdése rajzolni lehet a különbséget.

    Remélem tudtam okosat mondani, ha nem akkor nem

    Üdv Tomi

  • 1.

    Ha valaki ilyet tud, én is kíváncsian várom. Eddigi tapasztalataim szerint mindez az összes feltétel egyszerre nemigen teljesül, és még akkor sincs nagy választék, ha nem szorítkozol a hazai oldalakra. De ha a “magyar nyelvű˝ kritériumot el tudod engedni, akkor a justinguitar.com-nál tökéletesebbet keresve se találsz.

GS Active