Érdeklődöm, hogy lehet-e csak hangszerre biztosítást kötni?

Sziasztok! Érdeklődöm, hogy lehet-e csak hangszerre biztosítást kötni? Mester hegedűről van szó, ami egyben munkaeszköz is. Lakásra és a benne lévő ingóságokra van biztosítás, de csak hangszert lehet biztosítani? Van egyáltalán itthon ennek ˝hagyománya˝?
    Number of comments - 23
  • 23.

    21. Molo ne legyél kishitű, lehet az még a világ legdrágább hangszere, csak gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!

  • 22.

    20. Gábor: jogos!

  • 21.

    A legdrágább hangszer a MIM Fenderem - nekem. :)

  • 20.

    Fuzzer: ez nem egy lista, hanem példák. Gondolom, az Allianz Musical Insurance által biztosított hangszerek.

  • 19.

    Pontosítok a legdrágább elektromos gitár evör. Sorry

  • 18.

    Én úgy tudtam a legdrágább hangszer evör Gilmour fekete stratoja volt, az eleve majd 4m dollárért kelt el: edition.cnn.com Ez a lista így biztosan nem pontos Gábor. Egyszer olvastam egy interjút Nuno Bettencourt-tal, aki elmondta, hogy azért nem használja már koncerten az eredeti N4-esét, mert lassan többet ér, mint saját maga és félti...

  • 17.

    Mondjuk a hegedűnek is van ilyen hájp vonzata, mert Henri Vieuxtempsé, akié volt, a belgák Paganinije néven is ismert...aztán meg Yehudi Menuhin, Itzhak Perlman és Pinchas Zukerman is használta (tehát nem birtokolta, ezeket kiadják profiknak, hogy ne punnyadjon be a hangjuk). Itt egy jó kis cikk: fidelio.hu

  • 16.

    Ráadásul ázsiai. Az csak azért drága, mert aláírták hírességek, és van olyan idióta, aki ezért 2,7 millió dollárt ad. Lennon zongorája is csak azért ér ennyit, mert lelőtték szegényt. Ellenben van ott egy 17 millió dolláros Guarneri, ami valószínűleg szól is valahogy.

  • 15.

    14. Flór Gábor: Nem gondoltam volna, hogy a 3 legdrágább hangszerből az egyik egy Stratocaster.
    De ezeknek a drágaszágoknak csak eszmei, üzleti értéke van, a használati értékük jelentősen elmarad ettől.

  • 14.

    Na, így javítson az ember. Itt a link, ami szétesett: www.atlas-mag.net

  • 13.

    Vagy thai nyelven. :D
    Akkor ezek alapján nagyjából az a válasz, amit Gábor már elmondott.
    Esetleg, ha Jimi Hendrix 69-es woodstock-i gitárja van nálad, akkor talán érdemes.

  • 12.

    Mert ezek a külföldiek. Simán lehet náluk biztosítást kötni (nem ellenségei a pénznek), de ha utánaszámolsz, hogy mondjuk kifizetsz évi 150 eurót a biztosításra (saccolok, de évi 1-2%-a a hangszer értékének a biztosítási összeg), akkor egy 3 millás hangszer esetén 50 év alatt fizeted ki az árát, és ha jó esetben még el sem lopják, el sem törik annyi idő alatt, ennyibe került a nyugalmad. Ha eltörik (elég, elázik stb.), kifizetik hamar, tehát akkor is megérte. Ellenben, ha ellopják, először megvárják a rendőrséget (nyomozás eredményessége, vagy eredménytelensége), és esetleg indítanak saját nyomozást is, és ha úgy találják, hogy biztosítási csalás történt (márpedig, ha nem történt, de úgy találják, max pereskedhetsz, sok idő és sok pénz kidobásával), nem fizetnek, de ha mégis fizetnek, évek telnek el. Viszont az is lehet, hogy ekkora összeggel nem vacakolnak, mert ez nem összeg egy hangszer esetében. Itt egy cikk, a végén van némi felsorolás, milyen összegek foroghatnak egy ilyen biztosítónál: www.atlas-mag.net
    A külföldi biztosítás kötésének az a hátránya, hogy külföldiül kell hozzá tudni. Jó esetben találnak egy magyart a biztosítónál, mert lassan többen vagyunk kint, mint bent, de praktikusabb egy tolmácsot szerezned, aki tökéletesen beszél, legalább angolul, vagy németül (nekünk érdemes Ausztriában keresgélni biztosítót, mert bár online nincs távolság, mégis egyszerűbb).

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 11.

    Köszi Norbi, végül is jobb mint ha japánul kerestél volna rá :)

  • 10.

    Mélyre nem olvastam, de megkérdeztem barátomat, a guglit:
    www.google.com

  • 9.

    Domesz én futottam ilyen kört pár éve, amikor beszerződött a cs gitárom (nem egy druca érték, de nekem az), pont azt mondták, mint Gábor; lakásbiztosítás kiterjesztése, egyedi hangszerbiztosítás az nincs itthon; de ˝nyugi˝ IT cégeknek felelősségbiztosítást is csak egy cég árul..

  • 8.

    Hát, az sajnos nem akkora összeg, csak nekünk. Vonósok esetén sem, meg amúgy a mesterhangszerek között sem. Bár az a vicces, hogy brácsában már a 10000 eu körüli összeg elég top, hegedűben inkább az 50000 fölötti. Persze nem használati értékre gondolok, hanem piacira, használati esteén itt is az van, mint bárhol, hogy egy 5000 euros hangszer simán lealázhat egy drágábbat.
    Kerestetni kell, előfordul, hogy meglesz. Vannak ismertetőjegyei stb., és egyáltalán nem könnyű eladni, pláne brácsát (brácsás is kevesebb van mint hegedűs).

  • 7.

    Ez a téma csak most jött elő nálunk, miután a feleségem egyik kollégájanak ellopták a hangszerét. Az brácsa volt, kb 3 misi.

  • 6.

    Bárhány milla lehet, nem nagyon fogják biztosítani, vagy csak annyiért (egyedi szerződéssel), hogy nem éri meg. A hivatásos klasszikus zenekarok hangszereit szokták biztosítani, meg a koncerthelyszíneknek is van (kéne legyen) biztosítása, ami kiterjed az ott fellépők értékeire is (jó esetben, meg ugye, itthon bármi lehet, és annak az ellenkezője is). Külföldön más a helyzet, sokkal jobb (persze csak ebben, más minden rosszabb), de pl. amikor Korzikán játszottunk, repülőn akartak utaztatni, mert az olcsóbb, mint az autó. Mondtuk, oké, de akkor fizessék ki az utazási biztosítást a hangszereinkre, erre mondták, hogy akkor menjünk inkább autóval. :) Úgyhogy külföldön sem lehet ez olcsó játék.

  • 5.

    3. domesz77: Írd rá, hátha bejön. Csak ne itt hirdesd. :D
    A mester hegedű mit jelent? 2 milla felett? Ha ilyen értékes, talán keress egy biztosítót és kérdezz rá, házta. Persze az lehet, amit Gábor art, ha a lakásból csórják el betüörés során, vagy koncert alatt (elött-után) nem mindegy.

  • 4.

    Hát, vigyázni kell rá. Ez van. Ha belegondolsz, milliós hangszerekkel mászkálnak emberek, nem kell ehhez hegedű. Egy régi Gibson L5 lehet 10 milla is. Aztán elindulsz vele klubkoncertre villamoson...

  • 3.

    Sejtettem :) Sajnos nem Stradivari...

  • 2.

    Ja, és itthon nem nagyon lehet külön kötni, külföldi biztosító kell. Lloyds, Hiscox.
    Ha meg ugye a lakásbiztosítás részeként kötöd, az azt jelenti, hogy csak akkor fizetnek, ha otthon van káreset, ami csak abban az esetben reális, ha egy hangversenyzongora van a nappalidban, mert azt nem viszed sehova :).

  • 1.

    Lehet. Gatyád rámegy.
    A lakásbiztosításban föl lehet sorolni az értéktárgyakat, és oda befér, de külön biztosítani horror összeg sajnos. Gyűjtők szokták a Guarnierit, mivel sokmillió eurónál már megéri, de amúgy nem.

GS Active