Hahó!

Hahó! Megint szeretném a segítségeteket kérni! Adott ez a pedal switcher, aminek az alapvető működését lehet látni alul a fekete fehér ábrán. Én azt szeretném megtudni, hogy a gitár meg ez effektek mellé betehető-e a képen látható módon más eszköz is, mint pl ez a szinti?
    Number of comments - 35
  • 35.

    ˝Marad az emberekkel való együtt zenélés˝

    Azért ezt ne zárjuk ki :)
    Ez az egésznek a lényege :)

  • 34.

    Az a helyzet, hogy looperből nem igen van választék. Sajna. Marad az emberekkel való együtt zenélés. Vagy Mobius Looper.

  • 33.

    Nincs már itthon egy looperem se, nem tudom kipróbálni. Lehet, hogy csak time sync. De volt itthon néhány Boss Looper kipróbálásilag is, meg saját is, meg volt mindenféle Digi is, sose vennék Bosst. Ugyanaz a baj vele, mint a Boss gitárszintivel: drága és elavult, de legalább kényelmetlen kezelni.

  • 32.

    Egyértelmű, hogy az RC-3 kikap a solo XT-től, de semmi köze az rc 50-hez, akárhányat kötsz össze. De ha a Jam Sync csatlakozón keresztül digitálisan megy a jel, akkor miért kell az analóg outot rákötni a következő solo xt analóg bemenetére? Ezt nem értem. Szerintem az csak egy digitális time sync. Próbáld már ki légyszi, hogy mi történik, ha csak a Jam Sync kábellel csatlakoztatod össze őket, mert érdekel az eredmény. Ha tényleg működik, akkor valóban okosak voltak a harmannál.

  • 31.

    Hát, nem konvertálok annyiszor, mert a Solo XT-n van Jam Sync csatlakozó. Digitális jel megy ki-át-be. digitech.com

  • 30.

    Ja és annyiszor A/D D/A konvertálsz ahány digitális eszközt használsz? Ha nem hallatszik akkor ok, mert MIDIvel elvileg szinkronizálhatóak. A boss nem le van maradva, hanem ezek a modellek régiek, és állítom, hogy strapabíró vasak. A,B,C rész meg kell és kész. Az RC 50 kb 70-80E magyar forint használtan. Nekem nagyobb gond volt, hogy nem találtam sokáig, mint hogy drága.

  • 29.

    Láttam rá példát a youtube-on, mindenképp megfontolandó.

  • 28.

    Ja, értem. Erre speciel nem emlékszem, hogy volt (nincs már itthon egy looperem se), de mivel kb. 5 darab Jamman kijön egy Boss árából, szerintejm simán sorba lehet kötni, és meg is van. :)

  • 27.

    Az rc50 és a 300 olyan, mintha 3 db looper lenne egymás után szinkronizálva. Ezek mindegyike külön sáv, a lejátszás közben külön kikapcsolható és elindítható újra, ha szükség van rá. Mint zenei betétek bármikor ráindíthatóak és megállíthatóak szám közben a fő alapra.

  • 26.

    Ezen nem tudom, mit értesz, hogy külön egymásra vehető sávok. 200 memóriahely van benne, 30 órányi anyag fér rá, ha beraksz egy 32-es sdhc-t, memóriánként nem értelmezhető mennyiségű overdub sávval (én overdubként azt értem, ha van egy elmentett track, arra rájátszhatsz kb. bárhányszor). nyilván, ha mondjuk egy track neked egymillió rájátszásból áll, akkor csökkenni fog a 30 órányi memóriaterület, de a 200 track nem. Az RC 50 25 perc sztereo után elhal. Az RC300 már eljutott odáig, hogy van benne 99 belső memória, azta. :) Az RC 500 meg is állt ezen a szinten, telenyomták viszont effektekkel, de odáig nem jutottak el a fejlesztésben, hogy legyen bővíthető a meória, úgyhogy szintén szart sem ér az egész, de legalább bazi drága. :)
    Szerintem looper terén a Boss baromira le van maradva, és ugyan jó a marketingje, de a termékek múltszázadiak. Vannak rajtuk viszont szép gombok.
    A Jamman XT egy expression pedállal megeszi az RC 300-at reggelire looperként, árban pedig a töredéke.

  • 25.

    Flór Gábor. Igen, szemezgetek a Digitech jamman looperrel is. Az rc50, 300 külön ( nem overdubként )
    egymásra vehető sávjait sajnos az nem tudja azt hiszem.

  • 24.

    TothPeter: Megy itt a polémia, hogy rc hány, de szerintem aza alap és középkategóriás Boss looperek a közelébe se érnek egy Digitech Jamman XT-nek (vagy bármelyik hasonló Digitechnek). Volt nekem mindenféle, a Digi volt a legjobb. A profi szériája jó a Bossnak is, de az már kissé túl zsebbenyúlós.

  • 23.

    outsider. Kösz, hogy szóltál! :)

  • 22.

    Peti. Most nézem. Egyáltalán nem fog működni, te nem dugtál tápot a looper pedálba... :)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 21.

    Az rc-3 után egyetlen negatív tapasztalatom, hogy mivel az 50 régebbi kiadás, gyengébb a hardware, kimarad a loop felvétel kikapcsolásakor a felvett anyag lejátszása egy pillanatra. Ez nem azt jelenti hogy ott hiányzik valami, csak elsőre ugrik egyet a replay. Ha nézel ilyen vidiket, azt látod, hogy a felvétel kikapcsolása után még egy hang erejéig folytatják a témát. Vagy nem, de akkor hallható a kimaradás. Ezen kívül semmi. Észben kell tartani, hogy ez régi cucc, szóval be kell osztani a memóriát meg ilyesmi, de lájvozni tökéletes. Érthetetlen, hogy miért nem frissítették a szériát.

  • 20.

    almeidis. Az RC 50 vagy a 300 régi vágyam csak túl nagy, és túl drága, de egyszer túlteszem magam ezeken a ˝túl˝-okon és beszerzek egyet :-) A Thomann oldalán szoktam olvasni az értékeléseket. Az rc300-nál többen is írják, hogy még alig kezdték el a felvételt, de túlcsordulás miatt hibát jelez. Az ötvenessel nem tapasztaltál ilyet? Köszönöm a kommentet!

  • 19.

    Semmi gond ezzel, nagyon jó kis logika a looper kifordítása egyfajta instrument selectorrá. Ám én ezen a ponton váltottam le az RC 3-mat 50-re, mert abban alapból három bemenet van, ráadásul overdub helyett, vagy mellet A,B,C témát is feljátszhatsz. De MIDI segítségével akár tempo sync használatával bővítheted is a rendszert. Sajnos az RC-3-ról lehagysták a DIN ötöst. Igazad van, nem kell ide keverő. Hajrá!

  • 18.

    Köszönöm mindenkinek a gondolatokat! Ki fogom próbálni ezt a verziót is, ha érdekel Benneteket, majd megírom a tapasztalatokat.

  • 17.

    Keverő is megoldja a szitut, de jobb szeretném az éppen nem használt eszköz jelét kapcsolóval leválasztani, hogy semmiképpen ne tudjon bezavarni.

  • 16.

    Miért nem használsz egy keverőt?

  • 15.

    Értem! Szóval a szinti nem egyszerre zenél a dobgéppel, gitárral. Így nem számít hogy ha egy loop be van kapcsolva a loop előttiek nem szólnak. Végülis...

    SZERINTEM: hangszerek + effektek a keverőbe, és a keverő után(vagy a master effektkörbe) looper, mehet az erősítőbe és a hangszórókhoz.

    Ha nulláról állnék neki én így gondolkodnék. Nekem ez a logikus. Kicsit fordított gondolkodás, mert a looper loopokat kapcsol a lineáris jelútba BE, így meg megszakítgatod a jelutat, de ha műxik, márpedig megértettem, és úgy tűnik, akkor használd egészséggel.

    A szinti vonali jelet ad ki, az effekt nélküli gitár jele az más, az így szerintem nem lesz jó. Az effektek az már más kérdés multiknál néha be lehet állítani annak megfelelően hogy mibe kívánja dugni a zenész, hogy vonali vagy nagyimpedanciás jelet adjon ki, így vagy a szintivel vagy a gitárral lesz pariban, de valószínű hogy az effektek jók lesznek a szintivel.

  • 14.

    A lényeg, hogy mindent be tudjak terelni egy loopstationba a szinkronizálás miatt és meg tudjam oldani az ovedubokat úgy, hogy az effektek / hangszerek függetlenek maradjanak.

  • 13.

    Szerintem megy a jele tovább.
    A looper így kapcsol, hogy: gitár --> loop send --> itt megszakad, de amúgy menne tovább a loop returnbe. A returnbe meg ott a szinti. Mivel a többi loop ki van kapcsolva, csak a szinti szól.
    Bár ez a stereo mono kérdés még valóban ott van. A szinthez nem értek.

  • 12.

    Sailor. A loopstation miatt gondolkodom ebben a megoldásban, mert ha külön kellene minden hangszert looperrel felvenni és rákötni a keverőre, azok nem lennének szinkronba. Furcsa, igen, de, ha működik, akkor miért ne? :-)

  • 11.

    Ja és a dobgép is ami sztereo, az szépen tud szólni. Ez az amit élőben/próbateremben nehéz kihozni a hangosításból, én azt sem monósítanám ha lehet választani. De ez persze ízlés dolga.

  • 10.

    Hát ez tényleg nem erre való. A képen látható keverő is, az sokkal inkább. Így a pedálba mindenképp mono lesz a szinti, és ami előtte van azt a szinti aux in -jébe kéne (ha van) mert akkor tényleg nem fog szólni ami előtte van, de ez nagyon furcsa megoldás mindenképpen.

  • 9.

    ewr. az nem baj, nem tudok egyszerre szintizni is meg gitározni. A loopstationról mehetnek a felvett dolgok, a többit pont azért akarom kapcsolhatóvá tenni, hogy váltogathassam a hangszereket.

  • 8.

    Azt, ugye tudod, hogy ebben a konfigban, ha aktív a szinti, akkor az lőtte lévő hangforrások (dobgép, gitár) nem szólnak?

  • 7.

    outsider. Igen oda fogom, csak kérdés, hogy viszi-e a jelét kapcsolásra tovább a kimenetre, ha csak a returnbe van valami a sendbe meg nincs?

  • 6.

    Nekem hasonló megoldás van. Nem ismerem ezt a pedált. Egy loopernek tűnik.
    Nekem a hangoló van így kötve az egyik loopra ahogy neked a szinti (csak sendbe).
    Így ha a hangoló loopjára kapcsolok, némul a gitár, és megy a jele a hangolóba.
    Neked a szintit sztem a returnbe kell dugni...

  • 5.

    JnCon. Köszi. Szóval lesz a gitár a bemeneten, meg a hozzá tartozó effektek az 1-es, 2-es körben. A 3. körben valószínű egy dobgép és a 4.-re tenném a szintit. A kimenetén a looperre mindegyikből felvenném az alapot aztán, lehet direktbe szólózgatni, meg énekelni a PA-n át.

  • 4.

    Igen, beköthető de a jelszinteket érdemes.illeszteni előtte. A szintiből többnyire vonalszintű jel jön ki, a gitárból ennél jóval halkabb. Ez egy effekt csoport kapcsoló, ha csal egy szintit kötsz rá meg egy loopert, akkor teljesen felesleges. Ha gitárt is akarsz, akkor viszont arra kell ügyelni, hogy a gitár direktbe pont olyan szarul fog szólni PA cuccon, mint a szinti egy gitárerősítőn. Szóval minden lehetséges, de pontosan tudni kéne, mire is akarod használni.

  • 3.

    Egy ilyen drótozás kihozná belőlem azt is. :)

  • 2.

    Meg a tábortűz, a bogyók, halásznánk, vadásznánk, se internet, se telefon....... :-)

  • 1.

    Na, én szerintem itt dobnám ki az egészet, és maradna egy darab akusztikus gitár. :)

GS Active