En javaslom kis cucchoz ezt az attenuatort: amt-sales.com/
AMT power eater 15
Csak 15 w maxot bír, de de reaktív és nem rezisztív. Röviden tehát nem csak egy nagy ellenállás, aminek minden frekvencián 1 és 10000 Hz között végig azonos az ellenállása, hanem változik az ellenállása a frekvencia tartományban - ahogy váltotik egy fizikai, valós hangszórónak is! (Impedancia FTW)
Ez a legolcsóbb reAKtív feszültség osztó. Csöves cucc után én ilyet raknék, nem reZISZtívet.
A többi reaktív load box eszméletlenül drága az én költségvetésemnek.
Már hogy lenne. Mindenki más ás más körülmények között, más és más dologra használja. Bizonyos esetekben meg persze korlátozottak a lehetőségek. Pár évtizede nálunk meg konkrétan szar se volt. Ugyanakkor az evolúció ezen a téren is hatalmas. Én pld. konkrétan sokszor a bőség zavarában szenvedek.....
VintageIron: a mai loadboxokkal, attenuatorokkal csodákat lehet tenni :) nekem sincs lehetőségem széthajtani még a 20 wattos fejet se, de loadbox nélkül is megtaláltam vele azokat a hangokat amik ilyen hangerőnél is jól működnek. Panelba még a 15 wattos tranyós kombó is rengeteg, ott leginkább kisméretű stúdiómonitor vagy fejhallgató az ésszerű.
RZK - Igazad van, de a hang egyrészt fizika, másrészt szubjektív észlelése a környezetnek, éppen ezért felesleges vitatkozni rajta.... Amúgy pedig az erősítéstechnika történetéből közismert, hogy a pld. az a bizonyos JMC800 hangzás is egy hiba eredménye, amit az emberiség később valami miatt megkedvelt. Én csak annyit mondanék, a megfelelő célra lehetőleg a megfelelő eszközt kell használni.
RZK: Azt nem mondtam, hogy helyettesíti a csöves cuccot ;) én is jobban szeretem őket, de mivel szobagitáros vagyok kompromisszumot kellett kötnöm. Ugyanakkor az eredeti kérdés az volt, hogy panelba sok-e a 15 wattos csöves erősítő...sok...gyakorlatilag azt is hallod egy ilyen lakásban, ha feletted lévő szomszéd a csilisbab után a fürdőkádban durrogtat (panellakó voltam 15 évig). Az ilyen teljesítményű erősítőket nem otthoni gyakorlásra találták ki, használhatod arra, de ha nem viszed el próbaterembe, vagy koncertre kihajtani, akkor túl sok értelme nincs, erre találták ki a gyakorló erősítőket.
VintageIron: na ez az, amivel sosem fogok egyetérteni. A csöves hang az csöves hang, hozhatsz akármilyen multit, nem lesz olyan, kicsit sem. Tudom miről beszélek, volt minden (Axe-Fx 1-2-3, Kemper, Helix, stb), a vége az lett, hogy most inkább bűvészkedek egy 20 wattos és 100 wattos csöves fejjel itthon, de végtelenszer jobban élvezem azt, amit a valódi végfokkal, valódi gitárládával (gitárhangszóróval, mert ugye ez a kulcs) hallok. Elérakom a nyavalyás öreg szar SM57-et a ládának, be az interfészbe, és nagyságrendekkel jobb a hang még úgyis, hogy teljesen kezeletlen a szoba, mint amit valaha az Axe 3-ból akár ki tudtam tekerni (megjegyzem, évek óta foglalkozom a műfajjal, tehát nem a tudás, hozzáértés, vagy fül hiányából adódik a dolog). Egyszerűen más. Tudom, hogy kényelmi szempontból nagyon jók már ezek a digit cuccok, de sikít a fülem, ha meghallom. Persze én nem csuga hájgén mötál irányba gondolkodom, amit már egész jól tudnak ezek a cuccok, hanem elsősorban blues, rock, hard rock irányba, és szerintem pont a Plexit, JCM 800-at és hasonlóan karakteres erősítőket a legnehezebb úgy lemodellezni, hogy köze legyen a valósághoz.
Molo: persze, hogy lehet rá 15 wattost kötni, a 100 watt a maximum. Ez viszont egyben azt is jelenti, hogy 100 wattos erősítőkkel főleg rendesen széthajtva már érdemes lehet vigyázni, ugyanis pl. a régebbi stílusú nem masteres Marshallok szeretnek akár 170 wattot is leadni meghajtva... :) persze más a peak és az RMS teljesítmény, de akkor is. Gyakran előfordul, hogy valaki vesz egy műterhelést, majd úgy megterheli a fejet ahogy valós körülmények között sosem tette, majd hirtelen minden nyűg egyszerre jön ki, ami addig az alacsonyabb terhelés miatt nem volt probléma. Szóval célszerű észnél lenni ezekkel a kütyükkel is :)
Orange rocker 15-ben gyárilag több fajta hangerő csillapítás van. Headroom módban 15/7 watt és bedroom módban 1/,05 watt mód kapcsolható. Több teszt videóban is hallatszik, hogy a bedroom mód nem rossz, de nem otthoni használatra gyártották. Arra találták ki, hogy a zenekari gyakorlás/koncert mellett, ha épp úgy van, akkor néha tudd otthon is használni. Tehát kb 80 százalékban arra használod amire kell és kitekered, 20 százalékban meg elprüntyögsz vele otthon, ebből adódóan ha az arány megfordul tök felesleges ilyen kombót venni...kb annyi haszna van, mint földutas tanyára Ferrarit használni. Én személy szerint egy vox ac 10-et használtam, de sok volt a lakásba és mivel kevés alkalommal tudtam igazán kihasználni, így áttértem a multira. Szóval szobagitározásra csöves erősítő nem való.
Compót nem bántjuk, ritka.
Azért panelban 15 W csövi cucc mondjuk 412 ládával az igazi. :D
Nem lenne jobb egy frankó multi? Beépített hangkártya, szupi szimulációk, gyakorlásra pont jó.
Attenuátor mindenképp ajánlott, ha kiakarod tekerni a végsőkig. Az enyémben gyárilag van beépítve, 5W-os, de én 0,1 W-on használom, egy szobában néha sok is, ha tolok rá gaint bőven. Az a Thomannos egy elég olcsó verzió, de jó lehet. A műszaki részéhez nem értek, de érdemes lehet átnézetni, és lesz egy megfelelő olcsó cuccod. Azt nem tudom, hogy ha a leírásában 100W van, akkor lehet-e 15W-ost is rákötni?
A Kala által linkelt HB attenuator egy tök jó eszköz, de célszerű átnézni (ha értesz hozzá, ha nem, akkor átnézetni) mert egy csomó gyári hibás vagy legalább is kétes minőségű, lemaradt forrasztásokkal és hasonló finomságokkal bír. Sajnos ez csak első használatkor derül ki, ha valaki nem ért hozzá, ami elég drága mulatság lehet, mert az erősítő szenvedi meg, nem a kütyü elsősorban.
Eredeti bejegyzés megtekintése
Eredeti bejegyzés: A Kala által linkelt HB attenuator egy tök jó eszköz, de célszerű átnézni (ha értesz hozzá, ha nem, akkor átnézetni) mert egy csomó gyári hibásan vagy legalább is kétes minőségű, lemaradt forrasztásokkal és hasonló finomságokkal bír. Sajnos ez csak első használatkor derül ki, ha valaki nem ért hozzá, ami elég drága mulatság lehet, mert az erősítő szenvedi meg, nem a kütyü elsősorban.
sezlony
2022.08.23. 16:15:22Sztem csak a lakóktól függ. Pl ha lent a Metallica lakik, feletted meg az AC/DC akkor a 15W még kevés is...
Virág Dávid
2022.08.18. 07:37:42En javaslom kis cucchoz ezt az attenuatort:
amt-sales.com/
AMT power eater 15
Csak 15 w maxot bír, de de reaktív és nem rezisztív. Röviden tehát nem csak egy nagy ellenállás, aminek minden frekvencián 1 és 10000 Hz között végig azonos az ellenállása, hanem változik az ellenállása a frekvencia tartományban - ahogy váltotik egy fizikai, valós hangszórónak is! (Impedancia FTW)
Ez a legolcsóbb reAKtív feszültség osztó. Csöves cucc után én ilyet raknék, nem reZISZtívet.
A többi reaktív load box eszméletlenül drága az én költségvetésemnek.
Kala
2022.08.11. 15:27:46Már hogy lenne. Mindenki más ás más körülmények között, más és más dologra használja. Bizonyos esetekben meg persze korlátozottak a lehetőségek. Pár évtizede nálunk meg konkrétan szar se volt. Ugyanakkor az evolúció ezen a téren is hatalmas. Én pld. konkrétan sokszor a bőség zavarában szenvedek.....
RZK
2022.08.11. 14:49:39Kala: alapvetően egyetértek, viszont abban nem vagyok biztos, hogy ugyanarra a célra a megfelelő eszköz mindenkinek ugyanaz lenne feltétlenül :)
RZK
2022.08.11. 14:49:03VintageIron: a mai loadboxokkal, attenuatorokkal csodákat lehet tenni :) nekem sincs lehetőségem széthajtani még a 20 wattos fejet se, de loadbox nélkül is megtaláltam vele azokat a hangokat amik ilyen hangerőnél is jól működnek. Panelba még a 15 wattos tranyós kombó is rengeteg, ott leginkább kisméretű stúdiómonitor vagy fejhallgató az ésszerű.
Kala
2022.08.11. 08:09:14RZK - Igazad van, de a hang egyrészt fizika, másrészt szubjektív észlelése a környezetnek, éppen ezért felesleges vitatkozni rajta.... Amúgy pedig az erősítéstechnika történetéből közismert, hogy a pld. az a bizonyos JMC800 hangzás is egy hiba eredménye, amit az emberiség később valami miatt megkedvelt. Én csak annyit mondanék, a megfelelő célra lehetőleg a megfelelő eszközt kell használni.
VintageIron
2022.08.11. 00:05:16RZK: Azt nem mondtam, hogy helyettesíti a csöves cuccot ;) én is jobban szeretem őket, de mivel szobagitáros vagyok kompromisszumot kellett kötnöm. Ugyanakkor az eredeti kérdés az volt, hogy panelba sok-e a 15 wattos csöves erősítő...sok...gyakorlatilag azt is hallod egy ilyen lakásban, ha feletted lévő szomszéd a csilisbab után a fürdőkádban durrogtat (panellakó voltam 15 évig). Az ilyen teljesítményű erősítőket nem otthoni gyakorlásra találták ki, használhatod arra, de ha nem viszed el próbaterembe, vagy koncertre kihajtani, akkor túl sok értelme nincs, erre találták ki a gyakorló erősítőket.
RZK
2022.08.10. 22:52:14VintageIron: na ez az, amivel sosem fogok egyetérteni. A csöves hang az csöves hang, hozhatsz akármilyen multit, nem lesz olyan, kicsit sem. Tudom miről beszélek, volt minden (Axe-Fx 1-2-3, Kemper, Helix, stb), a vége az lett, hogy most inkább bűvészkedek egy 20 wattos és 100 wattos csöves fejjel itthon, de végtelenszer jobban élvezem azt, amit a valódi végfokkal, valódi gitárládával (gitárhangszóróval, mert ugye ez a kulcs) hallok. Elérakom a nyavalyás öreg szar SM57-et a ládának, be az interfészbe, és nagyságrendekkel jobb a hang még úgyis, hogy teljesen kezeletlen a szoba, mint amit valaha az Axe 3-ból akár ki tudtam tekerni (megjegyzem, évek óta foglalkozom a műfajjal, tehát nem a tudás, hozzáértés, vagy fül hiányából adódik a dolog). Egyszerűen más. Tudom, hogy kényelmi szempontból nagyon jók már ezek a digit cuccok, de sikít a fülem, ha meghallom. Persze én nem csuga hájgén mötál irányba gondolkodom, amit már egész jól tudnak ezek a cuccok, hanem elsősorban blues, rock, hard rock irányba, és szerintem pont a Plexit, JCM 800-at és hasonlóan karakteres erősítőket a legnehezebb úgy lemodellezni, hogy köze legyen a valósághoz.
RZK
2022.08.10. 22:47:37Molo: persze, hogy lehet rá 15 wattost kötni, a 100 watt a maximum. Ez viszont egyben azt is jelenti, hogy 100 wattos erősítőkkel főleg rendesen széthajtva már érdemes lehet vigyázni, ugyanis pl. a régebbi stílusú nem masteres Marshallok szeretnek akár 170 wattot is leadni meghajtva... :) persze más a peak és az RMS teljesítmény, de akkor is. Gyakran előfordul, hogy valaki vesz egy műterhelést, majd úgy megterheli a fejet ahogy valós körülmények között sosem tette, majd hirtelen minden nyűg egyszerre jön ki, ami addig az alacsonyabb terhelés miatt nem volt probléma. Szóval célszerű észnél lenni ezekkel a kütyükkel is :)
VintageIron
2022.08.10. 22:35:21Orange rocker 15-ben gyárilag több fajta hangerő csillapítás van. Headroom módban 15/7 watt és bedroom módban 1/,05 watt mód kapcsolható. Több teszt videóban is hallatszik, hogy a bedroom mód nem rossz, de nem otthoni használatra gyártották. Arra találták ki, hogy a zenekari gyakorlás/koncert mellett, ha épp úgy van, akkor néha tudd otthon is használni. Tehát kb 80 százalékban arra használod amire kell és kitekered, 20 százalékban meg elprüntyögsz vele otthon, ebből adódóan ha az arány megfordul tök felesleges ilyen kombót venni...kb annyi haszna van, mint földutas tanyára Ferrarit használni. Én személy szerint egy vox ac 10-et használtam, de sok volt a lakásba és mivel kevés alkalommal tudtam igazán kihasználni, így áttértem a multira. Szóval szobagitározásra csöves erősítő nem való.
Molo
2022.08.10. 21:52:48Compót nem bántjuk, ritka.
Azért panelban 15 W csövi cucc mondjuk 412 ládával az igazi. :D
Nem lenne jobb egy frankó multi? Beépített hangkártya, szupi szimulációk, gyakorlásra pont jó.
Kala
2022.08.10. 21:45:36Molo, Neked csak compó , de az is már csak olajos kivitelben :-)
Molo
2022.08.10. 21:25:49Talpi: írás. :D
Talpi
2022.08.10. 20:50:56Fej vagy kombó?
Molo
2022.08.10. 15:11:59Egyébként kapható ungarisch kemény valutáért is: audioll.hu
Molo
2022.08.10. 15:10:35Attenuátor mindenképp ajánlott, ha kiakarod tekerni a végsőkig. Az enyémben gyárilag van beépítve, 5W-os, de én 0,1 W-on használom, egy szobában néha sok is, ha tolok rá gaint bőven. Az a Thomannos egy elég olcsó verzió, de jó lehet. A műszaki részéhez nem értek, de érdemes lehet átnézetni, és lesz egy megfelelő olcsó cuccod. Azt nem tudom, hogy ha a leírásában 100W van, akkor lehet-e 15W-ost is rákötni?
Kala
2022.08.10. 15:06:27RZK - OK, ez fontos !
Keve
2022.08.10. 14:53:0415W fullcső még 1x12 hangszóróval is elég egy közepesen hangos (nem metál) zenekarba, tehát otthonra sok.
RZK
2022.08.10. 14:31:49Kala:
Kala
2022.08.10. 14:31:11Én soha nem használtam ilyen, így nincs tapasztalatom, de meglep, hogy a THOMANN úgymond selejtet ad ki a kezéből, főleg ha garanciás is.....
RZK
2022.08.10. 14:24:40A Kala által linkelt HB attenuator egy tök jó eszköz, de célszerű átnézni (ha értesz hozzá, ha nem, akkor átnézetni) mert egy csomó gyári hibás vagy legalább is kétes minőségű, lemaradt forrasztásokkal és hasonló finomságokkal bír. Sajnos ez csak első használatkor derül ki, ha valaki nem ért hozzá, ami elég drága mulatság lehet, mert az erősítő szenvedi meg, nem a kütyü elsősorban.
Kala
2022.08.10. 14:19:38Egy megoldás lehet : www.thomann.de
Lorand Komaromi
2022.08.10. 13:46:12Sok lehet, meg 5w is, foleg ha megkuldve jon ki belole az ahitott szand, erositotol fugg.