Örökmécses
Emlékhely azoknak, akik már az égi zenekarban játszanak.RIP! telex.hu
R.I.P. en.m.wikipedia.org
@Kala (#1277): Én abban az időszakban mint DJ is tevékenykedtem. Próbálkoztam ˝népnevelés˝ címszóval terjeszteni az általad említett előadók számait - pl. vetítettem Gusztáv és egyéb rajzfilmeket amihez kísérőzeneként nyomtam ezeket. Azóta is büszke vagyok rá hogy úgy is jöttek a műsoromra hogy egyetlen ABBA számot sem játszottam le soha ☺
@Flór Gábor (#1278): A hetvenes évek elején éppen tudományos kutató munkát végeztem és az nagyon lefoglalt, nem figyeltem a zenékre. Megfigyeléseim alapján rájöttem, hogy az óvodában a lányoknak nevezett csoportrész jelentősen különbözött a fiúktól. Pl. a pisilést egészen máshogy hajtották végre, mint én vagy a többi fiú. Ez felettébb érdekesnek bizonyult. Meg is vizsgáltam a pisilőszervüket, de sajnos az óvónénik nem mindig engedték a kutatásaim szabadon végzését. Ez is mély nyomokat hagyott bennem, kénytelen voltam tíz évvel később folytatni a kutatást, de akkor egész más akadályokba ütköztem. Brazil zenékre ezek miatt nem figyeltem. Mire a zene is érdekelt volna, egy Beatles nevű banda kötötte le a figyelmemet, meg valami HBB és Hendrix, majd hamarosan Mély Lilába süllyedtem, a hard rock jelenség teljesen lekötött. A lányok nem látható szerveit is hátrébb sorolva elkapott a rockláz nevű nyavalya és gitárt akartam, így sajnos a bossa nova meg hasonlók továbbra is kimaradt. Aztán idővel maradtak a lányok, a gitár hátrébb került (de táborokban hasznosnak bizonyult az a 4-5 akkord és Illés számok ismerete). A brazil zene meg sose jött közelebb. Így maradtam műveletlen. A Chick Coreához fel kellett nőnöm, de onnantól kinyílt egy új világ!
@Flór Gábor (#1276): A hetvenes évek elején sokat nyomták, akkoriban volltak a kísérleti URH , ill. azon belül a sztereo adások. Nekönk Dániából hozott rádióink voltak, emiatt mindet át kellett a keleti alacsonyabb frekvenciára hangoltatni, de nagyon élvezetes minőségjavulásként jött át, ráadásul rengeteg komoly és könnyűzenei lemezt teljes terjedelmében leadtak, így volt Deodato, Brasil 66, Chick Corea, Uriah Heep, ELP meg minden más is.
@Flór Gábor (#1270): Ez bizony könnyen lehet. Akkor úgy mondom, nem vagyok tudatos fogyasztója általában a brazil zenének. Ebből következően a híres és nem híres zenészeik nevét sem tudom, még ha hallok is brazil dalokat. Sőt, biztosan akad olyan is, ami tetszik és szívesen hallgatom. De annyira nem vonzott be, hogy címeket, zenészeket jegyezzek meg. Ez az én egyik fogyatékosságom. Teszem hozzá, hogy rengeteg ˝sima˝ jazzt, prog rockot, metált hallgatok, olyan mennyiségben, hogy nem nagyon jegyzem meg az előadók neveit. Csak ha vmiért jobbnak ítélem az átlagnál vagy többször kerül elém, stb.
Mendes neve is ismerős, de ha csak annyit kérdeztél volna, ki volt ő, nem tudtam volna. Lehet, filmrendezőnek, színésznek hittem volna. Mondjuk ez szégyen rám nézve, de hát mindent én sem tudhatok. Meg más se.
A nevét hallottam már, meg az alanti világslágert is, kicsi voltam, orrba-szájba tolták a rádióban, nem szerettem meg. Ez a fajta zene kevésbé jön be nekem, magamtól csak egészen ritkán hallgatok ilyet. Ezért sajna az ő munkássága is kimaradt nekem. Brazil zenészek közül Kiko Loureiro és a Cavalera tesók munkássága közelebb áll hozzám.