GV guitars - készítés, szerviz: kérdések, válaszok, tanácsok

Instruments made by passion
GVguitars
GVguitars
Moderator Gestartet: 2012.11.22.
1257
1269.

Itt meg egy video, amelyben a Fender palcan cserelni kell a csavart, elotte el kell tavolitani a betetet:

1268.

Masik erdekesseg a Fender Bi-flex palca. Dual action palcakhoz hasonloan a hurok fele is lehet gorbiteni, de mas elven mukodik, mint a dual action palcak. Egy single-action palcatol ket ponton ter el:

1.a palca kozepe is rogzitve van;
2. a fejnel a furatban a diofa betetbe megtamaszkodva tudja a hurok fele gorbiteni a nyakat, tehat a diofa betet nem csak esztetikai okbol van ott! (Es ertelemszeruen miatta nem tudod teljesen kicsavarni a csavart! )

Tobb info Fendereknel: www.fender.com

1267.

En meg voltam gyozodve, hogy a csavar valamit huzni, kifele tolni fog, amikor egyenesited a nyakat, igy nem lehet teljesen lecsavarni. Hat nem, sok esetben, legalabb a klasszikus gitar modelleken (amiken tobbnyire single-action palca van! ) a csavar egy sima anya. Alapesetben a palca egyenes, amikor a csavart megfeszited (orajarassal egyezo iranyba), akkor fog a palca elgorbulni a hurok huzasaval ellentetes iranyba, igy egyenesitve a nyakat.

1266.

2 evvel ezelott volt itt szo palcakrol, single/double action tipusokrol, most megosztanek meg par infot, lehet, hogy masnak is hasznos vagy erdekes lesz.

Kb 2.5 evtized alatt nem sikerult megjegyeznem, hogy mikor milyen iranyba kell tekernem a palcat a kivant hatas eleresehez, mindig ra kellett keresnem. A napokban rajottem, hogy ez azert van, mert rosszul tudtam par dolgot, amiatt meg nem volt logikus a csavaras iranya.

Az egesz ott kezdodott, hogy bongeszgettem egy webaruhaz kinalatat, es latom ezeket a palca csavarokat:

(folyt. kov.)

1264.

Sziasztok!
Felezhető humbuckereket szeretnék bekötni normál nem felezhető formában. 1 Vol 1 tone 3 állású kapcsoló. Segítenétek egy rajzzal vagy vázlattal esetleg egy link is jó lehet. Köszönöm

1263.

@coolzero (#1255): A legtöbb gitárban doble-action pálca van. Igaz erre ritkán van szükség. Bár még mindig van olyan gyártó amelyik az egyszerű , ívben ágyazott típust használja. Vagy néhány olcsó cuccban van , egy alu sínbe helyezett single-action pálca.

1262.

@coolzero (#1257): A sigle-action pálca csak feszíteni tud. Tehát a húr túl homorúra húzza nyakat , enyenesebbre lehet állítani. A double action pálca tolni is tud. Erre akkor van szükség ha a nyak egyenes vagy domború. A Fender nyakdőlés állító rendszere egy másik dolog. A húr viselkedését lehet vele megváltoztatni. Ez hatással a húrnyomásra és ezzel együtt a hangkarakterre.

1261.

Ezt én is így értelmeztem: 1. dőlészszög--Micro-tilt(vagy alátét a nyakhoz)
2. A double-action rod ismereteim szerint fender licensz és néhány prémiumabb modellben van.

Szóval mezei gitároknál a húrok feszítőerejét lehet (pl. vastagabb húrkészlet) használni a relief eléréséhez. Viszont akkor vastagabb húrokról úgy értelmezem, hogy bajosabb visszamenni vékonyabb készletre, mert nem fogja a vékonyabb húr annyira visszahúzni a nyakat.

1260.

@Lorand Komaromi (#1259): teljesen jogos. ez tipikus esete annak amikor egy hangszerből következtet az ember (én) és ezt nem jól teszi
én egy régebbi kölcsönkapott akusztikus gitárnál találkoztam azzal, hogy a fejnél és a test-nyak illesztésnél is volt állítási lehetőség.
de a telefonos segítség (ex-tulaj felvilágosított, hogy hülye vagyok mert az egyik a pálca volt a másik meg attól teljesen független a nyak dőlését állító csavar.
@coolzero: szóval akkor ezennel sztornóznám az általam korábban írtakat viszont akkor az általad keresett 2 way pálca szerintem a legtöbb hangszerben benne van. nehezen tudom elképzelni, hogy egy sima pálca legyen a mostani hangszerekben.

1259.

@h.laci (#1258): double-action fuggetlen fogalom a fender-es micro-tilttol ami a nyak dolesszoget allitja (egyebkent siman kivalthato egy muanyag/furner alatettel, ahogy sok Fender es Music Man gitarnal csinaljak gyarilag). Mind single, mind double action-t lehet tekerni mindket iranyba, csak a double action-t lehet ˝tultekerni˝ olyan iranyba, hogy homoritsa a nyakat. Alapesetben ugye a hurok pont ezt csinaljak, es eleg a single-action, hogy a masik iranyba ˝lapositsd˝ a nyakat. De ha a faanyag ugy mozgolodik, hogy alapesetben a nyak annyira domboruva valik, hogy a hurok azt nem tudjak elegge meghomoritani, na akkor jon a kepbe a double-action.

1258.

@coolzero (#1257): na akkor nem értem :) a single action nem azt jelenti, hogy csak egy irányba tudod tekerni mert képzeld el azt amikor esetleg kicsit túlhúzod. akkor mi van? azt is tudod visszafelé tekerni. a lényeg hogy azzal csak a nagy görbületét tudod állítani, egyenesíteni, homorítani vagy domborítani a fogólap síkját. de mindkét irányba lehet tekerni!
a double action azt jelenti, hogy az előző funkció mellett a nyak testtel bezárt szögét tudod változtatni ami alap esetben 0.
szóval a double action többletfunkciója a már a kívánt ívű vagy egyenes nyakat dönti
de ez nem csak egy ilyen pálcával érhető el, mint ezen a fender videón is látod
sokféle megoldás van a nyak dőlésszögének állítására
a waronthnak is van egy saját fejlesztése, az is egészen érdekes

1257.

@h.laci (#1256):görbület alatt, azt értem, hogy nem teljesen egyenes a nyak, vagy netán hátra feszül, hanem van egy kis ív (relief).
Akkor lazítás (balra tekerni) a pálcán singe-action rod esetén tkp. milyen hatást vált ki?? Ez nem teljesen világos, hogy ha több relief kéne, akkor hogy állítható elő?

A dőlésszög az nem megint más?

1256.

@coolzero (#1255): ha a görbület alatt a dőlésszöget érted akkor mindkét kérdésedre a válasz, igen

1255.

A truss rod beállításával pepecselek. Számos cikket és hozzászólást olvadtam el (itt is), és erősítsen, vagy cáfoljon meg valaki, de arra jutottam, hogy a legtöbb gitárban single action truss rod van, amivel igazából csak egyenesíteni/domborítani lehet a nyakat (Feszítés). Görbületet belerakni csak dual-action (aka double-action) truss rod-dal lehet, mert csak az állítható mind a két irányban.
Mint pl. ahogy alább szemléltetve van:

1254.

@Kala (#1253): Egy időben minden nap megnéztem ezt a hangszert a GS-en! A felvételek alapján jó minőség.

1253.

@ADAK (#1252): 6-7 évig volt forgalomban, 2 db. ment el belőle, árukhoz képest kiváló hangszerek voltak. Sajnos Európában úgy tudom már nem érkezik.....Ez a gyártó honlapja:
www.aceguitars.co.kr/

1252.

@rockerjani (#1248): Ahogy látom, ez egy AcePro csúcsmodell, aminek eredeti EMG hangszedői és Floyd Rose tremolója van. Itt a GS-en az Ariex árulta. Ez miért gyenge minőségű? Miért gagyi? Van róla tapasztalat, mert szerintem nem lehet rossz.

1251.

@rockerjani (#1248): ˝spalted maple˝ a faanyag es mintazat neve, Schecternek van pl. jelenleg ilyen gityoja, viszonylag olcso, de nem gagyi: www.andertons.co.uk

1250.

még

1249.

még kép