Guitar.Clinic - Hangszerkészítés és javítás

Mert szereted a gitárod!
gc.zoli
gc.zoli
Moderator Gestartet: 2012.02.14.
1293
1296.

@jani89 (#1293): Pl. a topik névadója, vagy Kovács Tamás, V`52-ben is van szaki, Bp-en vannak páran.
Vagy új nyak. ☺

1295.

@jani89 (#1292): Csambalik Tivadar

1294.

@jani89 (#1293): Minden komolyabb ismert hangszerész profi benne.

1293.

Tud valaki ajánlani egy hangszerészt, aki profi a nyaktörés javításban?

Eredeti bejegyzés megtekintése

1292.

Sziasztok!

Keresek egy jó hangszerészt aki nagyon jó lakkozásban. Van ugyanis is egy gitárom amelynek eltörött a nyaka, egy hangszerész meg is javította, viszont a festés, lakkozás nem az igazi. A gitárfej elülső oldalán amikor végighúzom az ujjam, akkor érezni az átmenetet. Nem vagyok szaki, de szerintem le kellett volna lakkozni az egész fejet a festés után, és nem csak a hibát kitölteni fekete festékkel. Mindenestre adnék még egy esélyt a javításra. A fej hátsó felén is ugyanez a helyzet, sőt, a fehér fa ragasztó is előjött néhol (fekete gitárnál elággé szembe üt), de ez úgy tudom hogy nem azért van, mert rossz lett a ragasztás, hanem mert ezek a ragasztók a száradás után is, még ha minimális is, de ˝mozognak, tágulnak˝. Szóval kellene egy mester aki feljavítaná a lakkozást.

1291.

@Gábor Csonka (#1290): A gitárt lecsupaszítják, nyakat lecsavarozzák, de nem feltétlenül csiszolják át az egész testet, van amikor csak a nyakzsebnél tüntetik el a régit, hogy a nyak ne szoruljon bele az új rétegvastagság miatt. A felületi egyenetlenségeket viszont festés előtt mindig eltüntetik, maszkolják ott ahol kell, alapozzák a felületet, aztán megfújják festékkel, majd lakkozzák és polírozzák.

Eredeti bejegyzés megtekintése

1290.

Azért azt kíváncsiságból mégis megkérdezném, hogy hogyan zajlik egy gitár átfestése? Van egy olcsó DIY gitárom, kipróbálnám rajta magam. Alapesetben feltételezem fel kell csiszolni, aztán festék, lakk? Milyen típusú festék és lakk kell, illetve mik a teendők, milyen eszközökkel célszerű?

1289.

@Lorand Komaromi (#1287): Tárgytalan, inkább elvittem szakihoz, minthogy én kókányoljak vele.

1288.

@Lorand Komaromi (#1287): bal felso sarok, nem post...

1287.

@Gábor Csonka (#1285): ezek szerint meg mindig nem javitottak a hibat kepfeltoltesnel? Esetleg rakd a fotot ide es linkeld: imgur.com

1286.

Nem jelenik meg a feltöltött kép :/

1285.

Tudtam, hogy komoly projektbe vágok ezzel a gitárral, de nem semmi meglepetések értek. A lepattogás oké, természetes. De ezek?! A csavar a nyakon át! Jack tálca kicserélve -és újra fúrva- erre! Test hátul átfúrva egyenesen a tremolókar helyébe (gondolom így fixálta a ˝mester˝)! Nyaklemez, húrsatu kibuherálva, meg sincs. Az indokolatlan lyukak tömésére és festésére kérnék tippeket, illetve hogy a szarv végének letörésével mit kezdhetek. Köszönöm.

Eredeti bejegyzés megtekintése

1284.

@Zenemánia (#1283): Valami hiba a középső hangszedővel van , részben ellenfázisba dolgozik. Talán törött a mágnese.(?) Nézd meg egy kisebb mágnessel , nincs e pólusváltás az adott két húrnál.

1283.

Kedves Kollégák!
Régi japán Fender stratocaster - amikor a hangszedőváltó 2-es vagy 4-es állásban van
(, azaz amikor a középső és nyaki hangszedő szól együtt - valamint amikor a középső és a hídi) -
erőtlen, halkabb a hangzás!
De csak a ˝g˝ és a ˝˝h˝ húrok - a többi teljesen jó!
Amikor magában szól bármelyik hangszedő - akkot teljesen jó, erőteljes a hang!
Mi lehet a dinamikai eltérés oka? Várom az ötleteket! Köszönöm :-)

Eredeti bejegyzés megtekintése

1282.

Nem gitár de szép kézi hangszerkészítés lehet látni a videóban

1281.

Befér ide is.

1280.

Többször felvetődött miért nem lehet pontosan behangolni. Itt www.guitaranswerguy.com/ körbejárják a problémát.

1279.

Egy pár érdekes kapcsolás: www.1728.org

1278.

Az igaz hogy nem elég akkurátusan olvastam el az előzményeket így elkerülte a figyelmemet hogy direkt nyakról van szó - bocs.
Én test kezelésére használom ezt stageshop.hu .
Van egy japán gyártmányú ZZTop stage series feliratú gitárom aminek a testéről valami nedvesség behatás miatt ˝levedlett˝ a festék, na az eszi a waxot.
Több népi hangszerem is van amit waxal kezelek.
Felkenem, várok egy fél-egész órát és fényesre dörgölöm - nagyon jó a célra a használt sportzokni. 2-3 napig nem piszkálom hogy az oldószer kipárologjon és az oxidáció miatt megkeményedésen az anyag.

1277.

@Talpi (#1275): Itt konkrétan lakkozatlan gitár nyak ápolásáról van szó. Biztosan vannak olyan hangszerek, amit bárhol lehet vaxolni. Persze azon is múlik, hogy milyen a felhasznált vax. Ha megtudhatnánk, hogy milyen szerről van szó, és milyen hangszer milyen része szívja be félévente, akkor esetleg mi is használhatnánk.....