Szerintetek itthon mennyire valós veszély hamis gitárokba futni?

Sziasztok! Szerintetek itthon mennyire valós veszély hamis gitárokba futni? Gondolok itt mondjuk szándékosan van nem szándékosan (talán az sem tudja aki árulja, hogy mit árul) eredeti árazással kínált Gibson-okra.
    Počet komentov - 133
  • 133.

    @botorka: papírok, bizonylatok nekem is fontos dolgok ám és komoly érték növelők is egyben. De azt el kell fogadni hogy egy 300-400 e közötti gitár újkorában nem ˝műtárgy˝ hanem igásló így tutira el fog kallódni az irata mert az aktív zenész nem fogja hurszolászni azokat meg a case candy-ket a tokba, sőt sokszor az erdeti tokot el is adja mert gigbagban horjda. Szóval 10-ből 9 minőségi használt gitárnak nem lesz papírja :), de attól még megvásárolható. A CustomShop-oknál elvárt és mivel ott olyan a körítése (konkrétan oklevele van a gitárnak ) hogy figyelnek rá a tulajdonosok. Van angol oldalon egy extra jó CS Strat, 2000 GBP az ára, nagyon tetszik nagyon kéne de nincs meg az COA azaz a eredetiséget igazoló oklevél így ezért 2000 GBP az ára, és COA nélkül nekem sem kell :(, annak ellenére hogy 100% bizonyosság hogy eredeti. A 50-es 60-as évekbeli Sratnál (10-20M HUF ársáv) simán + 10 % felár az hogy megvannak a papírjai meg a gyári kiegészítők, az erdeti vagy korhű (tehát akár lehetett volna vásárláskori tokja is de nem az) kemény tok meg alap elvárás egy gyűjtőnél.

  • 132.

  • 131.

    ˝Fegyvertelenekkel nem harcolok˝

  • 130.

    Azt nem tudom, hogy gond van, e az eredettel. De aszt tudom, eredetet igazoló okirat nincs hozzá. Olyan, ami a Fender-től származna. (Kisérőlevél, stb.)
    Mindenki ért mindent. De nem mindenki fogad el más álláspontokot.
    Az eredeti téma, az eredet, és hamis kérdése.
    Idézem! Ehhez a gitárhoz, a Fender által kiadott eredetet igazoló okirat NINCS. Márpedig nem árt, ha 400.000Ft. Említünk a vételárba.
    Vedd meg Te!

  • 129.

    ˝Ha egy hirdetésben szereplő hangszert kivesézünk, csak jót tesz a hirdetőnek, abban az esetben, ha minden rendben találtatott. ˝

    Egyfelol rossz fenyt vet az itteni kozossegre, ha ennyire konnyen cafolhato ervekkel gyanusitgatunk. Masfelol, a nagy ˝HAMISITVANY!!!˝ zajban elkeveredhet a sok lenyeges info es csak gyul a magyar nyelvu webre a szemet, hosszu vitaszalak, amelyeket vegig kell olvasni, hogy kideruljon, hogy de bizony azzal a gitarral semmi gond. Ez max a csaloknak kedvezhet...

  • 128.

    :-)))) ez jó hasonlat volt :-))))

  • 127.

    Nekem van többszáz bélyegem itthon. Anyám gyűjtötte, tulajdonképpen nekem, de sosem érdekelt. Konkrétan csak azt tudom megállapítani, hogy melyik felén van a ragasztó. De az legalább kiderült, hogy a mennyiségtől nem leszek filatelista.

  • 126.

    Balázs!

    Ott a pont! :-) Ahogy írtad: a gyártóknak SEMMILYEN érdeke nem fűződik a régebbi vagy hamisított gitárok beazonosításának elősegítéséhez. számukra a ˝minél rosszabb, annál jobb˝ kitétel igaz a másodkézből forgalmazott fenderszármazékok piacán :-)
    Ha tele a piac kétes, beazonosíthatatlan cuccal, a bizalom is a piac ezen részétől vonódik el...erősítve a ˝hivatalos˝ csatornákat, az új, lepapírozott gitárok eladását.
    a fender céget azt hiszem a guta üti meg, amikor egy egy relikvia dollár 10 000-ért cserél gazdát :-))))
    Nekik abból már semmi hasznuk :-)))
    Kb, mintha a mercédesz gyár értesül róla, hogy egy 1936-ban, vagy egy 2017-ben gyártott használt terméke új gazdára talált euró milliókért, vagy épp forint milliókért :-)))) reklám értéke van? ...talán hír értéke van :-)
    de hogy kinek (melyik potenciálisan új autót venni akaró/tudó vásárlónak) mi is jut ezekről eszébe (pl a 36-os merciről esetleg hitler, a 2017-es merciről meg az, hogy milyen gyorsan veszti az árát egy luxusautó) már nemigen tudja befolyásolni..... így ezeket a híreket ők sehogy sem szeretik hallani. És még a ˝használtan is jól tartja az árát˝ kitételt sem szeretik! ! ! ! mert a ˝jó ár˝ annyira relatív, és szubjektív, amennyire használhatatlan is.... :-)))

    Szóval: maradnak az informális csatornák....meg a ˝jó fül˝, ˝jó szem˝...illetve az ÓVATOSSÁG.....pláne azok részéről, akik évekig kuporgatnaK valami olyanra, amiben csak hisznek, de sem nem látják, sem nem hallják a különbséget a ˝drága˝ és az ˝olcsó˝ között.... :-)))))

    Ja! és még egy: A fendernél a ˝pont olyan, mint a valamikor a régebbi időkben( pl `63-ban) a boltba kerülő darabok˝ szériát NOS-nak (new old stock) rövidítik... tehát a NOS `60-as az egy olyan mai gitár, ami pont olyan, mint ami 60-ban a boltokba kerülhetett.... A fender így tud csak pénzt csinálni a régi cuccok iránti keresletből... Abból, hogy embert, időt, pénzt, információt öl abba, hogy egy kis pistának segít beazonosítani egy kárpátaljai ˝talán fendert˝ és ˝talán 60-ast˝ semmi haszna sincs :-))) sőt! csak kára...elvileg viszont pont az ilyen kis pistáknak találta ki a NOS 60-ast.

    viszont ha kis pista megveheti teljes bizalommal a kárpátalján fellelt 60-as fendert, akkor a gyártó elesett egy pénzes ˝fender elkötelezett˝ vevőtől.....tiszta kár, semmi haszon :-)))).

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 125.

    @Botoroka: köszi :). Sajnos én beteg vagyok minden ritkább és nekem tetsző Stratocastert megakarok venni és imádok róluk értekezni :). Ez lassan már egy szörnyű kór náalm mintsem az élvezet :)))

  • 124.

    Moczák Balázs kommentje SUPER,
    Köszönöm, hogy időt, energiát szántál ilyesmire.
    Sok ilyen kommentező kéne.
    Ez a morál példaértékű.
    Mint ha Soltész Tibi (TT gitar) barátomat hallgatnám, mikor olvastalak.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 123.

    @Botorka: Te mindenáron hamis gitárt hírdetőt akarsz fogdni itt a GS-en :). Amiket linkeltél mind eredeti gitárok egyik sem hamis csak Te nem ismered a konkrét típust, illetve a jelenlegi kínálatból indulsz ki. Egészen biztosan volt (és meg lehet hogy van is) kínai gyártású Fender csak az a honlap amit mi elérünk nem mutatja mert nem a mi piacunkra szánták/szánják. A NoCastert kikerestem neked ezeket már rád bízom, meg fogod őket találni és a kereséssel megismerkedsz majd a Fenderekkel :). Kis segítség: az újkorban (90-es évek ~közepe) úgy néz ki a szegregálás az amcsi Fendereknél (Stratocaster, de kb. igaz a Telékre is. ):
    1. ˝olcsó és általában puhatokkal adott˝ belépő szint: California Series, HighwayOne (HW1), American Special, és az aktuális az American Performer. Szerintem ezek mind jó hangszerek, leszámítva a HW1-ből a nagyfejűeket azaz a második szériát, azok borzalmasak.
    2. ˝sztenderd˝ vonal azaz a középkategória. , ahogyan a Fender épp a megfelelő korszellem szerint látja a gitárt: Standard, Am. Standard, egy ideig Traditional (ebben pl. nem vagyok biztos, de egy darabig nem volt Am. Standard az tuti) aztán újra Am. Standard, kb. két éve meg Am. Profiessional.
    3. ˝luxus˝ változat: The Strat, Elite, Plus (később lett mexikóiban is ilyen nevá széria nagyon nem ugyanaz), Deluxe (több generáció asszem 3-at különböztetnek), és most ennek a ˝polcnak˝ a aneve American Elite.
    4. És vannak az újra kiadások ami RI jelölés és az évszám hogy melyik év specifikációja szerinti Stratocaster mása, mivel a CBS éra előtt nem volt többféle Strtaocaster az évjáratok jelentettek különséget (nyakprofil, bundozás, pickupok). No ezt a szériát hívják most Original -nak, de it már nem kiköpött másolatok hanem 50-es és 60-as évek re jelmmező stílusok. (Srakosan: 50-es jávor fogólap, 60-as meg rózsafa.). Most is vannak RI-k (tehtá pontos évjárat szerinti másolat) de azok japán illetve CustomShop modellek.
    5. Signature gitárok (ebből van amerikai és van mexikói is teljesen random, pl. korábban létezett Hendrix amcsi gyártásban aztán áttették mexikóba a típus gyártását)
    7. Egyéb nem besorolható szériák: Classis Floyd Rose Series, LoneStar, BigApple, Roland hangszedős, és még csomó ami nem jut eszembe.

    Szóval ezek simán drága hangszerek és azért vélsz egy RI-t hamisnak mert mai szemmel pl. olyan mintha a matricát csak úgy utólag ragasztották volna oda és rálakozztak volna még egy réteget. És jól látod, de régen a gyárba kb. így is csinálták :). Egy RI meg ugye pont olyan akar lenni mintha a hőskorból csöppent volna ide.

    Sokszor nehéz egy konkrét gitárt bekategorizálni ennek oka: a gyár nem ad ki rendes infókat mert nem szeretné gerjeszteni a használt hangszerek iránti keresletet (újat akar eladni). Így maradnak a könyvek és a netes fórumok amik telis tele vannak butaságokkal. A nagy ˝szakértői˝ könyvek is pontatlanok és hiányosak. Egy idő után ráérez a szemed és füled és magad is kiszúroda hogy mi a fake. Itt GS-en nem nagyon találni hamisat.

  • 122.

    Ha egy hirdetésben szereplő hangszert kivesézünk, csak jót tesz a hirdetőnek, abban az esetben, ha minden rendben találtatott.
    Lehet, itt, buta, naiv kérdéseket feltenni.
    Személyeskedést, meg mellőzni.

  • 121.

    A Fender Modern Player sorozat darabjai hivatalos Fender által gyártásra megrendelt , Kínában készülő hangszerek voltak, pontosan ugyanúgy mint a koreai (pld. Cort általgyártott Lite Ash) vagy Japán hangszereik. 4-5 évvel ezelőtt még a Fender honlapján is szerepeltek. Ma már nem, mert ott csak a kurrens kínálat van fent. Mi is hirdettük, mert akkoriban pld. ilyen cégek forgalmazták: Thomann, Music Store, Musikhaus Korn, stb.....2012-ben a Music Store-ban kíváncsiságból személyesen is megnéztem egy szürke ill. fehér színben vásárolható Strat-ot. Teljesen vállalható hangszerek voltak, nagyjából a Classic Vibe sorozatnak feleltek meg, lehet, hogy ugyanott készültek. Az áruk akkoribankb. 10-15 %-kal a mexikói alatt volt....

  • 120.

    Botorka!
    Nekem kéne egy ilyen eredeti.... :-) Bár pont nem vagyok az a kimondott TELE-s gitáros (spec. nekem kényelmetlenek egy kicsit) , de egy ilyesmi bőven találna helyet otthon, a többi kis kedvenc között :-))))
    Ami pedig a ˝miért nem vigyázott a gazdája egy ilyen drága gitárra?˝ kitételt illeti: Azért, mert arra vette, hogy játszon, próbáljon, fellépjen, utazzon vele! nem a falon lóg (mint nálam néhány jobb sorsra érdemes gitárféleség).... Valamint azért, mert nem az árát kellett néznie, amikor vette :-))) mint azt írta, most sem mindenáron adná csak el..... tudod? van olyan aki csak kb a használati tárgyat látja a hangszerében és csak a használhatóságát rontó dolgokkal törődik....ettől még imádhatja, szeretheti...csak nem ˝babusgatja˝ :-)))

    Nyugodj meg!
    A gitár nem túl régen került az eladóhoz. Hivatalos számlás helyről....ennyi idő után, egy ilyen áru hangszer esetén még a legrendetlenebb csávóknál is megvannak a papírjai :-))) megvan még a bolt, ahol vette, stb.... le lehet ˝nyomizni˝ a kereskedők felöl is..... aztán ott van még a gyári szám, az ellenörző pecsétek, stb... mind mind segít a beazonosításban a vevőjelöltnek, ha kétségei lennének..... stb....
    Te SEMMIKÉPPEN NE VEDD MEG! ! ! szegény eladó srác! nem érdemel meg téged :-)))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 119.

    ( ˝ )Töröltem nem!
    Rosszindulat.

  • 118.

    Basszus Gábor!
    Van most 20 gitárom. Volt, hogy több volt.
    Ilyen felirattal, hozzám nem kerülhet hangszer.
    Ilyen felirattal nem is kívánok kapcsolatba hozható lenni, mint eladó. A baleset, ez alól kivétel. (Gondolok a sérülésre)
    Ki az a eszeveszett ember, aki ne vigyázna a hangszerének erre a részére?
    Jó. Ok. Előfordulhat! Akkor én az ilyet kihagyom.
    Nem baj ugye.
    Akkor világos, hogy nem: Hülye? Nem trollkodó?
    Mért is lett ez itt beszéd téma...Hamis, eredet...

  • 117.

    Tudjátok mit!
    ˝Legyen sok ilyen eredeti hangszeretek! ˝
    KÉREM! Akinek nem inge, ne vegye magára!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 116.

    Kedves kommentező!
    400.000Ft. Támasszunk, legalább minimális elvárást az eladó részéről! Kérem!
    A kutyafáját! Nekem nincs ilyen kétes hangszerem, sem ilyen kétes márkajel feliratú hangszerem. Nem is lesz soha.
    Akkor inkább lemondok a vételről.
    Mért?
    Mert, ha valaha elszeretném adni, és egy ínyenc gyűjtő lenne a vevőm, köpni nyelni nem tudnék, az eredetet firtató kérdéseire, hitelt érdemlően.
    Az igényesség az ilyesmikre....
    Nem egyenlő a TROLLKODIK-KAL.
    Te most játszod a butust? Vagy ...

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 115.

    Az idézőjel is hamis.

  • 114.

    Egyebkent evidens, hogy hamisitvany, azert tettek idezojelbe a telecastert. :D

    e.lvme.me

  • 113.

    ˝Csak azt tudnám, hogy ha valaki egyáltakán nem ért hozzá, és nem tudja használni a keresőt sem, miért osztja az észt? ˝

    En sem ertem, hogy egesz pontosan mit csinal. Az meg ok lenne, hogy nem talal meg egy infot egy hangszerrol, amit meg szeretne vasarolni, de ezt mar sokadjara csinalja, hogy tevesen hamisitvanyt kialt. Gyanus, hogy direkt trollkodik...

  • 112.

    Lorand: de, de nem látod, hogy az nem kopott? A másik kopott, az hamis, mer kopott, meg mer csak. Meg különben is, az oldal is hamis, meg az összes olyan gitár, amin ilyen felirat van, vagy akármilyen. :)

  • 111.

    .

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 110.

    Csak azt tudnám, hogy ha valaki egyáltakán nem ért hozzá, és nem tudja használni a keresőt sem, miért osztja az észt? Az utóbb linkelt gitár pontosan így nézki (jó, nyilván nem ilyen kopott). Rohadt egyszerű, ha teljesen nem ért az ember a Fenderhez, beírja a keresőbe: Fender American Vintage AVRI `52, és bizony, kijön egy halom ugyanilyen hangszer, ugyanilyen fejjel. Persze annak, akinek halvány képzete sincs ezekről a hangszerekről, soha nem fogom tudni ezt megmagyarázni, de nem is feladatom.

  • 109.

    Egyebkent ezen nem pont olyan a felirat?

    shop.fender.com

  • 108.

    ˝Így megtalálom a Fender hivatalos oldalán?
    Biztos, hogy nem. ˝

    Fender oldalan csak a jelenleg gyartott modellek vannak, nem?

  • 107.

    Ez komoly!
    Nézd gitár fejet, a felirattal! Vicc! 400.000Ft.
    Így megtalálom a Fender hivatalos oldalán?
    Biztos, hogy nem.
    Kérlek linkeld a Fender oldaláról azt a linket, ahol ezzel a fejfelirattal látható ilyen eredeti gitár!
    Ez nagyon gáz !
    gsfanatic.com

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 106.

    BOTORKA!
    No....akkor légy`szi linkeld már ide azt a hivatalos kitételt, amiben a fender hivatal kijelenti, hogy kínában nem engedélyezi a fender gyártást a saját gyárában, csak az SQ-k gyártását ! :-))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 105.

    Botorka: Tudom, hogy az internet nagy része külföldiül van, de sajnos így jártunk. Viszont ha nem tudsz külföldiül olvasni, nem muszáj ilyesmit hozzászólni (bár ezzel a nicknévvel tulajdonképpen lehet).
    Itt egy cikk hirtelen, de lehet a Fendernek is írni.
    www.guitarfella.com/
    Nem kell mindet elolvasni, de van benne egy mondat: this model is made in Fender’s Chinese factory,
    Képek: www.amazon.com különös tekintettel a fej feliratára.
    A Telecaster Fender felirattal az hamisítvány. Ez viszont egy Kínában készült Fender széria. És ha az Amazonos hangszer szériaszámát beírom a FENDER oldalán, bizony ez jön ki: www.fender.com

  • 104.

    Tóth csaba 65!
    Hát a Fender hivatala engedélyezi.
    És a Fender hivatala, csak úgy mint a Gibson hivatala sem engedélyezett ilyen gyártásokot.
    Engedélyezett a Fender hivatala Japán , Mexico-i gyártásokat.
    A Fender HIVATALOS OLDALÁN ENNEK NYOMÁRA AKADSZ. DE A CHINAINAK NEM.
    Te ezt komolyan nem érted?!

  • 103.

    Botorka: Mi az, hogy HIVATALOSAN nem gyárthat a fender kínában fendert? :-O ezt hogy` érted? :-)
    A fender ott gyárthat fendert, ahol csak akar....akár még nálunk is gyárthatna...ha épp mészároslőrinc is akarná :-))))
    Melyik HIVATAL engedélyezi az ilyesmiket?????
    És melyik amerikai cég nem gyárthat kínában valamit? És Te ezeket honnan tudod? melyik hivatal honlapjáról? :-O

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 102.

    Kedves kommentező!
    Tudjuk, hogy számtalan video van erről a hamis hangszerről a YouTube-n.
    De a hangszer, elsősorban formájára utal, telecaster, stratocaster.! Ez rendben van mert úgy is néz ki. Viszont azért mert van, videón is attól még nem hivatalosan gyártott márkajelzésű hangszer. Attól ez HAMISÍTVÁNY.!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 101.

    A helyes kiírás.
    Telekcaster gitár, Fender felirattal.
    Mert a forma Telecaster, és a Fender, hivatalosan, USA, JAPAN, MEXICO, Hivatalosan China nem gyárthat ilyen márkajelzéssel hangszert.
    Ha hivatalosan China igen, igazold egy idevonatkozó magyarázatot tartalmazó linkkel!
    Kínai, Fender, Gibson, hivatalosan nincs.
    Fender, És Gibson feliratú gitár viszont van számtalan...
    Ne keverjük az ekvivalens-sziát! ?

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 100.

    Az eredeti mögött fejlesztés, minőségellenőrzés, marketingköltség, garancia van. A hamisítvány mögött meg kizárólag a lopás. Ennyi a különbség eredeti és hamis között. Nekem elég ahhoz, hogy ne vegyek hamisat.
    És bőven nem az érdekel, hogy hol gyártják, a Guild-em koreai, a Parker-em nagyrészt kínai, Kiváló mindkettő. Engem a nyerészkedő tolvajok taszítanak gyártó/kereskedő oldalról és a műmájer majmok felhasználói oldalról.
    És igen, van kínai Fender,a Modern Player széria az.

  • 99.

    Tisztességesen odaírták ˝Gyártás helye: Kína˝ van olyan forgalmazó aki erről hallgat, szerencséd van és rákérdezel elárulja előre.

  • 98.

    kytary.hu

  • 97.

    A Modern Player sorozat bevallottam Fender és kínai, kicsit eltér a klasszikusoktól, újszerű megoldásokat tartalmaz. www.premierguitar.com

  • 96.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 95.

    Én is úgy tudom, hogy kínában is gyártanak fender feliratú fendereket, nem csak SQ -feliratosakat :-))))

    Amúgy, ha csak a matrica a különbség, akkor mi a különbség ? :-)))) Azt hiszem, hogy csak a ˝jogalap˝...a végeredmény NEM :-) És mi van, ha a jogot az egyik fél csak arra használja, hogy ugyanazt adhassa drágábban is? Mitől különb az Ő hozzállása, mint azé, aki ezt ˝visszacsinálja˝? és hangsúlyozom: kizárólag csak a maga kedvére? :-))))

    Itt is hirdetnek ma is épp egyet.... és az eredetinek néz ki :-))) Én is pont arra gondoltam, amikor az eredeti kínai fenderre kerestem példát, amire más meg pont azt hiszi, hogy hamis :-))))
    Azt hiszem, az emberek érzelmei erősebbek a tudatuknál.... az ájfostól elnézik, hogy szőröstől bőröstől kínai gyártmányok, egy Line6-tól is (mindkettő jónevű amerikai cuccnak számít amúgy :-))) de egy gitárt egy kínai, vagy mexikói munkás nem tudhat összeszerelni/beállítani, csak ha előtte emigrált az USA-ba :-))))))

    Ez a színtiszta faji előítélet..... :-(

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 94.

    Szerintem a Modern Player sorozat ott készül és hivatalos....

  • 93.

    Na! Ez a baj! Fender. Fender?
    Nem létezik Made In China Fender
    A Fender nem gyárt Chinaba hivatalosan.
    Mért? Amiért a Gibson sem.
    Rontja a piacát. (SZERINTERM)
    Vélemény?
    gsfanatic.com

  • 92.

    na....a kínai németek a legszorgalmasabbak és a legprecizebbek, szerte a világon...ezt mindenki ˝tudhassa˝....én például Budaörsön egyetlen gitárkészítő magyar-németet sem ismerek. (ez afféle bizonyíték akart lenni)
    aki jó volt ebben, és német volt, az már mind kínába ment western gitárokat faragni, bárhol is született németnek......
    mi a kérdés?!


    ........

    ........

    Nincs.....akkó` Lehet tovább haladni ! Nincs itt kérem semmi látnivaló.....
    :-))))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 91.

    Ja, a link: partiturabolt.hu

  • 90.

    Említette valaki, hogy ez is a csalás egyik formája? Kb. 10 éve foglalkozunk a termékeikkel, így nagyon jól tudjuk, hogy minden egyes tételük Távol-Keleten készül.....

  • 89.

    @Csaba: nem véltem azt hogy nem teszel különbséget a gitárok között, nyilván Te is fogtál már rosszat. Úgy értelmeztem amit írtál hogy egy bizonyos szint után nincs Forintosítható különbség szerinted. Ez az amivel vitatkozom de nagyon erősen mert létezik az a különbség ami miatt elkérik a felárat a gyártók.

    Technológia fejlődéssel kapcsolatos összefüggésed azért sántít mert minden techológia rendelkezésre ált a tökéletes Strat elkészítéséhez 54-ben. A fejlődés a gyártás gazdaságossabbá tételében mutatkozik meg, ezzel az utóbbiaval úgy olvastam h te is egyet értesz. Illetve a minőség ingadozás lecsökkentésében is segít a gép (a sorozatgyártásban).

    Nagyon nagy igazáság a márkához társított bizalom amiről írsz! No ez a bizalom az amit a maguk a gyártók is kihasználnak amikor csinálnak egy olcsóbb változatot és genyó modon nem tájékoztatnak! (Pl az én N2-es storim, akkor tudtam meg h van kínai mikor kinyitottam és láttam h. made in China. Hidd el nem az zavart ám h. kínai, hanem az zavart hogy nem volt olyan jó mint a koreai. Következtetésem: korei gitár jó, a kínai meg szar, legalábbis az enyém nem volt jó. Vintageben végül tudtak rajta segíteni, de pénzbe volt.)

    Nagyon szeretek gitározni (a környezetem kevésbé :) ), de nekem pl. a gitárok nem csupán használati tárgyak hanem befektetésként is tekintek rájuk (nem napi szinten adok-veszek, de jó tudni hogy a pénzem tartja bennük értékét).

    Startocaster nálam a fő kedvenc meg a Washburn N.

    N2-es abban a pillanatban (kínai kaland után szereztem koreait) eladásra került hogy lett N4. Az N2 koreai egy jó gitár ám nagyon, de az N4 után egyszerűen semmi értelmét nem láttam hogy tualjdonomba maradjon egy N2 annyival jobb nála az N4. Az N4 volt az első eredeti Folyd-al szerelt gitárom, sohha többé olcsó Floyd termolót, mert mind szar ami olcsó. De nem kicsit rosszabb, hanem használhatatlanul szar a tizen x ezer forintos másolat alkatrész az igazihoz képest! Biztos vagyok benne hogy éreznéd a különbséget Te is N2 és N4 között.

    Van CS Startocasterem, 1984-es Standardom, 90-es évekből Standard, 2000es éve eléjéből Standar, egy California Series 97-ből stb. Ezek mint USA gitárok és nagyon jók, de lehet minőségben ragnsorolni őket objektív módon!
    A 84-es Stratocaster veri a 90-es és 2000-es évekbelieket. Feelingre (szigorúan haszánlati tárgyként tekintve) a 84-es azonos minőség mint a CS. A CS szépsége miatt (birdseye erezet, unibody test...) még rátesz egy lapáttal a megjelenésben.

    Kívánom neked, hogy nyíljon fel a szemed és érzed, lásd, halld a különbséget :))) , mást nem tudok tenni :)!
    Minden jót!

  • 88.

    Dehogy vélem azt hogy minden gitár (mivel fából és drótból van) egyforma :-))))
    Ha így lenne, a legolcsóbbat venném én is, és kész..... :-))))
    Azt mondom, hogy a gitár tömeggyártás 1 000 000 gitárra vetítve sokkal jobb és biztosabb minőséet produkálHAT (ha a gyártó akarja!!!) , mint régen a néhány ezres vagy tízezres (összességében százezer és millószám) készült gitárjait tekintve....Csakis a technológia fejlődése, a gyártási tapasztalatok gyarapodása okán.....

    Attól még, hogy egy gyárban CNC gép mar, nem lesz általában jobb a minőség, mint ahol jóska-pista egy szalagfűrészen farigcsál, majd szalagcsiszolón tüntet el nyomokat :-)))) attól viszont igen, hogy ahol CNC gépek vannak, ott LEHETSÉGES a technológiai fegyelem segítségével egyforma (egyformán jó! és a régieknél JOBB, pontosabb) gitárokat gyártani a régi technológiánál sokkal olcsóbban és ilyeténképpen NYERESÉGESEBBEN IS :-))))

    de a gitárok árát még mindig a kereskedelem meg a reklámok VERIK FEL....a minőségbe vetett bizalom nagyobb árképző ma mint maga a minőség..... az újabb és újabb termékek pedig nem a meglévők tartósságára, időtállóságára helyezik ma már a hangsúlyt, hanem arra, hogy ha X, Y, vagy Z márkával villogsz, akkor a következő szükségszerű cserénél náluk találod meg a ˝legjobbat˝ ....és teljesen nevetséges az elnyűhetetlenségre, az ˝örök időkig jó lesz˝-ekre kihegyezett fejlesztések elvárása..... a hangszer egy kicsit más, mert itt sok a sznob, a márkabuzi, az örökkévalóságban hívő UTÁNZÓ..... :-))))

    a legjobb példa én lennék a kicsi piros stratómmal :-)))) meg a RHC rajongók közül azok, akiket Te említettél :-))))
    a különbség közöttünk annyi, hogy nekem nem ér meg egy 1963-as eredeti (vagy majdnem annyiért egy NOS) strató annyit, hogy birtokoljak egy cseppnyi dire straits-os életérzést :-)))) jó az nekem SQ-ból is :-)))) És ha nem volna még ennyi pénzem sem, elég lenne egy db középső fender tex-mex pickup is szinte bármibe, hogy egy ENGEM a dire straits-ra EMLÉKEZTETŐ hangszínhez segítsen..... :-)))))

    Nekem a gitár, a zene egy időtöltés. a legkellemesebbek egyike (de dugni jobban szeretek :-)))) sem gyűjtő, sem befektető nem vagyok..... sem olyan jól nem játszom, hogy pont olyan gitárral kelljen rendelkeznem, mint Steve Hackett, vagy David Gilmour, vagy Mark Knopfler, stb..... saját zeném nincs (vállalható biztosan nincs :-)))) mégis a legjobban a saját ˝zenécskéimet˝ szeretem....pedig a ˝nagyok utánzásával˝ kezdtem én is :-))))

  • 87.

    @csaba: Srry nem válaszoltam a kérdésedre: felirat átírás miért zavar engem?
    Válasz: nagyon nem zavar, mivel én felismerem az ilyesmit tehát engem nem károsít közvetelnül, de közvetetten igen: rombolja a szeretett gitármárkám hírnevét, esélyt ad rá hogy egy ismerősömet becspják vele. Totál nem irígykedek az ilyet művelő emberekre hidd el, szimplán szánalmasnak vélem őket a dolog ˝mozgató rugója˝ miatt, ugyanis az átmatricázás mozgatója nem más mint a kivagyiság. A kivagyi, vagánykodó, felvágó emberek pedig zavarnak, mert általában tolakodóak és érzéketlenek. No hát ennyit akartam még! Amúgy kifejzetten jól esett veled a témáról értekezni, ezt ez úton is köszönöm Neked!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 86.

    @Csaba:
    - A 10 000-es darabszám és a milliós között hatalmas különbség van halló! Ezek nem képzetek hanem tények hogy az 50-es 60-as évek elején készült Fenderek kisszériás gyártásnak minősülnek a mai gyáróriásokban előállított akár milliós darabszámú termékekhez képest (és emiatt jobb a minősége).
    Ha képzetek volnának csupán akkor nem lenne létjogosultsága a kisebb szériás és magának a mester gitárok létezésének, márpedig léteznek. A tényeket - bocsáss meg - de Te nem látod.

    A minőségnek vannak objektív tényezői, például a pontossága a gyártásnak, erre a válaszod az volt, hogy a CNC mindent megold ezen a téren. Ez egy egyszerűen nem igaz (sarkos és leegyszerűsítő a gondolkodásod). Elvi lehetősége van csupán a tökéletesen automatizált CNC gépsronak amit pl. MI vezérel és szimullja majd az emberi beavatkozásokat és szabályozásokat, de a valóság még nagyon nem itt tart. A Plek olyan drága (megvenni és üzemeltetni) hogy a 100e Ft-os gitároknál nem éri meg használni, Te meg úgy állítod be hogy egy tömeggyártó megengedheti magának a nagy darabszám okán azt hogy Plek gépet használjon. Hát nem! Túlbecsülöd a darabszámok jelentőségét, mivel az olcsó gitáron alig termel pénzt (darabra vetítve, tehát nem haszonkulcsról beszélek) egy felső kategóriáshoz képest, szóval egyelőre nem tudják megengedni a Plek használatát!

    Nem csak a használati szempontok határozzák meg egy tárgy/dolog értékét a ˝szeretett, érzélmileg fontos˝ bizony érték növelő tényező. Példa: az ˝Under The Bridge gitár˝ sztori. Egy Fender ami a híres videóklippben van és csak azért ér sokkal többet mint ikertestvérei mivel az a konkrét gitár szerepelt ebben vidó klippeben ezáltal komogy gyűjteményes értékre tett szert. Miért? Mert az emberek !!szeretik!! ezt a videóklippet/zenekart/gitárost és hajlandóak megfiezetni ennek az érzelmi töltetnek az ártát. Hoppá!! Ettől értékesebb? Kétségtelelnül, hiszen ha piacra kerül 10x de akár 100x annyiért cserél gazdát mint a gyártósoron előtte készült példány.

    Szóval az van hogy nagyon materilaista szemléletű vagy, és pontosan emiatt sem is érted sajnos, hogy miért probléma az ha lecséreled a feliratot az SX-en Fenderre. Számodra az a felirat csak annyit ér mint amennyit a matrica legyártásra ráfordított annak gyártója. A gitároknál van minőségbeli különbség (katalógusban a drága és olcsó között) is a fizikai mivoltjukban de Te ez porhintésnek véled csupán, illetve a különbség - számodra - megelhetősen nehezen érzékelhető volta miatt nem létezőnek titulálod.

    A hamis/erdeti témával kapcs elfogadom hogy máskép is lehet vélekdeni mint ahogyan én teszem. Azt viszont nagyon nem tudom elfogadni, hogy a gitárok minségbeli különbségét nem ismered el. Próbálnálak meggyőzni, de azt hiszen nem tudlak.

    Nagyon érdekes számomra, hogy ennyire materialista felfogással hogyan tud egyáltalán számodra a Zene maga örömet okozni. Jól feltételezem-e hogy pl. a drága svájcji órkáat is átbaszásnak véled hiszen egy 20e Ft-os óra is van olyan pontos?

  • 85.

    Balázs!
    Látod...látod :-)))) ennyit tesz a kétféle látásmód, ami minket jellemez :-))))

    amíg én egy gitárt faanyagnak, meg drótoknak látok, addig az csak használati tárgy lesz (mint a ruha, a cipő, az autó, bútor, konyhakés, bármi...) Amint viszont valaki KÉPZETEKET társít mellé (és ettől senki..még én sem...mentes! ) , attól fogva a dolgok elkezdenek ˝műtárggyá, befektetéssé, minőség/igényesség attribútumaivá , mifenévé˝ válni. vagy szerencsésebb esetben csak ˝szeretett, érzelmileg fontos˝ tárgyakká, mint pl egy gitár, ami az enyém, vagy egy kalap, ami a nagyapámé volt, vagy egy képeslap, amit az azóta meghalt barátom küldött...stb És ez a tulajdonságuk messze meghaladhatja a használati értéküket.....SPEKULÁCIÓ, és HIT alapjait fogják képezni TÖRVÉNYSZERŰEN.... ez rossz hír, annak aki nem tud egy egy (számára bármilyen kedves) tárgyat HASZNÁLATI TÁRGY-ként kezelni.... :-))))

    A legszebb a hitedben, hogy még a tényeket sem vagy képes felfogni :-)))

    Azt írtam: ˝....Az `50-es és `60-as, meg a többi évtized nagynevű gitárjai (pl fender, gibson) milliós példányban készültek...˝ Erre Te azt írod, hogy 10 000 :-))))) Most vagy az van, hogy olvasni nem tudsz, vagy az, hogy nagyon félre vagy tájékoztatva......
    Ami pedig a faanyagok idővel való javulásának a hangminőségre tett jótékony hatását illeti: Nem igaz...fájhat ez bárkinek, hozhatnak egy-két ellenkező példát rá, akkor sem lesz igaz :-)))) még az akusztikus hangszereknél sem :-))))) a mai mesterhegedűk jobban szólnak, mint a többszáz éves ˝nagyok˝ :-)))) minden vakteszten elvéreznek a régi, nagynevű műhelyek dollármilliós hangszerei az újakkal szemben 8és ez nem azt jelenti, hogy a régiek szarul szólnak! félre ne magyarázd nekem ezt is! :-))).... az áruk mégsem ezt mutatja. Neked ebből mi jön le? hogy akkor mégis csak az ár a minőség fokmérője? vagy az, hogy az árat nem a hang határozza meg?

    És gondold ezt tovább gitárok terén is! ....

    Ami pedig a bizalmat illeti : A márkanév sokáig erre IS volt hivatott. Az eligazodást segítő dolog volt. De pont ez ütött vissza mára :-((( a marketingre, a bizalommal visszaélésre többet költenek minden tevékenység során, mint magára a termékre és ebben az amerikaiak az élen járnak a telefonoktól a kajákig mindenben .... csak pont a gitárok terén nem :-)))) ... az egyik szélsőség szintén amerikai fos, szintén hitviták keresztüzében áll: az ˝ájfos˝, a másik meg a COCA COLA (cukros víz, titkos recepttel, stb...) a hülyék meg veszik liter szám többszáz forintokért.... A tesco gazdaságos noname kólát ivókat meg lesajnálják :-)))))

    Én meg egyiket sem veszem meg :-))))) cukros vizet magam is tudok csinálni...csak nincs rá szükségem. ugyanakkor, ha szomjas vagyok, és ha nincs más innivaló, gond nélkül veszek cocacolát vagy bármilyen szart, ami pl egy hivatal automatájában van :-)))) csak nem élem át a ˝cocacólaéletérzést˝ közben, amikor iszom, , , max bosszankodom kicsit, hogy vizet, Kólát, iceteát mi a faszért kell százforintokért vennem...miért nem hoztam otthonról egy kicsit az ügyintézéshez :-)))))

    És egy utolsó kérdés:
    ugyan mit zavar Téged, ha kispista hirtelengöröngyösön vagy akár a rózsadombon az SX-ére ráírja fogy fender, vagy hogy ibanez, vagy hogy Fernandes, esetleg hogy AriaProII. vagy bármit...ha történetesen neki így tetszik jobban. ????

    ha én otthon lemásolom picasso egyik képét, ami nagyon tetszik nekem (de nincs ilyen...nekem egy képe se tetszik) , az aláírásával egyetemben, és kirakom a falra, akkor mi van????
    Vagy miért zavar, ha valaki a tesco gazdaságos kólát áttölti a cocacólás palackba és abból issza pl a ˝cocacola érzést˝ átélendő... :-)))) ? Mit sajnálod tőle ezt az érzést? nem értem???? Csak nem irígy vagy :-O

    Az megint más, ha valaki úgy csapolja meg a cocacóla cég marketing bevételeit, hogy hamis palackokban árul 3000%-os haszonnal cukros vizet....de most már rég nem ott tartunk, hogy aki anyagi haszonlesésből ad/vesz márkákat (tök mindegy mit! ) és visszaél mások haszonlesésével vagy tapasztalatlanságával, AZ KÖZTÖRVÉNYES BŰNÖZŐ-E.....és hogy aki nem ért az ilyesmihez, jobb-e ha távoltartja magát az ilyesmiktől? Hanem hitvitává alakítottunk tényeket a márka/ár/minőség/ témakörben :-)))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 84.

    @Csaba: ˝buggyanás˝ témát bizonyosan rosszul látod, egyáltalán nenm millliós példányszámban készültek az 50-es 60-as években az elektormos gitárok. Ekkortájt ~10 000 példányszámok voltak csupán és pontosan ezért voltak sokkal jobb minőségűek mint pl a maig gyári hagnszerek még ha U.S.A-ban készült mai példányról is beszélünk és ezért is drágák mert kevés volt abból is sok átalakult/megsemmisült.
    A természetes amoritizáció egy gitárnál nagyon nem egyenlő a tönktretétellel. Tönkre megy egy akusztikus ha szárza levegőn tárolják 20-30 évet, de attól nem megy tönkre ha elkopik a bundozás vagy pl megkopik a fénye (utóbbi patina lesz és nem hiba, előbbit meg nagyon komoly restaurálással lehet kijavítani). Ha neked a gitár csak fa és drót akkor sajnos érzéketlen vagy e téren. ˝Minőség, tartósság, idővel jobbá válás, vagy pl a ˝faanyag beérése˝ ! ! ! PONTOSAN! ! ! ezek az alap feltételei annak, hogy gyűjteményessé válljon egy gitár. A régen szar gitár kutyának sem kell 50 év múlva sem (esetleg ha használója/tulajdonosa bizonyíthatóan egy prominens személy volt, vagy esetleg mint korlenyomati érdekesség).

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 83.

    @Csaba: hogyne lenne jogi értelemben köze a Mercedesnek ahhoz hogy valaki a trabantját Merci csillagokkal teszi tele! Nem lehetsz ennyire sarkos gondlokdású! (A szabelvűséged nagyon szimpatikus, csak ennél ez összetetteb kérédés.). A Trabi esetén a Merci jel egy geg így a Mercedesnél is csak mosolyognak rajta (jó eséllyel, de az is meglehet hogy berágnak mert úgy vélik hogy valaki trollkodik a ˝sznobokkal˝ azaz az a vásrálóikkal. ).
    Ha az SX gitárt átmatricázzák Fenderre igen is elítélendő még akkor is ha csak a saját használatban lévő gitáromon csinálom. 1. becsapom magamat is vele, 2. becsapom a környezetemet aki Fendernek véli. Ezzel a Fender által létrehozott brandből/stílusból húzok épp hasznot. Gyönyörködm benne, hogy wow olyan mintha Fender lenne és jampizok is vele hogy mekkora császár vagyok 30 ezeresből csináltam egy Fendert. Közben a Fender aki az égész Startocastert feltalálta (illetve jelenelg birotoklja a gyártás tulajdonosi jogait) lófaszt sem porfitál. Sőt, még kára is lesz mert benne van a pakliban hogy aki kipróbálja a Fenderré változtatott gitáromat (és épp nem tudja a trükköt) tévesen azt a következtetést vonaj le, hogy milyen fos ez Stratocaster veszek inkább Ibanezt....
    Pont itt a fórumon mondta valaki: hogy ami olcsó az biztosan nem jó, de a ami drága az attól nem biztos hogy jó is. Ez nagyon nagyon igaz a gitárokra. A márkajelzések értéke valójában szellemi és a hamisítás extra gáz, főleg ha csalárd módon csinálják. Ezen a hamisítás/szellemi termék témakörben teljesen elfogadom, hogy másképpen is lehet vélekedni mint ahogyan én teszem (tehát nem úgy mint a drága hangszer nem éri meg a felárat véleményed esetén :) ), lásd a kínai kultúrát ott nem ítélik el a hamisítást mivel pont úgy vannak kódolva az emberek mint ahogyan te vélekedsz e témában. Nyugati világban a másolás/hamisítás nem csak erkölcsileg aggályos hanem jogsértő is szerintem nagyon helyesen.

  • 82.

    Balázs!

    A buggyanás/érés vitába egy kicsit vinnék egy pici árnyalatot én is... :-)))

    Az `50-es és `60-as, meg a többi évtized nagynevű gitárjai (pl fender, gibson) milliós példányban készültek, Főként az USA belpiaca volt a felvevője .... nyilván százezrével vették másutt is, de a zömét amerikai piacra, amerikai igényekre válaszul gyártották.... és kapaszkodj meg! a zöme azóta tönkrement! Elhasználódott :-((( részben a tulajok hozzáállása miatt, és részben a gitár (mint olyan) tulajdonságai miatt. Fából vannak, gyakori és ritkább cserét igénylő alkatrészekből állnak....a gondozatlanság pont úgy leamortizálja őket, mint maga a használat, meg a klimatikus viszonyok kedvezőtlen volta :-)))) Kivétel a ritkán használt, agyon gondozott ˝gyüjteményi darabok˝ egy része (mert a másik része azoknak is egy nagy halom szarrá vált már)

    nem véletlen, hogy egy két épen maradt/használható ˝korai˝ strató vagy LP milliókért cserél gazdát a MŰGYŰJTŐK KÖZÖTT. annyira kevés maradt épen mára :-)))))

    Neked ez azt jelenti, hogy régen ennyire jók voltak a cuccok, meg hogy a cuccok jóságára az idő eltelte jó hatással van....
    Nekem meg azt, hogy a gitár (bármit írtak rá) régen is csak fa meg drót volt...meg ma is az :-))) idővel romlik, kopik... ha használják elhasználódik...ha nem költenek rá, tönkremegy. A régiek pedig romlékonyabbak voltak, mint a mai közepes vagy annál jobb minőségűek.

    De, ha egy gitárt használnak, cipelnek, akkor az romlik, kopik, sérül, elhasználódik!!!! Ha jó a cucc, és csak olyasmi romlik el rajta, amit még megéri javíttatni, akkor jó sokáig életben lehet tartani DE NEM EREDETI ÁLLAPOTBAN! És az idő SEMMIKÉPPEN NEM TESZ JÓT NEKI ...:-)))))

    gondolhatod, érezheted másként. Szíved joga! De az csupán hit! a tények mást mutatnak.... És az egy egy gyüjtői darab ára egészen máson múlik, mint a minőség, tartósság, idővel jobbá válás, vagy pl a ˝faanyag beérése˝ :-))))) Ezek a leghülyébb marketing dumák egy kupacba hajigálása után kialakult HITEK....

  • 81.

    @K. Attila: 1. es pontban leírt észrevételeket adom. Pl. én úgy jártam egy hogy rendeltem egy Washburn N2-őt 2013-ban, tököm se tudta hogy van belőle kínai és koreai. Új hangszer, netes képen a koreai Fogólapon a jelölő pöttyök szimetrikusak míg a kínainál utóbb kiderült, hogy a jelölő pöttyök el vannak tolva a mély E húr irányába asszimetrikusan. Én kínait kaptam ami ugye szintén egy ˝butított˝ változata az N4-nek. Minőségeben jelentősen rosszabb volt mint a kóreai, és a méretek, görbületek is picit mások rajta. Hamisítványt kaptam? Nem hiszem. csak a Washburn nem ad infót arról hogy hol készül az N2. Bizonyos piacokra a kínait bizonyosra a koreait szállítják. Most már a használt piac ezt tudja és az N2-esetén komoly a felár ha koreai gyártású.
    A trend jelenleg az - profit vezérelt ugye - hogy a sztenderd gitárok mennek gagyi irányba mert ugye piacot kell csinálni a CustomShop szintén szériában gyártott modelleknek. (Ami ugye kicsit fura mert CustomShop elvileg az egyedi kívánságok színtere lenne :) ). Állítom: a 80-as évek eleje a Fendernél (pl. Dan Smith RI Strato) az a jelenelegi CustomShop minőséget jelentette, hiszen akkor még nem is volt CS. A legeklatánsabb példa a Gibson esetén szerintem is a RitchLite alkalmazás a minőség/bekerülési költség szándékos csökkentésére. 1500-2000 USD gitárok jeleneleg felső középkategóriát jelenti újonnan, nem a csúcsot :(.
    Jogilag nem hamisítás történik egy olcsóbb származtatott típus esetén, így talán a szó nem is helytálló teljesen, de ha az ˝ős˝ típusra nézzük: akkor igen, a Squier a gyári ˝hamisítványa˝ Fendernek.

    Made in U.S.A. a szöveg szemfényvesztés abból a szempontból, hogy nem attól lesz jobb egy valami, hogy hol készül. Azonban úgy szervezik a gyártást a nagy márkák, hogy a jobb anyagok, jobb szakemberek stb. az anyavállalatnál vannak így már rögtön egyértelmű hogy e mondatnak korellálnia kell a minőséggel. Véleményem szerint ez így is van, csak a jelenleg legolcsóbb made in U.S.A. Fender biztonyosan nem jobb mint japó strat a 80-as ével elejéről. De a jelen érában (két új hangszer esetén ) valós tájékozódási pontot ad a ˝made in U.S.A.˝ jelölés, mert az szinte biztosan jobb lesz mint egy mexikói kiadás. (Szinte= el tudom az képzelni - a szorás miatt - 100-100 gitár esetén létezhet 1 olyan mexikói Strat ami minőségérzetére vonatkozóan ˝készülhetett volna˝ Amerikában is és természetesn fordítva is igaz.( Átlagot tekintve jobb az U.S.A. hagnszer. Érvem: az a használt piaci árazás.

    A vonós/pengetős hangszer csak úgy tud ˝megbuggyani˝ ha nem megfelően tárolják. Ezek a hangszerek jobbá érnek ahogyan öregszenek. Frusciante nem biztos, hogy osztja a a ˝buggyanós˝ véleményed amikor a 60-as évek eleji Startocasterjével megy a stúdióba.
    Volt a kezemben: gsfanatic.com
    Életem egyik legjobb gitárélménye ez a 79-es Strat. Pedig az internet a CBS Stratokat nem is tartja jónak, holott ez a konkrét hangszer maga a tökéletesség!

  • 80.

    Csaba igazat adok neked mindenki azt ír a gitárjára - autójára, testére - amit akar de ha már eladásra hirdeti akkor már megtévesztő lehet és szerintem az is. Ha sajátja röhögök rajta ha eladni akarja nem veszem meg :-)

  • 79.

    Attila!

    Szinte szóról szóra hasonlókat gondolok én is erről :-)))
    A hamis-eredeti dologról még valami jutott eszembe. Fiatal koromban még az számított lopásnak/hamisításnak, hogy japán gyárak mindenféle névvel (Ibanez, El Dégas, Yamaha, Fernandes, AriaProII. stb...a sor végtelen) ellátott fender stratókat meg gibson LP-ket gyártottak, forgalmaztak) arra az volt a válasza a perekben ugyan nyertes, de a nyereségükkel semmire menni nem tudó cégeknek, hogy maguk kezdték másolni a saját cuccaikat, és más névvel árulni :-))))) így lett a fenderből SQ, a gibsonból EPI :-)))) ettől fogva már nem az volt a lopás, csalás, hamisítás, hogy ugyanazt a formát, technikát, technológiát más névvel árulták mint az ˝eredetit˝, hanem ha egy két csaló kb ˝műkincs hamisítást˝ végzett a hülyék és szerencsétlen naívak kárára :-))))9

    Írták itt többen is, hogy mennyire lenézik azt, aki pl egy SQ-ra ráírja, hogy fender, vagy egy EPI fejét Gibsonosra ˝javíttatja˝ :-)))) , pedig nem is akar vele eladáskori hasznot húzni, vagy bármilyen más anyagi előnyt szerezni.... Kérdem és, hogy miért nézik le? Egyáltalán: miért törődnek ilyesmivel, ha az amúgy nem zavarja őket, hogy a fender önkényesen írogat a gitárjaira, amit csak akar a saját gyáraiban :-)))))

    az egyik dolog a cégek joga, üzleti érdeke, marketing stratégiája....a másik meg a vevő joga, érdeke :-))))

    Ha valaki a trabantját telematricázza merci csillaggal, kinek mi köze hozzá?
    Ha a renault egy egy egy szériát az egyik országban dácia-ként árul, másutt meg renault-ként, olyankor mi van???, Jobb vagy rosszabb lesz attól, hogy mit írt rá akár a gyártó, vagy esetleg a vásárlás után akár maga a tulaj?
    nekem volt régen suzuki WR+-om. Esztergomban ugyanazon a soron, vele egy időben készültek az Opel ugyanolyan autói. még az opel címkés motorokat is ugyanott rakták össze hozzájuk, ahol a suzuki címkéseket...ez kb akkora különbsé volt, mint egy egy gitár esetén a ˝márkára jellemző pickup˝.... :-))))
    Akkor??? Ki hamisít, és mi a hamisítás akkor, ha egy gyártó dönti el, hogy milyen matricát tesz mire, és milyen hamisítás, ha a vevő teszi ugyanezt SZIGORÚAN MAGÁNHASZNÁLATRA?
    Erre írtam én is, hogy mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér! Pláne, ha nem egy ˝műkincs gyűjtő˝ kollektor, és méginkább, ha nem is hallja/érzi a különbséget a ˝neves˝, meg a Névtelen˝ között :-)))))

    És itt a végső válasz Gergőnek:
    Vegyél egy neked tetsző hangú, kényelmes cuccot, a lehető legolcsóbban, aztán gitározz, mint egy őrült!!!!
    A maradék pénzedből meg hívd meg a barátnődet sokszor moziba, meg koncertre, meg vidd el kirándulni, kajálni, stb.... Így lesz a pénzed a leghasznosabb.... :-)))))

  • 78.

    Néhány gondolat a témához kicsit másképpen, ha szabad. A leírtakat nem sértegetésnek szánom, csak saját tapasztalatom így öregesen.
    1/ Eredeti gitár és hamis gitár. Bizonyos értelemben a gyárak mind egy-egy jó modellel futottak be. Majd felváltották a nevet aprópénzre. Kapsz Gibsont 1,6 milláért és 0,4 milláért nagyságrendileg. Számomra utóbbi ugyanolyan átverés, mintha kínait kínálnának. Fendernél és Gibsonnál ugyanúgy zajlik, mint a többi gyártónál. Legyen rengeteg modell, millió változat, ne tudj eligazodni egyszerűen. Vagy a gyár hamisíthat, úgyis rákerül az embléma. Szegény gyerek megveszi, miután szétspórolta rá magát - valójában csak feliratot vett alig-tartalommal. Jönnek a ˝könnyített testek˝, Ritchlite fogólapok ében helyett, vedd, vidd. Másiknál ezernyi modell, hasonlóan próbálják a felfuttatott keresletet és gyártást életben tartani. Legújabban elővesznek ötvenes-hatvanas évekbeli gagyi trükköket - újszülöttnek minden vicc új.
    2./ DE: a Made in USA = jóféle marketing-átverés. Tudom, ezzel most rengeteg ember lelkivilágába másztam akaratlanul. Megtettem sokszor, hogy nyugaton hetekig, nyitástól zárásig ˝made in˝ gitárokat próbáltam megszállottan pl.: Fenderből. Egyik szutykabb mint a másik, nagy pofára esés volt sorozatban. Egy agyonvert, leharcolt, használt darab szólt azon a hangon bármilyen erősítővel, mint a Pink Floydé. Egy japán és egy mexikói szólt rendesen, volt kényelmes, nem az amerikaiak. Tanúm van rá, ketten jártuk a boltokat. Mára a jobban szólókat nevesítik`, ár az égben, de nem kapsz meg mindent és nem mondják meg, milyen hangszedővel szállítják, két egyforma fa sincs - legfeljebb ködölnek, majd abból készül, ami raktáron lesz. Jaj neked, ha bizonyos hangot keresel.
    3./ 17 évig volt csúcskategóriás hangszerem. Amit úgy vettem, hogy egész életemben az enyém lesz. Az első öt évben minden szépnek és jónak tűnt vele. Lassan elkezdett megdögleni a fája és a hangszedői egyaránt. Előbb elhúzott a kismadárba a dinamika, majd jöttek más problémák vele. Egyesek ezt (be)érésnek mondják, nálam ez romlás egyértelműen. Más régi, gyakran játszott hangszerekkel ugyanezt tapasztalom. Mondhatják nekem, hogy ilyen, meg olyan érték, számomra romlott, buggyant áruk.
    4./ Az egész egy pénzkérdés. Gazdag ember nem fog olcsón játszani és fordítva. Lényeg, hogy mindenki megtalálja, amivel már kibékül, elfogadja és számára jó, lakható hangszer lesz. Azért mert valaki szegény, még játszhat jobban olcsóbbon is. A pénzesek úgyis meg fognak a végén csináltatni egyedi hangszereket sorban és örülnek neki (ha sikerült).
    5./ Figyeltétek már? A legolcsóbb, aprópénz-hangszer ugyanattól a gyártótól nagyon hasonlít a legdrágábbhoz. Ritka, ahol jelentős a különbség. Eredeti ötlet egyre ritkább, olyan ez, mint maga a zene.
    6./ Aki nem hiszi valamelyik részt, járjon utána. Aki sosem járt még így és a hangszere azért tökéletes, mert ˝made in˝, attól elnézést kérek, az iromány nem neki szól.
    A muzsika legyen veletek.

  • 77.

    Nyilván, aki tudatosan vesz. Akit átvernek, az bűncselekmény áldozata.

  • 76.

    Squierből meg van sok jó gitár :)

  • 75.

    Ez így van, Gábor!Aki hamisítványt tudatosan vesz...Én ezzel egészíteném ki, mert van, aki nem azt akarta venni.

  • 74.

    Ha már így elmegyünk a főtémától: szerintem a hamisítvány minden szemontból gáz. Ezt mondjuk már többször kifejtettem, de nem baj: szánalmas az, aki hamisítványt vesz. Bármiből. Különösen, ha úgy teszi, hogy azt akarja sugallni, hogy neki eredetije van. Én simán nem veszem meg a Converse cipőt, mert nem ér annyit nekem, és nem érdekel, mi van a cipőmre írva. Vagy a gitáromra. Vagy az autómra. Engem az érdekel, hogy az az eszköz az én igényeim és lehetőségeim metszéspontjában legyen. És ha ez a metszéspont egy Squier, akkor az, ha egy Custom Shop Fender, az. De ha csak Squier, és rámatricázom, hogy Fender, az szánalmas.

  • 73.

    Ja és nekem még kényelmes is a Converse, de ez is azért van, mert nem vagyunk egyformák.Más a lábunk, más a kezünk.Gitárban sem ugyanazt keressük.

  • 72.

    Értelek, csak tök más dolog a kettő.Attól, hogy nincs benne bélés, még nem ugyanazt a ragsztót, ideálszalagot, gumitalpat, textilt, kaplit, sarokmerevítést egyebet teszik bele, mint a kínaiba.Minden kicsit jobb minőségű.Értem, hogy rossz tapasztalatod van vele, elfogadom, de attól még nem általános igazság, hogy a converse szar.Az ellenkezője sem, attól, hogy nekem jó tapasztalatom van vele.De a hamis áruban biztos, hogy nagyobbat csalódsz, ugyanazért az árért, mint az eredetiben, mert előbb használódik el.Hangsúlyozom, egyazon árért, nem tizedárért.Mert a példát emiatt írtam.
    Gibsont én sem vennék ennyiért, mert egyszerűen sok érte.Nem vagyok profi zenész, hogy megélhetési eszköz legyen, sem nem megy úgy még a szekér, hogy család mellett egy gitárban álljon három másik ára.Talán, ha több pénem lene lóvéra, akkor lenne ilyesmim.Viszont olcsó gitárokat, meg low budget termékeket sem nagyon szeretnék már.Persze, ha úgy volna, azt használnám, de most két nagyon jó hangszerem van.Igaz, az LP-t hirdetem.Pedig nagyon-nagyon jó gitár, minden forintját megérte.Csak továbbra sem tudom megszokni a Les Paul formát.
    Én is bánok egy-egy gitárom eladását, de én pont nem az olcsóak közül.De azok, amiket bánok, vagy inkább csak sajnálok, tényleg igen jó gitárok voltak.Viszont ezek már rég nem a hamis-valódi témakörbe tartoznak, hanem ez már költségvetési kérdés, meg, hogy kinek, mi ér mennyit.

  • 71.

    Látom nem érted. 20 ezerért veszel egy bélés nélküli kényelmetlen szart amit 1000 Ft ért legyárt a kinai. A bakancs volt az ellenpélda, mivel a bekerülési költsége is legalább hatszorosa egy dorkóhóz képest. Nyilván én se, hordok nyáron bakancsot, hanem doreszt, de még egyszer nem adok pénzt ilyenért mert rohadtul átverve érzem magam. Egyébként tovább birja a teszkos mint a Lee Cooper meg Devergo. Egyébként gondolkodtam én is, mi lenne ha kiárulnék mindent és vennék egy Gibson SG-t vagy Les Paul LPJ-t két kiló alatt, de attól félek megbánnám ezt is, ahogy néhány korábbi olcsó gitárom eladását.

  • 70.

    A frankó szalámi engem is érdekel. Tényleg.

  • 69.

    A Pick szalámi is más, mint gyerekkorunkban volt, nem ugyanaz a recept sem, sem a malac, amiből készül, mert minden silányodik, a táptól kezdve a malac alkatrészeiig.Ami pedig egy Picknél az igazán jó termék, azt nem mi kapjuk, hanem a nyugat és olcsóbban, mint mi a kevésbé jót...

  • 68.

    ˝Most a feléért is kapni jobb érlelt szalámit.˝

    Mar nagyon off :D, de komolyan erdekel, hogy melyik lenne az.

  • 67.

    Deichmannban még nem is láttam Converset, persze, ettől lehet.Mondom, nekem, ami van, az mint cipő és mint tornacipő, igen jófajta.Lehet, hogy van belőle rossz is, nincs vele rossz tapasztalatom.Pedig én nem tudok és nem is szeretek vigyázni a cipőimre.A Cat bakancs tényleg jó lehet, csak tök más dologra van kitalálva.Pont ilyen a gitározás is.Van, akinek a les paul, van, akinek a strat, vagy sg, vagy más.
    Viszont, ha hamisításról van szó, szerintem a kamu Converse az cipőben, ami a kamu Epiphone gitárban.Elvileg ugyanaz és ugyanúgy használod, valójában meg tökre más.De teljesen mindegy a beszélgetés fonalát tekintve, lehetett volna mondani a Doxa órát, vagy akármi mást.Aki akar, úgyis beleköt :)

  • 66.

    Deichmannban csak nem hamisat adnak...
    3 dollárnál tuti nem kerül többe előállitani. Az árának majdnem a feléért CAT bakancsot kapni. Na ez a brend. De mondhatnám a Pick téliszalámit is. 30 éve jó volt és drága, mert nem volt más. Most a feléért is kapni jobb érlelt szalámit.

  • 65.

    Minden kategóriában ki lehet fogni rossz terméket és mindegyikben található olyan, ami sajnos nem áll kézre/lábra, nem kényelmes, nem azt hozza, stb.A Converse, pedig, ha valódi, többet bír.Nekem egy Chuck Taylor bőr dorkóm van, ami téliesített, minden másik cipőmtől többet bírt és nekem még kényelmes is.Most van meg harmadik éve.A munkásbakancsokat leszámítva, alig van cipő, ami nálam fél évnél többet bír.Nekem a Converse bevált.Másnak meg nem.Példának éppen a hamisítások és az ár miatt hoztam fel, illetve amiatt is, mert a hamisak leginkább pont annyit bírnak, mint a noname kínai, míg ezek azért többet.De azt sem szabad elfeledni, hogy gyakran itthoni boltokban sem az original termék van, hane a külföldi kispiacokon beszerzett nem valódiak.
    A felhájpolt 3 dolláros az pont ez.Aliexpresses, meg vaterás, meg a piaci árustól vett hamis cucc.

  • 64.

    A lehető legroszsabb példa a Converse. Felhájpolt 3 dolláros szaros vászondorkó, amiben járni sem lehet egy talpbetét nélkül, 60 dodoért. Pont kétszer annyit bir ki mint a 3000 Ft-os teszkós. Azért tegyük hozzá a témához, akad pár ember aki csalódott a méregdrága Gibsonban is...

  • 63.

    @Csaba: nagyon rosszul látod a dolgokat. Vagy nem volt lehetőséged huzamosabb ideig használni egy top kategóriás gitárt vagy egyszerűen ezen a téren olyan érzéketlen vagy mint pl én a pálinka kóstolásban (nem iszom pálinkát egyáltalán :)) ). Állítom h ha kezedbe veszel egy CustonShop gitárt akkor azt érzed h ja ez nem rossz de a jól megszokott közép kategóriás gitárom is van legalább ilyen jó. Azután 2 hétig csak a CS-n játszol és utana visszatérsz a közép kategóriára abban a pillanatban fogod érezni azt h érzehtően rosszabb a közepes gitár a tophoz képest. A jobb minőségre váltás a megszokotthoz képest nem olyan drámai mint fordítva. A korai kis szériás Fenderek legendásan jő minőségűek, a cnc nem gyárt jobb hangszert mint egy mester hangszerkészítő a fa forgácsolódási tulajdonsága miatt. (Az ember látása által szabályozott finom aprólékis mozdulatok nyernek mivel a fa struktúrája sokkal változékonyabb mint a fémeké). A CNC stabilan hoz egy viszonylag jó minőséget fa forgácsolási munkák során de az abszolút tophoz (jelenleg biztosan) az ember keze még szükséges, de nem a gyári melós keze hanem a szakavatott mesteré! A Plek talan az egyetlen gép ami a legjobb hangszer készítők minőségét tudja sorozat gyártásban de csak egy adott részfeladatra csupán. Mit is csiszol a Plek? Fémet :). Amúgy nekem van ˝Plekelt˝ gitárom és elképesztően jó is. A Plek arra jó h közelítsék a felső kategóriás sorozat gitárok minőségét a mester hangszerhez (=egy gitárt egy szakember készít, tehát minden munka folyamatot es a végen a nevét adja hozzá). A kérdező jó úton jár es nem azt kérdezte h megéri e a 400e Ft ert gitárt venni hanem a hamisítványokkal kapcsolatban kért iránymutatást.

  • 62.

    Gergely: az a tele szerintem (ha még mindig ugyanarról van szó) kép alapján rendben van, nem fura azon semmi. Az összevissza csavargatott Fenderek, meg átmatricázott fejek nagy divatnak örvendenek világszerte, és szétszedés nélkül nem nagyon van, aki megmondja, mi eredeti. De szétszedés után elég gyorsan kiderül. Ettől függetlenül csavarozott nyakú gitárt még inkább csak tiszta forrásból (tehát ismerőstől, vagy szakboltból érdemes venni, vagy olyan eladótól, aki bizalmatlanság esetén szétkapja, és megmutatja a pecséteket, szignókat).
    És az a helyzet, hogy ugyan nem tartozik a kérdéshez, de olyan gitárt kell venni, amilyenre vágyik az ember. A gitár(vagy más hangszer, de talán a gitár az egyik leginkább ilyen) szerelem, nem eldobható hulladék, szimpla használati tárgy. Ha nem szereted a hangszert, amivel játszol, nincs zene. Én igazán racionális felhazsnáló vagyok, de ettől függetlenül, ha nem szeretek egy gitárt, azon ne szeretek játszani. És most van egy gitárom, ami úgy tűnik, nagyon betalált, és történetesen egy 1200 eurós hangszer, de ha egy Super400-as Gibson lenne az, amivel igazán jól érzem magam, akkor olyanom lenne. Ha megteheted, vedd meg a legjobbat, amire lehetőséged van, akár kezdő vagy, akár nem.

  • 61.

    Én legalább bevallom:-) Aztán, hogy mi lesz belőlük, jobb, ha nem tudjuk....Santander testü Flendert????

  • 60.

    Nem a te hirdeteseidre celoztam, azt a 4-5 nyakat masoktol lattam. :^)

  • 59.

    Én elárulom Neked a nagy titkot, hogy ne kelljen találgatni: Sokan keresenek klf. alkatrészeket, modulokat. Ezeket egy legegyszerűbb donorokból kinyerni. Miután az elmúlt hónapokban inkább testet kerestek, jelenleg pld. 5 db. nyak is van nálam. Mind eredeti Vision. Vagy kópia? Nem tudom....

  • 58.

    Ez tunt fel nekem is.

  • 57.

    ˝Meg egy vmi az eszembe jutott. Elofordulhat olyan is, h peldaul egy amcsi strat nyakat csavaroznak egy squier, vagy mim testhez?˝

    Bizony. Epp akartan kerdezni a forumban, hogy csak nekem tunik ugy, hogy mostanaban sok az olcso strat copy-bol szarmazo nyak hirdetes az oldalon. 1-2 honap alatt talan 4-5 ilyen tunt fel nekem, kerdes, hogy mi lett a testtel.

  • 56.

    Okok, ez tok jo, jegyzetelek mindallat! :)
    Meg egy vmi az eszembe jutott. Elofordulhat olyan is, h peldaul egy amcsi strat nyakat csavaroznak egy squier, vagy mim testhez? Persze, tudom, szakember felismeri, de itt volt linkelve a tele a fura matricajaval, meg a szinten fura neckplate csavarjaival, megsem volt azonnal egyontetu a velemeny rola, h eredeti-e.

  • 55.

    Csaba, én továbbra sem folytatom Veled, leírtad, hogy szavakat adok a szádba, stb. nem állt szándékomban.Sajnos nagyonszubjektívan látod ezta témát, a gitározást és mindent.Elfogadom, hogy Neked elég a használati értéke, abból is a legolcsóbbak is, de itt soha nem arról volt szó, hogy az ár, vagy a név szabja meg, hogy min akarunk játszani, vagy befektetésnek vennénk, vagy hasonló.Mi itt többen szeretjük bizonyos hangszerek formáit, anyagait, hangszedőit, szeretünk bizonyos hardwareeket előnyben részesíteni, ami mind a hangszereink komfortját fokozza.Kényelem, precizitás meg sokminden.Mi itt páran szeretjük a hangszereket és szervesen kapcsolódik a zenéhez, vagyis a lelkünkhöz, szellemünkhöz, érzelmeinkhez.Nem sznobságból szeretem a Fendert, hanem azért mert egyszerűen lenyűgözött gyermek koromtól az egyszerűsége, kigondoltsága, kényelme, szépsége, változatossága és a színek sokasága.Cipőre én sem szívesen adok sok pénzt, nekem az szintén csak egy tárgy, amit használok és eldobom, ha elhasználtam, de a gitár tök más, az életem szerves része a zene és ezáltal a gitár.Mint a lovasnak a lova, egy katonának a kard, egy olyan eszköz, ami, ha elválik tőlünk, nem érezzük jól magunk.Persze, van, hogy nem így érzek/érzünk egy hangszer iránt, az rendszerint itt köt ki, egy hirdetésben.Ha ezt megérted, akkor sokmindent fogsz márként látni, jobban megértesz sokunkat.Én értelek Téged, csak nem tudok azonosulni a gondolatmeneteddel, mert szélsőségesnek tartom, amit a művészetben lehet jól is használni, de itt túl sarkos.Nem akarlak megbántani, nem akarok vitázni sem Veled.Másként gondolkodunk.Ez nem baj. Csak egy idő után nincs értelme folytatni, emiatt mondtam tegnap, hogy én lezártam, kérlek tedd meg Te is!
    Gábor

  • 54.

    ˝Szerinted az angol és amerikai vagy japán erősítők legdrágábbikait, vagy az amerikai és japán vsgy koreai telefonok legdrágábbikait hol és főleg KIK gyårtják? :-))))˝

    Felreerthetted a korabbi hozzaszolasom, nem azt allitottam, hogy tavolkeleten csak alacsony minoseget tudnak gyartani.

    ˝úgy hívják: technológiai fegyelem és minőségbiztosítás (ami a célszerszámok, ellenörző sablonok minőségének megőrzésével kezdődik pl) ˝

    Igen, persze, meg tapasztalat es szakertelem, manualisan is el lehet erni azt az eredmenyt, ezt sem vitattam. :^))))

  • 53.

    Ami a plek-elést illeti:
    Van annál agyszerűbb és olcsóbb módszer is arra, hogy a bundok ˝pontosan szintezettek˝ legyenek, mint ez a technológia....plusz, ha pl valaki mégis csak ezt veti be, és ha egy ilyen ketyere pl pár millió forintba kerül, akkor BÁRMELY gyárban, ahol évente százezrével készülnek bundozott hangszerek, hangszerenként dollár centekben kifejezhető termelési költséget jelent csupán egy egy végtermékre vetítve :-))))
    és még ennél is van olcsóbb lehetőség arra, hogy még csak ne is kelljen bevetni ezt :-)))...
    úgy hívják: technológiai fegyelem és minőségbiztosítás (ami a célszerszámok, ellenörző sablonok minőségének megőrzésével kezdődik pl)
    :-)))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 52.

    Lorand!
    Szerinted az angol és amerikai vagy japán erősítők legdrágábbikait, vagy az amerikai és japán vsgy koreai telefonok legdrágábbikait hol és főleg KIK gyårtják? :-))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 51.

    Egyetlen gitaromat sem PLEK-eltek, megemlitettem, mint a bundok automata (!) csiszolasanak legprecizebb eszkoze, ismersz mas automata megoldast erre?

  • 50.


    Fender 1967-es fact.tour :-)))

  • 49.

    En konkretan nem ismerem az `59-es Fender minoseget*, nem misztifikalok semmit, csak szerintem teves a logikad/infod, hogy tavolkeleten ˝BIZTOS˝ hozzak azt a szintet, mert most mar mindent gepek vegeznek.

  • 48.

    Loránd!
    Neked hány gitárodat plek-elték? És főként: MINEK? :-)))

  • 47.

    Lorand!

    Sehány `59-es strató nem volt még a kezemben :-))))
    Ahogyan `59-es toyotában sem ültem még soha :-))))
    Mégis tudom, hogy ma a technológia a toyota bármelyik ˝elmaradott˝ üzemében is fényévekkel jár az `59-es japán előtt :-))))
    Nem kell misztifikálni a ˝mesterek˝ tudását! De Te persze misztifikálhatod, csak nevetségessé válsz, mihelyst megkeresem neked a youtubon a fender 50-es években lefilmezett ˝gyárát˝ :-)))ahol majd meglátod a mestereket, meg a technolôgiát.... :-)))))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 46.

    Ha igényes vagy nem számít :-)

  • 45.

    Igen, lehet utolag plek-eltetni, csak egy squierre rafizetned megegyszer az arat. :^)

  • 44.

    www.thomann.de

  • 43.

    ˝Én majd elmondom az én tapasztalataimat, meg az azokból levont következtetéseimet :-))) ˝

    Nem akartam volna belefolyni a vitaba, de megsem sikerult ellenalni. :^) Szoval tapasztalatbol vonsz le kovetkezteteseket, konkretan hany `59-ben gyartott Fender strato jart a kezedben? Illetve miert feltetelezed, hogy minden gyarto a pillanatnyilag elerheto legmodernebb technologiat alkalmazza? Lehet barmilyen minosegbiztositasi rendszer, ha egyszer megszabjak, hogy a gitarra max ennyi meg ennyi idot szannak a hibak kijavitasara. Meg nem lattal kinai gitar manufakturat, ahol nem PLEK, de meg CNC sincs, minden kezzel megy? (Es nem ˝handmade˝ mestergitar szinvonalat gyartanak) A bundok igazitasara tudtommal jelenleg a PLEK a legjobb automata megoldas, de tokeletes eredmenyhez meg az is edeskeves, kell egy tapasztalt hangszeresz aki elotte/utana ellenoriz, korrigal ha kell. Es PLEK-et is csak par premium marka alkalmaz, meg inkabb a dragabb modelleken.

  • 42.

    Balázs!

    ;-)))

    Ezzel zártam a soraimat:

    ˝... Itt elválnak a tapasztalataink...˝

    Valamint:

    Azt is írtam, hogy a különbséget VAGY nem hallom, VAGY hallom....de az olyan kicsi (pl strato és strato között...és nem egy LP meg egy strató között :-) , hogy az már csak szerintem ízlés dolga, hogy melyik ˝mås˝ hangzás tetszik, és hogy kinek miért...., HA EGYIK SEM ROSSZ. SŐT MINDKETTŐ JÓ.... de ha a kettő között van , mondjuk, 5-10 szeres (vagy akár csak 1-2 szeres árkülönbség is, akkor NEKEM már nem is éri meg :-))))

    Ami pedig a minőséget illeti:

    2019-et írunk! :-)))) CNC gėpek, szigorû technológiai fegyelem, minőségbiztosī rendszerek határozzák meg, hogy milyen lesz NEM EGY DARAB, HANEM 10 000 DARAB gitár minősége (már ami a felületeket, íveket, rádiuszokat, illesztési tűréseket, elektronikåt, mifenéket illeti :-)))

    De mivel a gitár fåbôl is van, még persze belejátszik mindig a szerencse is egy kicsit (de nem olyan mértékben ám, ahogy itt-ott felmagasztalják) :-)

    Kapaszkodj meg!

    Ma egy átlag/közepes kīnai Sq. vagy Fender BIZTOSAN jobb, mint egy pl 59-ben gyártott átlag/közepes amerikai....de még azt is megkockáztatom, hogy még egy átlag feletti `59-es Fendernél is, minden tekintetben! Csak a technika, technológia fejlettsége okán BIZTOSAN! :-)))

    Ha ezt nem tudod felfogni, megemészteni, elfogadni, az a Te bajod.....nem az enyém :-))))

    Vásárolj nyugodtan amit csak akarsz! Adj a belátásod szerinti legjobb tanácsokat egy lelkes kezdőnek nyugodtan! :-)
    Én majd elmondom az én tapasztalataimat, meg az azokból levont következtetéseimet :-)))

    A sok ilyen-olyan vélemény meg majd hozzáadódik Gergő infóállományához..... :-)

    Virágozzék ezer gitár! :-)))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 41.

    @Csaba: persze az ízlés is sokat számít, pl. ha én azt a kérdést kapnám: hogyha egy lakatlan szigetre kellene mennem és csak 1 gitárt vihetek magammal és választanom kellene egy mexikói Strat v. egy LesPaul Custom között akkor a mexikói Stratot választanám habozás nélkül mivel az én ízlésemnek a Stratocaster felel meg leginkkább. Hangzás tekintetében is számít az ízlés, azonban van egy dolog használati szempontból ami egyértelműen árkategória függő az pedig pontosság, szóval úgy értem hogy az intonáció pontossága. Pl. egy Martin DC-28 hangzását megkapod pl. egy 200e Ftba kerülő kópiánál is egy jó húrkészlettel, de az, hogy a legfelső fekvésekben is tökéletes a hangmagasság, be tudod állítani a megfelelő húrmagasságot, mennyire követi a fogólap rádiuszát a hurok magassága stb... az bizony a minőség kérdése (mennyire hajlamos az utólagos vemedésre a faanyag, az illesztések mennyire precíziósak stb..) . Én azt gondolom, hogy nem lehetelten élvezettel használni gy ~80e Ft környéki gitárt de egy ultra prémium hangszer nem azért kerül többe mert lehúznak a hangszergyártók. Van különbség. Nem akarlak megbántani, minden tisztelettel mondom: szerintem érezned és hallanod kellene a különbséget egy mexikói Strat és egy CustomShopos csoda között, mert ha nem akkor az észlelési oldalon van valmi ami nem megfelelő. Nem vagyok profi, totál hobby gitáros vagyok de számomra totál egyértelmű a minőségbeli különbség ami az árkategóriákkal együtt jár és nem tudom elfogadni azt ha valaki szerint ez nem érezhető.
    (Persze remélem a lakatlanszigeten lesz áram meg egy jó kombó is még a gitárhoz + tartalék húrkészletek :)) Szóval én nem tudom elfogadni azt hogy nem érzed a drága és olcsó hangszer között különbséget. Szerintem a tapsztalataid nem megfelelőek.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 40.

    Balázs!
    400 000Ft-os gitárra mėg sosem volt szükségem.... :-) de már csak azért sem, mert a különbséget sem hallom az én legszeretettebb gitárjaim és ezen felsőkategóriás csodák között :-))))
    Illetve, ha hallok is különbséget, már nem egyèrtelmű, hogy melyik ˝más˝ jobb SZÁMOMRA....

    Itt elválnak a tapasztalataink....

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 39.

    @Csaba: megértem amit írsz, és elfogadom, és tisztellek is a hozzállásod miatt . Azonban ha tényleg a ˝krém, top, ultra˝ hangzásra/minőségérzetre van szükséged (vágyad) akkor az bizony jelenleg elektromos gitárban a 400e feletti kategória használtan is, akárki akárhogyan is sztárolja a pickupcserélt mexikói gitárját. Ami persze tényleg jó hangszer és a megszokás nagy úr de bármibe lefogadom hogy nincs az az ember aki két hét együttlét után visszavágyna egy Custom Shop hangszer után a mexikóira (azt az esetet leszámítva ha pl pont nem kényelmes a csúcs hangzser nyakprofil az adott kézben). Használati értéket tekintv a csúcs a középkategóriától nüansznyit jobb (pl. egy am. standard hangszer vs. custom shop) csak amiatt a nüansz miatt rengeteg plusz munkaóra kell ám és ettől lesz kicsit jobb de sokkal drágább. Szerintem mindennel így van ez. Ez a mi döntésünk hogy mire mennyit áldozunk, de ha becsapnak (akárhogy is, pl rejtett hiba v. hamisítvány) az tolerálhatatlan és azzal sem magyarázathó hogy örömet okozott-e mindidaddig amig nem szembesülsz a ténnyel hogy átvertek.
    Szóval a kérdező fiatalembernek: az alap hogy kérj olyat aki segít abban hogy ne verjenek át! Ha van rá pénzed és vágyad vegyed megfelele a Gibsont! Ha megunod akkor meg eladod pl iltt és veszel egy mégjobbat :)!

  • 38.

    Botorka: Attól, hogy te még nem láttál ilyet, ez a gitár így néz ki. És az ára is ennyi, sőt, többért is láttam már. A Google jó barát ám ilyenkor, amikor az ember beírja a típust, és kidob egy csomó pontosan ugyanilyen hangszert, akkor esélyes, hogy eredetiről van szó. Nyilván, ha már egymilláért veszek gitárt, megnézetem, de kép alapján ez a hangszer rendben van

  • 37.

    @Botorka: köszi a linket.
    Eredeti a hangszer. Ez ilyen és nem is adja irreális áron.
    így szól:


    Fent is van a 2009-es CS Vaultban (NoCaster-nél találod):
    www.fendercustomshop.com/
    Közepes minőségű képek alpján is egyértelmű hogy ez rendben van.

  • 36.

    Balázs!
    Valamit félreolvastál tőlem :-)))

    Épp azt írtam, hogy én sosem vennék félmilláért gitárt :-))) egyszerűen azért mert sohasem vennék BEFEKTETÉSBŐL gitárt :-))) a használati érték határoz meg szinte mindent az én használati tárgy-vásárlásainál :-) befektetői meg sznobsági feltételek nem játszanak....és ez az egyszerű válaszom Morscher Gabinak is a ˝vegyél hamis converse cipőt 20 000Ft-ért!˝ felvetésére is....
    Emiatt sosem fordulhat elő, hogy hogy egy gitáron 400 000 Ft-nál is többet bukjak :-)))minden gitárom olyan, hogy ha elveszne, tönkremenbe, stb néhány tízezer forintból pótólni tudnám....ha szükségem volna rá :-))))
    Feliratokért nem tudok sokat áldozni. És ez a tendencia olyan régóta tsrt, hogy ha holnap nyernék sokmillió/milliárd Forintot, már akkor se adnék ki ˝matricáért˝ pénzt.... :-)

    Örülök, hogy ez s kedves fiú hallhat ilyen hozzáállásról is!!!!
    Senkivel nem vitatkozom, aki befektető, nyerészkedő, anyagi előnyöket (is) hajszoló módon áll a szerzés és nyerés lehetőségéhez. Én a szükség kielégítésekor érzett birtoklás biztonsága okozta örömre vsgyok kondicionálva :-))))

    Hátha ez a Gergő fiú is magára ismer ebben a mintában.... :-)

    Ha nem, hát nem....én azt is túl fogom élni :-)

    Számomra a gitár, mint eszköz kb ugyanolyyn mint egy cipő. Ahogy használom, egyre jobban megszeretem :-) de egyre jobban használt is lesz.

    Ha nagyon szeretem, ha megengedhetem magamnak hogy javítgassam, felújītsam, stb, akkor költök is rá....ha nem, akkor akár ingyen is (gitárnál persze van mód alkatrészenként eladogatni azt, ami még működőképes benne)mehet egy kukába.... ennyi:-)))

    Ha szinte csak a használati értékén (értékéért) veszek valsmit, akkor akár nulla forintra is avulhat az ára/ értéke a kezeim között :-)))

    Engem (e miatt) nemigen lehet így átbaszni :-))

    Más területeken, mással, mással persze biztosan åtvághatnak engem is :-))) de semmilyen használati tárgyat nem vettem még a neve miatt, vagy befektetėsi szándékkal, vagy hogy jôl tudjak kiszállni belőle ha szarrá használtam már, vagy csak meguntsm volna. Se egy kanspét, se egy TV-t, se egy telefont, se egy fazekat, se egy dugóhûzót, se semmit..... :-)))

  • 35.

    Nem működik a link szerkesztés után. Ezért újra megosztom.

    Na itt egy ! Rendben van ez így?! .
    Talán még a Fender felirat is necces.
    Nyaklemez csavarok?
    Made In USA. Felirat? Sehol.
    Gyáriszám? Sehol.

    Fogadjunk, hogy nem sokáig lesz fent a hirdetés! Közel 1 milla.!
    Szerintem ez gáz.
    Tévedek? Vagy csak figyelmetlen vagyok?
    Ha igen BOCSÁNAT.
    Hirdetés azonosító: ˝447030˝

    Ha nem nyílik meg, másold be a Goole-be!
    Eddig úgy működött.

    gsfanatic.com

  • 34.

    Ez az a link.
    Klikk!

    gsfanatic.com

  • 33.

    Ha szerkeszted a hozzaszolast, elromlik a link, ez egy regota ismert hiba az oldalon.

  • 32.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 31.

    Na! Akkor a téma adott!
    Ki mit tud hozzá tenni, hogy hitelesen, OBJEKTÍVEN beazonosítódjon, hogy nem tréfa gitár, hanem egy nagyon ritka eredeti darab.
    OBJEKTÍT TÉNYEK! Mert az segít.

  • 30.

    Mondjuk érdekes miért nem nyílik meg, ha rá klikkelsz itt a fórumon.
    Mért van ez?

    A link működik. De hiába klikkelsz rá?
    Másold be a Google-be!

    gsfanatic.com

  • 29.

    Ja igen szerintem is, meg valami új linket is mert már nem elérhető 447030 hírdetés, engem is érdekelne mert mindig nézem az új Fener hírdetéseket és ez nem rémlik...

  • 28.

    Nem tudom, hogy eredeti-e, rakerestem gyorsan es par helyen ugyanilyennek lattam, te is meg tudod talalni ezeket.

  • 27.

    Kedves Lóránd Komáromi!
    Tehát szerinted eredeti?
    Dobd a linket, ahol leírják, hogy gyárilag hiányoznak róla ezek az elemek!
    Legyen objektív ez az állítás!
    Hisz pont ezért téma a téma.! ?
    Egyenlőre, nálam ez a gitár, a tréfa kategóriába kerül.
    Az eladó gondoskodjon arról, hogy ezek az általam említett tételek mért nincsennek jelen a hangszeren.
    Aki ezt vétózza, és azt állítja rendben van a hangszer. OK. Mire alapozza az állítását?
    Objektivitást várok! Pl. 1 linket.
    Nem pedig elbeszélést.
    Az eladást is segíti, ha tisztázódik a kérdés.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 26.

    Errol a modellrol gyarilag hianyoztak ezek az elemek.

  • 25.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 24.

    Na! Ha láttok bárhol kétséges eredetű hangszert, ide linkeljük!
    A ˝vallató fórum˝ minden kép hasznos lesz.
    Az eladónak, ha tévednénk kedvezőtlen élmény.
    Jó ez így???
    Tévedhetünk???
    KIDERÜL, AMIKOR ITT AZ IDEJE.

  • 23.

    Tóth Csabának: szerintem ez nem igaz amit mondasz. Biztos vagyok benne hogy Téged is bántana, hogyha kiderülne hogy amiért kifzettél jóhiszeműen 500e Forintot az valójában csak 50e-t ér. Ezekre a komoly hangszerekre befektetésként is szokás tekinteni , legálaábbis nekem nem mind1 hogy 500e Ft-os hangszerből ki akarok majd szállni akkor hogyan tudok. Pl. van egy Vintage Les Paul-om ami egy nagyon jó minőségű kópia és használati szempontból szigorúan az ár/érték arány szempontból ver minden eredeti LesPault, örülni lehet neki és boldoggá is tud tenni de attól még nem az az értéke mint egy Gibsonnak.

  • 22.

    Szia! Szerintem: gs-en nem hiszem hogy olyan másolatba lehet futni amit nagy gyártó termékeként hírdetenek. Rögtön leszednék eladóról a kersztvizet pl. itt a fórumon :) + vélelmezem, hogy maga az admin keresne fel a hírdetőt hogy győződjön meg a hírdetése valóság tartalmáról.

    Ha kétségeid vannak akkor linkelj jó minőségű fényképet és lesz 20-30 hozzászólás akik meg fogják mondani hogy eredeti vagy hamisítvány. Nagyon nehéz olyan kinézetet csinálni mint egy-egy eredeti Gibson vagy pl Fender és ha már az olyan szintű munka hogy nem lehet látványra megkülönböztetni akkor azt olyan hangszerész csinálta akinek drágábbra jött ki mint magának a Gibsonnak akik ugy eléggé kimaxolták már a LesPaul optimális gyártási módját, szóval ez esetben kópia lesz és a saját nevét fogja ráírni, vagy jelezni fogja valahogy hogy ez az ő keze munkája :).

    Állítom, hogy meg lehet - jó minőségű fényéképek - alapján állapítani egy gitár valódiságát. Vannak tipikus ismertető jelek (és tévihetik is sajnos:) pl az USA Fenderek trus rod dugója fa, a mexikói pedg műanyag. És itt jön hogy ú akkor tuti nem stimmel valami mert az én USA Stratommal mert annak műanyag dugója van szal biztos mexikói csak átcimkézték. Aztán sokan nem tudják hogy a California Series Stratocaster made in U.S.A pedgi műanyag dugóval csinálták :) (És még lehet hogy más amics széria esetén is volt ilyen akár csak időszakosan is, csak arról még én nem tudok).

    YouTube videón egy fazon elmagyarázta pl azt hogy ha műanyag dugója van egy USA Stratnak akkor az tuti nem amcsi..., hát rosszul tudta pedig jól adta elő magát a videón. Aztán az is lehet hogy hangszerész cserélte és valamiért műanyagot rakott rá egy javítás miatt.
    Szóval fórumra fel vele aztán a végén kijön majd az igazság :). Stratocaster vagy Washburn N esetén én is hozzá fogok szólni :)

    Egy eset kivétel: ha hisztorikus korból való gitárról van szó (pl. egy 54 gyártás eleji Stratocaseter), mert akkor már megéri ügyeskedni pl. egy reissu ˝átbarkácsolásával˝ (nyaknál lévő dátumokat behamisítani, beöregíteni stb...). Annyi féle gyári módosítás is volt ekkortájt - ami mára a feledés homályába veszett - hogy komoly gyűjtőket is be tud csapni egy-egy jel, de ez inkább már a műkincs hamisítás kategória :).

    Szóval amit itt 500 körül adank és Gibson Les Pualként hírdetik szinte biztosan az. Tehát itt ami ami, az az! :)


    Üdv.: B

  • 21.

    Morscher Gábor:
    A hiba alapvetően (szerintem) ott van, hogy :
    1, kicsit felületesen olvastál :-) ugyanis egyáltalán nem azt állítottam, amit a számba adtál. Hanem azt hogy hiába nem nyerészkedés, nagy haszonra lesés vezérel valakit, AKI ÖNMAGA SZÁMÁRA ÉRTÉKTELENÜL DRÁGA DOLGOT VESZ, hanem csak a ˝vennék egy jó használt gitárt˝ motiváció hajtja, óhatatlanul ott fogja találni magát a nyerészkedők, sznobságot, kapzsiságot, butaságot KIHASZNÁLÓK (és nem csak az eladói oldalról ilyenek! ) népes táborában....ráadásul szinte biztos, hogy az átbaszottak/vesztesek oldalán.... :-)
    Tehát: nem én sorolok mindenkit ide! Hanem az ezt nemtudó, jószándėkú, tapasztalatlan emberek keverednek a ˝korpa közé˝....és nem azért keverednek ide, mert én mondom, hanem azért mondom, hogy ˝értsék/tudják˝, hogy önhibájukon kívül hova is keveredtek, milyen veszélyeknek teszik ki magukat.... :-)))
    A 2. Ponntot (ami szerintem inkább ízlés kérdése, mint tényszerű dolog) majd később írom le. Mert ma és még vagy 4 napig, rengeteg a munkám....nemigen lesz időm itt lógni..... :-)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 20.

    Hamis, átalakított? Eredeti, átalakított. Nem ekvivalens.
    Az a hamis termék, ami nem az aminek eladták. Eredeti Gibson, nem lehet hamis. Hamis Gibson, nem lehet eredeti! Az eredeti lehet átalakított. A hamis is lehet átalakított.
    Fődarab fogalma: Nyak, test. Az elektronika, hardverek, nem ˝fődarabok˝
    Eredeti fender nyak, idegen test=Nem eredeti Fender.
    Eredeti test, nem eredeti nyak=Nem eredeti márka.
    PROJEKT GITÁR.
    Stb, stb.
    Mi a hamisítvány? Ami nem eredeti.
    Mi az eredeti? Ami nem hamisítvány.
    Amég a lopott biciklit megveszik! Addig lopni fogják a biciklit.
    Jó éjt!

  • 19.

    Igy lesz!! Koszi!

  • 18.

    Gergely: A bizalmatlanság alapból jó hozzáállás. Az egy megoldás, hogy olyan helyen vásárolsz használt márkás hangszert, ahol pl. ezzel foglalkoznak hivatalosan, itt az oldalon is van pár ilyen hirdető. Ha pedig ezeken a helyeken nincs kedvedrevaló, meg lehet akár őket keresni a kiválasztott hangszerrel (és az eladóval). Ha ilyen összegnél az eladó nem hajlandó arra, hogy a te költségeden megvizsgáltasd a hangszert, akkor kamuzik, felejtős. Ha meg megvizsgáltatod, pár ezer forintért, vagy lehet, hogy ingyen megnézik, nem fázol rá (ha eredeti, megérte a befektetést, ha kamu, akkor meg pláne :))..

  • 17.

    gitarpista, szerintem linkeld be azt a hirdetest ide, ki lesz vesezve: gsfanatic.com---

  • 16.

    En pont azert inditottam ezt a kis topicot, mert nem szeretnek belefutni abba, hogy az osszekuporgatott kis penzemet belefektessem egy 400e ft-os hangszerbe (amit egyebkent ujonnan, nem tudnek kifizetni, igy ugy erzem addig nyujtozkodom a hasznalt hangszer vasarlasaval, ameddig pont a takarom er), amit aztan tizedaron tudok eladni, vagy eladni sem tudom, mert kiderul rola, hogy hamisitvany. Azt nehezen tudom elfogadni, hogy megveszek egy draga hangszert eredeti aron, mert vagyom ra es mikor kiderul, hogy hamisitvany, akkor azt mondjam magamban, hogy sebaj, jol szol ez is, oromot okoz.

    Koszonom mindenkinek a hozzaszolast, nagyon ugy tunik, hogy eleg kenyes a kerdes es elegge sok a valtozo. Lehet at kell ertekelnem a terveimet, sajnos bizalmatlan lettem. Nem vagyok biztos benne, hogy feltunnenek a kulonbsegek abban a pillanatban, valoban vmi szakertot kell fogadni.

  • 15.

    Szerintem alapvetően ott van a hiba, hogy Te azt gondolod, hogy aki pénzt gyűjtve vesz gitárt, az a nagy fogásra hajt.Nem lehet, hogy csak egy korrekt használt gitárra?Vagy aki használt hangszert vesz, az nyerészkedni akar és kapzsi?Csak újat venni ok?Akkor ennek az oldalnak a létjogosultsága is megkérdőjelezhető, mert ezen az úton jött létre.
    Aki megteheti, hogy tanulócuccra szán 120 000-et, az nem kap boltban Fendert, de jó Squiert is csak keveset.Használhatót többet.Viszont mexi Fenderből 3-4 akad általában.
    de mindegy én nem foglak meggyőzni, nem is akarlak.Alapvetően másként élünk a világban és mást láttunk, tapasztaltunk meg belőle.Empátia kérdése a dolog.
    Ha valaki 50-ért akar USA Fendert, azt én sem tudom sajnálni, de, ha valaki reális használt árban és átvágják, azt igen, mert ott nem volt rosszindulat benne.Mindegy, részemről ennyi a téma.

  • 14.

    most biztos bántani fogok valakit...de nem ez a szándékom!

    aki megteheti, hogy már tanuló cuccnak is márkást, pl fendert vegyen, az megveszi a boltban, a kereskedőtől...ez a praktikus, és jogilag is valamennyire biztonságos....aki meg erre kuporgat, és csak a ˝jószerencséjében˝ bízik, hogy kifoghat egy olcsó de jó ˝valódit˝ az bizony nagy valószínűséggel maga kell hogy megfizesse azt a bizonyos TANULÓPÉNZT... :-((((
    ez akkor is így van, ha letagadjuk, elhallgatjuk, meg csak a csalók köpködéséig jutunk.... (a csalók köszönik szépen, ettől jól elvannak...)
    Azt mondom még egyszer!

    mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér! És mindenki TUDJON róla, hogy az ˝alkalmi vételek˝ az esetek nagy többségében kapzsi emberek trükkjei a kapzsi emberek kijátszására...és emiatt pont úgy jár aki jóhiszeműen keveredett ebbe a körbe, mint aki maga kereste a NYERÉSZKEDÉS HASZNÁT.....

    Te nyugodtan köpködd a csalókat! Én még arra sem méltatom őket :-)))) minek?!? hol érdekli őket a mi nézetünk, erkölcsünk???
    a mi dolgunk, hogy a jóhiszemű embertársainkat (itt, és most zenésztársainkat) kicsit ˝visszatartsunk˝ a meggondolatlan, tapasztalat híján VESZÉLYES ügyletektől!!!!!

    Ami pedig a fadarabokra pingált márkaneveket illeti: szerintem hülyeség az egész :-))))) pedig tudom, hogy hogyan, miként alakultak ki, miféle előnyöket képviseltek, miről szóltak évszázadokig....de azóta 2019-et írunk!!!!! a technológia, a kereskedelem abba az irányba megy, hogy egyre kevesebbet jelent a márkanév, és egyre többet a ˝kollektiv tapasztalat˝...erre vagyunk mi a legjobb példa kicsiben, ahogy őszintén beszélgetünk a tapasztalatainkról :-))))))

  • 13.

    Mindent hamisítanak és fognak is, ami népszerű, nem csak a drágát.Én is azt gondolom, hogy gitározni tanulni nem kell drága cucc manapság, elég egy bullet, Cortok is használhatóak, stb, de nem mindig az van, hogy az tetszik és az inspirál.A gitározás nem ilyen.nekem soha nem volt mindegy min játszom, kellett, hogy tudjam szeretni esztétikailag is, mge kényelemre is.Ha tehettem volna, simán vettem volna Fendert, amikor még csak olcsó kezdőhangszerre telt.Van, aki meg is teheti, vagy gyűjt rá, mert az a vágya, hogy olyan legyen.Amúgy meg nem tehetné meg bármikor, de egyszer összejön rá, akkor még Ő a hülye, ha egy valódi helyett hamis Epiphone-t sóz rá valami tróger?Ne mááár!
    Nem csak az fut bele, aki olcsón akar nagyot fogni.Van ilyen is bőven, van mikor megérdemli a gyerek a pofont, de nem mindig!
    Én akkor voltam 10-en éves, mikor bejöttek a Reebok, BK, meg hasonló cipők.Meg a kínai másaik.Azt is tudta mindenki, hogy kamu, de vitték, az más világ volt.Ma már nem lehet tudni sokszor melyik valódi, ha nincs mögötted komoly tapasztalat.De akkor miből lenne, ha azt mondjuk, tapasztalat nélkül ne vegyen senki komolyabb cuccot.Vegyen, kérdezzen előtte, vigyen magával hozzáértőt, nézzen utána!Sokszor itt áll meg a dolog, mert nem tudják hol, kivel, stb...Mi itt hiába ugatjuk, ha nincs beregelve ide, nem ismeri az oldalt.
    A takaró meg a nyújtózás itt más.Ezek értéktartó portékák, itt ha olyat veszel, amire egyszer összejön a lóvé, azt később eladhatod, ha megszorulsz, vagy csereberélheted, ha olyanod van, később lehet, hogy jobban megy a szekér, vehetsz mellé másikat, vagy beszámíttatod valamibe, mert akkor is érték marad.A ruha nem.Az elhasználódik, kopik, fakul és lyukad.

  • 12.

    Gábor!
    a `80-as években voltam fiatal.... olyan adidasz pólónk volt, amire kisiparos szitázta rá, hogy adidas :-)))) tudtuk, hogy ha volna a boltban eredeti, azt se tudnánk megvenni..... viszont ruházkodni is muszáj volt, meg divatozni is akartunk....de kereskedni, nyerészkedni már akkor is csak a bunkók akartak hamis pólókkal....

    a gitár is olyan, mint a ruha. addig nyujtózkodj, amíg a takaród ér! ha még nem értesz a gitárokhoz, nincs tapasztalatod annyi se, hogy meg tudj győződni egy egy hangszer esetén, hogy jó lesz-e neked (jobb lesz-e, mint egy olcsóbb) , akkor minek ˝márkás˝ cuccba pénzt ölni?

    Ez akkor is butaság, ha sajnálom, akiket ilyenkor basznak át rosszindulatú emberek....
    Itt is csak azt tudom javasolni mindenkinek, hogy olcsó, neki tetsző gitárral kezdjen.....aztán ahogy tágul az ismerete, gyűlnek a tapasztalatai, vegyen mindig jobbat és jobbat, amíg meg nem találja a neki tetszőket!

    Amúgy meg epiphont meg sq-t is csak azért hamisítanak, mert elterjedt a híre, hogy azok is pont olyan jók lehetnek, ha ugyanolyan tervek alapján, ugyanolyan anyagokból, ugyanolyanra gyártják őket, mint a nagynevű fajtársaikat :-)))))

    Holnap már VORSONT is fognak hamisítani? :-))))))

  • 11.

    Van, hogy ugyanannyiért adják a hamisat, mint egy eredetit.Sőt, egyre több ilyet lehet találni.Egy hamis gitár is attól hamis, mint amitől az általam említett Converse.Nem az, ami.És attól, hogy jól szól még nem ugyanolyan jó.A kulcsok tól kezdve a nyereg, az elektronika, a faanyagok, minden tényző olyan, ami miatt ezek tök más hangszerek, mint az eredeti.Lehet, hogy elsőre nem tűnik fel, de előbb-utóbb igen.De, ha Neked ezzel nincs bajod, azzal Neked kell együttélned.

  • 10.

    erre írta valaki, hogy a kapzsiság pont úgy a vevő emberi gyengesége lehet, amikor azt hiszi, hogy az eladó hülye, vagy tájékozatlan, vagy csak kiszolgáltatott valamiért,mint a csalónak a becsapáskor, amikor hülyének, tapasztalatlannak tetteti magát, vagy arról győzi meg a vevőt, hogy azért adja olcsón a drágát, mert meg van szorulva.....

    a gitár is csak olyan, mint a táska a plázacica nőknél..... egy valódi bőr, szép, jól megvart ˝noname˝ táska vajon mitől kerülhet töredékébe egy műbőr (persze jobb helyeken HIGHTECH-nek hívják a plasztik anyagokat :-) nagynevű cucc, ha mindkettő ugyanarra való (jelesül: elrejteni e telefont, pénztárcát, tampont, stb-it a világ szeme elől) ?
    Egy hamis gitár ha jól szól, akkor csak azért hamis, mert egy már bevezetett márkanevet matricáznak rá? Azt hittem, hogy a hamis gitárt nem lehet behangolni... :-))))))

  • 9.

    Csaba, azért ez nem egészen így van.Ezzel az erővel mondhatom, hogy vegyél nyugodtan 25-ért hamis Converse cipőt, mert ugyanaz van ráírva és ugyanúgy néz ki...
    Gitárban is ez van, lehet, hogy jól szól, lehet, hogy szép is, de nem biztos, hogy 10 év múlva is ugyanolyan szép és jó marad, merta silányabb anyagok, hamarabb elhasználódnak.És az értéke sem ugyanaz.Lehet, hogy megtéveszt ( hamis Gibsonok már mesterfokon vannak nyomva), de amikor az van, hogy eladnád, mert más irány van, vagy mást próbálnál ki, vagy meguntad, akkor jön az, hogy 200 ezret el is égethettél volna a kandallóban, akkor is ugyanitt lennél.
    Nem mindenki vesz úgy Epiphone, vagy Gibson, ESP, vagy hasonló gitárokat(nem csak a nagy neveket hamisítják, még Squier is akad sokszor), hogy már volt neki, ismeri az érzést, amikor játszik raja és van mögötte tapasztalat.Van, hogy egyszercsak összejön pénz olyanra, amit addig nem tudott megvenni és valami tahó behúzza a csőbe egy hamis cuccal, ami elég hasonló, nincs nagyon rossz szedő benne, stb. és egyszer csak kiderül, hogy becsapták, mikor valaha el akarja passzolni, vagy melléraknak egy valódit.
    Egy kezdő gitáros nem hallja, hogy em Epiphone, hanem egy hamis Epiphone szól.Ugyanez igaz Fenderre, meg sok másra is.
    Ne védjük már a hamis termékeket az átvertekkel szemben!
    Emiatt szoktunk állandóan arról beszélni, hogy igenis vigyen magával tapasztalt embert aki vásárol, csak kézbevéve vegyük, járjunk utána, stb..
    De még így is volt egy tanár, aki az egyik tanítványának segített gitárt venni, még akkor, mikor ennyire nem volt elterjedt a hamis Epi, meg is vették és évek múlva, mikor feljebb váltott volna, itt derült ki, hogy nem ér annyit és egy fake cucc.Szóval van sajnos ilyen!

  • 8.

    például -nézd meg a jofogáson hirdetnek egy gibson jaaz gitárt -350ezerért
    aminek jelenlegi bolti ára 900ezer körül van -
    sorszáma -papirja van /állitolag/-vajon eredeti -e?

  • 7.

    Minek megvenni a ˝ nagynevű ˝, ˝ nagyárú ˝ hangszert, ha NEM HALLJA A VEVŐ, HOGY MIT VESZ???? Hogy ha nem hallja, hogy amit vesz, az mitől különb egy hamisítványnál???? Akinek a hamisítvány is jó (kényelmes, szép, jóhangú, stb) az mitől érzi becsapva magát, ha évek vagy évtizedek után eladva a cuccot derül ki, hogy hamisítványnak örült, hamisítvány tette boldoggá, hamisítvány hangja tetszett neki? :-)))))

    a gitár csak fa, meg drót.... ha jól szól, akkor is, ha szarul, akkor is....

    régi vitaalap a hamisítványok megítélése..... én úgy foglalok állást (ahhoz tartom magam), hogy annyira vagyok csak sznob, amennyit megengedhetek magamnak :-)))))

    nem veszek új, milliós hangszert se gyűjtőtől, se kereskedőtől...ezt meghagyom a gyűjtőknek :-))))

    Ha bármelyik szeretett hangszeremről kiderülne, hogy részben vagy egészben hamis, ugyanúgy szeretném tovább.....eleve mindegyik hangszeremet így-úgy átalakítottam már (hol szükségből, hol hobbiból).....ilyeténképpen egy sem eredeti már :-)))))

    Amúgy egy gitár mitől az, ami?
    mitől függ a hangja? a faanyagtól, a hangszedőtől? az elektronikától? a húrtól?
    ha egy sq gitárra fender feliratú kulcsot teszek, fender feliratú lemezbabákra cserélem az eredetieket, ha kicserélem a pickupokat pl lace-ekre, meg a nyaktartó lemezt is F betűsre, akkor miben tér el egy fendertől? :-) a feliratokban?

    kicsit elfajult ez a márkakórság.... olyan, mintha magam nem tudnám eldönteni, melyik lány tetszik nekem....ezért csak szépségversenyek helyezettjeinek udvarolnék :-)))))

  • 6.

    10-15 éve vannak már a piacon a hamis Epiphone, Gibson gitárok, manapság pedig bármit megtalálsz hamisítványban, ha nagyon keresed...

  • 5.

    Bármit lehet hamisítani. Shure miksiknél még a tépőzáras szalagot is legyártják. Tapasztalat híján nagyon nehezen fölismerhető, láne az újabbak, mostanság már nagyon magas szinten megy a hamisítás. És persze, a YT meg a netes leírások sokat segítenek, de gyakorlati tapasztalat nélkül csak a kirívó hibákat lehet észrevenni. Azok meg egyre ritkábbak.

  • 4.

    És olyan is előfordulhat, hogy a hamis papírokat és a gyári tartozékokat is legyártják? Vagy ez már ritkább? Tehát ha látok egy nagy értékű gitárt papírokkal, tokkal, gyári kiegészítőkkel akkor az jobb eséllyel eredeti? Mondjuk a papírokat is simán lehet hamisítani.

  • 3.

    Előfordul 1, 2 furi GIBSON felirat, és a Fender is.
    Nekem mid két márkától, van 3, 3db. Made In USA. Honnan tudod, hogy eredeti?
    Azt csak bízd rám!
    Nem folyok bele, mert, azonnal zúdul a sok okoskodok, meg viccesnek vélt komment.
    YouTube, Google, stb. Bőven kiokosít.
    De még így is érhet kellemetlenség.
    Csak hiteles forrásból végy bármit is!
    (Hiteles forrás: Név, személyi igazolványán szám, anyjaneve, tényleges lakcím, adás-vételi szerződés. Ez csak segít, ha fére futott a tuti üzlet.)
    Ha kérdések maradnak megválaszolatlan, és Te még is vásárolsz...
    Döntésednek: viseled terhét, húzod hasznát.
    Én biztos perelnék, ha valaki átejtene.
    A jó üzlet, a szoros elszámoláson alapszik!
    A kapzsiság, vakká tesz!
    Stb, stb.
    Semmi olyat nem írtam, amit bármelyikünk ne tudna.
    Üdv. Mindenkinek!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 2.

    Teljesen valós veszély. Szándékosan és nem szándékosan is. Ha márkás hangszert veszel, és nem értesz hozzá, meg kell nézetni szakértővel, másképp nem tuti. Itt az oldalon elég nagy küzdelem folyik a hamisítványok ellen, de nyilván 100%-os eredményt nem lehet elérni, de még mindig biztonságosabb, mint a nagy hirdetési oldalak.

  • 1.

    Abszolút létező dolog, méghozzá igen régóta.....Én pld. márkás terméket kéz alól nemigen vásárolok, csak megbízható forrásból....

GS Aktívny