Hamis Ernie Ball húrok

A Fatia Negra gitárműhely osztotta meg a facebookon, de szerintem itt is jó helyen van. Elkezdtek megint erősen jönni a kamu húrok. Mostanság az Ernie Ball.
És némi információ azoknak, akiknek nincs a kezében egy eredeti csomag, amikor vásárol: a kamu húron a húrméretek számai jelentősen távolabb vannak egymástól (kb. 1 0, 1 3, 1 7 stb., az igazin egész szoros 10, 13, 17), valamint a szám a Made in USA felirat fölött az eredetin nem ér el a Made E betűjéig.
Persze van még egy csomó különbség, nagyobb csomag, más fontkészlet, más szín, de ez a két jegy, ami bárki számára azonnal észrevehető, akkor is, ha csak egy készletet lát..
    Počet komentov - 27
  • 27.

    Flór Gábor 2024.10.09. 18:06:20
    Köszönöm, értettem.

  • 26.

    Henry ! Ez , hogy jön ide ? A helyedben én nem írnám ki a nevét egy boltnak sem ! Az említet boltot ismerem , és jó kapcsolatom van a tulajdonosával !

  • 25.

    Szolnokon a ˝Roland 5000˝ az a bolt, ami eredeti EB húrt árusít.

  • 24.

    Iszonyat ! Ma az E.B.-os D. -húr is elszakadt , úgy , hogy nem is volt használva , csak alig -alig .. csupán a beállítások miatt volt egy akusztikus gitáron ..

  • 23.

    szbzs: értem, ráérsz, unatkozol. Én azért ennyire nem.
    Vegyél, amit akarsz. Nem hallod, nem látod a különbséget, te bajod. Fizess érte, egészségedre. A bejegyzés nem neked szólt, hanem a többieknek.

  • 22.

    Flór Gábor 2024.10.09. 09:34:35
    ˝A többinek nincs köze a témához. A vaktesztnek sem.˝
    Miért ne lenne köze? Egy jó példa arra, hogy simán meg lehet vezetni a füled, agyad.

    Flór Gábor 2024.10.09. 10:06:53
    ˝Amúgy meg ez nem olyan bonyolult kérdés. Ne használjunk hamisítványt. A hamisítás=csalás.˝
    Ezzel egyetértek, de szerintem még mindig nem érted a felvetésem: valójában mitől lehetsz biztos benne, hogy hamis? Nem filozófiai értelemben kérdezem.
    Nyilván nem minden hamis húrt tesztel Béla a youtube-on, meg gondolom nem csak 1 társaság foglalkozik hamisítással, sőt azt is el tudom képzelni, hogy a hamis húr esetleg ugyanarról a gyártósorról jön le, mint az eredeti, csak megbukik a minőség ellenőrzésen, ezért nem adják át a megrendelőnek, hanem ˝újrahasznosítják˝. A csomagolás meg azért másmilyen, mert esetleg azzal kell ˝elszámolni˝. ˝Konteó˝ rulez.

    ˝A kezdő vegyen rendes boltból, eredetit, és nincs gond.˝
    Te írtad korábban (2024.10.05. 19:02:53): ˝Sajnos néha boltban is bele lehet futni ilyesmibe. Én találkoztam már kamu Shure mikrofonnal is, gond nélkül árulták. ...
    Ha bizonyítottan kamut veszel, kártalanítanak, az egyik nagyobb külföldi hangszerboltnál volt ilyen eset pár éve Elixirekkel, ha reklamáltál, kártalanítottak.˝
    Ezek szerint az a nagyobb külföldi bolt nem ˝rendes bolt˝? (Költői kérdés.)

  • 21.

    Amúgy meg ez nem olyan bonyolult kérdés.
    Ne használjunk hamisítványt. A hamisítás=csalás. Megkárosítja a vevőt (szar terméket kap) és a céget, amelyiknek a termékét hamisítják. Ennyi. Ez nem egy filozófiai kérdés, meg ki mit hall, mennyire.
    A kezdő vegyen rendes boltból, eredetit, és nincs gond.

  • 20.

    A YT videók ugyanazon a gitáron mutatják a hamis és nem hamis húrt. Aki ez alapján nem tudja eldönteni, annak úgyis mindegy.
    Ha nem hallod, hogy valami szarul szól, szintén mindegy, mit használsz.
    Igen, a gyártónak rossz, hogy a hamisítvány lejáratja a termékét.
    Ténylegesen annyival silányabb.
    A hamisítvány szar. Mindegyik. Ha ugyanolyan jó lenne, mint az eredeti, akkor nem lenne értelme eredetit venni. De mivel 100 forintból nem lehet kihozni ugyanazt, mint 1000 forintból, nincs esély rá, hogy a kamu húr ugyanolyan lesz.
    A többinek nincs köze a témához. A vaktesztnek sem.

  • 19.

    Flór Gábor 2024.10.08. 21:16:47
    Bocsánat, szokás szerint kicsit hosszú lett...

    ˝YT tele van tesztvideóval.˝
    Ami egy adott gitáron, egy adott erősítőn, egy adott felvételi láncon, egy adott tömörítéssel, ... egy adott környezetben szól a nézőnél.
    Értem én, hogy referenciának jó, de egy ˝kezdőnek˝ szerintem kevés, mert esetleg a ˝Vermona hangot˝ tekerte ki a saját cuccán.

    ˝Vagy, ha elég igénytelen valaki, tök elégedett lesz a fos húrral, és meg fog döbbeni, ha véletlenül belefut vegy eredetibe.˝
    Ez szerintem nem igénytelenség, hanem a tapasztalat hiánya, hiszen ha igénytelen lenne, akkor nem lepődne meg, szerintem.

    Ha felraksz egy új, általad eddig nem próbált típust, és nem leszel elégedett, emiatt ˝többet nem veszel, mert fos˝, akkor lehet, hogy kamuhúrba futottál bele, és ez vezetett meg. Nyilván ez a gyártónak ˝rossz˝, mert ˝leírod˝ az adott készletét, neked meg ˝csak˝ kidobott pénz volt a kamuhúr.

    Fogalmam sincs, hogy eddig mennyi kamuhúrt raktam fel, és mennyire ˝jó˝ a hallásom. Mielőtt valaki írná, ha nem hallottad a kamuhúrt, akkor biztosan ˝baj van a hallásoddal˝, vagy igénytelen vagy. De pont ez a kérdésem, hogy ténylegesen annyira silányabb a kamuhúr, hogy ˝mindenki meghallja a különbséget˝?

    Az ember mennyire ˝bízhat meg˝ a saját hallásában:


    aki nem akarja végignézni:
    6:24-től ˝Ez nem drága hangszer. ... Nem rossz egy kezdőnek. ... 45 ezer forintot mondok, vagy 33-at. ... Mennyi ez? 107 ezer? Kicsit feláraztátok gyerekek ez a gitárt.˝
    35:10-től visszakapja az előbbi gitárt, ˝... Végre egy jó gitár. ... Hát igen, nem fából van ez sem. ... (közben többször elbizonytalanodik, hogy mégsem annyira jó gitár, ezek szerint mégsem volt annyira ˝vakon˝) ... A kulcsok miatt biztosan egy drága hangszer. ... 250. ... (szemtakaró le) ... Annyit ér amúgy, 107 ezret.˝
    szerencsére ő (Vidák Robi) is elröhögte, nem sértődött meg, levonta a tanulságot: nem mindegy, hogy milyen ˝sorrendben˝ próbálod a gitárokat.

    Ha nem professzionális zenész vagy, akkor általában azért szoktál húrt cserélni, mert már ˝nem szól annyira jól˝, és ekkor ˝kezdőként˝ a referenciád a lecserélt készlet, és ha ugyanazt a típust rakod fel, és a lecseréltnél ˝rosszabbul˝ szól az új, akkor valami ˝nem stimmel˝. Ez idáig OK.
    Meg lehet mondani, hogy X év ˝után hallanod kell˝, hiába variálod a típusokat, de közben te írtad
    a példát a ˝Vermona hangos˝ ismerősödről, ezért szerintem ez nem ennyire egyértelmű.

    A kamuhúrt legyártották valahol. Lehet, hogy erre van kamuhúr készítő gépsor, meg gondolom elsősorban a felhasznált anyagok minősége a mérvadó, és vélhetőleg azon ˝spórolnak˝.
    Én kicsit szkeptikus vagyok, ahogy anno az X-ben gyártott gitárt is ˝lenézte˝ az ember, most meg a távolkeletiek között esetleg az az ˝etalon˝, vagy az elismert gyártóknál is elég nagy a szórás: ne vegyél ....-as ...-t, mert az nem volt jó évjárat.
    OK, egy kamuhúr ˝egyszerűbb˝ történet, pont ezért kérdem, hogy általánosságban mik lehetnek az ismérvei.
    Köszönöm.

  • 18.

    szbzs: YT tele van tesztvideóval. Ha adott húrral nincs tapasztalatod, akkor max annyi lesz, hogy többet nem veszel, mert fos. Vagy, ha elég igénytelen valaki, tök elégedett lesz a fos húrral, és meg fog döbbeni, ha véletlenül belefut vegy eredetibe. És nem azért, mert nem szól úgy, mint a kamu, hanem azért, mert durván jobban szól. Persze van az a fül, aminek mindegy. Nekem volt olyan gitáros ismerősöm, aki a a legjobb erősítőből is kikeverte a legszarabb Vermona hangot, mert sokáig csak az volt neki.
    A legnagyobb gáz az, amikor rohadt drágán megveszed a húrt, és egy kamu szart kapsz. Mert ugyan 800 forintot sem ér egy ilyen készlet, de 3800-at meg pláne.

  • 17.

    OK, tekintsünk el a külső csomagolástól, mert azt esetleg ˝nem tudod˝ ellenőrizni,
    kérdés: honnan ismerszik meg a kamu húr?

    van valamilyen ˝statisztika˝, hogy mennyivel silányabb egy ilyen kamu EB 2221-es, mint az eredeti?

    valaki hozzáértő írhatna erről útmutatót,
    - pld. a feszítőerőt nem tudod ellenőrizni, de az átmérőket igen, azok egyébként a nyugalmi állapotra vonatkoznak?
    - az, hogy egyből elszakadt valamelyik, az lehet anyaghiba is,
    - az hogy máshogy ˝szól˝, ahhoz már ki kellett tapasztalnod azt a készletet ugyanazon a gitáron, cuccon, ...
    - ...

    értem, hogyha elsőre raksz fel egy általad korábban még nem próbált készletet, akkor nincs mihez viszonyítanod,

    ráadásul, ha eddig csak kamu húrt használtál, és belefutsz az eredetijébe, akkor meg az zavarhat be, hogy azt gondolhatod kamunak, hiszen az nem szól úgy, mint amit megszoktál...

  • 16.

    Henry Kaiser: Hát nem. Az olyan kamu, hogy ihaj.

  • 15.

    Rendesen be köll hangóni, oszt nem lesz hamis az a húr!
    Szerintem a széttartó számos grafika is eredeti, csak egy korábbi széria lehetett, amit nem frissítettek az átcsomagolásban érdekelt szakemberek.

  • 14.

    13. Sajnos néha boltban is bele lehet futni ilyesmibe. Én találkoztam már kamu Shure mikrofonnal is, gond nélkül árulták. Nyilván a kereskedőn múlik, mit vállal be, mi fér bele az erkölcsébe. Ezért érdemes a csomagolást, számlát eltenni, de húr esetén akkor sincs esély a jogorvoslatra. Én egyszer hivatalos helyről (márkaképviselő), hivatalos bőgőhúrt vettem, amiből az egyik egy nap alatt szakadt le, széttárták a kezüket, vehettem újat (javukra írandó, hogy nagyker áron adták, és csak egy darabot kellet vennem, nem egy készletet). Pedig ismertek, tudták, hogy nem az első húr, amit föltettem, tehát nem én húztam túl. De nyilván, ha leszakad a húr, a vevő a hibás. Be lehetne vizsgáltatni, hogy anyaghibás volt-e, de a cég nem fogja, neked meg nem éri meg.
    Ha meg kamu a húr, és nincs a csomagon a bolt matricája (mint pl. a Thomann-nál mindig van saját matrica), akkor bizonyítsd be, hogy náluk vetted.
    Ha bizonyítottan kamut veszel, kártalanítanak, az egyik nagyobb külföldi hangszerboltnál volt ilyen eset pár éve Elixirekkel, ha reklamáltál, kártalanítottak.

  • 13.

    Hát én nem tudom , hogy mi történik a múltkor vettem EB. 11-es bronz húrokat , és hangoláskor elszakadt a G húr .. Ami érdekes , a fej közepe tájékán .. aztán az E1 .. az meg a tailpace elött pár centível . Ez azért érdekes mert ezeken a részeken a húr nem fekszik fel semmire ! Sajnos a csomagolást kidobtam .. és így nem tudom , hogy eredeti volt e . Nem rendeltem , hangszerboltban vásároltam .

  • 12.

    szbzs: Nem kell parázni, ha normális helyről veszed, nem kapsz hamisat, mert ezek a gyártó cégtől veszik, nem az aliról. Én a Thomann/Saitenmarkt vásárlásokat részesítem előnyben, ott nem árulnak kamut. Meg biztos van még egy csomó hely, ahol szintén nem, nem éri meg nekik a hitelrombolás, amit egy ilyen végez. Általában márkás húrokat veszek, még nem vettem gagyit. Olcsóban meg HB-t, azt kétlem, hogy a Thomann hamisítja a saját márkáját. :)

  • 11.

    a ˝megoldás az˝, hogy custom húrkészletet kell használni, azaz mondjuk a pyramid-saiten.de -tól kell egyedit rendelni, és akkor az biztos az lesz, amit ők legyártanak neked, kivéve, ha a postás kicseréli :)

    csak viccelek, de sajnos én nem bízok meg a boltokban sem, teljesen mindegy, hogy honnan kapják, én ezért nem szeretek drága készletet venni, bár nyilván az olcsókat is hamisíthatják, ˝nem foglalkoztat a csomagolás˝, ha úgy érzem, hogy cserélni kell, akkor cserélek, az jó felvetés persze, hogy a hamisított újonnan felrakva sem szól úgy, mint az eredeti, gondolom, ez a fő probléma,

    valamikor a 90-es években történt olyan, hogy valamelyik gyári szoftver ˝hivatalosan˝ vírusos volt, magán a cég által legyárt(at)ott lemezeken ott volt a vírus, emlékeim szerint elismerték, hogy igen, nem a gyártó volt a ludas, hanem ők...

  • 10.

    6. Számomra is rejtély, hogy miért cseszik el, manapság már nem olyan kunszt leszedni egy mintát, ábrát, rajzot.

  • 9.

    trabuck 2024.10.05. 12:55:31
    szerintem az ernieball.hu -hoz képest nem ugyanaz, de ez nem jelent semmit, mert lehet, hogy a gyártó változtatott közben, pld. azért, mert lemaradt a Slinky mellől a ˝registered˝ jel, a ®,
    persze kérdezheti valaki, hogyha emiatt javították a csomagolás grafikáját, akkor a szöveghez miért nyúltak hozzá, vagy mi történt?

    szerkesztés: hasonlóan a témaindítóhoz, a számjegyek között nem ugyanakkora a távolság, szerintem,

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 8.

    trabuck: A fene sem tudja, a basszuson sajnos nincsenek gyorsan azonosítható jelek. Ennek látni kéne a hátulját, a YT szerint korrektül rajta van a matricán, hogy Made in China. :)

  • 7.

    Sziasztok!
    Ehhez mit szóltok:
    gsfanatic.com

  • 6.

    Flór Gábor 2024.10.05. 08:21:34
    lehet, hogy a hamisítók közül az, aki a ˝grafikát˝ ˝másolta˝ is gitározik, és így próbálja bebiztosítania magát, nehogy véletlenül hamis készletet vegyen :)

    nem értem, hogy miért nehéz a szöveget ˝lemásolni˝, ha magát a grafikai elemeket meg megy(?)

    ˝hasonló˝: régen a Ramírez Guitars oldalán fent voltak a címkék, emlékeim szerint még José Ramírez I-től kezdve, viszonylag jó felbontásban, aztán gondolom rájöttek, hogy ez nem jó ötlet, nem néztem, de szinte biztos, hogy a ˝w...a.......org˝-on még megtalálhatóak,
    jó pár éve talán a j.f...s-on láttam olyan Ramírezt, aminél az eladó által külön küldött fotón teljesen eredetinek kinéző 50-es évekbeli címke volt, az eladó esküdözött, hogy a gitárt a nagyapja hozta a 70-es évek elején Spanyolországból, de később lekerült a pincébe(?), és beázott, ezért kellett a húrlábat cserélni, stb.

  • 5.

    szbzs: Nem, ez nem hamis, mert nem húrkészlet, hanem egy grafika. Tehát, tök mindegy, mekkora a távolság. Sőt, az is lehetséges, hogy olyan hamis húrt kapsz, amin már jó a fontkészlet, meg jó a grafika is, mert a hamisítók sem direkt teszik rá ezeket a különbségeket, hanem mert így sikerül, tehát simán lehet, hogy a következőnél kijavítják.

  • 4.

    erre az egyik feltétel áll (számjegyek között nagyobb távolság), akkor ez hamis?
    költői kérdés, mert nem saját kép, az egyik ismert bolt oldalán találtam, ami persze nem jelent sokat, mert ez csak egy kép, és nem a csomag, ezért sem írom ki a nevüket,

  • 3.

    Hamisítani mi is tudunk.☺

  • 2.

    Sajnos bárhol. Nyilván nem a megbízható hangszerboltokban.
    A Temu, Ali, egyértelmű, de Ebay is benne van. És ha magánszemélyek hirdetnek EB húrokat, meg kell nézni. Egy időben az Elixir és a Fender is nagy divat volt, most ez van feljövőben.

  • 1.

    Csak egy kérdés: hol lehet belefutni a fake csomagba?

GS Aktívny