Akusztikus combo-t szeretnék venni.

Sziasztok! Akusztikus combo-t szeretnék venni. Carlsbro Sherwood 20 al szemezek, de nem ismerem a márkát. Van valakinek tapasztalata vele? Jó cucc? Rendelős lenne, kipróbálni nem tudom.
    Počet komentov - 17
  • 17.

    Amúgy az a meglepő, hogy az Ibanez erősítői nagyon jók, és valahogy mégis kívül vannak a köztudaton. Ezek a Troubadourok is, de pl. basszusban a Promethean is. És annyira kívül vannak a mainstream-en, hogy nekem sem jut eszembe szinte soha, hogy ajánljam.

  • 16.

    Én itt az oldalon vettem 35 ezerért egy régi fajta Ibanez Trubadúr T35-öt

    Meg vagyok vele elégedve. Van egy Roland AC 60-am is de az Ibaneznek szebbek a mély hangjai.
    Nagyon sok csatlakozási lehetőség van rajta, jól lehet tovább hangosítani is.

  • 15.

    Én nem használtam, van benne fantom táp, ami a Bose-ban nincs, meg bonyolultabb a kezelése, de szerintem nem tudja ugyanazt. A Bose-nak az az igazi jó tulajdonsága, hogy bárhol állsz/ülsz, hallod, ezt más cuccnál nem nagyon találja meg az ember (vannak a Bose-t koppintó rendszerek, de egyik sem sikerült olyan jól).

  • 14.

    Ha már a sokoldalú hangfalak szóba kerültek: próbálta már valaki a JBL EON ONE Compact nevű masinát?
    Megjelenésében és műszaki tartalmában emlékeztet a Bose S1-re, de kíváncsi lennék, hogy valaki a jelenlévők közül használta-e már?

  • 13.

    A Cortok a maguk szintjén elég jók, nekem is volt egy kis utcai elemes, most adtam el. De azért sajnos a drága cuccok nem véletlenül kerülnek sokba. :) Ebből árban viszonylag kilóg a ZT (persze, hogy nem gyártják akusztikust már), a Phil Jones, és meglepetésre a Bose S1, (mert a márka nem az olcsóságáról ismert, de 200 alatt van az is), és simán megállják a helyüket a 3-4-500000-es mezőnyben is.

  • 12.

    Volt Cort AF30-asom, tényleg nem rossz, és viszonylag jó az EQ-ja is. A Thomanntól rendeltem az idén egy Yoyo AC40-et, de alapzajos volt, sistergett. Visszaküldtem, küldtek egy másikat, de ugyanaz volt a baja. Kértem helyette egy Artec A50D-t, az még rosszabb volt, hullámzó háttérzaja volt. Azt mondták a Thomannál, hogy a beépített modulációs effektek okozzák ezt a háttérzajt. Le is álltam az ilyen ˝csodamasinákkal˝ való kísérletezgetéssel.

  • 11.

    A sziszegés az nem feltétlenül háttérzaj. A komolyabb cuccokban is van, de csak nagy hangerőnél jön elő. Meg hát a jobb cuccok csak valahol a végén torzítanak, vagy ott sem.
    A Domino nagyon jó volt, csak nem vagyok hajlandó 5 kilónál többet cipelni.
    Az AER jó, de az UDO Amp jobb (Udo tervezte az AER-eket, csak kivált a cégből).
    A Bose S1 Pro nem jobb, más: faék egyszerű, és akkus. Valamint feleanniyba kerül, mint egy AER, viszont hangban nem marad mögötte, valamint megvan az a jó tulajdonsága, hogy bárhova teszed, hallod.

  • 10.

    Gábor!
    Háttérzaj alatt azt értem, amikor ˝csend˝ kellene, hogy legyen, akkor egy kis surrogás hallatszik az erősítőből. Lehet, hogy az olcsósága miatt, lehet, hogy meghibásodás miatt van. Nem tudom.
    Amúgy a 30 watt próbateremben több mint elég, hiszen max. 30%-on megy, ez elég szokott lenni kisebb klubhelyiségben is. Nagyobb térben eddig szerencsére akadt mindig komolyabb erősítés, ilyenkor kell a line out, de sosem tekerem fel csutkára, mert már 2/3-nál is hallok torzítást.
    Gyűjtök egy 60-as AER-re, mert annál jobbat még nem hallottam akusztikus kombóban, bár biztos van még jobb. A Bose Pro jobban/szebben szól mint az AER Domino? Ez többcélú felhasználásra készített ˝aktív hangfal˝, ugye?

  • 9.

    ˝Ahol pedig nem elég a 30 watt, hát ... ott a line out kimenet.˝
    Kivéve, ha nincs hova kimenni vele. Jelenleg egy ZT-t használok, de előtte AER Dominom volt, meg most van egy Bose Pro is itthon, és bizony, csomó hely van, ahol nem elég a 30 watt, és nincs PA. De nem is lehet csutkára hajtani egy akusztikus erősítőt, mert torzul (kivév a ZT, mert azt lehet csutkázni.
    A háttérzaj alatt mit értesz? Aminek háttérzaja van, az hibás cucc.

  • 8.

    István!
    Én két éve nyúzok egy Cort AF30-ast. Alsókategóriás akusztikus kombó, de a sok éves Ovation Applause is elég jól szól rajta, a Takamine 12 húros jumbo pedig kifejezetten szépen szól vele. Mivel mindkettő aktív, előerősítővel szerelt hangszer, elég nagy hangjuk is van, különösen a jumbonak. Többször hasonlítottam Roland AC60-nal és nem hallottam különbséget, talán a Roland-nak mintha kicsit kevesebb háttérzaja lenne. No persze próbálgattam AER akusztik kombókat is, az tényleg az eredeti akusztikus hangot adja vissza, semmi háttárzajjal, csak hatszoros áron. Ja, és ez újonnan 60 ezer alatt kapható...
    Ahol pedig nem elég a 30 watt, hát ... ott a line out kimenet.

  • 7.

    Szerintem minőségben Roland AC40 alá nem érdemes menni. Egyébként olcsóbb kategóriában a Stagg 40AA és Fender Acoustasonic 40-re mondják, hogy egész jók, de egyiket sem próbáltam... A 20 wattal az a baj, hogy tényleg semmire sem elég, szinte semmi tartalék nincs benne.

  • 6.

    www.thomann.de

  • 5.

    Otthonra nem igazán van értelme, én az akusztikus hangszereimet soha nem használom erősítővel, csak koncerten. Elektromoshoz való erősítő meg nincs is már itthon. De ha van egy aktív ládád,a miben van egy zengető, az ugyanazt tudja kb., mint egy akusztikus kombó..

  • 4.

    Annyit nem szántam volna rá, úgyhogy akkor elengedem. Csak itthonra kellet volna. A Fender SC X2-nek van tiszta csatornája, azzal használom most, akkor sokkal többet nem is kapnák tőle. Köszönöm a felvilágosítást, soha nem használtam ilyet.

  • 3.

    Az akusztikus kombó teljesen más. A jónak nincs saját hangja, hanem tisztán a gitár hangját viszi át. Viszont ami olcsó, az általában nem elég jó. 80-100 alatt nem is keresgélnék.

  • 2.

    Ja, ezzel kellett volna kezdenem. Egy VOX AC4, meg egy Fender Super Champ X2 van itthon. Milyen különbséget várhatok az elektro-akusztikus gitárhoz, egy akusztikus combo-n? Semmi különöset? Nem volt még ilyenem , csak olvastam, hogy az kéne hozzá.

  • 1.

    20 wattos semmire nem lesz elég, otthonra meg fölösleges akusztikus kombó. A ˝márka˝ ugyanolyan, mint a többi olcsó kínai, nagy dobást nem kell tőle várni.

GS Aktívny