Hangszedők
Humbucker, Single Coil, Felezhető, Vintage, Olcsó, Márkás, vagy Handmade... Hangzás, Technológia és persze szintén a magyarok... :)
@domesz77 (#807): Köszönöm a válaszod. Az SD `59-et én is néztem, de elég borsos az ára. A 490R-498T meg majdnem beszerezhetetlen. Hirdet itt egy kolléga egy ideje egy párt, de se papírja, se doboza, se címkéje, se semmije, így tulképp bármi lehet.
Most rendeltem egy Entwistle HV58 párt Angliából. Feleannyiba kerül, mint a Seymour Duncan 59 és a yt videók alapján nagyon tetszetős a hangja, kíváncsi leszek.
@B.B (#806): Szia! Nekem eddig két páros jött be igazán: az egyik a DiMarzio Tone Zone DP-155 hídi humbucker, és DiMarzio Evolution DP-158 nyaki humbi. Ezzel szépek voltak a tiszták is és tökösek a torzítottak is. A másik ami nagyon tetszett, az a Seymour Duncan ’59 SH-1N (nyak) és JB TB4 (híd) humbuckerek, ezzel is mindent meg tudtam oldani, de egy LP-ben én az általad is irt 490R-498T párost is bevállalnám, az eléggé klasszik, és a torzítottak is jól szólnak. De ez természetesen az én személyes véleményem.
Üdv
Van egy Epiphone LP Standard gitárom amiben Seymour Duncan APH1 (Slash) szett van. Kicsit témát váltanék, szeretnék egy kicsit kevésbé Slash féle, inkább univerziális pickupot, amivel szélesíthetem a pengetések repertoárját. Nézegettem a Gibson Burstbuckert, de az 1-2 yt videó alapján nekem 99%-ban ugyanannak tűnik, mint a meglévő. Elmennék kerámia mágneses irányba is, nem ragaszkodom az alnico-hoz. Nagyon metál nem a kedvencem, inkább a sokoldalúság kellene most. Beleférjen egy dallamosabb Metallica is, vagy ilyesmi.
Ki mit javasol? Eddig ami ismeretet gyűjtöttem, az alapján nekem valami `58 féle pickup kellene. Entwistle HV58, vagy HVX, esetleg Gibson 490R-498T, Seymor Duncan SH1 talán. SD-nél ezeknek az SH számozásoknak van valami jelentősége a semmin kívül? :-) Eddig nem sikerült rájönnöm.
Előre is köszönöm.
@Klieber István (#801): a szedokrol nem tudok nyilatkozni, tapasztalatom ezzel sincs, de egy alternativa a 9v-os elemre: www.fishman.com/
Sziasztok!
Reggel néztem egy videót arról, hogy hangszedőkre fém borításokat raknak, és felmerült bennem 3 kérdés. Az egyikben a pucér hangszedőt bekenték viasszal, a másikban viszont ezt kihagyta a koma. Ez pancserizmusnak számít, vagy ez is egy legitim módszer, csak elfelejtette elmagyarázni, hogy miért?
A másik kérdésem, hogy a mágnespólus állító csavarok hozzáérhetnek a fém borításhoz, vagy azoknak a palástját is le kell valahogy viaszozni?
Ha valamikor le akarom szedni a fedőt a hangszedőről, akkor van valami kulturált módja a viasz eltávolításának? Hajszárító és rongy az működik, vagy vegyszer kell?
Köszi a segítséget!
@domesz77 (#798): Az érték col-ban(inch) van megadva. 1col=2, 54cm(25, 4mm). Pl: 5/64col= 5/64×25, 4=1, 98mm
Na de ezek az ajánlott gyártói értékek inkább kiindulási alapnak tekintendő. A húrtipus, pickup fajtája/jelerőssége, hangolás, fogólap profil, menzúra stb. mind befolyásolja, hogy mennyire kell állítani a hangszedő bass és a treble oldalt. Ez egyéni beállítás kérdése, a füled a legjobb mérő! :)
@Messius (#797): Közben találtam pár videót is, köztük ezt: www.youtube.com Köszi mégegyszer!
@Messius (#797): Köszi szépen! További értetlenkedés: úgy tudom, hogy az én Aria Pro II Fullerton 20 gitárom rádiusza 12˝, de ez nem 100 százalék, lehet hogy 10˝, sajnos nem találok erről infót, profilom meg nincsen, hogy megnézzem.... Menzurája 648 mm 22 bunddal. Ezek szerint a táblázatban a Fender Stratocasternél a standardot kell nézni? És mégegy kérdés :) Pl. az 5/64 az miaz? Ennyivel kell szorozni a collt? Előre is köszi!
@domesz77 (#796):
www.thegearpage.net/