Csak úgy leírnák ide egy - két gondolatot a csöves erősítőkről: 1.

Csak úgy leírnák ide egy - két gondolatot a csöves erősítőkről:
1. A fulcsöves erősítő az amelyiknél az egyenirányítást is csövek végzik.
2. Csöves erősítőnek nevezhető az ahol a jelútban az aktív elemek csövek. A vezérlő áramkörben lehetnek más elemek is pl. csatornaváltó, MiDI áramkör. Az igaziban még a rugós reverb is csöves.
3. Ha csak a végfokban dolgoznak csövek az végfokcsöves. Ha az előerősítést csinálja a cső akkor élőfokcsöves.

Csak azért jutott eszembe mert elég sok hibásan definiált erősítőt hirdetnek most is az oldalon.
    Número de comentarios - 61
  • 61.

    Most éppen pólusváltás fenyeget, az meg kb. mindent hazavág, aminek a bármilyen köze van bármilyen mágneshez. Tehát az akusztikus hangszerek nyertek. :)

  • 60.

    Nem sokszor szokták leírni, de a full vakuum csöves erősítőknek van egy nem koppintható előnye. Pár másodperccel az atomtámadás után visszaállnak az használat közbeni potenciálok a kapcsolásokban, és lehet folytatni a gitározást. Bár előtte meg kell várni, hogy gatyába rázzák az elektromos hálózatot.

    A lényeg, nem fog tönkremenni(ha épp nem párolog el), mint bármely félvezetőt tartalmazó társa. Szóval atomháború után a rock zene újjá fog éledni. Meg a blues, meg a rnr.

    De mondjuk nem várom.

  • 59.

    Én nem ismertem Talpi megközelítését -már a full csőről-, de teljesen igazat tudok neki adni. Anno nem volt más csak elektroncső, azzal oldottak meg mindent, tehát az volt a ˝full˝ csöves cucc. A tápegységről néhány dolog: a legjobb elvileg a csöves egyenirányítás, mert nem egyből kapcsolja rá a csövekre a nagy tápfeszt, hanem ahogy melegszik az egyenirányító cső, úgy fokozatosan emelkedik a maximumig, így kiméli az erősítő csöveket. Ellenben a dióda egyből ráadja, plusz -mint minden- ez is beleszól a hangzásba, és ˝keményebbé˝ teszi a szakembörök szerin. Cserébe egyszerű és olcsó. A kapcsolóüzemű tápegység hátránya, hogy ha olcsó akkor zajos, viszont ez is tudhat ˝lágyan˝ indulni. Egy fontos dolog: a csöveknek a fűtőfeszültsége (ált.6,3V) nagyon fontos paraméter, ha már csak néhány százaléban eltér, az a cső korábbi tönkremenetelét okozhatja. Mivel a hálózati tápfesz csak a mesébe 230V, -nem beszélve a régi 220V-ra készített motyókról- ez minden erősítőt érint. A kapcsolóüzemű táppal rendelkezők elvileg ezt tudják korrigálni, a többi nem, vásárláskor ezt is érdemes nézni. Olvasnivaló: elektroncso.hu. Remélem hasznosak voltak a leírtak.

  • 58.

    Igen, arra gondoltam. És hogy a sok mobil kütyünél a töltés a fontos, az aksis üzem meg nem zajos. (Ugye nem csak az audioipar van, GPS, DSLR) Ilyen esetekben esetleg kevesebb figyelmet szentelnek annak hogy jól legyen megcsinálva a táp, mivel az adapter csak tölt, a tápot aksi biztosítja.

  • 57.

    Kapcsolós táp alatt kapcsolóüzemű tápot értesz?
    Ha jól van megcsinálva, nem lehet zajos az sem.
    Amúgy nem annyira egyszerű a dolog, hogy az egyenáram csak a táplálás miatt kell.
    Ahogy az erősítést végző elemeknek és az azokból épített áramköröknek is van egy működési karakterisztikájuk, úgy a tápegységnek is. A leadott feszültség kis mértékben ingadozik az erősítő által felvett áram hatására, a feszültség ingadozás pedig befolyásolja az erősítő működését nagy teljesítménynél, így a hangját is. Szokták úgy ˝szimulálni˝ a csöves egyenirányító karakterisztikáját, hogy a félvezetős egyenirányítóval sorba kötnek egy pár száz ohmos ellenállást.

  • 56.

    Ja igen és a kapcsolós tápot ha jól sejtem azért találták ki mert az ne fogyaszt és nem melegszik annyira, persze cserébe zajos...

  • 55.

    Bizonyos top esetekben szeretik a dolgokat elkülöníteni és akkor elmondható hogy egy cég mennyire figyel a részletekre (biamped, triamped monitorok...) Amikor tényleg csak a hangláda 100e dodo, plusz csatornánként 5000+ az erősítő, akkor szoktak ilyenféle dolgokat elkövetni hogy mindent elkülönítsenek...
    nem konkrétan csak általában...

  • 54.

    Igen de nekem nincs tudomásom ekkora teljesítményű egyenirányító csőről de attól még lehet.
    Ui.: Utána néztem 5U4GB csőből 2 is elég!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 53.

    Nem egyet szoktak berakni..?

  • 52.

    Sailor az előbbi Peavey 6 végcsövéhez is kb. ugyanannyi egyenirányító kellene - szép kis karácsonyfa lenne és rezsó :-)

  • 51.

    Ha jól gondolom az egyenáram a táplálás miatt kell. A hangba nem is játszik(?) vagy csak minimálisat. Viszont a félvezető technológia akkorát fejlődött hogy az egyenirányítást nincs értelme csövesre tervezni. Olcsóbb és maceramentesebb diódával. Szerintem csökkenni fog a csöves egyenirányítós cuccok száma.
    Ja és ez csak vélemény, én szívesen látom másét is, és Talpi én igyekszem megjegyezni, mert szerintem jogos a meglátásod.

  • 50.

    Ne tessék megkövezni!! Én még azt sem tudom mit jelent, hogy Ful!!

  • 49.

    Az én régimódi besorolásom szerint: csöves (6XEL34 végfokcső ; két 12AX7 és egy 12AT7 előerősítő cső ) de mivel a tápfeszültséget diódákkal egyenirányítják nem full - legalább is így tanultam az iskolában de ezt mind annyi mást is az üzleti élet felülírt.

  • 48.

    Akkor most az enyém milyen is..?
    Peavey VB2 bass amp..
    Csöves vagy Fullcsöves..?
    De most tényleg..

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 47.

    Szó sincs arról, hogy hibás lennél, csak kb. a nagy többség a felét sem érti annak, amit leírtál. De a hirdetők, főleg akik azzal sincsenek tisztában, hogy Watt, Volt, Amper stb. között mi a különbség, nem hogy azzal, mi az előfokcső stb., azok azért, azok meg, akik megvezetésből írják ki, hogy fullcső a végfokos cuccuk, azok meg azért. Viszont jól elfilozofáltunk itt az elektronika sokféleségén.:)

  • 46.

    Gábor teljesen igazat adok neked. Én az egészet pont azoknak próbáltan tisztába tenni a fejébe aki nem ért hozzá és nehogy átvágják a full cső megnevezéssel. Ha tudom hogy én leszek a hibás az információt inkább megtartom magamnak. De ebből tanultam és többé nem teszem.

  • 45.

    Hát, szerintem konkrétan az átlag felhasználó szempontjából kb. tényleg annyi érdekes ebből, hogy csöves, előfokcsöves, tranyós, digitális. És max az ezeken belüli kategóriák, mint modellezős stb. A különböző diódák senkit nem izgatnak a műszaki beálítottságúakon kívül. Felőlem beleírhatnád, hogy milyen bizbaz van a kombóban, úgyis csak akkor veszem meg, ha tetszik a hangja. A kombóim közül a csöveseket csak azért néztem meg belül, mert kellett cserélni a csövet. A ZT-t meg azért tudom, hogy néz ki, mert Szabó Sanyi szétszedett egyet az oldalán a tesztnél. A GK-t meg azért, mert az akkori szervizes ember megkért, hadd nézzen bele. :) Én úgy vagyok ezzel, ha működik, nem piszkáljuk. A többit meghagyom a szakiknak. (Amiknek ismertem a belsejét, pl. a nem annyira szép emlékű Robsonnak, amiben kétnaponta ment ki a belső biztosíték, azt el is adtam jó régen.)

  • 44.

    Már nem is merem ideírni csak félve - az egyenirányító vagy csöves vagy diódás (diódahidas) vagy ha nagyon régi akkor szelénsoros.
    Igen az én k....a anyámat :-))

  • 43.

    Én sem és talán pont én fogadtam meg egyedül a ˝tanácsát˝.

  • 42.

    Ha ezt szegény Talpi tudta volna hogy egyből eleresztitek a kutyákat akkor valóban jobb a tudatlanság, èljenek a tranzisztoros cuccok, persze a humor maradjon meg elvégre ha valaki okít attól még nem akar meglincselni. Én nem éreztem benne bántó szándékot.

  • 41.

    Megfogtatok! :) Fogalmam sincs. A cuccom egy Rivera Venus 6. Gondolom, akkor itt is tranyós az egyenirányítás. Az előfok, fázisfordító és a végfok csövikés.

  • 40.

    Ok
    Vákuum csöves közvetett fűtött katodós kettős trióda

    Meg

    Vákuumcsöves sugártetróda a végfokban, az is közvetett fűtött katóddal?

  • 39.

    A helyes megfogalmazás az ˝elektroncsöves˝ kedves Laca.
    A tranyós-t meg nem tudom értelmezni :)

  • 38.

    Fender hot rod deville
    Csöves előfok
    Csöves fázisfordító(jujujj)
    Csöves végfok
    Tranyós egyenirányítás
    Tranyós rugós zengető.

    Ja, de nem eladó
    Hihi

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 37.

    Csöves erősítő. Ezzel kiegyezek :D

  • 36.

    Tranyósok, digitálisok, meg két csöves, pont nem érdekel, hogy full vagy nem, de szerintem csak sima csöves (elő és végfokcső van benne, a többi részével nincs dolgom).

  • 35.

    Jó lenne ha a tagok most szépen kiírnák ide, hogy milyen cuccuk van és mögé írnák, hogy az szerintük milyen. Full, csöves, előfokcsöves...akármi...
    Kíváncsi lennék az eredményre.

  • 34.

    A humorérzék nélküli emberektől óvj meg Uram, minket.

  • 33.

    1N irányító..
    Már elnézést kérek, aki ennyire keresi a betűk között a hibát az előbb utóbb talál is
    Irigylem azokat akiknek ennyi ideje van! maradok tisztelettel

  • 32.

    Az egyenirányítót azt nem így írják. Az akkor van, amikor a baseballban pihenni küldik az egyik játékost: Egyen, irányító!

  • 31.

    Egyébként a gitáros honnan tudja, hogy mi az az ˝egyenirányító˝?
    Nem tartozik ez a fogalom a gitározáshoz se közvetve se közvetlenül.

    Sőt, az erősítők adatlapján többnyire csak az előfokcsöveket és a végfokcsöveket sorolják fel, nem minden alkatrészt...
    Honnan tudja a mezei gitáros nem műszerész, villamosmérnök, hogy minden (még az egyenirányítő) cső (is) fel lett sorolva?

    Egy szó mint száz, túl van ez lihegve.
    Aki venni akar valamit, nézzen utána.
    Aki meg olyan hülye, hogy felül a szar dumának, az meg is érdemli...
    Nekem ettől függetlenül az lesz a fullcsöves, ahol az előfokban meg a végfokban is cső van...
    De alapvetően nekem a hangja a lényeg.

    Egyébként meg helyesen: ˝leírnék˝ :) (de mivel egymás mellett van a két betű, elgépelés is lehet)

  • 30.

    Tehát akkor a jó megfogalmazás az ˝elő- és végfokcsöves˝ erősítő?
    A fullcső meg ˝elő-, vég- és egyenirányítócsöves˝ erősítő.
    Jól tévedek?

  • 29.

    Google jóbarát. Azt, hogy előfok vagy végfokcsöves, mindenhol kiírják. A köznyelvben amúgy a többi mind full csöves, hiába téves a megnevezés, olyan ez, mint a piacon a Sampinyon gomba, vagy a hentesnél a bacon szalonna. És ennyire én sem értek hozzá, nekem elég az egyszerű csöves -előfokcsöves-végfokcsöves felosztás (ráadásul egyiket sem veszek, van itthon kettő, jól pihennek a tokban, sosem használom)

  • 28.

    Marshall lada csoves fejjel: m.blog.hu

  • 27.

    Igen. Ez hasonló, hogy eladó ducati 916. Leírásban: két kerék. Az első kerék is kerék, a hátsó kerék is kerék.

    Minek leírni a leírásban a jtm 45 -re hogy fullcsöves? Aki ilyet akar venni , az tudja. Aki ilyet akar eladni, az is.


    Nem is érdekelt a leírás, mikor itt találtam erősítőt.
    Tudtam mi fán terem a kedvenc erősítőm

  • 26.

    Elgondolkodtató írás, és a hozzászólások is. A nagy gondolkodásban arra jutottam, hogy aki nem tudja, hogy milyen a cucca, akkor miért írja le. Mi lenne, ha simán kiírná, hogy eladó XY erősítő, és kész? Ha a kocsim hirdetem, és nem tudom, hogy mondjuk injektoros-e, akkor nem írom, hogy injektoros. Vagy ha le akarom írni, akkor utánanézek. Egyébként bocs, nem értek a kocsikhoz, lehet hogy most pont én írtam hülyeséget... :)

  • 25.

    Megnézed milyen csövek vannak az erősítőben és ha nincs köztük egyenirányító cső akkor nem full. Barátunk a Google :-)
    Pont azért írtam hogy az ˝egyszerű gitáros˝ tisztán lásson hogy hol vezetik meg jó szöveggel.

  • 24.

    Tehát a 99,9999%, aki nem villamos szakember, csak egyszerű gitáros....

  • 23.

    Ne vedd bántásnak de a felhasználók 99,9999%-a hogyan állapítsa meg, hogy az erősítőjének az egyenirányítója cső-e vagy sem?
    Erre irányult a kérdésem.
    Én boldog vagyok a félvezetőkkel is :)
    Tehát ha már meg vagyunk ˝ítélve˝ ismertessék meg a metódus is ami alapján megüdvözülhetünk... :)

  • 22.

    Még-egyszer leírnám: az a full csöves ahol az egyenirányító is cső! A színbőr cipőhöz nem használnak fel műbőrt és gumit.
    Felőlem mindenki azt ír amit akar. Azt hiszem ez volt az utolsó hogy valamit kiírtam - jó szándékkal - mert úgy látom sokan személyes sértésnek veszik ha talán ők nem jól hisznek valamit.

  • 21.

    A 18. hozzászólással teljes mértékben egyet értek.

  • 20.

    Sokan, mint én is azt hívják fulcsövesnek ami előfok és végfok csővel rendelkezik. Kövezzetek meg érte, de a hétköznapi értelemben, ezt szokták annak nevezni, lehet hogy tévesen. Talpi gondolom jártasabb e témában, így elhiszem neki a tudományos érvelését. Ettől még sok fulcsöves hirdetést fogunk itt látni és ezek nem a megtévesztés miatt szerepelnek így.
    A felvetés egyébként jó, csak nem tudom mennyire érthető ez egy hétköznapi embernek...

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 19.

    Laikus kérdés.
    A H&K Triamp MKIII-ban 15 db cső van.
    Az már fullcsőnek számít?
    Ha igen mi alapján állítod hogy az? :)

  • 18.

    Viszont azt sem kellene nomrál felhasználóként tudnom (értenem hozzá) hogy van félvezető a jelútban.
    Speciel én tudom, de az adatlapja a csöveket sorolja fel, a tranzisztorokat nem.
    Tehát fullcsöves erősítőt ezentúl csak villamosmérnök árulhat?

  • 17.

    Ettől a 7 csőtől nem full csöves. Nem azért írtam hogy valaki is a kardjába dőljön csak az Am nem C dúr még ha hasonlít is :-)

  • 16.

    A legszebb amúgy, hogy a sok sznob veszi méregdrágán a sok vintage fullcső (tényleg az) erősítőket, mert hogy az mekkora királyság, aztán elépakol egy négyzetméter pedálboardot tele félvezetővel... :D

  • 15.

    Az én erősítőm is full csövesként van aposztrofáva, de van félvezető is a jelútban.
    3x12AX7 4xEL34
    Most akkor dőljek a kardomba?

  • 14.

    Szerintem ez már kimeríti a problémás hirdetés bejelentésben szereplő ˝megtévesztő leírás˝ kategóriát :-)

  • 13.

    Ez pont olyan mint amikor kiírják hogy fender gitar eladó. Belemèsz a hirdetesbe és egy ku squier. Nekem is van nem arról van szó hogy szar, csak az nemegèszen megfelelője. Azt hiszik inkább, ha felteszik hogy csöves vagy fender akkor előbb eladja. Nem vagyok gci de kívánom neki hogy ha szereti az 50kg OS csajokat akkor üljön rá a fejére egy 120kg os és addig ne szálljon le még kétszer el nem élvez a hölgy, na akkor biztosan megtanulnák mi a különbség!

  • 12.

    Talpi! Köszi az infót. Nekem mint elektronikai laikusnak, így is kínai amit mondasz, de elhiszem neked. Én javítottam a hirdetést...

  • 11.

    Előfok tranyós erősítő D osztályú végfokkal, digitális rugós zengetővel, gz34-el.

  • 10.

    engem is leoltottak a lyútyúbon, hogy a Blackstar HT5-szériája nem teljesen csöves. egy előfokcső, egy végfokcső, oszt` cső :)

  • 9.

    Bár már lelőtték... :D

  • 8.

    És a kivétel hogyan erősíti a szabályt?
    Csővel? Félvezetővel? Vagy netalántán csak modellezi?

  • 7.

    Kémcsővel meg górcsővel. Esetleg távcsővel. :)

  • 6.

    Attól függ hova állítod be az egyenirányítást :-)
    Ez még a 3.-hoz szól!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 5.

    Elő- vagy végfokcsővel erősíti? :)

  • 4.

    Akkor ti vagytok a kivétel, amelyik erősíti a szabályt.:)

  • 3.

    Nana, ez azért nem így van: mi elég sokat járunk rapportra a suliba, és ritkán hallunk dícséretet, már ami a viselkedést illeti. Még jó, hogy a magatartást már nem osztályozzák.
    A dual rectifier minek számít?

  • 2.

    Én legalább megnyugodtam - a következő hirdetésig :-)

  • 1.

    Ez itt a pusztába kiáltott szó. :) Ugyan nálad megmarad a faladon, de innen napokon belül le fog pörögni. Jó lenne, ha kereshető lenne az üzenőfal, vagy legalább témákba lehetne rendezni, hogy utólag is lehessen afféle tudásbázisként hivatkozni rá. Persze azt sem néznék meg azok, akiknek kéne.
    Ezek a tanácsok olyanok, mint a suliban a fogadónap: ott sem azok a szülők jönnek be, akikkel beszéln kéne, hanem mindig azok, akiknek csak dicsérni lehet a gyerekét.

GS Activo