Squier Classic Vibe 60s Precision Bass - Basszusgitár

Price: 120000 Forint (€377)
Release/Production Year: 2008
Place/Nature of Purchase: Használtan
9.8
Total Score

Technical Features (Basic Information and Design)

Újabb Classic Vibe teszt, azonban most egy precision bass-ről lenne szó, ami manapság sajnos nagyon ritka, de annál keresettebb. A mai alanyom a Pacific Blue színt kapta a kutakodásaim alapján, de az idő által inkább már Surf Green szerűvé vált. Kínában készült, és ez a jelenleg kapható legdrágább Squier a piacon, de sajnos már csak fekete színben. Hárs test, juhar nyak, rózsafa fogólap. A test nem túl nehéz, mindennel együtt kereken 4 kiló a hangszer. A megszokottól némileg eltér a kecsesebb, laposabb modern “C˝ nyak, ami a Jazz Bass kedvelőinek nagyon tetszhet. Elképesztően kényelmes, nem érzi úgy az ember, hogy egy lomha tuskónyakat szorongat. Másik eltérés a 60s Fenderekhez képest, hogy a nyakat a fej felől lehet állítani, ami mindenképpen praktikusabb, minthogy le kelljen kapni a nyakat félévente az állításhoz. A híd gyári hi-mass, ami nagyon stabil, és nem olyan nehéz mint egy Badass. Egy jó átmenet a lemez és utóbbi között. A festés old-skool nitro szerű valami, így a minimális “relic˝ megindult a megszokott kopási pontokon, de még semmi komoly, majd talán pár év múlva.
10

Sound, Audio Characteristics

Teljes mértékben hozza az öreges preckó hangot gyári felállásban, szóval aki olcsón szeretne korhű hangzást, annak mindenképpen javaslom ezt a modellt. A gyári pickupok is elég erőteljesek, nagy jelet adnak le, de a durvább stílus miatt kellett a több headroom, ezért kipróbáltam DiMarzio DP122-vel. Mégtöbb közepe lett, és jobban lehet püfölni torzítás nélkül. Emellett a gyári babákat rézre cseréltem, ami bár meglepett, meglehetősen beleszólt a hangzásba. Eltűntek a felesleges cicergések, csak morog, ahogy kell.
10

Quality, Performance

Abszolút minőségi hangszer, nehéz belekötni. Hibátlan minden tekintetben, de talán ezt is várja az ember a legdrágább Squiertől. Tökéletesen be lehet állítani, ultra alacsony húrnyomás nem probléma, mert a bundozás is kiváló. Külön jó, hogy a bundok kicsi, vintage stílusúak, így még alacsonyabbnak tűnik a húrok állása, mert közelebb lehet engedni a fogólaphoz. A koptatón lévő Classic Vibe matrica volt az egyetlen kellemetlenség, mivel a matricát az első tulaj nem távolította el, így alatta nem sárgult be a koptató. Szép kis foltot hagyott maga után, így vennem kellett rá egy Fender koptatót, ami azért nem volt olcsó.
9

Reliability and Durability

Tartósságról annyit tudok mondani, hogy 10 éves létére patika a bundozás, szóval nem kótyavetyélték el ezt a kínai gyárban. Minden illesztés a helyén van, a mechanikai alkatrészek abszolút feszesek, semmilyen csere nem indokolt rajta. Koncertezésre, stúdiózásra termett hangszer.
10

General Impressions

A zenét punk / hardcore stílushoz vettem, ezért minimálisan lehangolva használom. Kicsit vicces ilyen zenéhez a babakék hangszer, de még egy jó poénnak is elmegy. Nagyrészt stúdiómunkákhoz használom, teljes mértékben elégedett vagyok vele. Sajnálatos, hogy már nem gyártják, valószínűleg elég erős riválisa önmagának, a mexikói Fendereknek. Árban szinte ugyanaz, viszont vajon melyik a jobb, a legolcsóbb Fender, vagy a legdrágább Squier? Nem gondolnám véletlennek, hogy már nem gyártják. Azért én reménykedem, mert biztosan vennék még pár színben, ha lenne.:) Az alábbi hangsávot acél húrokkal vettem fel, drop C# hangolásban, minimális Darkglass torzítással, és Ampeg 8x10 szimulációval.
10

Video