Vett már itt valaki ilyen Cherrystone összeépítő készletet?

Üdv!
Vett már itt valaki ilyen Cherrystone összeépítő készletet? Arra lennék kíváncsi használható hangszer jön-e ki a végén? Esetleg olyan véleményt is szívesen látnék akinek már régebben megvan, évek óta ilyesmi.
    Número de comentarios - 15
  • 15.

    A helyedben mindenképpen a Hohnert rakatnám rendbe! Én Angliából hozattam el az ebayen vásárolt használt Hohner B Bass IV basszerom az akkor ott lakó unokaöcsémmel. Fél évet vártam rá, és sajnos a nyaka repedt, de így is bőven megérte (kevesebb mint 80 ezerért vettem anno). Ezek a Hohnerek elképesztően jól össze vannak rakva és nagyon jól szólnak.

  • 14.

    Vannak amúgy cégek, amik árulnak DIY mesterhangszereket, amik iszonyat spéci elemekből állnak, nemes, válogatott fákból, nagyon filóztam egy ideig a vásárláson, de az a baj, hogy ha alkatrészeket veszek, mondjuk 1000-2000 euróért, az azért iszonyat para, hogy mi van, ha elszúrom. :)

  • 13.

    Én magam nem erőltetem, mindig azt mondom: akkor válaszd , ha érdekel az összeszerelés, mint hobbi, vagy ezen szeretnél gyakorolni. Esetleg nagyon másra akarod kihozni, mint amilyen kész verzió..... Ahogy Gábor írja, itt a gazdasági kérdések nem nagyon nyomhatnak a mérlegen....

  • 12.

    Amúgy a DIY egyértelműen a barkács vágy kielégítésére szolgál, minden ilyet áruló cég alig drágábban adja ugyanazt összerakva: Kalánál is van ugyanolyan összerakott pár ezerrel drágábban, de pl. a HB DIY-ok konkrétan 1 ezressel olcsóbbak csak, mint ugyanaz a hangszer készen (pedig azért az összeszerelés óradíja, festés stb. nem jön ki annyiból, mint a különbségek).

  • 11.

    Ez pld. ugyan nem basszusgitár, de hagyományos húr kell rá: gsfanatic.com

  • 10.

    Miután érintett vagyok, csak egy aprócska jótanács. Nagyon érdemes a klf. headless gyártmányok húrbefogására odafigyelni, mert pld. a mindkét végén ˝golyó˝-val rendelkező húrok nehezen elérhetőek és drágák. De sok ilyen gitár már hagyományos húrral működik...

  • 9.

    De most ránéztem, a Hohenr B2 B-nek is szépen megugrott az ára az utóbbi időben, én a helyedben biztos rászánnék némi pénzt egy nagygenerálra. www.ebay.com

  • 8.

    Ez a drágább: www.thomann.de
    Tulajdonképpen ez már Spirit by Steinberger, tehát ez is egy licensz, de a régi eredeti Steinbergerek meg aranyáron vannak. Itt van egy pl.www.ebay.com

  • 7.

    Úgy, hogy a Hohnert már nem gyártják, és van egy hájpja a ritkaság-érték miatt (meg amúgy elég jók is voltak, tulajdonképpen Steineberger licensz volt mind, csak koreai vagy taiwani gyártás). Aztán a Steinbergert is kiszervezték távolkeletre, és így olcsóbb lett. Azért van annak is drágább szériája, de az is megáll 160 alatt. www.thomann.de

  • 6.

    Hogy lehet, hogy a Steinberger olcsóbb mint a Hohner? Erősen elgondolkodtam ne vegyek-e egy újat inkább.

  • 5.

    Hát, azért 50000 körül egy hangszerész prímán rendberakja a Hohnert, a nyakpálca sem javíthatatlan. Azért az egy igen jól sikerült darab, és egyébként meg 100-170 között lehet látni használtan Hohner B2-t, tehát nem értelmetlen rákölteni. De a Steinberger sem elérhetetlen, 140 körül már lehet kapni újat. (Annyiban simán benne lenne a DIY kit is, mire tisztességesen megcsinálod.) Tehát, ha nem az alkotás vágya hajt, akkor inkább ebben az irányban nézegess szerintem is.

  • 4.

    Sajnos valami ilyesmire számítottam, nem is éltem bele magam nagyon. Az ok ami miatt nézegettem, hogy mindenképp Stinberger Spirit formát szeretnék. A mostani hangszerem is az, pontosabban egy Hohner B2, de már eléggé le van harcolva szegény. Legnagyobb problémája, hogy a pálca meg van szorulva, vagy eltörve, így nem lehet a nyakat beállítani és most nagyom kényelmetlen a húrtávolság miatt.

  • 3.

    Szerintem nem éri meg foglalkozni vele, ha csak nem a puszta szórakozás kedvéért vágnál bele. Amikor egy rendes hangszedőszett 40-50 ezernél kezdődik, akkor csodát nem lehet várni ennyiért. Ennyi pénzért lehet már venni kész gitárt is. Én rendelkezem némi praxissal e téren. Javítottam, bundoztam, építettem nulláról elektronikát, festettem, fényeztem stb. Ezt csak azért tartottam fontosnak megemlíteni, hogy tudd, nem a levegőbe beszélek, amikor azt állítom, hogy az efféle móka költség- és időigényes dolog, ha tisztességesen meg akarja csinálni az ember.

    Ha minden hardver, alkatrész marad ami a pakkban van és csak az összeépítés, festés, lakkozást csinálnád magad, az sem kis meló. Felületkezeléshez a barkácsáruházi festékspray-k, lakkok felejtősek. Soha nem keményednek úgy fel, hogy a körmöd ne tudd belenyomni. Emiatt tartós, igazán magasfényű felületet nem is lehet ezekkel létrehozni. A minőségi nitrolakk, vagy kétkomponensű poliuretán lakkok elég drágák, speciális higítókat, adalékokat, tisztességes szórópisztolyt és levegő előkészítést igényelnek. Ha pácolt színezést szeretnél, arra megint csak nem jók a barkácsáruházi pácok, lazúrok.

    És akkor még ott vannak a meglepetések. A néha leütött élű, sérült test, az enyhén csavarodott nyak, aminek következtében hiába csiszolod, profilozod a bundokat, sohasem lesz jó. Szóval szerintem vegyél egy kész gitárt ennyiért. Az lehet még olyan is amit valaki hasonlóképpen épített, de ott már lehet látni a végeredményt.

  • 2.

    :D Na ezt rossz helyre írtam :)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 1.

    Én nem vettem, de láttam már hasonlót, más márkát, meg olyan hangszert is, ami hasonlóból készült. Ugyanolyanok, mint bármelyik olcsó gitár, csak ezek nincsenek összerakva, tehát látod, mi van a festék alatt. Tisztességes hangszert lehet belőle építeni, ha értesz hozzá, van türelmed, és a finommunkát is meg tudod csinálni (mert azért van kis smirglizés, meg egyebek, aztán meg beállítás), és főként, normálisan tudod finiselni (lakk vagy festés). Egyértelműen jó szórakozás, de ha nem sikerül, és a végén hangszerészhez kell vinni, nem éri meg.

GS Activo