Nuestro sitio web almacena datos en cookies HTTP que son importantes para proporcionar los servicios. Por favor, lea nuestra página de información al respecto. Protección de datos
Szia Bálintocska. Én sokat tekergetem. Ez úgy kezdődött, hogy kiváncsiságból mindent feltekertem maxra a hot rod deville 410-en hot drive-on. Sistergett mint egy gőzborotva. És akkor egy gyökhangyafasznyit rátekertem a szaros single coil bullet strat hangerőre. Semmi torzítás, de brumm se, mégis hihetetlen tiszta, de nem hasító magasak, feszes közép, harapós mélyek, és persze hatalmas hangnyomáson. Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy a tiszta az igazi nekem. Azóta maradtam így. Néha azt gondolom, hogy azért szól torzítottan a legtöbb zenész, mert nem tudja, hogy le lehet tekerni a gitárt, cserébe zajos se lesz, és ha van watt is, akkor kurva hangos is.
A hangzás egyik nagy titka a gitár potik környékén van.
Én inkább azt mondanám a potiról, hogy megfelelő értékű és karakterisztikájú legyen. Az ellenállása leginkább hangszedő és stílus függő, de hangerőhőz lehetőleg logaritmikusat használjunk. Gagyi gitárokban találkoztam már nagyon nem odaillővel és azok tényleg csak némításra használhatóak.
A minőség a tartósságával jobban összefügg.
11.
-
2018.11.17. 21:13:32
IstvanP nagyon jól leírja.Színezhető vele a gitárjáték.Egy dolog maradt ki, hogy a poti sem mindegy milyen minőség.Olcsó, gyenge minőségű potik nem fokozatosan emelik a hangerőt, hanem a semmiből egyszer csak már szólnak is és átmenet nélkül ott vagy a max hangerő körül.Minőségi hangerőszabályzóval pedig lehet szépen játszani a hang szövetével és a teljesen tisztáig is le lehet szépen vinni, majd húzni szépen fel a torzításig.ha pedig egy pengetés után nullhangerőtől kisujjal elcsavarod, nagyo szép hegedűszerűsoundot tudsz hozni vele.Érdemes vele kísérletezni!
Én gitáron általában teljes hangerőn használom, basszuson viszont többet variálok vele, ott viszont az eq-t húzom le nullára basst, középet és magasat is.Szerintem mindenkinek magának kell kitalálnia a saját hangzását, és Gáborral egyetérve ez azért hangszerfüggő is, Istvánnal is egyetértve a használt erősítő vagy más is befolyásolja
Fender és egyéb stratoknál a feltolt hangerő és hangszín pld. okozhatja a magas hangok élvezhetetlenségig történő túlvezérlését. IstvanP jól írja, ki kell kísérletezni, mi a megfelelő, jó egyensúly a hangszered és az erősítőlánc között.....
Giátrfüggő is ám: most egy egypickupos jazzgitárom van, hangszínpoti nélkül, ott csutka. A kétpickuposnál régebben a halkabbnál csutka, a hangosabbnál kicsit vissza kellett venni, ha külön használtam.
Normális erősítővel nem hangerőt szabályzunk vele, hanem torzítást és hangzást. Ha elkezdjük nulláról tekerni felfelé először tisztán kezd szólni, igaz halkan. Utána jön a bokalefosós, recsegős krancs, tovább tekerve kissé nő a hangerő is, de inkább a torzítás nő egészen a folyós szóló hangig. Na persze ehez az erősítőt is így kell beállítani.
Sokan nem használják a gitár potijait, mert nem studérozták ki a lehetőségeket, vagy nem megfelelő motyót használnak, vagy csak egyszerűen ugyanazt a hangzást használják mindíg.
A gitározás szerencsére nem merűl ki a húrok fogdosásában és pengetésében, az állandó kísérletezés, próbálgatás végtelen szórakozást nyújt.
Ugyanez vonatkozik a hangszín potira is. Állitsd be az erősítőd a szokásosnál élesebb tónusra és használd a gitár tone potiját. Na és ilyenkor tűnik fel milyen típusú kondi van az üregben. Aki nem elvetemült metálgitáros élvezni fogja a megtalált hangzásokat.
szia. nálam a 100% az ideális. rengetegen halkítanak potival, én nem szeretem, mert tudat alatt bennem van, hogy sosem lesz (tökéletesen) egyforma kétszer.
laca, Orosz laca vagyok.
2018.11.23. 13:32:53Szia Bálintocska. Én sokat tekergetem. Ez úgy kezdődött, hogy kiváncsiságból mindent feltekertem maxra a hot rod deville 410-en hot drive-on. Sistergett mint egy gőzborotva. És akkor egy gyökhangyafasznyit rátekertem a szaros single coil bullet strat hangerőre. Semmi torzítás, de brumm se, mégis hihetetlen tiszta, de nem hasító magasak, feszes közép, harapós mélyek, és persze hatalmas hangnyomáson. Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy a tiszta az igazi nekem. Azóta maradtam így. Néha azt gondolom, hogy azért szól torzítottan a legtöbb zenész, mert nem tudja, hogy le lehet tekerni a gitárt, cserébe zajos se lesz, és ha van watt is, akkor kurva hangos is.
A hangzás egyik nagy titka a gitár potik környékén van.
IstvanP
2018.11.17. 21:35:23Én inkább azt mondanám a potiról, hogy megfelelő értékű és karakterisztikájú legyen. Az ellenállása leginkább hangszedő és stílus függő, de hangerőhőz lehetőleg logaritmikusat használjunk. Gagyi gitárokban találkoztam már nagyon nem odaillővel és azok tényleg csak némításra használhatóak.
A minőség a tartósságával jobban összefügg.
-
2018.11.17. 21:13:32IstvanP nagyon jól leírja.Színezhető vele a gitárjáték.Egy dolog maradt ki, hogy a poti sem mindegy milyen minőség.Olcsó, gyenge minőségű potik nem fokozatosan emelik a hangerőt, hanem a semmiből egyszer csak már szólnak is és átmenet nélkül ott vagy a max hangerő körül.Minőségi hangerőszabályzóval pedig lehet szépen játszani a hang szövetével és a teljesen tisztáig is le lehet szépen vinni, majd húzni szépen fel a torzításig.ha pedig egy pengetés után nullhangerőtől kisujjal elcsavarod, nagyo szép hegedűszerűsoundot tudsz hozni vele.Érdemes vele kísérletezni!
Kala
2018.11.16. 18:30:32Saszi ezt méltányolom, jó nekem az ˝indultak még˝ rovatban is :-)
saszi
2018.11.16. 18:21:09nem mondtam hogy nem, csak nem akartam mindenki felsorolni :)
Kala
2018.11.16. 17:15:05Velem már megint nem értesz egyet ? :-)
saszi
2018.11.16. 16:56:33Én gitáron általában teljes hangerőn használom, basszuson viszont többet variálok vele, ott viszont az eq-t húzom le nullára basst, középet és magasat is.Szerintem mindenkinek magának kell kitalálnia a saját hangzását, és Gáborral egyetérve ez azért hangszerfüggő is, Istvánnal is egyetértve a használt erősítő vagy más is befolyásolja
Kala
2018.11.16. 15:57:18Fender és egyéb stratoknál a feltolt hangerő és hangszín pld. okozhatja a magas hangok élvezhetetlenségig történő túlvezérlését. IstvanP jól írja, ki kell kísérletezni, mi a megfelelő, jó egyensúly a hangszered és az erősítőlánc között.....
Flór Gábor
2018.11.16. 15:28:26Giátrfüggő is ám: most egy egypickupos jazzgitárom van, hangszínpoti nélkül, ott csutka. A kétpickuposnál régebben a halkabbnál csutka, a hangosabbnál kicsit vissza kellett venni, ha külön használtam.
balintocska
2018.11.16. 14:56:31Köszönöm!
IstvanP
2018.11.16. 14:54:23Normális erősítővel nem hangerőt szabályzunk vele, hanem torzítást és hangzást. Ha elkezdjük nulláról tekerni felfelé először tisztán kezd szólni, igaz halkan. Utána jön a bokalefosós, recsegős krancs, tovább tekerve kissé nő a hangerő is, de inkább a torzítás nő egészen a folyós szóló hangig. Na persze ehez az erősítőt is így kell beállítani.
Sokan nem használják a gitár potijait, mert nem studérozták ki a lehetőségeket, vagy nem megfelelő motyót használnak, vagy csak egyszerűen ugyanazt a hangzást használják mindíg.
A gitározás szerencsére nem merűl ki a húrok fogdosásában és pengetésében, az állandó kísérletezés, próbálgatás végtelen szórakozást nyújt.
Ugyanez vonatkozik a hangszín potira is. Állitsd be az erősítőd a szokásosnál élesebb tónusra és használd a gitár tone potiját. Na és ilyenkor tűnik fel milyen típusú kondi van az üregben. Aki nem elvetemült metálgitáros élvezni fogja a megtalált hangzásokat.
Kala
2018.11.16. 14:33:17Úgy vettem észre, a multik nagy része pld. nem is szereti, ha nem kapja megy a kívánt löketet, fonnyadt, gyorsan lecsengő hang az eredmény.....
compactegon
2018.11.16. 14:07:04szia. nálam a 100% az ideális. rengetegen halkítanak potival, én nem szeretem, mert tudat alatt bennem van, hogy sosem lesz (tökéletesen) egyforma kétszer.