Nagyon kezdő gitáros vagyok egy Squier SA 105 CE gitárral.

Sziasztok !Nagyon kezdő gitáros vagyok egy Squier SA 105 CE gitárral. A ˝gyári˝ húrokat lecseréltem Elixirre és hatalmas változást fedeztem fel a hangzásban.Olvastam a különböző anyagú felső nyereg,húrláb és a ˝tüske˝ cserék alkalmával,hogy még szebb hangzás érhető el.A kérdésem,hogy érdemes-e további kb 10.000 Ft-ot költeni egy ilyen gitárra ? Érezhető-e további lényeges hangzásbeli változás ?Előre is köszönöm a válaszokat.
    Número de comentarios - 12
  • 12.

    Igen láttam a szerelési leírásban.

  • 11.

    Az eredetiben úgy van kifúrva, hogy igazítható, bármilyen gitárhoz jó (nem kerek a lyuk).

  • 10.

    Én itt az oldalon vettem egy méretre gyártott PowerPin szerűséget. Alul a gitárban végig van egy 1,5 mm-es lemez amin a furatok a te hangszerednek megfelelően vannak kifúrva. Nagyon jó minőségben.

  • 9.

    JnCon: A PowerPin a fémhúros akusztikus gitár feltalálása óta a legjobb újítás. :) Eléggé megdobja a hangot, és ráadásul iszonyat könnyű húrozni. Pillanatok alatt föl lehet szerelni házilag (kivéve, ha Parker gitárod van, mert annál az ovális hanglyuk nem egyszerű a férfikéznek).
    Valaki már lenyúlta amúgy, láttam, nem lett olyan jó, szerintem maradj az eredtinél. Meg nem is illik lenyúlni egy ilyen innovációt, a rendeléssel lehet a fejlesztőket támogatni. Én is tőlük vettem, elég gyorsan megjött, sima borítékban.

  • 8.

    Köszönöm a korrekt segítséget.Meglepődtem a sok válaszon.Itt is ˝kezdő˝ vagyok,de abban biztos,hogy jó csapatba ˝keveredtem˝ !

  • 7.

    Gábor: hoppá, nem is néztem, hogy ez akusztikus, a Squiernél nem olvastam tovább...
    Viszont ez a power pin dolog nagyon zsír, lehet, hogy kipróbálom az akusztikus gitáromon. Az sem egy csúcskategóriás hangszer ugyan, de erős közepes és a húrozás kényelme sokat számít.
    Az jutott eszembe, hogy lenyúlom az ötletet és legyártatom az egyik beszállítónkkal egyedileg. Bár 50 dollár nem olyan nagy lóvé, hogy érdemes legyen kínlódni vele.

  • 6.

    Ez egy akusztikus gitár. Ami hangzásbéli változást okozhat rajta, pl. a csont húrláb és nyereg. Valamint ami tényleg sokat dob a hangján, egy készlet PowerPin www.f1pick.com , amitől még kényelmesebb is húrozni. De ezt mind tök fölösleges megvenni rá, ráérsz akkor, amikor megtanulsz játszani, és lehet, hogy nem is ezt a gitárt szeretnéd akkor már fejleszteni, hanem inkább egy magasabb kategóriát veszel. Ha egy pár év múlva még mindig ez a kedvenc gitárod, akkor rá lehet szánni pár ezer forintot, és meg fog ugrani a hangja. De ha belegondolsz, hogy egy készlet power pin 50 dollár, plusz szállítás, egy csont nyereg és húrláb 4000, akkor vagyunk beszereléssel, beállítással együtt kb. 25000-nél, majdnem elértük a gitár árát.

  • 5.

    ...hogy számszerűen lásd az előbbi tanácsokat (hangzást befolyásoló tényezőket): 80% a gitáros maga-16% a pickup és erősítő + 4 % minden más!
    Vagyis a hangzás javításának alapvető eszköze a TANULÁS (ezt a ˝kellemetlen˝ tényt megúszni akaróktól számtalan jó(?) tanácsot fogsz kapni, hogy mit kell csak megvenni, hogy jobban szólj. Kidobott pénz+ sok csalódás lesz az eredmény).
    De jó a maglátásod(hallásod) A húr nincs is benne ebbe a %-osdiba, azt eleve újnak veszik. A koncert előtt a ródok minden színpadi gitárt újrahúznak. Ezt (majdnem)mindenki így csinálja. Az új húrok tényleg sokkal jobban szólnak, pontosabban sokkal jobban megfelelnek a gitárosok fülének. Te is megteheted, de akkor ez sok pénzedbe kerülne. Ha keményen tanulsz, úgyis eljön az ideje a húrcserének, meg minden egyebeknek.......

  • 4.

    Ne költs rá. Amikor ilyesmi eszedbe jut, mindig tedd el azt a pénzt amit erre szánnál és ha komolyan foglalkozol a gitározással, 1-2 év múlva eljutsz olyan szintre, hogy érdemes legyen jobb hangszert venned.
    A régit nem fogod tudni többért eladni attól, hogy vettél rá egy csomó drága cuccot. Mert most a felső nyereg, aztán a húrláb, aztán a hangolókulcsok, aztán a hangszedők, meg a potik... Ennyiből kb. vehetsz egy magasabb kategóriás hangszert, ha eladod a régit és az árát hozzá csapod.
    Ha meg megunod a gitározást időközben, nem lesz akkora bukta eladni.
    Kezdőként az a fontos, hogy a gitár kényelmes legyen és jó érzés legyen rajta játszani, ne nyűg és fáradság. És az is számít, hogy megtanulj egy gyengébb hangú gitárból is jó hangzásokat kihozni. Mert lehet.

  • 3.

    Kezdőként a füled nem biztos hogy minden változást képes lesz érzékelni, ezért hagyd fejlődni a hallásodat, és a játékodat. Én ilyen változtatásokat tömör fedlapú gitáron csinálnék meg, szerintem ott van értelme. A tüskék fémre cserélése a hangkitartás hosszára hatással lehet, és ezeket könnyen továbbviheted másik gitárra, míg a nyereg vagy láb kicsi lehet másik gitárra.

  • 2.

    Szerintem sem.

  • 1.

    Szia!
    Nagyon kezdőként én nem foglalkoznék ezzel, hiszen a technikád javulásával a hangzásod meglepően sokat tud javulni, változatlan gitárral,sokkal többet, mint amit egy ilyen átalakítással nyerhetsz. Ha már jobban játszol, és nem szeretnéd lecserélni ezt a belépő szintű gitárt, akkor gondolkodnék a helyedben moddoláson, úgy már egész más a helyzet :)
    Tüskéket csak esztétikai okból cseréltem, hangzásbeli hatását én nem vettem észre, de egy jól beállított csont alsó-felső nyereg simán javíthatja a hangzást, pláne az olcsóbb gitárok gyári műanyagjaihoz képest.

GS Activo