Mit gondoltok ezekről a gyártókról?

Kicsit lejjebb kérdezett egy fórumtárs egy gitárgyártóról. Sok értékes/segítő választ kapott, így én is kérdeznék véleményt tőletek; szerintetek ezek: www.ceccariniguitars.it www.marconilab.com valid olasz gyártók, vagy kínai cuccokat rebrandelnek, mint az számos esetben történik?
    Número de comentarios - 27
  • 27.

    25. Flór Gábor: Ízlés dóga. De nekem sem jön be. ☺

  • 26.

    Egy templomi orgonán még megbocsátható lenne, főleg ha 17. századi ☺

  • 25.

    De rusnya giccses berakás van a fejen...

  • 24.

    csak úgy:

  • 23.

    Az attól függ, mennyire van jó terved. Ilyenekkel pl. tele van a net: www.cncsourced.com/
    Ügyfél viszi a tervét, és tuti azt kapja, amit kért. Ha ügyes, és ért a CAD-hez, még totál saját cuccot is vihet. És nem ráspolyoztál hetekig.

  • 22.

    CNC megmunkálásnak akkor van értelme a sok egyforma darabot kell előállítani. Egyedi vagy kis szériás darabok gyártása nem olcsóbb hanem drágább ☺

  • 21.

    Most olvastam, hogy Shur is CNC-zik. Gábornak abban igaza lehet, hogy leginkább az eszköz ára tarthatja vissza a hangszerészeket a CNC-től.

  • 20.

    Tény, mondjuk Solart azt nem tudom mennyit gyártanak.

  • 19.

    Persze, hogy van olyan is. De ezek általában nem manufaktúrák hangszerei, hanem gyári cuccok. George Benson Ibanez, Joe Pass Epi (vagy Gibson) stb.

  • 18.

    Gábor, szbs; van azért olyan is, amikor a gitárostól indul és aztán kisebb vagy nagyobb üzleti siker lesz valami; mondjuk pl. az EVH (akkor is, ha Peavey-ként is sikeres volt korábban; simán látsz EVH fejet mondjuk Joe Perry mögött is), vagy akár a Solar gitárok (Englund) esetleg az Abasi, s voltaképp ilyen a Nuno sorozat is (ok, a Washburn tradicionális gyártó)

  • 17.

    szbs: nem kérdőjelezem meg, tök normálisnak tűnik a srác és elképesztőek a munkái

  • 16.

    Fuzzer: Harry tudtommal szerelemből csinálja, egyébként abbahagyná, és emlékeim szerint van egy munkahelye is, azaz nem a műhelyében van 0-24-ben (pár éve jéghokizott is, stb.)

  • 15.

    szbs én úgy tudom Erhardt kb. egy évre előre be van táblázva és ilyen 2800 €-tól indulnak a gitárjai, szóval elég jól megy neki valszeg

  • 14.

    Valójában a készítőnek olymindegy, hogy mennyit ér a hangszere később, ha ő megkapja érte a kívánt árat. Meg ha van elég megrendelése. A piaci ár nekünk számít.
    Emiatt vettem Deering banjo-t, és nem pl. Kováčik -ot, ami anyaghasználat tekintetében prémium kategória (ilyen anyagból, minőségben egy Deering 2 milla), mégis töredékáron árulják használtan: kytary.hu/ ezzel szemben pl. a Deering elég szépen tartja az árát (amikor kiderült, hogy fél évet kell várnom az enyémre, körülnéztem a használtpiacon, és kb. 5%-al az új ára alatt találtam csak).

  • 13.

    Gulyás Erhard is megérdemelne egy ismert, nem hazai endorsert, lehet, hogy ˝jobban menne˝ neki az üzlet, de az is lehet, hogy megelégszik azzal, ami/aki van...

  • 12.

    mondjuk az is igaz, hogy a zenész sem garancia a ˝felemelkedésre˝, pld. a Gibsonnál 10 évet ˝lehúzó˝ Abe Wechter ˝mögött˝ is komoly arcok voltak (McLaughlin, Earl Klugh...), aztán a végén ˝kiköltözött˝ Kínába, és állítólag most ott van műhelye...

  • 11.

    Nyilván segít az endorser a mesternek híressé válni, de csak az endorsertől nem lesz híres senki. Ahhoz az kell, hogy mindenki ismerje és elismerje, legalább a stíluson belül, amihez hangszert gyárt.
    Parker nyilván a Parker gitárok (nem csak a Fly) miatt lett ismert, de miután eladta a céget, el is tűnhetett volna (l. Fender vs. G&L), de olyan spéci archtopokat gyárt, hogy híres maradt.
    Bireli már nagyon régen nem játszik Hahl gitáron, a Rosenbergek játszanak mindenfélén, stb. A feltörekvő készítők meg nyilván küldik nekik a hangszereket, aztán vagy elérnek vele valamit, vagy nem.
    De amúgy tök mindegy, mitől lettek híresek adott mesterek, a lényeg, hogy meg is maradtak híresek, és a hangszereik értékállóak. Ezt pedig nem igazán lehet elmondani egyik hazai gyártóról sem. És ez nem a minőség miatt van, biztos vagyok benne, hogy egy Erhard archtop vagy akár elektromos semmivel nem rosszabb, mint bármilyen híres mesterhangszer, és szinte biztos, hogy jobb, mint a legtöbb gyári. De a piac áraz.

  • 10.

    ok, de mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?

    a Parker szerintem a Fly miatt lett nagyon ismert, és miután ˝eladta˝ a céget, akkor kezdett el újra archtopokat készíteni, és a barátja, a Bill Frisell meg az ˝endorsere˝, nem?
    Eimersnek meg ott vannak a Rosenberg testvérek,
    Scharpachnak a Philip Catherine,
    Hahlnak a Biréli Lagrène,
    ...
    költői kérdés: vajon nem azért tudtak ˝kiemelkedni˝, mert egy vagy több nagyon elismert gitáros játszik a hangszerükön, vagy ezek a gitárosok nem véletlenül ˝kötöttek ki˝ náluk? vagy ez oda-vissza működik? a ˝jobb˝ gitáros is ˝jobban˝ inspirálja a mestert? mondjuk Ken Parker elég innovatív, talán ez sokat nyom a latban,

    van ez a fiatal litván luthier, a Vadim Stankevičius, ő már nagyon híres? ő is készített Stochelonak egy signature-t, bár szerintem elég ˝ronda/hivalkodó˝ a fogólapon a berakás...

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 9.

    Szbzs: Én csak akusztikus vagy jazz gitár építőket tudok, akik híresnek számítanak annyira, hogy nem buksz a hangszereiken: pl. Parker, Eimers, Scharpach, Hahl stb.. Az elektromos gitár más tészta, mivel a gyártási folyamat elég egyszerű, gyorsan lehet nagy mennyiséget gyártani, a híres tervezők már rég gyárakat alapítottak, vagy valaki gyártja a dolgaikat: PRS, Grover Jackson, Wayne Charvel, Gary Kramer, Ned Steinberger, vagy ha alkatrész: Seymour Duncan, Floyd Rose, ezek nem kamu nevek (mint a Harley Benton :)), hanem valódi csávók.
    Nagyon híresnek az számít, akit kb. mindenki ismer (akiket fölsoroltam, a jazz és gypsy gitár készítők között etalonok). A többi, bármilyen jó, eladásnál bukta, még a külföldi is. A NAMM-ra meg én is kimehetek, és lehet standom, az csak pénz kérdése.

    8.-hoz: Az, hogy CNC, vagy kézi gyártás, tök mindegy a végeredmény szempontjából, a sebesség számít (a készítőnek). A félrebundozás viszont komoly kontárság.

  • 8.

    apropó, azért a CNC-s gyártásnak, meg a minőség ellenőrzött, de tömegterméknek is megvan az előnye,
    pár éve ˝olcsóért˝ (emlékeim szerint 80 EFt-ért) vettem egy magyar hangszert Sublime pickupokkal, kemény tokkal, és nekem tetsző egyebekkel (ragasztott nyak, nincs rajta hangszínszabályzó, csak egy hangerő, meg egy pickup kapcsoló), kezembe vettem, és ˝éreztem˝ valamit, amit más hangszernél korábban még nem, nagyon kézre állt, stb., aztán pár hónapra rá észrevettem, hogy ˝el van bundozva˝, azaz szemmel láthatólag is a 16. és 17. bund között kisebb a távolság, mint a 17. és 18. között, meg sajnos máshol is ˝egyenetlen˝, gondolom a mester nem használt semmilyen sablont, vagy nem figyelt oda, én sem vettem észre mikor megvettem (nem mintha lennék valaki), eladni nem fogom, mert nyilván így ˝értéktelen˝, az újrabundozás meg annyiba kerülne, hogy szerintem nem érné meg, ha utána eladni szeretném...

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 7.

    Peter Crownak van a műhelyében CNC-je...

    nem tudom, hogy ki számít nagyon híresnek, a ˝Fiai Benedeknek és Klárának˝ szerintem egy valamennyire ismert márka a gitáros világban, meg gondolom nem megy annyira rosszul nekik a bolt, ha évek óta a NAMM-on ott vannak, bár nem tudom, hogy mekkora standot bérelnek, csak a bérlet akár pár ezer dollárból is megoldható, azaz ˝jó pár˝ hangszer árából ˝bejöhet˝,
    az ˝ismertebb˝ gitárosok közül pld. a Tom Quayle régebben Fibenare Erotic-on is játszott, de neki lett az Ibaneznél is signatureje, azóta(?) nem mutatkozik az Erotic-kal, feltételezem a szerződése kizárná, és nem tudom, hogy csak a pénz miatt választotta-e az Ibanezt, ez az ő dolga,
    a Jake Willsonnal is ˝ez történt˝, ő is (Fibenare) endorser volt, de az Ibanez őt is ˝megvette˝, bár tudtommal neki még nincs signaturje (az Ibaneznél, a Fibenare-nál volt),
    a Dan Smith, és a David Beebee még ˝tartja magát˝,
    az is igaz, hogy ez a négy gitáros közeli barátságban van (lásd a www.theguitarhour.com podcast-et), meg szerintem szűk réteghez érnek el... azaz nincs a Fibenare-nak egy nagyon-de-nagyon ismert ˝arca˝ (vagy van, csak én nem tudok róla), és talán ezért nem nagyon híres,
    állítólag hosszabb várólista van náluk, de az biztos, hogy itt a gs-en (vagy bárhol magyarországi vevőnél) buksz rajta, ha később eladni szeretnéd, és szerintem külföldön sem kapkodnak érte, pld. a reverben valamelyiket 4 éve árulják...

    szerintem a Blasius-nak is komoly hangszerei vannak, legalábbis nekem a hallottak közül az összesnek nagyon bejött a hangja, meg szerintem jól is néznek ki, de vélhetőleg azokon is ˝bukó˝ van, ha eladni szeretnéd, (ok, ők csak basszusgitárt készítenek, de a lényegi mondandóm azt hiszem érthető)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 6.

    Igen, az a különbség ezek közt a cégek közt, hogy 1. gyártanak-e saját hangszert 2. van-e saját tervezésük, vagy csak sztenderd formákat készítenek. A Warmoth az tipikusan csak klasszikus formákat gyárt.
    Én nagyon szeretem ezeket, csak nincs rá pénzem, pláne, hogy bukta az eladás. Bármit veszek, először megnézem DIY-ban, aztán rájövök, hogy inkább veszek gyárit.
    Sőt, egy idő óta igyekszem inkább márkát venni: még ha csak HB is, az is beárazható, eladható nagyobb veszteség nélkül. Ha a mostani HB telémet nézem, ami hihetetlen minőség, 300 euro tokkal. Ugyanez a minőség anyagban a Warmothnál kb. 800 euro, és akkor csak nyak és test van. Ha csak a HB minőségű alkatrészekkel szerelem föl, akkor sem állok meg 1100 alatt, és van egy noname gitárom, 400000 forintért.

  • 5.

    A Warmoth is hasonló lehet?

  • 4.

    Szerintem ilyen komoly nagyipari cuccokkal dolgozó magyar mester nincs. Nyilván van, aki CNC-vel vágatja ki a gitárjait, de nem hiszem, hogy otthon a műhelyben, inkább elviszi valahova.
    Az viszont sajnos igaz, hogy ha csináltatsz hangszert, az iszonyú nagyot veszít az értékéből, bármilyen jó is. Az itthoni csináltatott hangszerek is hasonló áron mozognak, úgyhogy, ha valaki vesz egy ˝mesterhangszert˝, azon bukni fog. Csak a nagyon híres mesterek hangszerei tartják az értéküket, de a magyarok közt egyelőre ennyire híres nincs.

  • 3.

    Köszi Gábor! Igen custom gitárnál max 50, de még inkább kevesebb %, amiért ki tudsz lépni belőle, ha el akarod adni. 2800 € tényleg irreális ˝noname˝ hangszerekért, az már egy USA Strato ára. A magyar gyártók inkább tekintendők hangszerkészítőknek, vagy rájuk is igaz a leírás?

  • 2.

    Hehe, itt le sem takarták: www.marconilab.com
    A Fender helyében már lepereltem volna róluk a gatyát is.

  • 1.

    Ez mind a kettő olyan hangszerkészítő cég, ami nem hangszerkészítő alapvetően, hanem ügyes tervezők, meg komoly CNC, festő stb. cucc áll rendelkezésükre, ezért kb. bármit megcsinálnak. Rendelhetsz testet, komplett gitárt, amit akarsz. Bazi drágán, de valószínűleg rendesen meg vannak csinálva. Viszont mivel bazi drágák, ha ilyet veszel, eladáskor kb. 50% a bukta. Senki nem fizet ki egy használt Ceccarini hangszerért 2800 eurót, amikor ennyiért nagyon komoly márkákat lehet kapni. Tehát, ha veszel, akkor örökre veszed, vagy kidobod a pénzt.
    A Marconi meg zömmel alkatrészeket gyárt, van egy pár ilyen cég a világban, csak ők még konkrét hamisítványokat is, a Tribute szériában, itt van pl. ez a diszkrétnek nem nevezhető takarás az SRV-n. www.marconilab.com Biztos nem azt takarták le, hogy Marconi. :) (A GS-en kb, perceket tölthetnének. :))
    Véleményem szerint, ha valaki egyedi gitárt akar, és a pénz nem számít, meg nem érdekli a bukta, akkor lehet ezeknél vásárolni, azonban bármelyik feltétel nem teljesül, akkor felejtős.

GS Activo