Looper pedált használ valaki zenekarban?

Hello!Looper pedált használ valaki zenekarban?Egyedül játszva megy,-jó buli- de most bandában a másik,kilépett gitáros témáját felvéve és lejátszva gondok vannak.Akármennyire is próbálok pontos lenni,egy tized másodperccel később-hamarabb lépek rá,már elmegy erdőbe az egész csapat.Minden körben 1 tized és mindig bukik a ritmus.Lehet ezt így használni egyáltalán?Vagy csak én vagyok béna?Esetleg folyamatos takjel?De még akkor is elcsúszhat....Boss RC-30. köszi a tapasztalatokat!
    Número de comentarios - 21
  • 21.

    Használunk slampert érdekességképen. Úgy oldjuk meg kiállás, slamper indul, mindenki rányomja a részét. Ígynem tudunk elcsúszni. De csak egykétszer bizonyos részeknél

  • 20.

    Hát nem olvastam végig a manualt, de tap és rithm funkció is van. Ha a ritmusra beállítasz 3/4 -es metrumot, szerintem hiába kapcsolod ki, az adott ütemet végigjátssza, és egész ütemszámot ismétel (mivel a zenében nagyon fontos az időzítés, nagy gáz lenne ez a boss-ra nézve ha nem így lenne).
    Nem tudom, de lehet hogy az egyik oldalra keverve, és a mixben (PA-ban) nem, csak feljátszáskor fülben használva, megoldható valamilyen módon a probléma. Persze a pedált nem erre találták ki, ilyen szempontból azért fel is mentem a boss-t ha mégse menne ilyen ˝barkács˝ módon.

  • 19.

    Én úgy gonolom, hogy a loopert nem erre találták ki. Gyakorlásra, kísérletezésre, nem tudom mire, de nem zenekari használatra. Valamilyen szinten biztos meg lehet erőszakolni a dolgot, de biztos, hogy csak kompromisszumokkal. Mint ahogyan kompromisszum dobos helyett dobgépet használni, uram bocsá ˝ótomata˝ kíséretet egy szintiről, ahol jön magától a dob, a basszus, meg a minden is. Mint ahogyan kompromisszum a backingtrackre való éneklés is, amiből sajnos még mindíg többel találkozom, mint kellene. Az élő zenélés egy nagyszerű társasjáték. Kinek van hiányérzete mikor Stevie Ray Vaughan szólózni kezd és nincs alatta csak a dob, meg a basszus?

  • 18.

    Én Ditto x4-et használtam. Megoldható, használható is bizonyos zenékben, de macera. Teljesen egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy csak a szívás van vele. Mindenképpen szinkronizálni kell midi órajelhez. Akkor elvileg kvantálja a loop kezdő- és végpontját a jelhez, vagyis pontos lesz bármennyi ismétlés után is. És persze kell doboshoz is a takjel - vagy ahhoz, aki kér még belőle. Újabb problémakör: mi adja a midi órajelet, esetleg plusz hangot is takjel formájában? Ideális lenne egy pedál méretű metronóm midi out lehetőséggel. Minél kisebb, annál jobb, mert ki akar még plusz egy bőröndnyi cuccot magával vinni? Namost ilyet én nem találtam. Vannak ios metronóm applikációk, amik elvileg küldenek ki midi jelet. Nekem speciel az utolsó dolog lesz az életemben, hogy több százezer forintért vegyek egy bármi ilyen készüléket amatőr zenészként. Akinek van, az örülhet. Alternatív lehetőség - amihez mi is folyamodtunk -, hogy beszerez az ember régi HD recordert, amiből nem spórolták még ki a midit. Ebből mehet midi jelként is és hangként is tak a dobos felé, illetve fontos, hogy a midi jel nem továbbfűzve, hanem egy közös midi thru boxból menjen a szinkronizálandó eszközök felé, tehát plusz egy újabb eszköz... Ami ráadásul remekül szétrúgható a színpadon. Mivel a HD recorderben a dalok váltása (betöltése) időigényes, így színpadi alkalmazásra nem a legoptimálisabb (vagy csak a miénk volt ilyen béna). Maradt tehát a laptop egy ideig. Itt volt egy érdekes probálkozásunk is. Mivel a Ditto x4 PC és CC parancsokkal is vezérelhető, így a teljesen kötött szerkezettel bíró daloknál futott egy midi sáv is a háttérben, ami automatizálta a looper kapcsolóit. Viszont itt tényleg elég volt egy apró hiba és borult az egész... Sok időt rászántam már, hogy kidolgozzam a számomra legegyszerűbb rendszert. Ami most egy beatbuddy és a hozzá szinkronizált looper+delay+slicer+szekvenszer. A beatbuddyból pedig hangként takjel annak, aki kér.

  • 17.

    Nem kell ilyen messzire menni. Én a Jump Rock Band-et láttam pár alkalommal. Fantasztikus basszus játék volt minden szám alatt. A gitárosnak nem kellett szét játszania magát. Mégis az egész egyben volt,és nem volt unalmas.

  • 16.

    Szerintem ha elment a ˝ritmusgitáros˝-otok, vegye észre a basszeros csóka, hogy itt az alkalom komoly tényezővé válni!

    Kicsit eltolódik tőle s hangzás, de szerintem a jó irányba, ha a besszeros nyílik meg egy kicsit.

    Nem kell ˝kiüresednie˝ egy dalrészletnek a szóló a szóló alatt a 2. gitáros hiánya miatt sem.

    Vagy: egy egészen amatör billentyűs is szépen fel tudná tölteni a hangzást néhány ˝10 ujjas akkorddal˝ a szólók alatt....

    Szívem szerint ide másolnám a világ egyik legügyesebb ˝hangzásfeltöltőjét˝ egy felvétel erejéig, hogy lásd, milyen egy szépen, a témát is kifejtő/színező basszeros, meg egy szinte csak akkordokat szőnyegként a téma alá terítő billentyűs összjátéka egy akár 3 gitárt is kiszolgálni képes dalban.....persze, nem tudom, ti milyen stílusban nyomjátok. De azt kötve hiszem, hogy ennél komolyabb/bonyolultabb kompozícióitok lennének :-)

    Láss/hallj csodát:

  • 15.

    Na ez a kérdés engem is foglalkoztat énekesként. A highway to hellben gondoltam azon melegiben beloopolni a sakálvokalat, és ráénekelni a virgát. Eddig még nem sikerült, de nem adom fel.
    Takk nélkül akkor müködhet, ha a témát ott veszed fel a dal épp aktuális tempójában, rövid a loop, és dedikált gombbal tudod leállítani és újraindítani.

    A mi falunkban sem volt vállalható gitáros meg basszer. Hát csináltam egyet-egyet!

  • 14.

    Tibor: Csakhogy itt a looper beiktatása a téma. A fix alap kegyetlen, nem kezeli le senki csúszkálását.

  • 13.

    Mi nem használunk takjelet (csúszkálunk is), de még a COVID előtt jött egy dobos - csak egy alkalomra volt lehetőségünk - aki mondta, hogy a másik zenekarral takjelre mennek, mindenki fülében ott szól, és tökre jól megy minden.
    Ha nincs takjel, de jó a dobos és a bass, akkor nincs gond.
    Azzal nekem nincs bajom, ha a gitáros néha elhúzza dobost egy koncerten, előfordulhat ilyen. A jó dobos ezt lekezeli, aztán majd szépen rendbe áll mindenki.

  • 12.

    Messius: a dobos nem a gitár után megy, hanem a taktjeles alap után. És igen, így megszűnik minden ˝egyénieskedés˝ (nincs hosszabb szóló, meg ilyenek), a tempók mindig ugyanazok maradnak, és mindenkinek iszonyat pontosnak kell lenni, mert itt nincs olyan, hogy az énekes kicsit besiet, sebaj, megyünk utána. És ahogy István írja, a dobost kiveszi a zenekarból, csak magával és a metronómmal fog muzsikálni, aztán habitusától függ, hogy neki ez bejön-e. vagy kiszáll a bandából.

  • 11.

    . Messius - Gondold ezt át ! A looper felvétel előre elkészült, egy adott sebességgel. Tehát azon nem lehet változtatni, kénytelena zenekar ehhez igazodni.... Élő zenében jogos az elvárásod :-)

  • 10.

    Hali.
    Egyszer régen játszottam egy bandában.A ˝főnök˝ kitalálta hogy játszunk mi is takkjelre.A megvalósítás az én feladatom volt szokás szerint.
    Építettem egy fejhallgató erősítőt ami egy metronóm hangját nyomta a dobosunk fülébe.Minden számnál megnéztük a sebességet,fel lett írva a számcímek mellé,a dobos beállította,majd go!
    Működött a dolog,végig egyenletes volt minden,nem volt elrohanva,profibbnak hatott az egész.
    Viszonylag hamar megszoktuk.Stúdióban az amatőr zenekarnak valami isteni nagy előny volt!(Volt hátránya is.
    Szépen kivette a dobost a zenekarból.Csukott szemmel koncentrálva,hiba nélkül ledobolta,csak közben nem látta mi történik az orra előtt a szinpadon.)

    Létezik egy sampler nevű cucc.Erre (mint egy stúdiómagnóra) sávonként fel lehet tenni takkjelet,Midi vezérlő jelet,ének sávot,másik gitárt,basszust,vagy akármit.Ha a dobos tud takkjelre dobolni,onnan megoldott a kérdés.
    (Aztán már csak el kell dönteni ki marad a bandában...hehe.Ahogy annak idején mondtuk,azért jó a szempler mer` nem rugik be,nem ugat,nem kér gázsit,és kis helyen elfér….)
    Minden jót!

  • 9.

    Azért az fura lenne hogy a dobos megy a gitár után... főleg ha még váltások/kiállások is vannak a nótaban!

  • 8.

    Az indítás időpontja még ok, de mi van az egésznek a tempójával? Mondjuk tudod , hogy 120 bpm-mel vetted fel és ez az egész szám alatt kattog a dobos fülébe, hogy a loophoz a megfelelő tempóban érkezzen a valós zene ?

  • 7.

    Így két gitárral az egésznek a titka egy baromi jó basszeros, aki nemcsak az alap kíséretet adja egy egy hanggal,hanem jól kitölti a számokat színes gitárjátékkal. Mondjuk azért virgázni sem kell.

  • 6.

    Le a kalappal hogy megpróbáltad, de szerintem sem fog működni így! Ha nincs másik gitáros, próbáld egymagad ˝megtölteni˝ a nótákat.

  • 5.

    Looperrel szerintem egyszer lesz jó és az lesz a véletlen :)
    Ha a folyamatos tak jel nem zavarja az együttest a gyakorlásba, akkor inkább fel kellene venni ( tak jel mellett ) a másik gitáros témáját és az énekcuccon visszajátszani -> erre menne mindenki. Ilyet már láttam.

  • 4.

    Ilyenkor van olyan hőmérséklet, hogy nem ragad rám a hangszer, úgyhogy most gyakorlok, és szimultán megy a net meg az alap a gépen.:)
    Az a helyzet, hogy nem nézem le a képességeiteket, de szerintem soha nem fog összejönni élőben a looperezés. Mindig lesz valaki, aki elrontja.
    Vagy játsszatok alapra végig, taktjellel (megy az alap, dobos taktra játszik, és megy a fülébe az alap is, ha csak riffek, betétek, a csöndes részeknél csak a takt megy), vagy keressetek valakit, aki a másik szólamot tolja, akár billentyűn. Ha valami k. nehéz az a metronómos élő játék. Én nagyon sokat metronómozok gyakorlásnál is, meg azért aki komolyan veszi, az mind így jár el, és ha nem együtt vesszük föl a lemezt, hanem rájátszással, akkor is megy a takt, de találkoztam már nem egyszer olyan emberekkel, akik belefáztak a taktjelre stúdiózásba. Na, ez élőben még durvább.

  • 3.

    Tudod milyen nehéz vidéki kisvárosban találni valakit???

  • 2.

    Tudtam,hogy nem alszol:))))))))

  • 1.

    Csak akkor lehet, ha 1. megy a metronóm a dobos fülébe, és szinkronizálva van a looperrel. 2. mindenki baromi pontos, a dobossal együtt 3. te meg aztán végképp baromi pontos vagy.
    Láttam már ilyet, de szerintem egyszerűbb keresni még egy gitárost.

GS Activo