Kell-e áfát fizetnem, ha németországi webshopból vásárolok?

Sziasztok! A címben jelölt kérdésben tud segíteni valaki? Konkrétan erről az oldalról van szó: promusictools.com.
Megpróbáltam utánanézni a szabályoknak, de nem találtam egyértelmű választ. Van, ahol azt írják, hogy minden esetben kell áfát fizetni, van, ahol azt, hogy ha az eladó beépíti az áfát az árba, akkor nem kell. De a német (19 százalék)és a magyar (27 százalék) között van azért különbség.
Ezer euró feletti cuccról van szó, nem mindegy, hogy mennyi adót kell még fizetni.
Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm!
    Número de comentarios - 28
  • 28.

    Nézd, szövegértési problémákkal nem nekem kell foglalkoznom, arra vannak szakértők. De összefoglalom neked, mert kedves vagyok, azt, ami az általad linkelt oldalon szerepel, és a magánszemélyekre vonatkozik, nem a vállalkozókra. Tehát:
    Ha kint vásárolsz: ottani áfa. Ha online vásárolsz, a kereskedő eldönti, mit számít föl, egészen a célországban alkalmazott összeghatárig, afölött már a célországi áfát kell számolja. és mivel pl. a Thomann nyilván többet szállít ide (meg bárhova) az országban alkalmazott összeghatárnál, automatikusan ráteszi az itteni áfát. Ellenben a Promusictools szinte biztosan nem forgalmaz ide annyit, tehát a német áfát teszi rá (kivéve, ha hirtelen beficcentek nekik egy 8 millás vásárlást, akkor jön a magyar áfa). És nem kell náluk regisztrálni, vásárolhatsz anélkül is, megjelölve az országot.
    20 éve vásárlok külföldről, cégként és magánszemélyként egyaránt. Az áfa szabályok ugyan kicsit változtak az idők során, de követem, ahogy a könyvelőm is, tehát eléggé képben vagyok, hidd el.

  • 27.

    Gábor ! Olvasd végig és ne hagy ki belőle szavakat! Ha bejelentkeztél egy oldalra , megadott címeddel , az ár automatikusan ehhez igazodik. Egyébként magánszemélyről van szó , a céges vásárlásokra más szabályok vonatkoznak. ˝Online vásárlás egy másik uniós országból
    Külön szabályok vonatkozhatnak azokra az esetekre, amikor Ön egy másik EU-tagállamból vásárol árucikket, és kiszállíttatja azt a lakóhelyére. Ha a kérdéses cég meghatározott összeghatáron felül értékesít árucikkeket abba az országba, ahová az Ön által vett terméket ki kell szállítani, akkor nem számíthatja fel az áfát a vásárlás helye szerinti országban,

    hanem abban az országban kell felszámítania, ahová a terméket ki kell szállítania - vagyis a rendeltetési hely szerinti országban alkalmazandó áfát kell a termékre kivetnie. A más uniós országbeli cégek értékesítési tevékenységére az áfa tekintetében meghatározott összeghatár 100 ezer euró vagy 35 ezer euró, az adott ország döntése szerint. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az EU más országaiba értékesítő online kiskereskedők többségének a rendeltetési hely szerinti országban alkalmazandó áfát kell felszámítania.˝

  • 26.

    Nos, akkor válassz ki bármit németországi profillal, majd válts magyarra, kattintgass el a fizetésig, és jé, nem változik semmi, a 3599 eurós gitár, amit betettem, 3599 eurós gitár marad. Plusz 15 euro szállítás. merthogy ez bőven értékhatáron belül van, és ilyenkor azt csinál a cég, amit akar. Egyik a saját áfáját, másik a célország áfáját, ahogy jólesik.

    Merthogy a törvény, amit linkeltél, erről szól: ˝Ha a kérdéses cég meghatározott összeghatáron felül értékesít árucikkeket abba az országba, ahová az Ön által vett terméket ki kell szállítani, akkor nem számíthatja fel az áfát a vásárlás helye szerinti országban.˝ A meghatározott értékhatár meg annyi, hogy bár tudnék egy helyen annyiért vásárolni. (Magyarországon 8000000 forintnak megfelelő euro).

  • 25.

    Flór Gábor Hát nem ! A kiskeres árnál az van megadva, de a végösszegnél amit fizetsz már a célország forgalmi adója lesz. EU-s jogszabály: europa.eu

  • 24.

    ˝ Mindig a célország forgalmi adóját kell fizetni.˝. Kivéve, mikor nem, pl. említett promusictools a német áfát teszi rá.

  • 23.

    Mindig kell áfát fizetni az EU-n belül. A kiírt árban vagy benne van az adott országban aktuális százalék , vagy külön van feltüntetve. Na ez kb 2 éve úgy néz ki , hogy az induló hely ÁFÁját levonják , majd a célország áfájával felszorozzák. Mindig a célország forgalmi adóját kell fizetni. Legjobb ha regisztrált vásárló vagy , akkor a megadott ár a célország forgalmi adóját fogja tartalmazni. TAX.:27% -ként fel lesz tüntetve a számlán.

  • 22.

    Dániel: Nem én badarságoztam először.
    Tizenéve vásárlok külföldről, vállalkozóként, áfás is vagyok, és a lehető legritkább esetben fordul az elő, hogy vissza tudtam igényelni a külföldi áfát.
    Számomra felhasználóbarát, mert mindig megkérdezem, mi a közösségi vásárlás menete adott boltban. 3 lehetőség van: helyi áfát számolnak rá, vagy magyart, és vagy levonják, vagy nem, én ki tudom választani a nekem megfelelőt (sosem vásárlok kereskedelmi célra). Ha nem vonják le, és nem tudom megvenni máshol, utánanézek, hogy vissza tudom-e kérni itthon az áfát (ha nem tudom meg a kereskedőtől). Eddig 0 esetben volt ilyen lehetőség, úgyhogy nem hiszem, hogy pl. a hangszerkereskedelemben olyan nagyon elterjedt lenne.
    Nem vállalkozóként vásárolva pedig azt kell megnézni, milyen áfát számít föl a kereskedő, mert az EU-ban minden áfa kevesebb, mint nálunk (merthogy a lehető legkevesebben járnak el úgy, ahogy Vintageiron írja, legalábbis ezen a területen). De tök mindegy, milyen áfával vásárolsz EU-n belül magánszemélyként, itthon nem kell befizetned a különbözetet.

  • 21.

    Gábor veled az történt, velem ez. Így egyik sem, vagy mindkettõ badarság :-). Mindenesetre nem vmi felhasználóbarát az EU ilyen szempontból.

  • 20.

    Ha magánszemélyként webshopról vásárolsz EU-n belül, akkor közösségi távértékesítés valósul meg.

    Termék közösségi távértékesítés teljesítési helye az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 29. paragrafusa alapján az hely ahol a termék - a beszerző nevére szóló rendeltetéssel - a küldeménykénti megérkezésekor vagy a fuvarozás befejezésekor van.

    Ergo ha szabályosan akarnak eljárni, akkor 27 százalékos áfát számolnak. A német fél bejelentkezik Magyarországra (vagy OSS rendszeren keresztül) és bevallja/megfizeti a tőled beszedett magyar áfát.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 19.

    18. Flór Gábor: Ez pontosan így van. Miután megnéztem kicsoda, nem kevés dalcím volt ismerős. Érdekes manus lehetett. Nem is tanult meg igazán rendesen zenélni, se kottát olvasni, viszont legalább egy rendes élethosszat leélt. Utóbbi lehetne alapcél, csak ehhez megfelelő eü és felhomályosítás kellene (cigi, pia, kokó) meg persze rendes életszínvonal.
    Hogy ne csak off legyek: amit eddig külföldről rendeltünk, azt mind ÁFÁ-s árral adták. Mivel nem vagyunk vállakozók, így a visszaigényléssel sem kellett foglalkozni. Kínaiak meg ügyesen oldották meg.

  • 18.

    Molo: Berlin nevét lehet, hogy nem ismerted, de az tuti, hogy nagyon sok dalát igen.

  • 17.

    13. Norbert Nagy: Hála neked, most már tudom ki volt Irwing Berlin, mert eddig nem is hallottam róla. Vajon, ha eredeti hazájában maradt volna, akkor is ezt mondta volna?
    Nem kell 5 év Irán, elég volt 13 év Orbánia, meg előtte egy kis Gyurcsányia. De legyünk optimisták, lesz ez még szarabb is. ☺

  • 16.

    Rohadt egyszeru.
    Barhol vasarolsz ha oda van irva hogy incl VAT akkor nem kell semmivel foglalkozni, kosarba rakod, kifizeted, a bankod valtja a forintod eurora az aktualis napi arfolyamon, hozza a futar es csa.
    Ha excl VAT van odairva, akkor behozzak az orszagba es a posta vamolja, ez kb 1-2 het.
    Ennek van dijszabasa ertekhatartol fuggoen 400-2000 Ft kozott van. Ezt a posta oldalan megtalalod.
    2021 ota EU s valtoztatas miatt, minden kulfoldi csomag afa koteles. 150 euro felett pedig megbizasos vamkezelest is fizetned kell, ezt azert talaltak ki, hogy a kinai piacot megprobaljak lenyomni, csak kina okosabb volt es csinalt lerakatokat a lengyeleknel, igy ok hozzak be az EU-ba.
    Kb ennyi a sztori. Meg egy dolog, ha EU-s tagorszagbol rendelsz ott ezer szazalek hogy a VAT az arban van, ezt akkor szamitja ki a rendszeruk, amikor a fizetesnel kivalasztod hova kered, akkor az adott orszag afakulcsat rateszi pluszba.

  • 15.

    Mondjuk Berlin esetében azért a hazaszeretet mellett lehet, hogy bejátszott az is, hogy az USA-ban sok év börtön jár az adócsalásért, pl. Al Capone-t is csak amiatt lehetett lecsukni (mást nem tudtak rábizonyítani).

  • 14.

    Megnéztem az említett oldalt ezt írják a kiírt árakhoz: Total amount incl. VAT (Teljes összeg, beleértve ÁFA) Számomra egyértelmű a kérdésedre a válasz: fizetsz német áfát ha magánszemélyként vásárolsz.

  • 13.

    Irwing Berlinről olvastam egy szívmelengető történetet. Ajánlottak neki egy adóelkerülési lehetőséget, mire ő felháborodott, mondván hogy is rövidítené meg szeretett hazájának államkasszáját.
    Tehát vagy 5 év Irán kéne nekünk, hogy értékeljük amink van, vagy 2-3 generációnyi Széchenyi, hogy legyen mit szeretni 27% áfa mellett is :)

  • 12.

    Ahány cég, annyi szokás. Megy már a polémia egy ideje, hogy egységes eus áfa legyen, egységes eus kasszában, de ez szerintem soha nem lesz meg, pláne, amíg ilyen mutyilehetőség van az áfával a nagy különbségek miatt. Vagy elvágják valami törvénnyel az egészet, és anblokk megszűnik a visszaigénylés, és akkor meg már tökmindegy is (kivéve, hogy akkor mindent onnan érdemes vásárolni, ahol kisebb az áfa, és mindenhol kisebb).

  • 11.

    Érdekes a dolog, de például a Neural DSP (ami EU-s cég) nettó árakat ír ki a pluginekre és egy kis i betű van emllettük, amire ráállítva az egeret kiderül, hogy plusz ÁFA. Vagyis ezt érdemes figyelni, mert ha magyarországi címmel regisztrálsz, automatikusan kiszámlázzák az ÁFA értékét is.

  • 10.

    9. Lehet. Én anno rákérdeztem, és azt mondták, nem lehet a kinti áfát itthon visszaigényelni, csak ha bizonyos feltételek megvannak (pl. itthon is jelen van a cég, tehát itt is adózik, akitől vásárolsz). Nem véletlen, hogy a közösségi adószám úgy működik, ahogy. Amíg Anglia Eu volt, próbáltam visszaigényelni (mert ott sok bolt nem volt hajlandó figyelembe venni a közösségi adószámot), akkor hajtott el a NAV, hogy így jártam. Úgyhogy biztosan badarság, álmodtam az egészet.

  • 9.

    Flór Gábor #3.: Badarság. Cégként simán küldtek már nekem vissza kinti áfa-`t...

  • 8.

    szbzs: igen, ez akkor él, ha itthon sem fizet, vagy igényel vissza áfát. Ez kb. olyan, mint amikor nem áfakörös valaki. Valamint termékbeszerzésről van szó. ha én veszek kint egy biciklit, az nem számít ebbe, hiszen nincs benne a vállalkozásomban, míg a hangszer pl. benne van.

  • 7.

    kiegészítés, bár mint írod magánszemélyként vásárolnál: ha alanyi adómentes lennél, akkor nem ilyen ˝egyszerű˝ a helyzet: kataszabalyok.autokata.hu-

  • 6.

    Így van. Berakod a kosárba, fizetsz, és jön a cucc.

  • 5.

    Ez a promusictools.com egyértelműen a német áfával számol, mert ha váltasz országot, nem változik az ár. A Thomannál pl. változik, ha országot váltasz, mert ők igazodnak.

  • 4.

    Flór Gábor: Tehát, ha jól értem, akkor azt az árat kell fizetnem, amit a webshop megadott, ha magánszemélyként vásárolok. (Meg, persze a szállítási díjat.)

  • 3.

    Tehát, ha simán magánszemélyként vásárolsz, nem kell foglalkozni semmivel. Viszont, ha kintről veszel bármit áfásan, abból itthon nem tudod már visszaigényelni az áfát.

  • 2.

    Kell. Vagy 19 százalékot, vagy 27 százalékot, webshopja válogatja. Kivéve akkor, ha van közösségi adószámod, olyankor a külföldi partner levonja az áfát a cuccból (ha előre szólsz). Ez persze akkor jó, ha áfa körös vagy, magadnak veszed, és nem akarod eladni (úgyis visszaigényelnéd), mert ha eladod, be kell fizetned az áfát itthon.

  • 1.

    EU-n belül sosem kell extra áfa-t fizetni, kivéve, ha harmadik világ beli, levámolt áruról van szó.

GS Activo