Nuestro sitio web almacena datos en cookies HTTP que son importantes para proporcionar los servicios. Por favor, lea nuestra página de información al respecto. Protección de datos
A Muszty-Dobay Gitáriskola nekem is megvolt, a ˝felújított˝ 1990-es évi kiadás. Akkoriban még ismerték Simon and Garfunkel-t, House of the rising sun-t, de ha most kezdeném már biztos nem ezen a vonalon indulnék. A rendszerváltás elött komoly pénzeket kértek a külföldi előadók kottás-TAB-os kiadványaiért. Még Bpesten is csak egy-két boltban árulták ezeket, valahol lehet hogy van egy-két elfekvőben. Az internet korában, pláne aki már az okostelefonokon szocializálódott nem biztos,hogy kellő motivációt nyújt.
Mindezt csak zárójelben - a fenn említett Gitáriskola érdemeit nem elvitatva - és persze ˝ nem túlbeszélve˝.
˝Muszty-Dobay Gitáriskola könyvet szerezz be a gitár mellé CD-vel és mehet a tanulás˝ - hajdan megkerülhetetlennek tűnő mű nálunk, s a szerzők tényleg aranyosak, lelkesek, segítőkészek, szeretettel viszonyulnak a hozzájuk fordulókhoz.
DE.
Hovatovább fényévnyire van ez a gitáriskola attól, ami ma a gitároktatásban akár ˝hagyományos˝, akár tisztán digitális formában elérhető. Pedagógiai és technikai értelemben is. (Sokatmondó, hogy a szerzők maguk is rendszeresen Justin Sandercoe-hoz, sőt akár úgy általában a Google-hoz utalják a könyvük használóit.) - És persze az sem mindegy, hogy egy gitáriskola a daloknak, stílusoknak milyen széles skálájáról enged választani. Ha nem jön be, amin gyakorolni kéne az aktuális akkordokat, kínszenvedés a gyakorlás. Szerintem az említett műnél ez is szűk keresztmetszet.
A kollega ezt a három típust kérdezte. Ha módjában áll próbálja ki mind a hármat. Ha csak ezekben gondolkodik. A segítség nem baj ha még laikus a témában. Egy olyan nyakú gitárt nem szabad megvenni ami első fogásra is kényelmetlen. De szerintem ki fogja tudni választani a megfelelőt. Amúgy lehet hogy más mást javasol.
Túl beszélitek srácok... Igen, egyetértek veletek, sok dologban, de itt nem az volt a kérdés, amire Ti kitértetek, és rengeteg olyan infót kapott a kollega, amivel nem tud mit kezdeni (szerintem).
Személyes tapasztalat (minden kezdőnek ezt ajánlom, és megelégedéssel zenélnek rajtuk): kezdőknek nagyon jó, és árban is tökéletes a Cort AD880 vagy AD810NS. Szép gömbölyű hang, kellemes csilingelés, alacsony húrnyomás, árkategóriában és minőségben szerintem messze a legjobb, több márka gitárjait is kipróbálva! A gyári húrokat már a boltban cseréltesd le, vagy Te magad csináld meg otthon. Egy 10-46-os húrkészletet kell venned, szigorúan Foszfor-bronzosat (Martin 10-46 phospor bronze tökéletes), hogy legyen benne egy kis dög.
Klasszikus gitár vásárlását én nem ajánlom, ha kitartó vagy, hamar ki fogod ˝nőni˝, használt gitár esetén meg ha valami nem oké (nyak csavarodva, híd, nyereg elreszelve), azt nem veszed észre, plusz jön egy tucat negatív élmény.
Muszty-Dobay Gitáriskola könyvet szerezz be a gitár mellé CD-vel és mehet a tanulás.
14 éve én is abból kezdtem, most már zenéket írogatok, szólózok, zenekarozok stb.
Közvetlen hangú könyvek, rengeteg infóval és tananyaggal amit vihetsz magaddal tovább. Nincs fölösleges sallang a skálákról, meg a kottáról stb. Kezdőként nem arra vágyik az ember, hanem arra hogy a 8 óra munkát lejátssza egy tábortűznél és legyen egy kis sikerélmény. Fokozatosan nehezedik a könyv, és elmagyaráz minden olyan kérdést, amit kezdőként felteszel magadban. Sok sikert, ha van kérdés keress bátran vagy ugorj be a Muszty fórumra is! Ha pesti vagy, még dedikálják is a könyvet neked : )
˝ azt csak akkor, ha vagy van némi tapasztalatod, vagy egy hozzáértő, akiben megbízol és segít˝
Ez szerintem ujra is ervenyes, foleg olcso kategoriaban. 2x ezret kiadni gityora nem tunik soknak, de ha meg kell kolteni ra 10+ ezret bundcsiszolasra, az szinte 50%-al dobja meg az arat...
A használt is, de a magam példájából kiindulva, azt csak akkor, ha vagy van némi tapasztalatod, vagy egy hozzáértő, akiben megbízol és segít. Amúgy lehet jó vétel.
Hát ha tényleg ilyen jó a a HBenton D-120CE NT és valami hasonló formát gondoltál, kiindulási alapnak jó lehet. Sajnos erről nem irtál. Akusztikus - elég tág fogalom.
Amugy imádom ennek a német webshopnak hangmintáit...:) :) :)
Hbenton D-120CE NT kontra HBenton Custom Line CLD -SCE NS
Hallgassátok meg egymás után a Country mintát, 83 EUR VS 199 EUR árak.
Én biztos az olcsóbbat venném ha csak ez alapján kellene dönteni.
Jól sejtem, hogy autodidakta módon akarsz tanulni? Mert a fő kérdés, hogy honnan, kitől, miből. Ha megtalálod a megfelelő helyet/személyt, ott a hangszerválasztáshoz is kapsz tanácsot. Még az sem biztos, hogy akusztikus gitárt fognak a kezdéshez javasolni.
Lehet a netről is gitározni tanulni, csak meg kell találni a rengeteg forrás közül a neked megfelelőt. Ha az angol nyelvűek is játszanak, akkor jó helyzetben vagy.
Nemcsak a márka, hanem a modell is számít, sőt azon belül az egyedi darab is, hiába sorozatgyártású termékekről van szó (--> kipróbálás). A fentiekhez valóban nyugodtan hozzáveheted a Harley Bentont is egyébként.
Vegyél valami Harley Bentont. Bazi olcsó, rendesen meg van csinálva, kezdésnek tökéletes. Van itthon egy western, strapára vettük, nagyon jó hangszer: www.thomann.de , ebben az árfekvésben semmi normálisat nem kapsz, viszont ez még akkor sem gáz, ha végül falidísz lesz.
Első gitárt venni ??? Hmmm. Azért én a Te helyedben, a környezetemben keresném azt a személyt aki adna némi útmutatást, barát, haverom haverja, leendő tanár vagy mentor.
A márka nem biztos hogy jó kiindulópont.
Sajnos ilyen esetben néha-néha előfordul az,hogy ma ez, holnap meg már az a gitár tetszik.
Egy megkímélt használt , vagy újszerű megunt is jó megoldás lehet.
˝Kétszer mérni, egyszer vágni˝ -asztalos ökölszabály, itt is él.
Az első gitárokon általában hamar túllép az ember vagy szobadíszként a sarokba vagy a falra kerül.
6.
-
2020.05.28. 17:17:20
˝Egy SX-el, vagy MSA-val is lehet gondolom gitározni, csak azokkal nem annyira ajánlják a hozzáértők.˝
Tökéletes mondat.
Jól gondolod, egy SX-el vagy MSA-val is lehet gitározni.
A ˝hozzáértők˝ szerint az új gitár 200E alatt, a használt meg 100E alatt egy nagy rakás záher. Olyat nem szabad venni még kezdőnek sem, mert elkedvetlenedik a hangzás, meg a kezelhetőség esetleges hibái miatt. Csak ezek a véleményezők azt nem veszik figyelembe, hogy egy kezdőnél előbb az alapvető képességeknek kell kialkulni ahhoz, hogy a különbségeket érzékelni tudja. Elkezded a tanuást, oszt rájössz, hogy nincsen meg a képeséged, a kitartásod, az időd, az ügyességed, a hallásod.... stb. soroljam? És ez nem a gitártól függ, hanem tőled. Ha beleszerelmesedsz a hangszerbe,akkor majd kialakul benned a jobbra vágyás érzete. Veszel egy jobbat. Ha meg nem, akkor kevesebbet bukx a szakításkor, ha eladod.
Amúgy a gyártáshoz felhasznált anyagok mibenléte és minősége határozza meg a hangszer árát, no meg a logo. Epi, Fender, stb., azonos anyagminőség esetén +5-10E a dobgitárok esetében. Nekem volt mindkettő, oszt járhattunk a garis szervízbe rendesen, hogy a csörgés zörgést elhárítsák. Ennyit a minőségről.
Azt meg kezdőként, hogy mi a kényelmesebb, pláne nem tudod meghatározni. Nem véletlenül van a ˝tanulógitár˝ kategória.
Az örök kérdés: Mennyit szánsz rá?
Minél többet, annál esélyesebb a jó gitár. Ám nem biztos. Menj be egy boltba, érdeklődj, tapogass, vagy keress fel egy gitártanárt, és kérj tanácsot, segítséget, ha lehet.
Minden relatív , az ár pedig a tizenezer forintoktól a csillagos égig terjed. Én igen sok MSA-t adtam el és soha nem volt panasz... Vsz. a vevők zöme tisztában van azzal, hogy egy adott összegért mi várható el......
volband
2020.06.02. 21:59:15Egyiket sem. Inkább próbálj ki minél többet mielőtt bármelyik mellett leteszed a voksodat.
Molo
2020.05.30. 13:07:02Gretsch
Norbert Nagy
2020.05.30. 08:10:42Na jó, de akkor mit javosolnátok? Tama, Pearl vagy Natal?
Molo
2020.05.28. 23:36:19Messius: lehet, most akar váltani. Sose késő. :)
bubu99
2020.05.28. 23:27:54A Muszty-Dobay Gitáriskola nekem is megvolt, a ˝felújított˝ 1990-es évi kiadás. Akkoriban még ismerték Simon and Garfunkel-t, House of the rising sun-t, de ha most kezdeném már biztos nem ezen a vonalon indulnék. A rendszerváltás elött komoly pénzeket kértek a külföldi előadók kottás-TAB-os kiadványaiért. Még Bpesten is csak egy-két boltban árulták ezeket, valahol lehet hogy van egy-két elfekvőben. Az internet korában, pláne aki már az okostelefonokon szocializálódott nem biztos,hogy kellő motivációt nyújt.
Mindezt csak zárójelben - a fenn említett Gitáriskola érdemeit nem elvitatva - és persze ˝ nem túlbeszélve˝.
Messius
2020.05.28. 22:27:54Pálmai Zoltán! Gitárválasztásban nem tudok segíteni, de ezzel a névvel a dobolást is érdemes lenne kipróbálnod! :)
Messius
2020.05.28. 22:23:01#14. ˝Túl beszélitek srácok...˝
Laci! Csatlakoztál hozzájuk! :)
Chevee
2020.05.28. 22:17:45˝Muszty-Dobay Gitáriskola könyvet szerezz be a gitár mellé CD-vel és mehet a tanulás˝ - hajdan megkerülhetetlennek tűnő mű nálunk, s a szerzők tényleg aranyosak, lelkesek, segítőkészek, szeretettel viszonyulnak a hozzájuk fordulókhoz.
DE.
Hovatovább fényévnyire van ez a gitáriskola attól, ami ma a gitároktatásban akár ˝hagyományos˝, akár tisztán digitális formában elérhető. Pedagógiai és technikai értelemben is. (Sokatmondó, hogy a szerzők maguk is rendszeresen Justin Sandercoe-hoz, sőt akár úgy általában a Google-hoz utalják a könyvük használóit.) - És persze az sem mindegy, hogy egy gitáriskola a daloknak, stílusoknak milyen széles skálájáról enged választani. Ha nem jön be, amin gyakorolni kéne az aktuális akkordokat, kínszenvedés a gyakorlás. Szerintem az említett műnél ez is szűk keresztmetszet.
Némedi Zoltán Otisz
2020.05.28. 21:01:53A kollega ezt a három típust kérdezte. Ha módjában áll próbálja ki mind a hármat. Ha csak ezekben gondolkodik. A segítség nem baj ha még laikus a témában. Egy olyan nyakú gitárt nem szabad megvenni ami első fogásra is kényelmetlen. De szerintem ki fogja tudni választani a megfelelőt. Amúgy lehet hogy más mást javasol.
Pásztor László
2020.05.28. 20:27:10Túl beszélitek srácok... Igen, egyetértek veletek, sok dologban, de itt nem az volt a kérdés, amire Ti kitértetek, és rengeteg olyan infót kapott a kollega, amivel nem tud mit kezdeni (szerintem).
Személyes tapasztalat (minden kezdőnek ezt ajánlom, és megelégedéssel zenélnek rajtuk): kezdőknek nagyon jó, és árban is tökéletes a Cort AD880 vagy AD810NS. Szép gömbölyű hang, kellemes csilingelés, alacsony húrnyomás, árkategóriában és minőségben szerintem messze a legjobb, több márka gitárjait is kipróbálva! A gyári húrokat már a boltban cseréltesd le, vagy Te magad csináld meg otthon. Egy 10-46-os húrkészletet kell venned, szigorúan Foszfor-bronzosat (Martin 10-46 phospor bronze tökéletes), hogy legyen benne egy kis dög.
Klasszikus gitár vásárlását én nem ajánlom, ha kitartó vagy, hamar ki fogod ˝nőni˝, használt gitár esetén meg ha valami nem oké (nyak csavarodva, híd, nyereg elreszelve), azt nem veszed észre, plusz jön egy tucat negatív élmény.
Muszty-Dobay Gitáriskola könyvet szerezz be a gitár mellé CD-vel és mehet a tanulás.
14 éve én is abból kezdtem, most már zenéket írogatok, szólózok, zenekarozok stb.
Közvetlen hangú könyvek, rengeteg infóval és tananyaggal amit vihetsz magaddal tovább. Nincs fölösleges sallang a skálákról, meg a kottáról stb. Kezdőként nem arra vágyik az ember, hanem arra hogy a 8 óra munkát lejátssza egy tábortűznél és legyen egy kis sikerélmény. Fokozatosan nehezedik a könyv, és elmagyaráz minden olyan kérdést, amit kezdőként felteszel magadban. Sok sikert, ha van kérdés keress bátran vagy ugorj be a Muszty fórumra is! Ha pesti vagy, még dedikálják is a könyvet neked : )
Lorand Komaromi
2020.05.28. 20:14:36˝ azt csak akkor, ha vagy van némi tapasztalatod, vagy egy hozzáértő, akiben megbízol és segít˝
Ez szerintem ujra is ervenyes, foleg olcso kategoriaban. 2x ezret kiadni gityora nem tunik soknak, de ha meg kell kolteni ra 10+ ezret bundcsiszolasra, az szinte 50%-al dobja meg az arat...
Molo
2020.05.28. 20:04:49A használt is, de a magam példájából kiindulva, azt csak akkor, ha vagy van némi tapasztalatod, vagy egy hozzáértő, akiben megbízol és segít. Amúgy lehet jó vétel.
Keve
2020.05.28. 19:55:35Használtat vegyél!
bubu99
2020.05.28. 19:39:15Hát ha tényleg ilyen jó a a HBenton D-120CE NT és valami hasonló formát gondoltál, kiindulási alapnak jó lehet. Sajnos erről nem irtál. Akusztikus - elég tág fogalom.
Amugy imádom ennek a német webshopnak hangmintáit...:) :) :)
Hbenton D-120CE NT kontra HBenton Custom Line CLD -SCE NS
Hallgassátok meg egymás után a Country mintát, 83 EUR VS 199 EUR árak.
Én biztos az olcsóbbat venném ha csak ez alapján kellene dönteni.
Chevee
2020.05.28. 19:09:32Jól sejtem, hogy autodidakta módon akarsz tanulni? Mert a fő kérdés, hogy honnan, kitől, miből. Ha megtalálod a megfelelő helyet/személyt, ott a hangszerválasztáshoz is kapsz tanácsot. Még az sem biztos, hogy akusztikus gitárt fognak a kezdéshez javasolni.
Lehet a netről is gitározni tanulni, csak meg kell találni a rengeteg forrás közül a neked megfelelőt. Ha az angol nyelvűek is játszanak, akkor jó helyzetben vagy.
Nemcsak a márka, hanem a modell is számít, sőt azon belül az egyedi darab is, hiába sorozatgyártású termékekről van szó (--> kipróbálás). A fentiekhez valóban nyugodtan hozzáveheted a Harley Bentont is egyébként.
Flór Gábor
2020.05.28. 17:57:36Vegyél valami Harley Bentont. Bazi olcsó, rendesen meg van csinálva, kezdésnek tökéletes. Van itthon egy western, strapára vettük, nagyon jó hangszer: www.thomann.de , ebben az árfekvésben semmi normálisat nem kapsz, viszont ez még akkor sem gáz, ha végül falidísz lesz.
bubu99
2020.05.28. 17:27:24Első gitárt venni ??? Hmmm. Azért én a Te helyedben, a környezetemben keresném azt a személyt aki adna némi útmutatást, barát, haverom haverja, leendő tanár vagy mentor.
A márka nem biztos hogy jó kiindulópont.
Sajnos ilyen esetben néha-néha előfordul az,hogy ma ez, holnap meg már az a gitár tetszik.
Egy megkímélt használt , vagy újszerű megunt is jó megoldás lehet.
˝Kétszer mérni, egyszer vágni˝ -asztalos ökölszabály, itt is él.
Az első gitárokon általában hamar túllép az ember vagy szobadíszként a sarokba vagy a falra kerül.
-
2020.05.28. 17:17:20˝Egy SX-el, vagy MSA-val is lehet gondolom gitározni, csak azokkal nem annyira ajánlják a hozzáértők.˝
Tökéletes mondat.
Jól gondolod, egy SX-el vagy MSA-val is lehet gitározni.
A ˝hozzáértők˝ szerint az új gitár 200E alatt, a használt meg 100E alatt egy nagy rakás záher. Olyat nem szabad venni még kezdőnek sem, mert elkedvetlenedik a hangzás, meg a kezelhetőség esetleges hibái miatt. Csak ezek a véleményezők azt nem veszik figyelembe, hogy egy kezdőnél előbb az alapvető képességeknek kell kialkulni ahhoz, hogy a különbségeket érzékelni tudja. Elkezded a tanuást, oszt rájössz, hogy nincsen meg a képeséged, a kitartásod, az időd, az ügyességed, a hallásod.... stb. soroljam? És ez nem a gitártól függ, hanem tőled. Ha beleszerelmesedsz a hangszerbe,akkor majd kialakul benned a jobbra vágyás érzete. Veszel egy jobbat. Ha meg nem, akkor kevesebbet bukx a szakításkor, ha eladod.
Amúgy a gyártáshoz felhasznált anyagok mibenléte és minősége határozza meg a hangszer árát, no meg a logo. Epi, Fender, stb., azonos anyagminőség esetén +5-10E a dobgitárok esetében. Nekem volt mindkettő, oszt járhattunk a garis szervízbe rendesen, hogy a csörgés zörgést elhárítsák. Ennyit a minőségről.
Azt meg kezdőként, hogy mi a kényelmesebb, pláne nem tudod meghatározni. Nem véletlenül van a ˝tanulógitár˝ kategória.
Molo
2020.05.28. 16:46:48Az örök kérdés: Mennyit szánsz rá?
Minél többet, annál esélyesebb a jó gitár. Ám nem biztos. Menj be egy boltba, érdeklődj, tapogass, vagy keress fel egy gitártanárt, és kérj tanácsot, segítséget, ha lehet.
Kala
2020.05.28. 13:43:15Minden relatív , az ár pedig a tizenezer forintoktól a csillagos égig terjed. Én igen sok MSA-t adtam el és soha nem volt panasz... Vsz. a vevők zöme tisztában van azzal, hogy egy adott összegért mi várható el......
Pálmai Zoltán
2020.05.28. 13:38:50Egy SX-el, vagy MSA-val is lehet gondolom gitározni, csak azokkal nem annyira ajánlják a hozzáértők.
Kala
2020.05.28. 13:34:21...és még sok más márkájúval is.....
TothPeter
2020.05.28. 11:07:57Amelyik neked kényelmesebb. Mindhárommal lehet gitározni.