Nuestro sitio web almacena datos en cookies HTTP que son importantes para proporcionar los servicios. Por favor, lea nuestra página de información al respecto. Protección de datos
Csak engem fáraszt a made in korea dolog? Régen ezt titkolták az emberek ma meg büszkék rá ami egyenesen meglepő egy használtan is 200 körüli gitárnál. Több koreai gitárom is volt és egyik se volt jobb mint egy indonéz vagy kínai.
Véleményem szerint a gitár (hangszer) más kategória mint az autó vagy egyéb fogyasztási termék. Fender gitárt Fender gyárban Fender alkalmazottak készítenek. Ilyen Corona Californiában, ill. Ensenada Mexikóban van. Ázsiában nem. Van aki ettől el tud vonatkoztani, én ezt elismerem, van aki (pl. én) nem.
A Fender azért kezdett el Japánban gitárokat gyártani, mert a japán kópiák annyira jók voltak, hogy a kutya sem vette az USA-ban gyártott eredeti gitárokat. Az pediglen, hogy ezt bérgyártó cég csinálja vagy sem, semmit sem von le az értékből, ha a minőségbiztosítási követelmények megegyeznek. (Kínai cég is tud kiváló terméket gyártani). Lásd, az osztrák Steyr cég gyártja a BMW- nek a Mini-t, bérgyártásban. Akkor most az sem igazi Mini, mert nem ˝Mini˝ gyárban készül?
7.
-
2016.03.16. 21:07:55
Én a magam részéről már nem hiszek márkákban, típusokban, szériákban, gyártási helyekben, semmiben, se a 30 ezres, se a 1,5 milliós kategóriában. Meg kell fogni azt a konkrét hangszert és kipróbálni, amit az ember szeretne, és ha nem tetszik, keresni mást, ami igen. Több nagy értékű hangszer közül csak 1-2 volt ami igazán megfogott és tényleg jó volt, alacsonyabb értéken magasabb arányban tetszettek hangszerek. Darabok vannak, ebben is.
Elvileg nem attól gyárt jobb hangszert egy cég hogy Amerikában vagy Kínában van-e az üzeme. Az USA szakember 4-5x áron dolgozik egy ázsiaihoz képest ami főképp eredményezi azt, hogy drágább az ˝american˝ gitár ez is teljesen nyilvánvaló. Tehát egy USA gitárnál azt is megfizeted hogy egy jól kereső amerikai szakember keze munkája a termék. Ettől lesz értékesebb egy gitár? Nemá... Pedig de! Méghozzá sokkal értékesebb! Az előállításhoz szükséges befektetés nagyobb és amíg ezt hajlandó megfizetni a piac (rendesen) addig így is marad. Hát akkor a piac nyilván hülye és az okos ember harmadáron vesz indonéz meg kínai gitárt mert az ugyan olyan jó? Hát nem... Elvileg lehetne persze ugyan olyan jó, mert miért ne lehetne ugyan olyan ügyes CNC kezelő és hangszerész egy kínai ember mint egy amerikai, meg miért ne használhatnának ugyan olyan jó minőségű anyagokat a távol-keleti bérgyártóknál mint az USA custom shoppokban. A valóság az, hogy nagy átlagot tekintve az amerikai, japán szakember jobban dolgozik egy kínainál így a gyártok a kínai munkásoktól kénytelenek olyan gyártási pontatlanságokat is elfogadni amit Japánban/USA-ban már nem engednének meg. Mivel rosszabbul dolgoznak (nagyobb pontatlansági szórással, ami persze adódik a feszítettebb munkatempóból is, mivel a mennyiségen és nem a minőségen van a hangsúly), így a prémium faanyagokat sem kapják meg. Tehát igen, egy USA/Japán hangszer nagyobb szakértelemmel és minőségibb anyagokból készül ezért jobb, ezért fizet érte többet a piac. De aki nem hiszi, az nagyon alaposan vegyen szemügyre pl. egy koreai Washburn N2 gitárt meg a kínai változatát: ég és föld az összeszerelési és gyártási pontosság a koreai javára. Egy USA N4 és koreai N2 között is van látható különbség (persze más a típus is, de most a gyártási minőségre értem :) ) csak tovább kell keresni :). Pl: az USA N4-nél tökéletesen le van csiszolva a tremoló rugók alatti marás is, a koreai gitárnál ez sorjásan hagyták, a kínainál pedig a nyak test-illesztésnél van kb. 1mm túllógása a testnek. Nyilván van egy ˝sznobsági faktor˝ is a dologban amit jócskán be is áraznak a gyártók, de ettől még nagyon is van jelentősége hogy amerikai v. kínai változatról beszélünk. A gyűjtő aki kvázi befektetésként is tekint egy-egy gitárra, annak gyakran a még ˝japánság˝ is probléma egy Fender esetén.
Teljese igazad van, de ez egyfajta (˝embere ˝ válogatja) státuszszimbólum.
Mint a 70-80 as években nem számított komoly embernek, akinek nem volt trimmelt uszkár kutyája.
Nekem volt a kezemben olyan jazzgitár, amin egyetlenegy európai betű sem volt, csak kÍnai írásjelek, (egy nagykereskedőnek a saját gitárja), de minőségben, kidolgozásban és hangzásban simán verte a ˝nagytestvért˝. Nem kínaiakkal van baj, ők már akkor készítettek akusztikus hangszereket, amikor mi még kőbaltával kergettük egymást a ˝civilizált Európában˝. ( guzheng, jinghu, stb). Azokkal az EU_s bérgyártatókkal van a baj, akik minőségellenőrzés nélküli tömeggyártást csináltatnak kínai sufnikban. És azokkal akik ezeket a szemeteket kontroll nélkül árulják az országban. Innen a kínaiak rossz híre. Koreában, Indonéziában, Indiában is tudnak az emberek akusztikus hangszereket gyártani, ráadásul még faanyaguk is van hozzá. nem véletlenül települnek át (hivatalosan vagy fű alatt) a ˝nagyoknak mondottak˝.
Hát lehet a mai jápán fenderek jók, a de régen olyan volt japán mint ma kína vagy pár éve korea. azért gyártották ott mert egy tál rizsért megcsinálták amcsi bérek helyett
Hát engem is fáraszt. De a japán is. Amikor hallom hogy milyen jó a japán Fender. Amikor az egy virtuális dolog. Szerződött bérgyártók munkája volt mindíg is.
Persze lehet fejben sorrendet állítani hogy mi a jobb pl azt gondolnám hogy így van sorrendben felfele kínai,indiai, indonéz, koreai, japán vagy európai, mexikó , usa. De a valóság mindig más sajnos. Mindenből lehet nagyon jót kifogni és nagyon rosszat is.
Nemcsak Téged fáraszt. De azért jó, hogy odaírják. Így legalább tudja az ember, milyen gondolkodású az eladó, és gyorsan tovább lapoz.
Eredeti bejegyzés megtekintése
Eredeti bejegyzés: Nemcsak Téged fáraszt. De azért jó, hogy odaírják. Így legalább tudja az ember, milyen gondolkodású az eladó és gyorsan tovább lapoz.
Voidbane
2016.05.12. 19:02:21gsfanatic.com mindig ez a koreázás, úgylátszik sose megy ki a divatból.
Farkas Róbert
2016.03.17. 09:59:06Véleményem szerint a gitár (hangszer) más kategória mint az autó vagy egyéb fogyasztási termék. Fender gitárt Fender gyárban Fender alkalmazottak készítenek. Ilyen Corona Californiában, ill. Ensenada Mexikóban van. Ázsiában nem. Van aki ettől el tud vonatkoztani, én ezt elismerem, van aki (pl. én) nem.
redeitomi
2016.03.17. 08:24:27A Fender azért kezdett el Japánban gitárokat gyártani, mert a japán kópiák annyira jók voltak, hogy a kutya sem vette az USA-ban gyártott eredeti gitárokat. Az pediglen, hogy ezt bérgyártó cég csinálja vagy sem, semmit sem von le az értékből, ha a minőségbiztosítási követelmények megegyeznek. (Kínai cég is tud kiváló terméket gyártani). Lásd, az osztrák Steyr cég gyártja a BMW- nek a Mini-t, bérgyártásban. Akkor most az sem igazi Mini, mert nem ˝Mini˝ gyárban készül?
-
2016.03.16. 21:07:55Én a magam részéről már nem hiszek márkákban, típusokban, szériákban, gyártási helyekben, semmiben, se a 30 ezres, se a 1,5 milliós kategóriában. Meg kell fogni azt a konkrét hangszert és kipróbálni, amit az ember szeretne, és ha nem tetszik, keresni mást, ami igen. Több nagy értékű hangszer közül csak 1-2 volt ami igazán megfogott és tényleg jó volt, alacsonyabb értéken magasabb arányban tetszettek hangszerek. Darabok vannak, ebben is.
Maczák Balázs
2016.03.16. 21:05:40Elvileg nem attól gyárt jobb hangszert egy cég hogy Amerikában vagy Kínában van-e az üzeme. Az USA szakember 4-5x áron dolgozik egy ázsiaihoz képest ami főképp eredményezi azt, hogy drágább az ˝american˝ gitár ez is teljesen nyilvánvaló. Tehát egy USA gitárnál azt is megfizeted hogy egy jól kereső amerikai szakember keze munkája a termék. Ettől lesz értékesebb egy gitár? Nemá... Pedig de! Méghozzá sokkal értékesebb! Az előállításhoz szükséges befektetés nagyobb és amíg ezt hajlandó megfizetni a piac (rendesen) addig így is marad. Hát akkor a piac nyilván hülye és az okos ember harmadáron vesz indonéz meg kínai gitárt mert az ugyan olyan jó? Hát nem... Elvileg lehetne persze ugyan olyan jó, mert miért ne lehetne ugyan olyan ügyes CNC kezelő és hangszerész egy kínai ember mint egy amerikai, meg miért ne használhatnának ugyan olyan jó minőségű anyagokat a távol-keleti bérgyártóknál mint az USA custom shoppokban. A valóság az, hogy nagy átlagot tekintve az amerikai, japán szakember jobban dolgozik egy kínainál így a gyártok a kínai munkásoktól kénytelenek olyan gyártási pontatlanságokat is elfogadni amit Japánban/USA-ban már nem engednének meg. Mivel rosszabbul dolgoznak (nagyobb pontatlansági szórással, ami persze adódik a feszítettebb munkatempóból is, mivel a mennyiségen és nem a minőségen van a hangsúly), így a prémium faanyagokat sem kapják meg. Tehát igen, egy USA/Japán hangszer nagyobb szakértelemmel és minőségibb anyagokból készül ezért jobb, ezért fizet érte többet a piac. De aki nem hiszi, az nagyon alaposan vegyen szemügyre pl. egy koreai Washburn N2 gitárt meg a kínai változatát: ég és föld az összeszerelési és gyártási pontosság a koreai javára. Egy USA N4 és koreai N2 között is van látható különbség (persze más a típus is, de most a gyártási minőségre értem :) ) csak tovább kell keresni :). Pl: az USA N4-nél tökéletesen le van csiszolva a tremoló rugók alatti marás is, a koreai gitárnál ez sorjásan hagyták, a kínainál pedig a nyak test-illesztésnél van kb. 1mm túllógása a testnek. Nyilván van egy ˝sznobsági faktor˝ is a dologban amit jócskán be is áraznak a gyártók, de ettől még nagyon is van jelentősége hogy amerikai v. kínai változatról beszélünk. A gyűjtő aki kvázi befektetésként is tekint egy-egy gitárra, annak gyakran a még ˝japánság˝ is probléma egy Fender esetén.
gitaros66
2016.03.16. 15:22:03Teljese igazad van, de ez egyfajta (˝embere ˝ válogatja) státuszszimbólum.
Mint a 70-80 as években nem számított komoly embernek, akinek nem volt trimmelt uszkár kutyája.
Nekem volt a kezemben olyan jazzgitár, amin egyetlenegy európai betű sem volt, csak kÍnai írásjelek, (egy nagykereskedőnek a saját gitárja), de minőségben, kidolgozásban és hangzásban simán verte a ˝nagytestvért˝. Nem kínaiakkal van baj, ők már akkor készítettek akusztikus hangszereket, amikor mi még kőbaltával kergettük egymást a ˝civilizált Európában˝. ( guzheng, jinghu, stb). Azokkal az EU_s bérgyártatókkal van a baj, akik minőségellenőrzés nélküli tömeggyártást csináltatnak kínai sufnikban. És azokkal akik ezeket a szemeteket kontroll nélkül árulják az országban. Innen a kínaiak rossz híre. Koreában, Indonéziában, Indiában is tudnak az emberek akusztikus hangszereket gyártani, ráadásul még faanyaguk is van hozzá. nem véletlenül települnek át (hivatalosan vagy fű alatt) a ˝nagyoknak mondottak˝.
Voidbane
2016.03.16. 11:55:12Hát lehet a mai jápán fenderek jók, a de régen olyan volt japán mint ma kína vagy pár éve korea. azért gyártották ott mert egy tál rizsért megcsinálták amcsi bérek helyett
Farkas Róbert
2016.03.16. 11:49:36Hát engem is fáraszt. De a japán is. Amikor hallom hogy milyen jó a japán Fender. Amikor az egy virtuális dolog. Szerződött bérgyártók munkája volt mindíg is.
Voidbane
2016.03.16. 11:45:49Persze lehet fejben sorrendet állítani hogy mi a jobb pl azt gondolnám hogy így van sorrendben felfele kínai,indiai, indonéz, koreai, japán vagy európai, mexikó , usa. De a valóság mindig más sajnos. Mindenből lehet nagyon jót kifogni és nagyon rosszat is.
Roland76
2016.03.16. 11:42:40Nemcsak Téged fáraszt. De azért jó, hogy odaírják. Így legalább tudja az ember, milyen gondolkodású az eladó, és gyorsan tovább lapoz.