Bund oxidáció...

Tudtok olyan húrtisztítót, vagy fogólap tisztítót amivel ha lekezelem a húrt/fogólapot (kvázi rendszeresen), akkor kevésbé oxidálódik vissza a bund? Ritkábban használt gitárjaim bundjai idővel visszamattulnak, és olyankor eléggé koptatják a húrt és kevésbé gyors rajta a játék (szar nyújtani). Idővel a használat során nyilván a húrok visszakoptatják. (Tudom többet kéne gyakorolni :D )
Olyan cucc kéne ami nem árt a gyöngyház berakásnak sem...
Kytary-ról tervezek most rendelni pengetőt, hozzácsapnám ezt is.
    Número de comentarios - 10
  • 10.

    7. Molo A WD imádja a gumit - leginkább feloldani ☺

  • 9.

    Molo: Bezony, hogy jobb!

  • 8.

    ˝Tudom többet kéne gyakorolni˝ - a legolcsóbb és leghasznosabb megoldás. Bár akkor meg a húrok is kopnak meg a bundok is. Ajaj, a fránya gitárok! Sok baj van velük. Jobb az elektromos zongora. ☺

  • 7.

    6. Talpi: Mindenre is, így-így! A bicigli gumikat is evvel fújtam le, és azóta csendesebbek. Legalábbis, han nem biciklizek. ;)

  • 6.

    Nem tudod hogy a WD 40 mindenre is jó - ajánlom Bobi te is képezd magad a közösségi médián és a YT videókon ☺

  • 5.

    A legjobb megoldás, ha nem nyúlsz hozzá. Nem érdemes. A WD 40-t meg különösen nem ajánlom. Elképzelhetetlen, hogy ez a petróleumos izé hogyan kímélné meg a fogólapot. Tehát ha mégis tisztítanád, akkor 96%-os alkoholba mártott papírral töröld át a húrok alá nyúlva. Ez minden fémből készült bundnál jó, mert leszedi az emberi kéz nyomát, nem fog oxidálódni.

  • 4.

    A hagyományos bundok egyebek mellett főként réz és nikkel ötvözetei. Mindkettő oxidálódik. Ezt megakadályozni nem lehet. Mértéke az ötvözettől, időjárástól, kézizzadástól, bőr ph-tól függ. A hangszerészek egy rongyra szoktak WD40-et fújni (keveset), és azzal gyorsan áttörlik, majd rögtön egy tiszta ronggyal megint (az egész kb. 30 másodperc). Tehát még egyszer: nem a fogólapra fújják az anyagot. Rozsdamentes acél: ez Téged nem érint, mert a jelek szerint nem ilyen gitárod van. Egyébként javarészt krómmal elszennyezett acélról (vas+szén) beszélünk. A króm miatt rozsdamentes. És most jön a rizikós rész, de leírom, igen, más hangja van. Ez főként a single coil gitároknál jön ki. Amikor annak idején a Parker Guitars előállt ezzel, át kellett variálni az elektronikát/pickupokat, mert a vásárlók zavaróan és rossz értelemben vett túl fényes hangról panaszkodtak. Szerintem mindkettőnek meg van a helye. Hogy kinek mi tetszik, egyéni ízlés, gitár, pickupok kérdése. Ezt csak azért mondom, mert nem igaz, hogyha rozsdamentes, akkor az mindig jó, ha nem az, dobd a gitárt a kukába. (Személyes tapasztalat, a valaha legjobban korrodáló bunok: Fender USA medium jumbo, a valaha legkevésbé korrodáló bundok Squier Vintage Modified Made in Indonesia medium jumbo, hm, de hiszen ez tulajdonképpen ugyanaz a cég.)

  • 3.

    Persze, majdnem minden oxidálódik, csak kérdés, mennyire. A nem annyira oxidálódó bundok picit bemattulhatnak, de az egy áttörléstől elmúlik. Nekem a rozsdamentesen semmi nem látszik.

  • 2.

    Igazából minden oxidálódik az alumínium is, csak a nemesebb anyagok oxidjai stabilabbak, mint pl a sima biliacél, és megvédik az alapanyagot.
    Nekem az egyik gitár már újra lett bundozva azon tudom (tudtam?) hogy milyen bundok vannak. Gotoh rozsdamentes talán.
    Nekem is keménytokban vannak, az egyik puhatokban.
    A Fast fret-et már régóta ki akartam próbálni... Lehet teszek egy próbát.
    Mondjuk lepucolni nem szoktam, ha elteszem, lehet ez is hiba...

  • 1.

    Nekem a Ghs Fast fret bevált mindenre is. Viszont nekem nem oxidalodnak a bundok. Az acél alapból nem, de a többi sem. Viszont ha hosszabb időre elteszek egy hangszert, előtte atpucolom. Amit nem használok, keménytokban van. Meg egyáltalán nem izzad a kezem, és igyekszem megfelelő páratartalmat biztosítani.

GS Activo