Sterling JP70D John Petrucci Signature Limited Edition - Elektromos gitár 7 húros

Preis: 299000 Forint (€963)
Veröffentlichungs-/Produktionsjahr: 2014
Kaufort/Art des Kaufs: Hangszerdiszkont
9.6
Gesamtpunktzahl

Technische Merkmale (Grundlegende Informationen und Design)

-Gyártás éve: 2014, Indonézia
-Szín: Gyöngyház fehér
-Test: Hárs
-Nyak: Juhar
-Fogólap: Rózsafa
-Bundok: 24, Medium Jumbo
-Menzúra: 25,5˝ (648 mm)
-Berakás: JP pajzsberakás
-Konstrukció: 5 ponton csavarozott nyak
-Test forma: Modern strato, JP signature
-Elektronika: passzív
-Hangszedők: DiMarzio CrunchLab/Liquifire
- 3 állású pickupváltó, 1 hangerő, 1 hangszín potméter
-Híd: Sterling Modern tremolo
-Kulcsok: Locking Sterling
10

Klang, Audioeigenschaften

A hárs test megadja az alapját a John Petrucci hangzás kedvelőinek, de le kell szögeznem, hogy a hangszer indonéz gyártású, így némileg másabb hangzása van a fának, de ettől függetlenül minden stílusban megállja a helyét. Alapvetően metál zenére használom, de sokszínűségének és az elektronikának köszönhetően más stílusokban szépen megállja a helyét.
Az alapszériával szemben (Sterling JP70) ez a hangszer Dimarzio CrunchLab és Liquifire szettel van szerelve, ami nem keveset lendít a hangszer hangzásán, és mégjobban megközelíti a DT hangzást. Az amúgy is több középmagas erős Dimarzio szedőknek köszönhetően sokféle hangzást lehet kicsikarni a hangszerből.
Nyakát kényelmi szempontból az Ibanez hangszerekhez tudnám hasonlítani, vékony, kialakításában biztosítja a gyors játékot.
Többféle analóg és digitális cuccon volt szerencsém kipróbálni a hangszert, és sosem okozott csalódást. (Line6 Flextone kombó, Mesa/Boogie Dual Rectifire, ENGL Ritchie Blackmoore, Line6 PODHD500X)
10

Qualität, Leistung

A hangszer alapfelszereltségéhez tartozott egy Sterling by Music Man bélelt tok, imbuszkulcsok, katalógus, stb.
Új hangszer vásárlásakor mindenképpen érdemes hozzáértő hangszerészhez elvinni beállítani és átnézetni a gitárt. Ugyan általában a gyárakban nagyjából beállítják a hangszereket, de az szállítások és a hangszerbolti próbálgatások során történhet ˝ez meg az˝ a gitárral. Én ugyanígy tettem, és beállítás után sokkal magasztosabb élményt nyújtott a hangszeren való játék (Elixir 10-es húrokkal)
Ugyan nem egy Music Man, de kidolgozásilag szép munkát végeztek a Sterlingnél. A fényezés rendkívül szép, a hangszer kidolgozása szép, nem végeztek trehány munkát. A nyakillesztésnél a test/nyak találkozásának kidolgozása is említésre méltó.
10

Zuverlässigkeit und Haltbarkeit

Otthonra, és koncertre is tudom ajánlani a gitárt. Mindkét helyen tökéletesen megállja a helyét.
Koncerteken mindig elsőszámú hangszerként használom, ha tehetem, mindig rajta játszom.
A modern tremoló a Sterling saját ˝fejlesztése˝, szépen megállja a helyét. Minden felszereltség (kulcsok, tremoló, potik, stb.) a Sterling saját gyártmánya)A zárható kulcsoknak köszönhetően az intenzívebb tremoló használat után is tartja a hangolást.
Egyetlen gyengesége, hogy a húrvezetők miatt nagyobb szögben törnek e meg a húrok, így ajánlatos, hogy mindig legyen nálunk tartalék húrszett, hogy ha szükséges, akkor azonnal cserélni tudjuk az elszakadt húrt. A 10-es húrok kb egy-másfél, a 11-es szet 3 hónapig bírták ameddig egy húr el nem szakadt. Ez a probléma az összes húrvezető cseréjével orvosolható.
9

Allgemeine Eindrücke

Mivel kíváncsi természetű vagyok, ezért az elmúlt 5-6 évben elég sok féle típusú gitár megfordult nálam. Többek között Epiphone, Schecter, Fernandes, OLP, ESP/LTD gitárok, 6-7 húros kivitelekben egyaránt. John Petrucci már a metálzenei karrierem elejétől fogva példaképem, így nyílvánvaló volt, hogy valamikor egy gitárját is szeretném birtokolni, viszont számomra a Music Man gitárjai (mint általában a magyar átlagembernek) nehezen elérhetőek. Amikor 2012-ben a Sterling by Music Man promói között feltűnt az első JP70-es 7 húros széria, azonnal le akartam csapni rá, függetlenül az ártól és a minőségtől. (Tudom elég gyerekes, de nézzen mindenki magába, biztos vagyok benne, hogy mindenki járt már hasonló cipőben.:) ) Vártam egészen addig, ameddig 2014-ben piacra nem kerül a DiMarzio motorokkal gyöngyház fehér JP70D. Árban ugyanott van, mintha egy sima JP70-ben kicserélnéd az amúgy is alsó/középkategóriás gyári szedőket DiMarziokra, az élmény ugyan az lesz.
Összességében piszok jó kis hangszerről van szó. Kialakításába nem tudok belekötni, hiszen a nagy testvérének a specifikációival rendelkezik. Megszólalása nagyon karakteres, de az MM JP7-től még messze áll. Az árát és a gitár minőségét tekintve Petrucci rajongóknak mindenképp érdemes kipróbálni már tapasztalat szerzés szempontjából is, de a végösszeget megnézve azonnal feltűnik, hogy bizony az ár egy részével a Márkát kell megfizetni.
Kialakításában teljes mértékben a játékos kényelmét szolgálja. Akik eddig domború fedlapos gitáron játszottak, azoknak elsőre furcsa lehet, mivel sík fedlappal rendelkezik.
Csak ajánlani tudom, mindenképpen érdemes találkozni ezzel a hangszerrel akár csak egy kipróbálás erejéig.
9

Video

    Kommentzahl - 2
  • 2.

    Podfarm 2.59 és Amplitube 3. Előbbin Mesa, az utóbbin Marshall szimuláció :)

  • 1.

    hello, a videóban milyen ˝ erősítőt használsz˝?