Peavey Bandit 112 - Gitárkombó
Technische Merkmale (Grundlegende Informationen und Design)
Két csatornás (Clean és Lead), fejhallgató kimenet nincs. Van egy effekt loop, egy jack a külső kiegészítő hangszóróra (100 watt). A belső hangszóró 80 watt, elég hangos bármire is. A király hangzást egy kiváló csőszimulátor hozza (Transtube Technology), tranzisztoros erősítőtől ez a hang tényleg elképesztő.A kezelőszervek: hangerő, kapcsoló classic-vintage-warm hangzás, Pre Gain, kapcsoló High Gain-Modern Gain-Classic Gain.
Van rajta magas, közép és mély, valamint egy Post Gain tekerő.
Tud még Reverbet és Boostot is. Van lehetőség lábkapcsolót is használni hozzá.
8
Klang, Audioeigenschaften
Ibanez RG550 LTD gitárral játszom leggyakrabban. A híd pickupot használom, a beépített torzítójával megfelel keményebb zenékhez (Metallica, Slayer, Pantera...stb). Én a Modern Gain hangzást használom leginkább, vagy a calssic hangzást, de ilyenkor teszek rá a high gainből rendesen. Ha tiszta hangzást akarsz, akkor a warm beállítást javaslom, megdöbbentően szépen szól. A Vintage nem sikerült, a Classic szintén egész jó. A tiszta csatornákon egyáltalán nem torzít, nem is zajos. Nem bánnám, ha a torzított csatornák durvábbak lennéenk, de lehet, hogy csak az én gitárommal nem jön ki olyan jól.8
Qualität, Leistung
Boltban vettem, bementem érte. Minden rendben volt. Az első amivel találkoztam, az a súlya volt.10
Zuverlässigkeit und Haltbarkeit
Hatalmas és igazán masszív darab (főleg, ha kisebb szobai cuccokhoz vagy szokva). Nem törik, a fogantyú elég masszív, a potik nem sérülnek pakoláskor, jó a kialakítása. Nem könnyű pakolni, de cserébe valóban időtálló. A külső burkolata is megfelelő, a fogantyúnál fogva nehéz emelni, de nem vágja a kezed.10
Allgemeine Eindrücke
Fellépésekre használom, szoktam vinni a haverokkal többnapos jammelésekre nyáron. Jól szól rajta a rocktól a Metallicáig bármi. Ha elhagynám hülye lennék, mert akkora bömszli, hogy nem esik ki a zsebedből. De mindenképpen ugyanezt venném. Két dolog hiányzik, a nagyobb torzítás (bár ezen lehet segíteni külső effektekkel) és a fejhallgató. Szobai használatra emiatt nem igazán alkalmas. Szoktam külső hangfalakra csatlakoztatni, tényleg nagyot szól. Ha fellépésekre akarod használni, nagyszerű választás. A csőszimulátor miatt azt hiszem az egyik legjobb tranzisztoros erősítő amit hallottam. A hangereje pedig elsöprő.8
Zoltán76
2022.01.12. 22:32:43Pontosításnak a gyártási története 1995-től napjainkig
Zoltán76
2022.01.12. 22:30:42Transtube Series Bandit 112
(1995-1999) A Transtube Series Bandit 112 hivatalosan is bemutatta a Peavey szabadalmaztatott ˝Transtube˝ technológiáját, amely lehetővé teszi, hogy a szilárdtest-erősítők jobban működjenek, mint egy vákuumcsöves erősítő. A Transtube koncepció központi eleme a szabadalmaztatott ˝teljesítményfék˝, amely lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy szabályozza a dinamikatartomány-kompresszióhoz szükséges teljesítmény mennyiségét a végerősítőtől, 100%-tól egészen 10%-ig, így az erősítő teljesítményt érhet el. erősítő tömörítés teljes hangerő nélkül. A Transtube Series Bandit 112-t a Meridian MS USA-ban gyártották, és a Sheffield 1230 hangszóróval szállították. Figyelemre méltó, hogy ez volt az első Bandit, amelynek külső hangszóró-csatlakozója volt, lehetővé téve a külső hangszórók futtatását a belső hangszóró helyett vagy azzal párhuzamosan. 8 Ohm-ra futva a teljesítmény továbbra is 80 watt RMS, de 4 ohmosra futva (ami a belső 8 ohmos hangszóró és egy 8 ohmos bővítő hangszóró együttes használatának felel meg) a teljesítmény 100 watt RMS-re nő. A kezelőszervek alatti vízszintes krómcsík miatt ezt a változatot általában ˝Silver Stripe˝ Bandit néven emlegetik, de fekete színe és négyzet alakú formája miatt néha ˝Blackbox˝ Banditnak is nevezik (nem tévesztendő össze ˝Feketearc ˝, ami a Fender termékekre és/vagy Al Jolson stílusú előadásokra utal...)
Zoltán76
2022.01.12. 22:30:19Transtube Series II Bandit 112 Made in USA
(2000-2004) A Transtube Series II-vel a fém sarkokat és bemeneti csatlakozókat, amelyek eddig minden Peavey Banditnál alapfelszereltség volt, műanyag sarkokra és műanyag csatlakozókra váltották fel. Az erősítő elején vörös csíkot tartalmazó színséma miatt sokan a Transtube Series II Banditot ˝Redstripe Bandit˝-nak nevezik. Ezalatt a Peavey megpróbált új céglogót alkalmazni, és eltávolodott hagyományos ˝hegyes˝ logójuktól. Az új logó ˝Block Logo˝ néven vált ismertté. A Block Logót csak korlátozott ideig használták, és a Block Logo Redstripe Bandits az utolsó Peavey Banditsot képviseli, amelyet az Egyesült Államokban készítettek.
Zoltán76
2022.01.12. 22:30:00Transtube Series II Bandit 112 Made in China
(2004-2005) Ez az erősítő kozmetikailag majdnem teljesen megegyezik az USA-s verzióval, ezért ˝Redstripe Bandit˝ néven is szokták emlegetni, de számos különbség van az USA-ban gyártott Redstripes és a kínai között. Először is, a kínai verzió előlapján ˝Designed in the USA˝ felirat szerepel, míg a tényleges USA-beli verzió ˝Designed and Made in the USA˝ felirattal. Másodszor, a kínai változat hangszórója vagy címkézetlen, vagy a ˝Blue Marvel˝ felirattal van ellátva, ami a Peavey-n kívüli hangszórók Peavey-kódja, majd Peavey néven átkeresztelve. Az összes USA Redstripe Banditot a gyárból szállítjuk az Egyesült Államokban gyártott Sheffield 1230 hangszórókkal. Egy másik nyilvánvaló különbség az, hogy az összes kínai vöröscsíkos banditának van ˝hegyes logója˝, míg a legtöbb - de nem mindegyik - USA Redstripe Banditát blokklogóval szállítják.
Zoltán76
2022.01.12. 22:29:43Peavey Bandit Transtube technológiával
(2006-jelenleg) A Bandit jelenlegi verziója Kínában készül. Ez az első Bandit, amely ˝szimulált kimenetet˝ tartalmaz felvételi célokra. Ez a szimulált kimenet az erősítő belső hangszórójától függetlenül működik, lehetővé téve a néma felvételt. A szimulált kimenet a hagyományos mikrofon helyett vagy mellett is használható. Ebben a verzióban a rugós zengetőt digitális reverb áramkör váltotta fel, a 10%-tól 100%-ig terjedő T. Dynamics gombot pedig egy 3-utas kapcsoló váltja fel, amely 25%, 50% és 100%-os teljesítménnyel működik. Újra bevezették a fém sarkokat, de a lábkapcsoló már nem tartozik az erősítőhöz, és külön kell megvásárolni. Az új, szemre emlékeztető ovális logó miatt ezt a modellt néha ˝Cyclops˝ Banditnak is nevezik.
Zoltán76
2022.01.12. 22:28:49Nekem 20 éve van meg a drága.....
Két dolgot megjegyeznék pontosításként :
A fenti képen látható bandit 1 szériát csak a kilencvenes években gyártották.
A lábkapcsolóval pedig a csatornaváltást és a reverb kapcsolást lehet vezérelni.
Nameless
2013.12.16. 23:01:04Ma vettem egy ilyet. Azért a loop funkció oda vág benne. Cort KX-5 és egy Cort X-5-el, egy Boss Gt-6-al használom és nagyon jól dolgoznak együtt. A súlya nekem is feltűnt, de kit érdekel, amikor nagyon jól és hangosan szól? Egyenlőre csak terembe használom, de hamarosan fellépést is fog látni, remélhetőleg.