Kemper Profiler Stage - Gitárerősítő-fej

Preis: 550000 Forint (€1600)
Veröffentlichungs-/Produktionsjahr: 2019
Kaufort/Art des Kaufs: Hangszerdiszkont
9.2
Gesamtpunktzahl

Technische Merkmale (Grundlegende Informationen und Design)

Technikai paraméterekből és specifikációkból keveset fogok említeni, inkább a tapasztalataimat írom le.
Októberben gondoltam egy merészet és megrendeltem a Kemper friss termékét, a Profiler Stage-et. Ez egy modellező/profil-erősítő, pedál formátumban, gitárosoknak, basszusgitárosoknak. Lehetőséget ad a saját igazi erősítőd profilozására és már meglevő számtalan modell használatára. Természetesen csak sok rászánt idővel tapasztalható ki egy ilyen kütyü. Úgy voltam vele, ha az a nagybetűs HANG kijön belőle amit szeretnék, akkor ez maga lesz a tökély.
9

Klang, Audioeigenschaften

Úgy működik, hogy belemegy a jel a gitárból, a Stage-ből pedig ki tud menni ládára (akkor kell egy végfok is), vagy keverőre, vagy hangkártyára (ilyen esetekben 2db XLR mama-6.3-as mono jack kábel kell), vagy fejhallgatóra. Így az írásom elején jöhet is a legfontosabb dolog, a hangzás. A beépített effektek tényleg csúcs kategóriásak, végtelen variálhatósággal és kombinációkkal, itt nincs hiba. Az erősítő modellek... na itt a lényeg. Nekem a harapós modern rock/metal sound volt az elsődleges kívánság. Az előre telepített, gyári, kemény zenéhez használatos erősítők nem rosszak, de nem az igaziak. A Kemper oldaláról letölthető az összes, én végigrágtam magam mindegyiken. Van bennük egy kis homályosság, tompaság. Nehéz leírni, meg kell hallgatni. Nekem a tökéletes sound megközelítése volt a célom, így hát következtek a fizetős dolgok. Ezeket a csomagokat letölti az ember számítógépre, majd beküldi kábelen a Stage-be. Van több oldal ahonnan letölthetőek pénzért erősítő modellek, némelyik 99%-os hasonlóságot ígér a valódi erősítővel összehasonlítva. Aha... nem úgy van az, sokszor tompán és burok alól szóltak a modellek. Persze nem vettem meg az összes létező rig-et, de a lényeg ahol célba értem 4.-re az a Tonecrate oldala. Nagyon-nagyon profi az ő erősítőmodellezésük. Letöltöttem tőlük egy pakkot, (Alex Wade Sign. Bundle) abban tekertem pár órát az egyik virtuális erősítőm potijait és létrejött egy olyan hangzás, hogy a ˝házi stúdiómban˝ a Focal alpha 65-ökön megdörrenek a riffek, furán hangozhat, de annál csak fülesen (ATH-M50x) szól jobban a cucc, ott részletesebb. Ez van otthoni körülmények között, és az a durva hogy ugyanazt kapom egy próbateremben. Végfok hiányában eddig különböző keverőkön és kihangosításokon keresztül hallottam nagy hangerőn a Stage-et, mindegyik esetben komoly minőség jött ki a hangfalakból. Ide fejlődött fel a technika. Gondolom a következő szint a számítógépes/szoftveres, hardver nélküli erősítőmodell kimaxolása lesz, azokból is kipróbáltam többet, de nagyon távol vannak a Kemper modellezési minőségétől szerintem. Fontos mégegyszer megemlítenem, hogy nem mindegy milyen netes áruházból és mit töltünk bele a kütyünkbe, egy ilyen cucc is tud rosszul szólni, ha egy silány erősítő modellt választunk ki. A gyári minták között is volt több olyan, ami nekem nem tetszett.
10

Qualität, Leistung

Amúgy két móddal rendelkezik a Stage, a Browser módban az erősítő modelleket tekergethetjük, másolhatjuk, effekteket állíthatunk és pakolgathatunk akár egymásra is. A másik mód a Performance, ez az élő előadás, a már meglevő hangzásainkat rakhatjuk lábkapcsolókra, például elnevezünk egy dalunk címével egy ilyen Performance helyet, azon belül van 5 slot-unk, ezek az 5 lábkapcsolót jelölik. Erre az 5 helyre a dal eltérő hangzású részeit menthetjük el. Pl.: alap riff, verze, refrén, stb. elnevezésekkel. Ezekre a slot-okra még + effektet, boost-ot is tehetünk, erre külön kapcsolók vannak. Über sok a variáció. A Performance helyek között külön le, fel lábkapcsolókkal válthatunk, mintha egy koncert számsorrendjén mennénk végig. Akinek ilyen kütyüje lesz, nagyon ajánlom a számítógéppel való összekötést (ehhez egy USB A-USB B kábelt kell vásárolni). A Kemper oldaláról free letölthető a szoftveres kezelőfelület (Rig Manager), amivel sokkal gyorsabb a Stage-et állítgatni, mint manuálisan a saját potmétereivel. De azért jó ha a kézi állításos részével is képben van az ember. Szoftverfrissítésnél is jobb a számítógéppel való összekötés, de egy pendrive-val is végre lehet ezt hajtani. A frissítést a gyártó oldaláról lehet letölteni ingyenesen. Alapból a dobozban a Stage van, a tápkábele, a kézikönyve, egy matrica és egy pengető. Negatívum is van. Két alkalommal több órányi szoftveres szerkesztés közben kiírta, hogy újraindítást kér. Persze azért elmentett mindent szépen.
9

Zuverlässigkeit und Haltbarkeit

Masszív házzal rendelkezik, megbízható kapcsolókkal. Színpadra termett, kész szerencse hogy Stage-re keresztelték. Jó a kijelzője, de szerintem kicsit keskeny és lehetnének nagyobbak a feliratok. Precíz a hangolója, (aminek külön kapcsolója van) de helyette én a TC Polytune-omat bekötöttem a láncba, azon nagyban látszódik minden. Még looper is van benne külön funkciókapcsolóval.
Noise gate-je szoftveresen állítható. Nekem van bekötve egy expression pedálom is, ennek külön jack bemenete van, mindkét végén sztereó 6.3 jack kábellel működik. A potméterek igazán felső kategóriásak, racsnis is akad közöttük, amivel vezérelhetjük a manuális betűbevitelt pl. átnevezéseknél, de minden pontosan és gyorsan történik. Eddig minőségbeli panaszom nincs.
9

Allgemeine Eindrücke

Az összes pedálomtól (kivéve az említettek) és a korábbi erősítőmtől is megváltam, mert feleslegesek lettek, pedig szerettem őket. Nagyon ki voltam hegyezve ezeknél a cuccoknál a ˝csak a ˝legjobb˝ delay jöhet szóba˝ és hasonló dolgokra. A Kemper otthoni gyakorlásra is, stúdiófelvételre is, zenekari próbára is, koncertre is tökéletes. Hosszas kutatás és ráfordított munka után kijött belőle az a hang, amire szükségem volt. Egyébként 100-as EVH fej, 4x12-es Mesa ládával. Az ő hangjuk lett ˝ellopva˝.
9
    Kommentzahl - 2
  • 2.

    @mano a legjobb minőségű profilozáshoz pro stúdiókörülmények kellenek

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 1.

    Nem vagyok Kemper használó, de van egy kérdésem; van egy olyan funkciója a gépnek, hogy az saját,bevált,szeretett rigjét tudja rögzíteni (ez a profilírozás(?)). Miért nem használtad ezt a funkciót ˝big sound˝ keresése helyett?