Tisztelt Tagtársak!
Tisztelt Tagtársak!
Régóta foglalkoztat a pickupok neodímium mágnessel való átalakítása. A világhálón több demót látni ezekről a módosításokról, elsősorban single coil pickupokkal. Van tapasztalata valakinek az ilyen átalakításokról? Érdemes ezzel kísérletezni? Van sikeres, valóban minőséget, hangzást javító átalakítás, eredmény?
Előre is köszönöm a vélemények, tapasztalatok leírását!
Régóta foglalkoztat a pickupok neodímium mágnessel való átalakítása. A világhálón több demót látni ezekről a módosításokról, elsősorban single coil pickupokkal. Van tapasztalata valakinek az ilyen átalakításokról? Érdemes ezzel kísérletezni? Van sikeres, valóban minőséget, hangzást javító átalakítás, eredmény?
Előre is köszönöm a vélemények, tapasztalatok leírását!
ADAK
2020.09.01. 21:55:40Sailor - Én is néztem ezt a videót, de amit ez a gyerek csinál, az nagyon karcsú, mondhatnám ergya! Ez nem az, amit szeretnék!
ADAK
2020.09.01. 21:48:39Köszönöm az észrevételeket, tanácsokat!
Az igazi dilemma a neodymium hangszedőkkel kapcsolatban az alábbi videó zöld betűkkel írt kérdése...
(A kísérletező kedvem gyermekkorom óta kísért, így javíthatatlan vagyok, valamelyest hasonlítva az általam megbuherált hangszedőkhöz.)
Sailor
2020.09.01. 20:55:52Ebből a videóból én úgy látom-hallom, hogy az ilyen erősebb mágnesek nem a jazz világába visznek:
Santana3000
2020.09.01. 10:25:55Nekem is van egy Entwistle XS 62N szetem. Jó nagy kimenete van az Alnico hangszedőktől eltérő hang karakterrel. Nem tudom érdemes - e ezzel kísérletezni, hiszen ezt már mások megtették :)
Szabó Dénes
2020.08.31. 15:34:09na, www.entwistlepickups.com/
Szabó Dénes
2020.08.31. 15:33:47www.entwistlepickups.com/ - ezek gyártanak neodymium mágneses hangszedőket, angol e-bay-en lehet vásárolni.
Nekem egy XS62N szettem van. Szeretem. www.entwistlepickups.com
ADAK
2020.08.30. 20:12:15Kösz! A száraz fehér hogyér van? Én három helyre járok: Feldebrő, Gecse Pista Hárs Pincészete, - debrői hárslevelű, - Paloznak, - paloznaki olaszrizling, - Szigetcsép, Szigetvin Kft (mert közel van) a Kertészeti Egyetem volt Tanpincéje. Ezentúl csak mágnesezett azaz polarizált, reduktív erjesztési technológával előállított nedűt nyomatok!
Talpi
2020.08.30. 17:04:40Mifelénk már elkezdték a szüretet nem sokára lesz neovino :^)
ADAK
2020.08.30. 17:00:53Talpi - Köszönöm! A gyártó nevét (Neovin) olvasva, a Hungarovin céget ismerve, valami jó borra asszociáltam, de hamar feleszméltem: - In neodymo veritas!
ADAK
2020.08.30. 16:48:04Én ebből a videóból merítettem az ötletet. Pesten is lehet venni 1-2 mm magasságú 6 mm átmérőjű korong mágneseket, amiket a demóban látott módon könnyű dolog beépíteni. A próbaként átalakított humbuckerem esetében teljesen világos, hogy egy nem optimális erősségű mágneses térben rezegnek a húrok, tehát a vasmagokat és a neodímium mágneseket valmilyen arányban kombinálni kell. A Fischman gyárt akusztikus gitárokhoz neodímium mágneses pickupokat, ezeket ismerem a netről, de engem kifejezetten jazzgitárba alkalmas változat kialakítása érdekel.
Talpi
2020.08.30. 15:36:00Ha jól emlékszem a GFS gyárt NEOVIN néven ilyen pu.-t.
Én egy rezonátoros gitár lemágneseződött Tesla pickupját alakítottam át de inkább felmágneseztem a régi magokat mert eléggé lefogta a húrokat és nagyon megváltozott az akusztikus hangja is.
Sailor
2020.08.30. 14:50:03Mostanában nem néztem PUkis videókat.
Amit gondolok hogy az új erős mágneseket, a motorokban villamos energiát mechanikai mozgássá alakító eszközök miatt fejlesztik erősen.
Pl:
hangszóróban erősebb mágnes -> kisebb mágnes -> könnyebb hangszóró,
motorban erősebb mágnes -> kisebb mágnes -> könnyebb fúró csavarozó,
motorban erősebb mágnes -> erősebb mágneses tér -> nagyobb teljesítmény -> kisebb aku vagy nagyobb hatótáv.
Szerintem hangszedőnél az a helyzet hogy ha a mágnesestér nagyobb(/kisebb) szakaszában van jelen a húr, és így a tekercs a húr nagyobb(/kisebb) szakaszából ˝veszi˝ a rezgést. Belegondolva ez TALÁN az alaphangot és a mélyebb felharmonikusokat emeli, ezért a közép és magas kevesebb lesz, de ez csak találgatás, és persze a hangerő potit lejjebb kell tekerni hogy ugyanolyan hangerő mellett vizsgálhassuk a hangot.
Ez persze csak gondolkodás nem tapasztalat.
Egyébként a pikupoknál nem szokott szóba kerülni, de a mágneseket lehet nem teljesen, hanem részlegesen mágnesezni is, ez azt jelenti hogy kigondolják milyen erős mágnes kell, és annyira mágnesezik fel, pl 75%-osra. De gyártásilag sokkal egyszerűbb azonos vasmagokat gyártani, és azt a mágnesbe vágott menettel állíthatóvá tenni, és az adott vastagságú húrhoz fülre beállítani a magasságát, persze ha ezt egyszer megteszi a gyár, akkor már nem kell állítani, hanem egyszer beállítja a pólusmagasságot és ezentúl úgy gyártja a pickupjait.
Az alnico mágnesek esetében lehet fellelni irodalmat, hogy nem egyformán erősek, régen olvastam már, de gondolom wikin.
ADAK
2020.08.30. 13:12:54Talpi - Az a helyzet, hogy rengeteg gagyi cuccom halmozódott fel, amiket eladni nem nagyon lehet, de kísérletezésre alkalmasak. (A sz..ból persze nem lesz arany, de adjuk meg a lehetőséget!)
Már átalakítottam egy noname humbuckert 10 mm hosszúságú, 6 mm átmérőjű henger alakú mágnes testekkel, amiket azonos polaritással, a vasmagok helyére helyeztem. Az eredeti mágnes helyére műanyag magasság/távtartó betét került. Így egy meglehetősen erős mágneses terű hangszedőt kaptam, amit legalább 8-10 mm mélyre kell beállítani a húrok alatt. Nem vagyok elragadtatva a hangzásától, de tovább foglalkoztat a téma. Minden bizonnyal kisebb (alacsonyabb) mágnes testet kell alkalmazni, és hozzáigazítani a vasmagot.)
Kérlek, add meg a neodímium pickup linkjét.
Talpi
2020.08.30. 09:12:06Nem egyszerűbb lecserélni egy neodímium mágneses pu-re? Szereted a kihívásokat?