Sziasztok kedves tagok!

Sziasztok kedves tagok!
Van egy kiszemelt gitar,mennyire szamit abbol,hogy a Koreai vagy az Indonez modell?
Minoseg,ar/ertek,megbizhatosag, stb.
Valaki tud errol bovebben esetleg?
Vagy teljesen mindegy,nem befolyasolja a hangszert kulonosen?
LTD EC-1000VB gitarrol lenne szo.
    Kommentzahl - 25
  • 25.

    Hangszerboltban próbáltam jó pár éve DBZ gitárokat. A kínai érezhetően szarabbul volt összerakva, mint a kóreai. Volt viszont olyan kínai epiphone gitárom, ami tökéletes volt minden szempontból. Most Indonéz jacksonok örvendeztetnek, hibátlanok. Ha nem ismered a márkát ki kell próbálni, utána vagy lesz bizalom vagy nem.

  • 24.

    Egy plusz dolgot hozzáfűznék 3Negyed. Vannak olyanok, akik tényleg jobban játszanak pusztán a tudattól, hogy ˝jobb˝ hangszeren játszanak. A pszichés berögződés soka(un)knál nagy úr :D
    Talán kinövöm lassan. De teljesen egyetértek veled egyébként.

  • 23.

    Mondom én, majd 10 év múlva emlékezzetek vissza, amit most írtatok a koreai gyártásról. 20 éve szitokszó volt. 10-15 év múlva a nyakamat teszem rá, hogy a kínában gyártott hangszer lesz az isten.
    Ezeknek a dolgoknak a fele, vagy még több is mint marketing, vagy rejtett marketing. A másik fele meg placebo hatás. No meg gyakran elfelejtkezünk arról, hogy attól nem lesz senki középhaladóból Satriani, mert lecseréli az indonéz gitárját egy japán prestige-re.
    Bennem is bennem van, nem mondom, az ember vágyakozik rá és nehéz elengedni, de pl én a 22 év gitározásom alatt, nem fogtam a kezemben kényelmesebb és jobb hangú hangszert, mint egy RG421 MOL 2db Seymour Duncannel feltúrbózva. (Dami-val tudnánk róla mesélni, micsoda története van a drágának. :-) ) Nekem. Neked lehet nem jönne be. Csak ott lyukadunk ki, hogy fogd meg, játsz rajta és döntsd el.
    Csak nem bírom ki én sem, hogy ne szóljak hozzá a témához ismételten, pedig nem vagyok egy nagy majd én megmondom a tutit fórumozó :-)

  • 22.

    Airchild ezek csak berögződések pont kimondtad hogy húsz éve mêg azt szidták, amit most Istenítenek. Azért kíváncsi lennék olyan tesztre is, amikor nem tudod hogy melyik melyik. A lényeg hogy önmagában jó e egy hangszer. Eladás meg ugyanúgy az árán múlik. Sok hangszert adtam már el, egynél nem kérdezték meg hogy hol gyártották. Ezek csak olyan dolgok, ami mögé lehet bújni kifogásként. Nyílván régi japán hangszereknek nő az értéke. De az egy más történet.

  • 21.

    Az adásvétel szempontjából valóban hátrányos lehet az indonéz gyártás. Az előítélet él, én is csak azután vettem indonéz gyártású Ibanezt (RGA61 AL), miután a hangszerboltban a kezembe fogtam, megnéztem, kipróbáltam-és meglepődtem, milyen jó. Azóta már vettem még egyet (RG6PPBFX),ami a felső kategóriának megfelelő kidolgozású és hangú gitár. Szóval, ha jó hangszert akarsz venni, akkor szerintem nem hátrány az indonéz gyártás-eladásnál viszont az lehet. Amúgy az indonéz gyártás megítélése szerintem módosulni fog, hiszen úgy hallottam, a koreai gyártás lecsökkent, mert ott is felemelkedett az élőmunka ára és emiatt eljönnek Koreából a gyártók.

  • 20.

    hát...igen! az adás-vétel. az egy külön világ... a múltkor is ide lyukadtunk ki, csak akkor a ˝hamis/koppintmány˝ irányból keveredtünk pont ide :-)

    Nyilván az internet korában felértékelődött a márkanév sok esetben..... azon belül pedig még az is, hogy hol, mikor fabrikáltak valamit.....ez által pedig egy ˝ördögi kör˝ is kialakult és csak lassan kopik ki a köztudatból..... hogy az ár, meg az érték mennyire el tud néha (sok eseteben?) térni egymástól, az évekig vitatható, érvekkel megtámogatható, és ellenérvekkel bármikor meggyengíthető beszélgetés tárgya lehetne.....közeleg az uborkaszezon! várom, mikor robban be az ügy itt is újra.... :-)

  • 19.

    Nekem fura tapasztalataim vannak. Szerintem a különböző országban készült gitárok között nem azért van differencia, mert egyes helyeken nem tudnak jobb minőséget gyártani, hanem direkt van belőve a kategóriához mérten a minőség. Persze most már mindenhol gyártanak szépen kidolgozott hangszereket, de az általam próbált gitároknál hangban volt eltérés. Pl. volt koreai és indonéz Ibanezem is ugyanabból a szériából, elvileg minden megegyezett, de hangra mégsem. Nem volt üvöltő, de hallható volt. Sőt olyat is tapasztaltam, hogy egy amcsi gitár kutyábban volt kivitelezve, mint egy koreai, vagy mexikói, a lakkozás picit ˝laza˝, elnagyolt volt például, de basszus, a hangban akkor is magasan verte a többit. A másik dolog meg, ami inkább ˝tömegpszichózis˝, hogy az értékállósága is ettől függ. Hiába hajtogatnám mondjuk, hogy az én indonéz hangszerem mennyire csúcs, akkor sem tudnám annyiért eladni, mint egy koreait. Vicces belegondolni, hogy húsz éve még a koreai volt a szitokszó. :) Hozzáteszem, hogy igazán nagy ugrást nem is a koreai- indonéz viszonylatban éreztem, hanem mondjuk a japán, és amcsi gitárok javára.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 18.

    Csaba! Ez csak egy kis apró hiba,de még az sem.Ettől még ugyanolyan kényelmes mint a másik. Semmit nem befolyásol semmit.Nekem így is jó,csak azért írtam ezeket le,mert lehet hogy a Japók nem rakták volna így össze. De szerintem náluk is előfordulhatnak kis tévedések.

  • 17.

    Otisz!

    ízlések és pofonok.....az egyik ibanez basszusom nyaka ugyanígy 3 juharból van összeállítva. nekem pont az tetszik benne, hogy a 3 juhar darab nagyon más erezetű, árnyalatú..... kb kihangsúlyozza azt a fajta többlet munkát, szakmai igényességet, amit beletettek (ha már nem egy db ˝válogatottan kiváló˝ pl negyedelt alapanyagból indultak neki a nyakfarigcsálásnak), ......bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egy csomó gitárom meg egy db kicsit sem válogatott fa alapanyagból készült, de ennek hátrányát én még nem tapasztaltam.....szóval, tudjaisten, mennyire fontos, vagy parasztvakító ügy ez a kismillió rétegből összehozott nyak dolog.....szépnek szép ugyan, pláne azoknak, akiknek ez ilyesmi bejön :-)

  • 16.

    Nekem két Indonéz Ibanezem van.Egy Rg 270-es,és egy 350 Mzye. A 270-es egy hibátlan kidolgozású gitár. Ez kapott a hídnál egy Sh5-ös Seymourt. A 350-es egyetlen szépséghibája hogy a nyak három részből ragasztott,és hát nem igazán válogatták össze hozzá a faanyagot.Az egyik rész erezete és színe kicsit eltér. Annak idején amikor asztalos cégnél dolgoztam,egy sima bejárati ajtó alkatrészeit jobban összeválogattuk,amit azután a leendő tulajdonos lehet hogy telibe festette fehérre. Nem lazúrozta. De a lényeg hogy jó kis gitárok ezek.

  • 15.

    Én teljesen megértelek, vótmá sok országból származó hangszer a kezemben. Sajnos előítéleteim vannak még mindig pl. a kínai gitárokkal, pedig sokan állítják akik nálam sokkal hozzáértőbbek, hogy minőségben kellemesebbek az új gitárok az indonéznél. Persze itt is előhozakodnak a ˝ez az indonéz már nem az a régi indonéz˝ - szöveggel néha. Én azért szeretem az ilyen hirdetéseket, mert kíváncsiságomtól túlhajtva mindig utánanézek a lehető legtöbb helyen az infonak.
    Amikor a jappán Jacksont vettem, játszott még Ibanez rg370-470 is. Akkoriban már a hirdetések 80%-ában méltatták a koreai Ibanezeket. Ma a 370-esekből nem sok koreait látni, de árban nincs különbség. Nekem Indonéz volt, preémium szériából a 870-es, és nagyon jó kis gitár volt. Egyetlen hibájaként (de tényleg!) azt tudtam felhozni, hogy a nut-ok nyak széléhez viszonyított távolságában volt 0,3mm eltérés.
    Legjobb lenne azonos paraméterekkel rendelkező, ám két vagy több országból származó gitárt kézbe venni egymás után. Csak az a lenne ne lenne :)
    Sok sikert a választásodhoz, bármi legyen is bárhó (nyitva egy márhívó)!

  • 14.

    Hát igen az a fránya előítélet. :)
    Amúgy 60 éve ugyanezt csinálták a japánokkal. A japán gyártmány rossz minőségű volt. Azt mondták gagyi. Svájc az óráival bele is bukott. Aztán látjátok ma meg még mindíg benne van az emberekben, hogy a japán gyártmány az mekkora faszaság, kínai szar. Lassan kopp következik.

  • 13.

    EC 401 Vb- m volt, ami indonéz gyártás, kifogástalan hangszer volt!Mindegy melyiket veszed, az ez még itt, meg ott gyártott duma többnyire csak maszlag.

  • 12.

    Még egy szavazat Flór Gábor 10. kommentben foglaltakhoz.

    A világ legbonyolultabb, leginkább technológiai fegyelem érzékeny termékei közül is több a kínai, mint az összes többi együtt.... :)

    Tehát: attól, hogy kínai, még nem kell rossznak lennie semminek. Még egy hangszernek sem ;-)

    Nekem van japán (fujigen) gyártású epi sg-m. Semmivel sem jobb ˝minőségű˝ a kínai, deklaráltan ˝ócsósított˝ squier bullet-emnél, vagy a szintén kínai gyártású variaxaimnál .....

    Arról, meg hogy ki hallja a hondurasi, vagy afrikai, vagy ázsiai mahagóniszerűségek hangra tett hatását, ki pedig nem, megvan a magam egyszerű véleménye :)

    De hál`istennek most nem erről szólt a kérdés....csupán a gyártó országok ˝megítéléséről˝....méginkább a létező előítéletek alapjáról/alaptalanságáról.

  • 11.

    Sziasztok, teljesen egyetértek Flór Gáborral,a minőség-ellenőrzés a lényeg. A 2020-as indonéziai gyártású Ibanezem (Prestige) olyan jó minőségű, hogy a japán JS-em mellett is abszolút vállalható. Amúgy az 1000-es sorozatú LTD-k szerintem teljesen jók, én is megelégedéssel használok egyet.

  • 10.

    A gyártási helynek semmi köze a minőséghez, az a minőségellenőrzéstől függ. Az árhoz van köze, ha olcsóbb a gyártás, többet keres a gyártató cég. Ha nincs rendes ellenőrzés, az USA-ban éppolyan vackot tudnak gyártani, mint bárhol máshol, csak az USA gyártás drágább lesz, mert tisztességesen ki kell fizetni a munkásokat.
    Ha rendes ellenőrzéssel, tisztességesen megcsinálnak valamit, az bárhol ugyanolyan jó lesz. Erre a legjobb példa az Eastman cég, ami full kínai, de csúcsminőség, és csúcs ár.

  • 9.

    Számtalan olyan hirdetéssel találkoztam itt,hogy ez még Koreai,nem az Indonéz vagy kínai gagyi. Miért nem a Japánhoz hasonlítja.Szívem szerint le is törölném az ilyen hirdetést. Miért kell fikázni még ha gyengébb minőségű is a hangszer. Bár ezt én is vitatnám mert volt már a kezembe ilyen is olyan is. Nekem ezzel csak az a bajom,hogy sehogy sem hallom a néha több százezer forintos különbséget. Ezzel el lehet bizonytalanítani a leendő vevőt. Amint azt kérdezik is.

  • 8.

    ... Még a japán gyerekek is.

  • 7.

    Csak a fenti kérdésrre válszoltam, nem a válaszodra.szerimtem kicsit túl van ez már dimenzionálva. Főleg hogy olyan világban élünk hogy szinte minden kínában készül

  • 6.

    Csak a fenti kérdésrre válszoltam, nem a válaszodra.szerimtem kicsit túl van ez már dimenzionálva. Főleg hogy olyan világban élünk hogy szinte minden kínában készül

  • 5.

    saszi: nem azt mondom hogy rossz az indonéz vagy korai/kínai gitár, szó sincs róla, nekem is van indonéz Cortom és szeretem, Ibanezt is próbáltam, szuper volt. A lényeg az volt az írásomban, hogy ennyi pénzért, valószínűleg egy minőségibb gitárt kap, ha nem LTD, Ibanez stb márkánál gondolkozik az ember. Tokai-ék afrikai mahagónit használnak, ami hasonló a hondurasihoz hangtulajdonságban, elég borsos az ára is ennek a fának. Lehet hogy király az LTD amit kinézett, sőt tuti hogy nincs vele semmi baj, de hasonló árban kapsz egy füllel hallhatóan jobb hangot, minőségben meg hozzák a japán precizitást. Ennyi a sztori. Ha nagy árkülönbözet lenne, persze én se dumálnék, de azonos árban szerintem már játszik az állításom.

  • 4.

    Az Ibanezem indonez, el nem cserélném semmire.. szerintem nem ez számít. Bementem zeneüzletbe, megfogtam, tudtam hogy kell. Nem érdekelt hol csinálták.

  • 3.

    Ha 300-at költesz gitárra, akkor nem gondolkoztál valami japán gitárban? Kidolgozásban, anyaghasználatban, megjelenésében is mérföldekre lehagyja az EC-t.
    Tokai, Edwards, Burny, Greco márkákat kell keresni. Tokai R9-t használok évek óta, a valaha volt legjobb gitárom eddig, 5 év gari van rá. Az én Tokai-om a 96-os Gibsont leszólta a hangszerboltban amikor bevittem. 5-6 ember véleményét írom az előző mondatomban. Custom Shop Gibsonokat megszégyenítő hang, Billy Gibbons is használja a Tokai LP-t a mai napig, meg sok más nagy zenész is ha nekem nem hinnél :D

  • 2.

    Szerintem meg a Japán. :-)
    Egyébként egyetértek Gáborral. Vedd kézbe, hallgasd meg. Lehet kínai is, ha Neked az kényelmes, meg az tetszik, akkor kakkantsd le hol gyártották. Ne annak vedd a hangszert, aki majd megkérdezi, milyen gyártmány, hanem magadnak.

  • 1.

    Na, ezzel most szerintem bele... a ventilátorba. :) Mindenki mást fog mondani, nyilván a koreai lesz a jobb, de lesz, aki szerint az indonéz, ami amúgy hulladék, de a koreai nemtommelyik szériája is hulladék, de csak a fekete, abból viszont jobb az indonéz. :)
    Szerintem nézd meg. Egy 300 körüli gitárnál tapasztalatom szerint tök mindegy, hol gyártották, mert ezen a szinten már minden cég igen erősen figyel a minőségellenőrzésre. Kézbe veszed, látod a kidolgozást, meg kényelmes-e, meg jól szól-e, aztán annyi. A hardverek ezeken már komolyak (ESP kulcsok, meg EMG szedők stb.).

GS AKTIV