Szeretnék egy kis segitséget kérni.

Sziasztok.
Szeretnék egy kis segitséget kérni.
Ha egy 4 húros basszusgitárt szeretnék (ideiglenesen) lehangolni dropG-re, ahhoz milyen vastag húrokat ajánlotok?
A válaszokat előre is köszönöm. :)
    Kommentzahl - 33
  • 33.

    :D :D :D
    Okééés!

  • 32.

    Igazad van, persze :-)
    De ne szokd meg !!!! :-))))

  • 31.

    A kulcsszó még mindig az, hogy ˝ideiglenesen˝ :D
    Szerintem a legjobb és legegyszerűbb az, ha megkérdezzük a kérdezőt, hogy ˝ideiglenesen˝ mekkora összeget hajlandó rászánni erre a projectre, mert ha csak egy vastagabb húrszett árát, akkor kár itt tippeket adni meg ˝rágni a szánkat˝ :D
    Igazam van??? :D

  • 30.

    Håt...az ideiglenesen az én korosztályomnak kb 30-40 évet jelent (lásd: a hazánkban ideiglenesen tartózkodó baráti szovjet hadsereg itt eltöltött idejét! ) :-)
    Nomeg, egy ilyen åtalakítás (nyakhosszabbítástól a hajókötėlig minden felmerült mår, ami mondjuk csak vicces, de a külön hangszôrópark igény, meg egy rendes erősítő, ami mindezt ki is szolgálja, már elengedhetetlen tény) több mint egy húrcsere ripsz ropsz kivitelezése :-))) az anyagi igényeket most össze sem merem számolni :-))))

    Egy hasznålt 2 oktávos midi billentyű (egyelőre csak kézi) meg egy ingyenes basszus effekt program összekukázása a netről a legkevesebb költség (szerintem), ha valaki tényleg a színpadon akarja kipróbálhatóvá/hallhatóvá (a zene részévé ) tenni ezt a nagyon mély hangtartományt....

    Szóval : ....az elképzelést ėrtem én, de épeszű megoldást eddig csak olyat låttam itt is, hogy : ˝elégedjen meg az egy hanggal feljebb játszhatóan előállított 5 húros basszusgitár nyújtotta lehetőségekkel˝.... amit magam is megfontolandónak tartok :-)

    Na...de ha ezek után is vannak még ˝lejjebb is igények˝, akkor meg a megoldást talán mégis másutt kell keresnie.... nem? :-)))) és ha majd kénytelen lesz venni pár szub cuccot a színpadra, mår biztos nagyon sokat akar majd spórólni a pár mélyebb hang előállításán ˝hangszerileg˝ :-))) ....tehåt marad a midi-digi világ végtelen tárháza :-)

    A variax gitár meg tényleg csak akkor jöhetne szôba, ha az ideiglenes dolog vėglegessé vålna :-)
    Nomeg, ha az is tudja azt, amit s többi hathúros variax szólógitár már tud (t.i, hogy egy gombnyomásra digitális módon le/fel hangol bármilyen beprogramozott tartományba.)

    Egy komoly színpadi hangfalållomány, ami ahhoz kell, hogy hallja is a közönség ezt a tartományt, pedig nagyon nem 2 fillėr :-)))

    Na de håt kérem! Ahol igények vannak, oda pénz is kell.... ;-))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 29.

    Ideiglenesen szeretné a basszusgitárját lehangolni.
    Csaba! Tuti,hogy nem fog több százezret költeni mindenféle sci-fi cuccokra :D

  • 28.

    Vagy a régi mániám: variax gitár (azt nem tudom, hogy a basszus gitár is tudja-e), mert az újakon van még egy gomb, amivel le-föl lehet a hangolást állítani kb egy tucatnyi módon úgy, hogy a húrokat nem kell feszesíteni/lazítani.... :-)))
    Meg hát kérdés az is, hogy mikor és milyen gyakran akar valaki ilyen ˝szubszonikus˝ hangokat a zenéjébe csempészni.... ugye!? :-)

    szerintem egy 5-6 húros basszusgitár + egy basszus szinti program valamilyen MIDI pedállal, billentyűvel bőven játékbarát tud lenni..... ráadásul ha már pedál vagy billentyű, akkor bárki tudja használni a zenekarból, aki hajlandó egy kicsit gyakorolni vele....még a vokálos csajok is :-)))))
    Legyen a zene MINDENKIÉ! ne legyen irigy a mély hangokra a basszeros se!!! :-)))

  • 27.

    Nem vastagabb húrokat kell rátenni, hanem a nyakat megnyújtani.

  • 26.

    Amúgy meg ha valaki nem tudja eldönteni milyen hangolást használjon, hát menet közben is variálhat.
    Nem basszusgitár, meg eléggé off is, de nem bírtam megállni, hogy be ne linkeljem ide, bocsi érte:

  • 25.

    Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen, sajna néha előfordul.
    Igazából arra gondoltam, hogy 98 Hz-ez alapfrekvenciájú jelet nem tudnak úgy beletenni a hangképbe, hogy értelmes zenei hangzást adjon. Az erősítő meg talán a hangszóró is fizikailag képes ugyan átvinni valamekkora amplitúdóval, de nem ad használható hangzást. Én egy időben kísérleteztem ilyesmivel. Nem basszusgitárral hanem Reasonben csináltam alapokat és ahhoz próbáltam szubot tenni. Ilyen mély frekvenciák gyakorlatilag nem is szólaltak meg rendesen, csak valami tompa erőtlen morgás volt. Sokkal jobban ütött, ha normál basszusgitár hangtartományban (kb. 130 Hz felett) volt az alaphang és eq-val kicsit ráemeltem 100-110 Hz körül.

  • 24.

    Ez mind igaz de az 5-ben azt írtad hogy egy erősítő nem igazán viszi át a 98 Hz-t - lehet hogy én értettem félre?

  • 23.

    Talpi: kijön az a 98 Hz. A hálózati 50 Hz kicsivel G(1) hang felett van, de az erősítők nem csak az 50 Hz-et viszik át igazából, hanem a magasabb harmonikusokat is, amik még itt is keletkezhetnek.
    Amúgy maga az erősítő, legalábbis egy jobb fajta nagyjából 10 Hz - 30 kHz között képes bármilyen frekvenciát erősíteni. Ezek persze a Hi-Fi erősítők, a hangszerhez valók sávszélessége nyilván az adott hangszer tartományára van korlátozva többé-kevésbé. Hangszóróknál is hasonló a helyzet.
    Csakhogy az emberi fül érzékenysége kb. 800-2500 Hz között a legnagyobb, ahhoz, hogy a mély hangokat is hasonló intenzitással halljuk, jóval nagyobb amplitudó (=hangteljesítmény) is kell. A zenei mixnél a 80-100 Hz alatti hangokat már elég meredeken vágják és kompresszálják, hogy ne vágja szét a hangképet és ne vigye torzításba a hangszórót, de mégis elég mély hang legyen.

  • 22.

    Igen, igazad van a téma elterelődött, de ez nem baj, úgyis arról beszélünk amiről csak akarunk! Szegény Péter feldopta a húr kèrdèsèt de már az orgona pedált nèzegetjük. Csak hibázzon valaki, egyből szèt lesz cincálva vagy elábrándozunk és elmegyünk az univerzum irányába ahol nyúlhitű emberek sh4 hangszedővel támasszák ki a szúnyoghálós ajtót. De èn nagyon szeretem ezt a kis családot, remélem egyszer személyesen is megsèrthetjük egymást egy sör és szalonnasütès mellett!

  • 21.

    A régi EAST időszakban Móczán Péter is normál hangolású basszusgitárokat használt, meg egy lábpedál kiegészítőt, amire egy basszus szinti volt kötve.... a nåluk is gyakran jelentkező ˝kicsit mélyebb hang˝ igényeket csodálatosan tudta ezzel megoldani.
    Az új MIDI pedálok pedig egy laptoppal, vagy ájfossal csoda dolgokra képesek egészen olcsón (ha már van egy laptopod vagy ájfosod amúgy is) :-)))
    Amûgy meg használt MIDI lábpedál sort épp a múltkor láttam a jófogáson néhány tízezerért..... szóval, kísérletezni nem is túl drága dolog mostanság az ilyesmivel

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 20.

    Így van Shaw... az is bőven elég, hogy átrendezze a belső szervek elhelyezkedését megfelelő hangnyomás esetén! :))

  • 19.

    Igen Bacsi, egy teljes hang figyel még ott, de én csak a gyilok hangról tudom megosztani a tapasztalatomat,mert arra volt szükségem...,hogy alatta mi van,az lehet örök rejtély marad :D
    Pálca-és húrmagasság állítás az alap igen.

  • 18.

    Én meg ezt találtam... ha van elég zsé, nem kell semmit alakítgatni, itt a megfelelő hangszer! :)
    gsfanatic.com

  • 17.

    Egy profi lábai előtt is hever néha ilyen megoldás.... így csinálják a nagyok egy nagyon jó nóta kedvéért :-))))

  • 16.

    Itt egy megoldás a szub szub szub tartomány becserkészésére :-)
    gsfanatic.com

  • 15.

    Shaw megoldása a legköltséghatékonyabb... vagyis nem kell 5 húros hangszert beszerezni, csak egy új nyerget. Meg persze nyakpálca feszességet, meg húrmagasságot állítani... ahogy előttem ezt már más is megjegyezte. Azért a ˝gyilok hang˝ és a kívánt hang között még egy teljes hang figyel... és az nem kevés. :)

  • 14.

    A ˝ZS˝ után, elé, mögé, alá írhatunk még ˝b˝-t :)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 13.

    4 húros basszusgitárt felhúrozod így egy jó izmos húrszettel: ˝H-E-A-D˝
    Az nem szinte,hanem biztos,hogy a felső nyereg rovátkáit reszelned kell vagy lecseréled a nyerget.
    Kísérletezel,hogy meddig tudsz lemenni...
    Csak egy ötlet,tökmindegy,hajnal 3 elmúlt :D :D

    Én éveken keresztül használtam 5 húrost úgy,hogy lehangoltam az egészet egy egész hanggal és gyilok hangja volt,de hozzáteszem,hogy az erősítő alatt 8 db hangszóró dörrent meg a jobbik fajtából és 45-ös húrszettet használtam..
    Ennél lejjebb menni értelmetlennek tartom.

  • 12.

    Az 5-höz írom: a 98 Hz valahogy nem stimmel - gondolj az 50 Hz hálózati brumra amit minden erősítő átvisz ha kell ha nem!

  • 11.

    Eléggé félrement ez a dolog, úgy tűnik. Szerintem tök mindegy, hogy lehangol-e valaki, vagy föl (én pl. föl, mert kvartba hangolok). Itt a kérdés, hovy 4 húros basszusra milyen húr kell drop G-hez. Szerintem erre elég egyértelmű a válasz: semmilyen. A 4 húrost nem lehet oda lehangolni, valamint akusztikailag sem indokolt. Ha szub kell, rá kell tenni egy oktávert, de az alsó húr szubjai nem jönnek ki semmin, és értelmük sincs. 5 húrost le lehet oda hangolni, csak annak sincs sok értelme, a H úrt lazítani marhaság, lötyögni fog, az extrém vastag H-t meg nem lehet lefogni értelmesen.
    Ilyen szub hangokat basszus-szintivel lehet még generálni, de akkor is kell hozzá egy olyan cucc, amin megszólal.

  • 10.

    Ha csak egyetlen érv kell a lehangolás mellett: Black Sabbath - Master of Reality

  • 9.

    Köszönöm a remek segítő hozzászólásokat :)

  • 8.

    Én is azt látom, hogy ez divat lett. Persze lehangolás és lehangolás között van különbség. Például open D-vel nagyszerű blues-os hangzásokat lehet kihozni a gitárból, ami standard hangolással nem kivitelezhető. Érdekesség kedvéért érdemes kipróbálni más hangolásokat DE mértékkel, legalábbis szerintem. A ˝drop Zs˝-ről nem tudok véleményt mondani mert arról nincs tapasztalatom. :)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 7.

    Èn azt vettem èszre hogy ez a lehangolás ez egy verseny lett, meg ez olyan menő! Èppen ezért èn lehangoltam Zs re, valaki esetleg licitál? Sok profin játszó emberrel találkoztam a hobbizenèsz èveim alatt de a nagytöbbsègük lehangolás nélkül is remekül tudott játszani. Az ènekes hangmagassága, a trombita b-je esetleg ha a metál megkìván 1hangot lefelé, mi a fityma miatt jó ez? Meglazul a húr és fos lesz! Vagy ha van ellenèrv mondjátok mert kíváncsivá tettetek, csak ne az legyen az indok hogy ˝faintosübernagyonklafa˝

  • 6.

    Elméletileg jóval vastagabb húrokkal kéne próbálkozni a húrfeszesség kompenzálása miatt. Gyakorlatilag nem látom sok értelmét az ilyen mértékű lehangoláshoz, nem beszélve arról hogy a nyakfeszességet, oktávot is állítani kéne. Egyetértek az előttem szólókkal!
    Itt egy videó a túlzott lehangolásról. Igaz 6 húrosról van szó, de egyértelmű az ˝eredmény˝ :

  • 5.

    Ez elméletileg a G2 hang lenne? Az kb. 98 Hz lehet, ezt nem tudom, milyen erősítő és hangszóró viszi át úgy, hogy rendesen meg is szólaljon. A mixben is valami elmosott brummogás lenne csak, ha zenekarban szeretnéd használni. De az oktáv pedál jó megoldás lehet.

  • 4.

    ideiglenesen? egy sub-ot tudó oktáverpedállal...

    Kálium gyárt bazivastag húrokat, én nem szoktam lehangolni, úgyhogy pontos számot nem mondanék, de vigyázz mert a vastag húrok szétfeszíthetik a nyerget, és le is törhet belőle.

    store.kaliummusic.com

  • 3.

    A hajókötél, mint lehetséges megoldás nekem is eszembe jutott. :)

  • 2.

    Ha jól értelmezem, akkor a zongora legmélyebb hangja alá akarsz egy hanggal hangolni. Nos, szerintem az lehetetlen, vehetsz hozzá hajókötelet is, nem fogja a pickup venni a frekvenciát. Az 5 húroson a H húrt esetleg le lehet hangolni, de az is alig fog szólni üreshúrként, és lötyögni fog. A vastag is.

  • 1.

    Nem igazán vagyok szakértője a lehangolós műfajnak, de látom, hogy senki nem akar válaszolni. Valószínűleg azért, mert rossz a kérdés. DropG-re? Egy 5 húrost talán le lehet oda hangolni, de annak meg mi értelme? :)

GS AKTIV