Strato kópiám bridge hangszedőjét cserélném single méretű humbuckerre, hard rockosabb hangzás elérés

Sziasztok!
Strato kópiám bridge hangszedőjét cserélném single méretű humbuckerre, hard rockosabb hangzás elérése érdekében. Érdeklődnék, hogy ehhez a műfajhoz seymour duncantől inkább a jb junior, vagy a little `59 vált be nektek?
Köszi!
    Kommentzahl - 30
  • 30.

    Nekem sincs bajom a single zajjal én a nagyon magas tónusú, csilingelő strat hangot nem bírom elviselni.
    P90-et egy Gibsonból kivettet tettem anno a V100 GT-mbe, ott nagyon jó volt, szép fényes, de dögös hanggal, nekem ott sem volt problémám a zajjal.Nyilván higain zenére nem, de rockra nagyon jó karakter :)

  • 29.

    Az az én tapasztalatom is, hogy abbôl a bizonyos ˝single zaj˝-ból a P90 hozza a legtöbbet....talán a szétterülő spulni miatt...
    De azt is megmondom őszintén, hogy amíg nem volt noisles pickup szettem, én nem is ėrtettem mit értenek ezen a zajon måsok :-) én spec. azt hittem, hogy a single hangja ilyen, és kész :-)))

    Sőt! Még hiányzik is a noislesből :-O ezért a középsőt kicseréltem egy ˝zajosra˝, hogy egy kicsit össze tudjam koszolni s néha már már steril hangzåst :-))))

  • 28.

    Nekem az SG-ben P94-ek vannak. Méretre pontosan egy humbucker, hangzásra is inkább, talán kicsit ˝vékonyabb˝ és ˝karcosabb˝ (nem jut eszembe jobb kifejezés). Semmiképpen sem hagyományos single coil, de még csak nem is P90. Treble bleed kondival, picit letekerve a hangerő (6-7) dögös funk, feltekerve blues. Nagy gainnél meg folyós, jellegtelen, valószínűleg az eleve nagy felharmonikus tartalom miatt, amit produkál, ja meg így zajos is. Amire én használom, arra viszont nagyon bejött.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 27.

    Nem tudom....mėg se szėt nem szedtem, se ki nem próbáltam P94-et :-)
    De amilyen ˝robbantott˝ rajzot eddig láttam ilyesmiről, az mind olyannak mutatta a tekercset, mint amilyet a klasszikus P90-ekben láttam eddig. Egyszerűen nagyobb ˝kabátot˝ kapott, és kész ;-)

    Persze, boldog-boldogtalan gyárt P94-et is, nem csak P90-et....emiatt megjelentek ˝trükkök/extrák˝ is a ˝nagykabát˝ alatt....

    De, ha minden ugyanaz is, akkor is van kb 1 cm különbség aközött, hogy hol veszi a jelet egy P90 meg egy P94. Ės y P94 ELVILEG ettől lesz ˝mėlyebb˝ mind a nyaknál, mind a hīdnál :-)))

    Biztos van is aki hallja....de én biztosan nem hallanåm.
    Pontosabban: Ha én, amit hallok, jónak hallom, akkor az nekem KURVAJÓ. hogy miben más egy hangyafasznyit egy másik kurvajôtól, engem hidegen hagy....másokat meg pont hogy a hideg veríték veri ki a ˝másság˝ miatt......nem tudnak előjelet tenni semmi elé, ami ˝más˝...maximum, hogy le tudják zárni magukban a dolgot, elhatározzák, hogy :˝minden, ami mås, az szarabb is˝ :-))))

  • 26.

    Kicsit szélesebb és keskenyebb a 94. Ugyanazon mágneses térerő és impedancia mellett több lesz benne az alacsony frekvencia. Hátha hallom...

  • 25.

    Azt hiszem, hogy a P94 csak a ˝tokjában˝ tér el a P90-estől, hogy buhera nélkül be lehessen építeni egy humbi előd helyére.
    Ėn az lp és sg gitárjaimban is kicseréltem a humbikat. Az egyik egy filléres epiphon p90-es, a måsik meg valami ˝kézműves, emeletes csoda˝
    Kb ugyanaz a kettő hangra.

    Bår, az ˝emeletesben˝ elvileg és gyakorlatilag is több lehetőség van, de én nagyon ritkán élek csak vele.... többnyire egytekercsesként üzemel az is :-)

    De amikor beszereltem sokat játszadoztam az ikertekercsek sorba és pårhuzamba kapcsolásával. Egy egėszen hasznålható variáció gyüjteményt adott a 4 tekercs 12 féle kombinációja (de lehet hogy több, vagy kevesebb...sosem számoltam ki)
    Aki szereti a gitåron kapcsolgatni a főbb dinamikai és hangfestő beållításokat (pl egy jôl belőtt csöves motyôn zúz), azoknak egy igazi svájci bicska :-)))) egytekercsesként a nyaki és hidi külön- külön, måsra és måsra jó, alapnak kiséretnek, kisszôlónak, nagyszólónak, bárminek..... Viszont, ha sorba egyikhez vagy a måsikhoz hozzákapcsolod az alatta elhelyezett ikertekercsét, akkor egy jólhallható jelszīnt emelkedést produkál. Szôlôhoz kiemel, egyből krancsba harap :-)
    Ha párhuzsmosba kapcsolod az ikertesót, akkor egy humbihoz hasonlô måsik (kicsit szürtebb) jelet kapsz, ami pl egy jazzosabb, puhåbb tėmåt, lágyabb pengetést is a felszínen tart (nem vėsz el, nem halkul pl a kiséret ˝zaja˝ alá)..... ha meg a két távoli tekercspárt is elkezded variålni, fázisok ki-be-össze-vissza kapcsolgatásával, akkor hol a dinamikai növekedés, hol a furcsa jelkeveredések-kioltások miatti érdekes hangszínek segítenek ˝kiszôlni˝ az alapbôl....ės még boost pedålra sincs szükséged soha többé, ha nem akarod....el lehet felejteni :-))
    de, mivel én nem ˝egy erősítős˝ vagyok, hanem ˝lábbal hajtós˝ (a multis fej a pedálboardjával kb egy padlómultival egyenlő) vagyok, és jobban szeretem az erősítőn belőtt beållításaimat variálni/használni, ezėrt valahogy sosem hasznålom ki ezt az extra lehetőséget....amúgy brian may-től loptam az ötletet....ő egy ac30-al, meg a 3X3 single variációval operálva sokáig ˝utolėrhetetlen˝ volt fura hangszínekben... :-)))


    Szôval: ahány ház, annyi szokás....

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 24.

    65, én is single mániás vagyok. Megőrülök értük, mindegy hogy milyen. Humbit is lecserélem p94-re. Kíváncsi vagyok mennyiben tér el a p90 től.

    Ajakrúzsom még nincs, de ami kés, az nem kanál.

  • 23.

    Rendes vagy Laca! Ez az igazi, ˝sporttársi˝ hozzáállás!!! Imådom a legegyszerűbb megoldåsra rátapintó lényeglátásodat :-)
    Rajtad felbuzdulva én is felajånlom Andrisnak, ha ėrdekli, hogy dugja rå a gitárját akår a spideremre, akår a mosfetes ˝klasszikus˝ erősítőmre. Csak hogy a saját fülével halhassa, hogy mennyi minden lehetőség van mėg a gitárjåban, mielőtt pukira elkölt egy olcsóbb gitár árát is meghaladô összeget :-) vagy hogy megtapasztalja, a két rendszer közti különbségeket.....lehetőségeket.

    Amúgy másokkal is jártam már így. Szívesen adtam, adok kölcsön bárkinek pukit kipróbálåsra, mielőtt pl venne valamit. Főleg kiszerelt humbikban voltam/vagyok gazdag.... de eladni egyiket sem akarom (vannak kisėrleti terveim velük az elkövetkező 20 ėvben) :-)))
    Ha single kerül hozzám akkor azok hamar gitårba is épülnek .....abbôl nincs parkoló pályån egy sem :-)))

  • 22.

    Szia András, ha volna kedved vox ac 30-on kipróbálni a mostani hangszedőded, állok rendelkezésedre. Vagy fender hot rodon. Meg fogsz lepődni, hogy milyen szuperül szól a gitárod. Persze, ha nem ilyened van. :-)

  • 21.

    Nekem Jb jr a hídnál little `59 van a nyaknál. Kifogástalan

  • 20.

    No de visszatérve az eredeti kérdéshez, én little 59-et raktam a stratómba a hídhoz. Pont azért, hogy kicsit vastagabb, rockosabb hangzást tudjak elérni, ha kell. A jb juniort nem ismerem, de ha gondolod a little 59-ről teszek fel hangmintát, humbucker/single/párhuzamos állásban. Tudom, hogy mindenki másképp játszik, meg erősítő, meg stb., de talán ad némi támpontot a választáshoz, ha hallod, hogyan szól. Nekem bejött.
    Amúgy meg nagyobb gain-nél is teljesen zajtalan, bár én nem használok sosem kifejezetten zúzós high gain-t.

  • 19.

    Ha egy hang szarul szól alapból, abból te csodát nem csinálsz. Csinálj egyszer AB tesztet különböző hangszedőkkel.

  • 18.

    Hülyeséget beszélsz bármennyi karakterrel teszed is. Fő hogy kitekersz minden hangzást. Gondolom ugyanezt mikrofonokkal is megteszed.

  • 17.

    No no! Ez īgy csak egyet ˝igazol˝. Mégpedig azt, hogy a digitális(egyátalån: digitális volt a rendszered?) rendszereden is jelentkezett egy paraméter megváltozásának a jele :-))) ezt senki nem vitatja, hogy bårmely rendszeren megjelenik az ilyesmi ..... :-)
    De, amīg csövek esetén ez egy máshogyan nehezen reprodukálható, sokszor nagy mėrtékű (persze ennél a jelzőnél is kevesebb szubjektív létezik) hangkép változást jelenthetett , és épp emiatt, ha valaki hasonló változåst akart ehhez, akkor KĖNYTELEN VOLT hasonló cserére ehhez, addig egy full digitalizålt hangrendszerben ugyanezt a változåst kisérő hangjelenséget (tehát, amit a måsmilyen jelű puki okozott a régi csővel) ki lehet tekergetni puki csere nélkül is :-))))

    Sajnálom, ha ezt most és tőlem tudtad meg :-(

    Ėn már költöttem erre a tévhitre (amibe ezek szerint Te is belebonyolôdtál) eleget.
    Gondoltam megóvom Andrist egy hasonló költséges kisėrlettől....már, ha véletlenül nem egy csöves marcival nyomja rockot ..... :-))))

    Amûgy meg, mi fene az az avid eleven rack?! :-))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 16.

    Teljesen mindegy analóg, v agy digitális cuccod van. A hangszedő minőségét mindenen meg lehet különböztetni. Amikor cseréltem a szedőket Avid eleven rack-et használtam. Ugyanazon beállításoknál olyan érzésem volt, mintha új gitárt vettem volna. Hónapokig éreztem úgy, hogy új húrok vannak fent, annyival tisztábban szóltak a hangok.

  • 15.

    Ez különös....Te tudod, hogy mit jelent Andris számára (vagy az én számomra, vagy Imi számára, stb) az a bizonyos ˝hard rockosabb hangzás˝????
    Ės Te tudod, hogy Andris mire dugja rá a gitárját?
    Hogy használ-e szűrőt, torzító pedålt, effekteket, mifenét?

    Mert szåmomra ezek döntő fontosságú elemek....ezek tudta nélkül én egy rajzszöget se cserélnék Andris parafatábláján, nemhogy 20-40 000 Ft-os pukit cserėlnék :-))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 14.

    Az nagyon jó, hogy mindenki megosztja a tapasztalatait, élményeit, hitvilágát, stb. Én azonban úgy fogom fel a dolgot, hogy a kérdező járja az útját, de akadt egy kérdése. Nem akarom megfejteni a cuccát, ízlését, és a lelkivilágát. Ha esetleg nem világos a kérdés, akkor tapogatózok, filozofálok. Ez esetben azonban világos a kérdés, így arra érdemes válaszolni. A többit hagyjuk rá! :)

  • 13.

    Imre, Saszi!

    Nyilván az én véleményem az én tapasztalataimon alapszik. Nem kőbe vésett igazság, csak egy vélemény :-)

    Egy valamit ˝tapasztaltam meg˝ az elmúlt 40 évben: a mások tapasztalatai sokszor ˝nem jöttek be nekem˝ :-)

    Ebből számomra egyetlen biztos következtethetés vonható le csupán: Az én tapasztalataim sem fognak mindenkinek bejönni ;-))))

    Tehát: amit én át akartam adni, az az, hogy erősen különbözik az ˝analóg világ˝, meg a ˝digitalizált˝ világ. És hogy szerintem a digitalizålt kerekedett felül....emiatt pedig a valaha oly` fontos pl pickup, vagy cső, vagy kondi, vagy hangfal, stb ˝részegység˝ veszített az addig elfoglalt helyezéséből/fontosságából (már ha meg nem szünt egyáltalán)...

    Ezért kérdeztem legelőször Andrist, hogy mit használ, másodszor meg hogy mit szeretne?
    Azt is el tudom simån képzelni, hogy hallott valahol egy dögös effektet, és azt ˝keresi˝ a gitårja leghátsó pukijában :-))))

    Amikről Ti itt értekeztek, nagyon nehéz ˝képbe helyezni˝, amig nem tudom, mit használtok és milyen végeredményt értetek el vele :-)

    Még egyszer mondom: ha analógok vagytok, ha Andris is analóg, akkor ÉN (hangsúlyozom: ÉN) először csak egy fázisfordítást próbålnék ki. És csak ha az ˝kevés˝, akkor nyúlnék puki cseréhez...egy kis ˝vastagītåsért˝ max egy akármilyen hotrails-t tennék be....aztån , ha az is kevés, keresnék más drágább babrålni valót....

    De, mivel nem igen tudjuk, hogy Andris mit ért hard rockos hangzåson híd pukik esetén (nem küld egy mintát az áhított hangzásról), addig vaktában lövöldözünk mind :-)

    Viszont, ha Andris digitális, akkor én a helyében (újfent hangsúlyozom: ÉN) egy percig nem bajlódnék puki cserével, hanem pedálok között válogatnék, keresgélnék, vagy ha modellezős cucca van, akkor akkor meg egyszerűen megkeresném benne a tutit :-))))

    Felesleges az egyik összetett rendszert a másik egyszerű rendszer beállítása helyett erőltetni SZERINTEM :-)))

    Vagy-vagy....

    Várom Andris infóit.... Addig csak általánosságokban és a két ˝út/rendszer˝ sajátosságaiban tudok ˝okoskodni/tanácsokat osztogatni˝ :-)))

    Ami meg Saszi ˝magyarázatát˝ illeti, az az én koromban pont nem arra bizonyíték, hogy milyen jó módszer, ha mindenki folyton cserélgeti a hangszedőit, hanem arra legalább annyira, hogy sokan azt se tudják mit csinálnak, csak keresgélnek, vagy hogy a zenélės is csak utánzásra épül, mint annyi minden más... :-)))) Nomeg, azt senki nem vitatja, hogy egy analóg gitár elengedhetetlenül fontos része a ˝mågnes+spulni alkotta hangszedő˝....ahogyan a digitálisoké meg néha a piezo.... no, de az egész rendszernek az analóg korban volt igazán döntő rėszese a mágneses hangszedő....digitális rendszerekben mår sokmindennek a hangsúlya átkerült måshova... ennyi!

    De fordītsuk meg!
    Mit bizonyītana a Te logikád (???) szerint azok tömege (és azt se tudjuk, kik vannak többen...már, ha az számít valamit az ˝igazság szempontjábôl˝, hogy hányan és mit, de főleg: MIÉRT csinálnak), akik meg nem cserélgetnek pukikat? :-)))

    Szerintem digitalizålt hangrendszernél egyenesen káros (idő és pénz pazarlás) ez az analóg rendszereknél amúgy jól bevált szokás/hagyomány :-)

    Ahogyan pl a zsidók kóser szokásai sem isten létét bizonyītják, csak azt, hogy ők azért tartják be, mert szerintük az az istenbe vetett hitük kimutatásának az egyik formája.... :-)))

    Ma már senki sem hal bele egy húsos+tejes pl sajtburger megevésébe, pedig a kóser törvények szerint halálos (veszély, majd ebből kifolyólag kėsőbb már egyenesen bűn) volt a sivatagi , nomád körülmények között keverni a kettőt..... :-)))

    Nagy úr a hit! Nagy nyomás a ˝szokás/tradíció˝.... és egyik következik ugyan a másikbôl, de bizonyítani semmit sem bizonyít sem egyik, sem másik, sem a kettő együtt.... :-))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 12.

    Nem akarok vitatkozni, de a hangszedő egy nagyon fontos része a hangszernek. A hangod minőségét nagyban befolyásolja. Nem véletlen, hogy még nagyon drága gitárokban is sokszor cserélik. Azt a minőségbeli különbséget nem tudod semmilyen cuccal áthidalni. A legfontosabb a tiszta hang

  • 11.

    Kedves Csaba, a múltkor írtam a legendás sh4 ről itt a fórumon, sok mindenben igazad van a pukik terén, De, az egyik pl bírja a sok gaint a másik pedig nem. Ez nagyon nagy különbség, ha keményebb stílusban nyomod, szeretem ha nincs korlát, nem búg, gerjed stb. A sound a te kezedben van, 1es szabály ezt tudjuk, de a pickup a technikai háttér egy darabja ami a fejlődést segíti azon a téren, hogyha a gaint 100ig lehet tekerni akkor ki is próbálom. A felharmónikus meg a rezonanciális tèrkiegyenlítődèst lesz@rom attól nem szól jobban amit játszok, de egy hangszedő ami tudja a dolgát az inkább tetszik.

  • 10.

    Nézd!
    Itt egy olyan megoldás, ami szinte gitárfüggetlen :-)

    gsfanatic.com

    Az egyik dobozka kb azt ållítja elő BÁRMIBŐL, amit egy egy jól összelőtt csöves fej + az őt legjobban kihajtani tudó pickup produkål. A måsik meg egy pöpec csöves végfok jellegzetességeit szimulålja....egy ilyen påros mellett alig szåmīt, hogy mi a bemenő jel forrása....míg egy csöves konfiguråció esetén ezer puki egymillió vėgkifejletre adna lehetőséget :-)

    Az mår csak egyėni izlés kėrdése, hogy nekem sokkal több, mint 500 000 már tök jó lenne belőle, és minden második variåciónak örülnék, mint majom a farkának....Måsnak meg lehet hogy csak 2-3 volna épp csak elfogadhatô.... :-)))))

    Nyilván, nekem, ezért semmi értelme egy ilyen ˝bonyolult˝/csöves cájggal bajlôdnom....nálam igényesebbeknek meg KÖTELEZŐ. :-)))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 9.

    Kecskés Andris!

    Linkelnél ide olyasmit, amit el szeretnėl ėrni?
    Kiváncsi vagyok, hogy mit értesz ˝hard rockos műfajhoz illő˝ hangnak/hangszínnek/hangeffektusnak?
    Itt mindannyian nagyon segītőkészek vagyunk (meg néha komoly filozôfiai és gyakorlati vitákat is lefolytatunk) egy egy olyan fogalom örvén, mint pl az általad ˝bedobott˝ hard rockos hangzås :-)))

    Ėn valamiért azt gyanítom, hogy Te nem egy bizonyos erősítő bizonyos ˝hangját˝ keresed a Te saját, de måsmilyen erősítődben...
    Ės ekkor (tehát, ha így van) a megoldås sem a pukik elvszerű keresésében lesz, hanem egy kutya közönséges pedálban, vagy egy erősítőket modellezni tudó ˝szimulátorban˝ :-))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 8.

    A kérdésre fókuszálva, ha a két hangszedő között kéne választanom, és a JB-re szavaznék. Az egy standard, jól kezelhető rock hang. Az `59 is jó, de más karakter, kicsit gurulósabb, míg a JB hirtelenebb, kopogósabb. (Bocs a szakszerűtlen megfogalmazásokért) Sokan az `59-et inkább nyakhoz teszik, nekem is ott tetszik jobban.

  • 7.

    Sublime, kategóriát emel a hangszereden. Elmondod Kurtács Andrásnak mit szeretnél, ő megmondja mi kell neked.

  • 6.

    Sokat gondolkodtam elalvás előtt, hogy vajon egy hangszedő milyenségének mi köze pl a rockossághoz, blues-ossághoz, funky-hoz, rege-hez, stb.... de szerintem nem sok :-)))

    Ugyanazzal a hangszerrel mindent el lehet játszani SZERINTEM.

    Egy zene műfaját sokminden határozza meg. A használt hangszīnek IS, a jellegzetes effektek IS, stb...
    De leginkább maga a zene sajátossága, stīlusa/modora, harmôniamenetei, stb a meghatározóak....egy klasszikus (pl egy filharmonikus) nagy zenekar tud játszani indulót, gyerekdalt, rekviemet, édes kis svittet, kísérhet egyetlen zongorát vagy valami vonóst egy un. versenyműben, operettet, operát, szimfóniát.....bårmit :-))))

    Egy elektromos erősítéssel felszerelt un. gitárzenekar is ahány, annyi féle stílust jåtszhat....

    A jellegzetes motivumok, riffek, akkordmenetek, dinamikai váltåsok, stb-ik hatårozzák meg, hogy mit hallunk. Egy jó hangszín, vagy effekt sokat tehet hozzá, de közel sem olyan fontos (nem tud érvényesülni), ha nincs meg az az alap, amitől tudom, hogy mit is hallgatok :-)))
    Egy hard rock zenekarban is van/lehet akusztikus gitár, hammond orgona, dob, basszus.....meg egy jazz zenekarban is :-))))

    Egy jazz zenėsz is használhat rockosnak elkönyvelt effekteket, hangszíneket, zenei ˝fordulatokat˝, mifenét, és fordītva is igaz mindez....


    Egy szóval: a rock egy zenei stílus/egy ˝játékmodor˝, egy adag zenei klisė.....A gitár egy eszköz, meg az erősítő is, meg az effektek is :-)))

    A pickup milyensėge ebben a láncban, egy mai olcsóbb kategóriától felfelé már SZERINTEM nem is ˝hallatszik˝ (vagy legalåbbis minden måssal sokkal több változást ėrhetünk el, mint pl egy puki cseréjėvel)...egy kicsit más volt ez régebben, amikor egy gitár, meg egy valamilyen csöves motyó jelentett ˝mindent˝...ott okkal/joggal volt felértékelődve pl egy másmilyen puki másmilyen jele, vagy egy måsmilyen cső måsmilyen karaktere, de még egy kondi értékváltoztatása is :-)))...låsd pl azt a rig interjût, ahol az utolsó ilyen mohikán, Tåtrai Tibor ecseteli a technikai hátterét!
    De kérdem én: Ki engedheti meg magának évente egy kėt csöves fej ûjraépítését ˝ionjaibôl˝ (sic: Tibusz), vagy havonta csőcseréket, miegymást?????? Nyilván csak az, aki ebből és ennek él....hát, pl Tátrai Tibor :-).... Isten tartsa köztünk még minél tovább! ! !
    :-)
    ...de mi, többiek, hol vagyunk már/még ettől???? Pedálok erdeje, szűrők, effektek, modellező meg ˝sajåt jogon torzító˝ ketyerék színesītik a sort....itt a pukik elvesztették hajdani befolyásukat....pláne, ha az a puki single :-)

    Azt hiszem, a marketing ˝MEGSOKSZOROZÓ EREJE˝ pont a pickup-öknél érhető tetten a leginkåbb....valós, de könnyen åthidalható/eltüntethető különbségeket nagyit fel ˝átláthatatlan˝ parasztvakītåssal a ˝soros féle pickup lobby˝ :-))))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 5.

    Az egyetlen humbucker, amit hasznålok egy SD duckbucker. Az egyik variaxomba építettem be, amikor rakoncátlankodni kezdett a piezoja 13 ėv után (amolyan vėsztartalėk félesėgnek)
    Azért a hídhoz és azért single méretű, mert csak akkora ės csak oda fėrt el. Amûgy, ha csak egyetlen pickup lehetne egy gitárban, az számomra egy nyaki single lenne.... :-)
    Azért single méretű humbi, mert a legtöbbet ebből lehet kihozni ott, azon a ˝nem jó helyen˝ ...
    Felezhető is, de ha mind a két tekercs szôl, akkor azok sorba és szembe is kapcsolhatôak egymåssal.
    Hangszīnben is, dinamikåban is elég markáns a 3 állás közti különbség (szóval, nekem így bejött), de olyan ˝fene nagy dög˝ szerintem sincs benne :-))))

    Amúgy sem vagyok egy humbis valaki.....szóval ha hard rockot akarok, akkor a spider fejet a mesa boogie rectifier ållásba tekerem, aztán nekem az a ˝rock, mint olyan˝ , és kész :-)))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 4.

    Vagy pl az egyik gitåromban (SSS) a középső pukit fázisfordītani is lehet.
    Ha sorba kapcsolås mellett jåtszom valamit a hidi pukival, és ekkor átkapcsolom pårhuzamosba, elég tökös, humbis szerű vastag hangot adnak ki...
    Szerintem egy próbåt megėrhet ez is... :-)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 3.

    Seymour SHR-1, Èn keményebb zenéhez használom, kiváló. Felezve fos, humbucker hangot nem fogsz elérni egyikkel sem azt vágod. Nevenincset nem próbáltam mint a Csaba, lehet az is jó.

  • 2.

    Milyen erősítőt (vagy pedålt?) hajtana meg?
    Mit értesz hard rockosabb-on egy hīd pukinål?
    Ha csak egy kicsit ˝vasasgabb˝ jelet akarsz, egy fillėres, noname hotrail is jó lehet...szerintem. plåne, ha amûgy ˝pedålozol˝ is.... :-)
    De ėn inkåbb az erősítőmben keresném a megoldåst először... vagy egy pedålban :-)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 1.

    Little 59-et nem próbáltam, viszont a JBJR zseniálisan jó!Egyik kedvenc szedőm!Én azt venném!

GS AKTIV