Segítsetek pls.

Segítsetek pls. Higain erősítő esetén a jól bevált eq pedál és volume pedál helyett van más lehetőség szólókiemelésre? Clean booster? SD1-et próbáltam, az nem emel hangerőt. Köszi előre a tippeket!
    Kommentzahl - 19
  • 19.

    Nem,nem tekerjük meg a DS-1 pedált. Erősítő beállít meg minden és csak addig tekered rá a pedált amíg értelmét is látod, szó nincs arról,hogy két dolog maximumra tekerve sípol-gerjed mint az állat. Input vagy loop ... kösd oda ahol jó. ...

    Nézd,köszönöm az amit leírtál,de ne haragudj!
    Ott volt egy DS-1, haver kipróbálta,közönség soraiból meg hallottam,hogy működik neki,kész. Nem az enyém,nem én zenélek vele. Nem értem,hogy mikor említettem itt azt,hogy high-gain meg minden agyig van tekerve? ( olvass vissza,én nem találom abban amit írtam. ) Amikor még én zenéltem,rég nem vagyok már aktív, ilyen technika se volt még, JTM45 meg öreg Laney aztán szólt ahogy,utána lett egy Triamp.

    Tisztelt Csaba 65 !
    Milyen kíséretet játszok? Hol írtam olyat,hogy zenélek marha aktívan? Ne haragudj! Írásod tele csúsztatással,mintha magamról írtam volna,pedig szerintem teljesen egyértelmű volt.Én nem írtam egy szóval se ilyeneket amit Te itt felsorolsz. Az alapvető,nálam is,hogy mi megy loop-ra meg mi nem,tanultam is ilyeneket meg mittudomén. Kipróbálod,kész,nem tetszik,kikötöd. Itt jegyezném meg,sima egy csatornás erősítőknél néha még loop sincs,inputba kötött effektekre rátorzít utána a cső aztán mégis működik.

    Szerintem ez itt egy fórum. Arról szól,hogy valaki kérdez,többi válaszol, kérdező megfontolja amit írtak, esetleg kipróbálja,nem jön be elfelejti,ha működik meg örül. Felesleges köröket futottál és szerintem előző írásomnak nem is Te voltál a címzettje hanem az aki feltette a kérdést.
    Elnézést,tényleg döbbenetes!

  • 18.

    Leonard!

    Ezt mindenképpen olvasd át! Ennél egyszerűbb magyarázatot nemigen fogsz találni a ˝mit hova dugjak˝ dilemmára :-))))

    www.instrumentweb.hu

  • 17.

    Sok erősítőnél a loop teljes jelszintje csökkenthető 10-20 dB-lel is akár, hogy ne vezérelje túl az effekteket.
    Hátha nálad is beválik, ha van ilyen opció.
    Meg persze jó lenne ismerni pontosan az erősítőd típusát.

  • 16.

    Na....addig OK, hogy DS1-el, ( vagy bármivel mással) emelnéd a hangerőt.
    de mit emelsz pontosan?
    egy teljesen kitekert gain + totál feltekert chanel volume (van olyan a Te erősítődön? ) , a csatorna előfokcsöveinek ˝kiaknázására˝ lenne az alap? Ezzel ˝ tologatod a kvinteket˝ ? :-)

    tehát ez lenne az, amin a kíséretet játszod ?

    .....és aztán erre, a végfok elé bekötve még egy ˝feltekert˝ Distor.1-est is ráeresztenél az eddig előállított ˝hi-gain˝ hangképre? :-) Nem sok az egy kicsit? :-O (bár...ízlések és pofonok elég változatosak tudnak lenni....) én effekt hurokba csak ˝idő alapú˝ cuccokat szoktam dugni...reverb vagy méginkább delay/chorus.... a torzítókat/overdrive-okat a gitár meg az előfok közé szoktam kötni :-) www.instrumentweb.hu

    Egyáltalán...mit értünk szólón? Valamiféle kadenciát játszol? , vagy csak a riffeket hangosabban tolva ˝mindenki elé tolakodsz˝ egy kis időre... ? :-)

    A többiek el tudnak halkulni? (úgy értem, hogy a dobos, a basszeros tud kisebb dinamikával is előzékenységet tanúsítani) Vagy mindig mindenki mindent ˝tiszta erőből˝ tol...?

    Lehet, hogy a hardveres problémák mögött némi ˝szervezetlenség˝ is lakozik? :-)))

    Én a régimódi zenélést gyakorlom....az egy kicsit még emlékeztet arra az időszakra, amikor minden hangszer csak akusztikusan szólt.....ott a ˝szólókiemelés˝ egyszer s mind a többiek ALÁZATOS elhalkulását és a szólózó kicsit dinamikusabb játékmodorát jelentette...ha volt koncertmester/elsőhegedűs/karnagy/ bárki vezető, akkor pedig Ő ˝ült a keverőpult mögött˝ :-)))))

    Ezek miatt én 2-3 hangszinnel, meg némi technikai ˝finomkodással˝ elvagyok.... azt a 2-3 hangszínt pedig előre ˝be tudom programozni˝ a 2 csatornával meg a 2 pedállal (egy overdrive+1 delay) úgy, hogy a kiséret, a ˝kisszínes˝ meg a ˝nagy szóló˝ jól elkülönül egymástól. Többek között hangerőben is....a dinamikát pedig a játékmodor/stílus emeli meg igazán (a halk akkordozás, meg a ˝csapjunk a húrok közé˝ között 1000 féle átmenet is van.

    Szóval, nálam az 1. csatorna CLEAN-je egy kis reverb-el az alap....már ez is rengeteg hangszínt meg dinamikai lépcsőt rejt magánban POTENCIÁLISAN. Ha így kicsit erőteljesebben indítok egy pengetést, simán becsusszan egy kis röffenés, kattanás.....de ha kell, akkor a gitár és az erölködő közé kötött overdrive (nálam ez egy mojo mojo) pedál bekapcsolása dögösebb riffeket, színesebb/füstösebb szólisztikus betéteket enged jobban hallatszani...... Ahol meg ki kell, hogy emelkedjen a gitár témája, ahol a kadenciát játszom, ott a nagyobb gain-nel, meg a reverb helyett a loop-ba kötött delay-vel + a 2. csatorna volume gombjának feljebb tekert szintjével eleve kitűnök a többiek közül.....

    ennyi....de mint látod, nálam a hi-gain (meg esetleg az egyéb torzítások) kimondottan csak a ˝nagyszólókra˝ vannak ˝félretéve˝ :-))))

    Az olyan zenék, ahol már az alap is hi-gain, nekem kicsit ˝életidegen˝-ek...pedig egy-két szám erejéig még élvezni is tudom őket....pl a S.O.D az egyik favoritom....de 1-2 szám után ˝besokallok ˝ tőlük is.... És koncerten még nem is hallottam őket, így nem is tudom, miként oldják meg ezt a ˝szólókiemelés dolgot˝ torzított hi-gain-nel.

    Ja! De...keverővel :-)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 15.

    Ismerősnek volt elfekvőben egy DS-1, JCM800 fejjel kínlódott mert neki se volt szólókiemelés. Loop-ba ment a DS-1,működik neki szépen,tényleg jól érezhetően emel meg dolgozik neki.

  • 14.

    Hát igen... drive LE a fejen (ezért jó, ha van egy két plusz csatorna is az erőlködőn) , és utána az ember azt pakol rá a kiemelő pedállal, amit akar...(vagy, amije van) overdrive-t, high gain-t, fuzz-t, bármit....(a fuzz viszont néha ˝elszunyogosodik˝ -nem tudom, Ti hogy nevezitek azt, amikor a fuzz miatt tök dinámikátlan lapos zümmögés lesz a hangból ?- olyankor még egy clean boost pedál is jól tud jönni.... :-)

  • 13.

    Szia!
    Milyen típusú az erősítő?
    Én most is használok loopban többféle pedált is boostolni, daltól függ, hogy mit. Használok pl. Eq-t, OCD-t, Orange two stroke.... Mind dobott a hangon. De egy Ds1 vagy egy Sd1 is tökéletes. Drive le, hangerő fel és működnie kell.
    De az alább említett mojo mojo is tökéletes, nekem is van, csak nem használom.
    A clean booster erre nem igazán jó, az inkább in front jó, akár always on is.

  • 12.

    Mondjuk nekem a Quadraverben a MIX-ben tudok még rá adni a száraz jelre, így lehet nekem az is benne van a hangerő emelésben :)

  • 11.

    Nekem az overdrive a fej előtt van, EQ a loopban volt értelemszerűen.

    tinyurl.com

  • 10.

    Én egy overdriveot használok.
    SD-1, OCD, TS (vagy ezek klónjai)
    Nekem a clean booster nem vált be.
    Szólónál egyébként pont lényeg, hogy más legyen a hangkarakter, hogy átüssön a többi hangszeren.
    Clean booster erre pont nem jó.
    Amikor nem volt overdrive-om, akkor multieffektem EQ-ját használtam, az is jó volt.
    Szerintem a Clean bosster felejtős. Legalábbis én olyan zenei környezetet most nem tudok elképzelni, ahol tudnám használni.

  • 9.

    Mint az kiderült, valószínűleg nem egy jó boost pedált keres Leonard, hanem azt a nehezen magyarázható esetet szeretné kibogozni, hogy ha az eq pedálja tudott a végfok előtt még egy kicsit emelni a hangerőn, akkor a többi cucca miért nem..... erre lehet magyarázat EWR tapasztalata, hogy az előfok már annyira felemelt szintet ad ki, amit a legtöbb pedál már nem tud feljebb tornázni, csak ˝torzítani˝ ....az eq pedál talán eleve visszavett ebből a jelből (kb mint egy ˝ellenállás˝), önkéntelenül is ˝beállítva˝ egy kicsit kisebb alapszintet (erre utalhat az is, hogy ha az egész elé ...vagy hova?...beköt egy hangerő pedált, akkor szintén tud fokozatokat állítani), és így marad benne egy kis ˝hely˝ az emelésre...míg ha az előfok után akar felfelé szabályozni, ott már csak hangminőség romlást kap, dinamika növekedést meg nem....
    . vagy pedig egy kicsit magasabb a tápfesze az eq pedálnak, mint azoké a pedáloké, akik már nem győzték a bejövő jelet :-) .....tehát ezért néz ki úgy, hogy az eq pedál tud szólót kiemelni , még az előfok után bekötve is...

    így, ennyi ismerettel, ez tűnik a leggyakorlatiasabb magyarázatnak.....de ugye se az említett eq pedált nem ismerjük, sem a többi cuccot....emiatt bőven lehet még egy pár ˝ésszerű˝ magyarázat erre :-)))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 8.

    EHX LPB1 - sima lineáris boost. Legjobb.

  • 7.

    szerintem is ott lesz a bibi, hogy már alapból eléred a plafont (ez amolyan típushiba a higain stílusnál... :-))))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 6.

    Valószínűleg olyan nagy a jelszint a loopban, hogy a torzító már nem tud tovább emelni, csak tovább torzítani.
    Ha passzív hangerőpedál bevált, akkor a legegyszerűbb megoldás egy kapcsolható attenuator.
    Ha inkább mégis boostolni szeretnél loopban, akkor célszerű magasabb tápfeszültségű típust választani.

  • 5.

    Na, a kérdésem az volt, hogy higain erősítő esetén eq és volume pedálon kívül van-e más lehetőség. SD1-et a loopba kötöttem, nem emel a hangerőn, bármennyire furcsa, viszont legalább szétcseszte a hangot. Még egy valeton mini dapperem van, annak a overdrive-ja sem emel hangerőt. Igazából nem értem, miért. EQ pedállal a loopban működik az emelés. Van valakinek arra vonatkozóan tapasztalata, hogy ha clean boostert kötök a loopba mondjuk 20 dB emeléssel, az emel-e a jelszinten? Mert elméletileg igen.

  • 4.

    a busz tolásra (pl a turné busz tolásán kívül) pont a boost-oló pedálokat találták ki.... :-)))) De én a csatorna váltó lehetőséget (is) erre használtam/om, meg ott van még az összes féle/fajta overdrive (nálam pl a mojo mojo ) pedál is....

    úgyis mint, 1. csatorna alap/kiséret a reverb-el. az itteni szólókiemelés annyit tesz, hogy az overdrive pedállal beállított szintre emelem a hangerőt egy enyhe ˝krancs˝-csal megfűszerezve.

    a másik lehetőség, hogy a 2. csatornára váltok, ahol eleve nagyobb hangerő van beállítva, erősebb ˝torzítással˝, plusz a reverb kikapcs, és helyette egy visszhang ˝helyezi el a térben ˝ a szóló hangját....

    ennél bonyolultabb /finomabb megoldásra eddig még nem volt szükségem....ezzel a néhány hangszínnel az egész repertoárunk lejátszható volt unalmassá válás nélkül.... de volt már itt olyan kérdés is, hogy egy gitáros a 24 számos repertoárjához használt 72 (! ) hangszínét/beállítását miként tudná flottul ˝behívni˝ valami überokos pedállal.... na, ilyen problémám nekem még sosem volt :-)

    az`tán nyilván, ha ˝nagykoncertet ad˝, vagy csak stúdiózik az ember (de mi olyat sose csináltunk..mi csak hobbizenészek voltunk mindig) , vagy pláne ha lemezre rögzít, akkor sokkal színesebb lenne/lehetne a dolog (csak hogy a legegyértelműbb megoldást említsem: ott van mindjárt a keverőpult, és mögötte az a valaki, aki tudja, hogy kinek kéne éppen a leghangosabban szólnia ... :-)))

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 3.

    Próbáld loop-ba az sd1 - t.

  • 2.

    Tube Screamer pl.

  • 1.

    EQ pedál.

GS AKTIV