Régi hegedü

Sziasztok! Elöször is Búék mindenkinek!
Régi hegedűkben járatos valaki? Mennyire cseng jól, hogy Matthias Albanus fecit(feat?) in Tyroli Bulfani 1644? Édesanyám első hegedűjében található ez a felirat és szeretném felmérni, hogy mivel van dolgunk. Kicsit felújításra szorul, de nyilván a hangszer értékének/érdemeinek megfeleően fogunk hozzányúlni.
    Kommentzahl - 15
  • 15.

    Olyan Sztradivárink nekünk is van, háromnegyedes. Ezeket írtam az 1. hsz-ben.

  • 14.

    10. Talpi: akkor lehet, hogy 100 aranyért sem adnák :)

  • 13.

    Lehetséges! A lányom feles hegedűje pl. egy cseh manufaktúra hegedű volt, az volt beleírva, hogy ˝Anno 1725 Antonius Stradinalius Cremenensis˝. Mondta a hangszerész, hogy ismeri ezt a típust, 19. század eleji cseh manufaktúra hangszer a jobbik fajtából, 250-300 ezer forint közé taksálták tavaly. Szóval még az is lehet, hogy egy hasonló kaliberű egészes hegedű van a tulajdonotokban, és akkor fél misi fölött lesz az ára. A mi hegedűnket Miskolcon Nagy András nézte meg.

  • 12.

    Domesz, nem biztos az. A 60-as, 70-es években voltak komolyabb zeneiskolás hangszerek, még nem árasztotta el a kínai tömegcucc a piacot. És aztán eladogatták, ellopogatták, kidobálták, meg rohad a pincében, mert egyszerűbb volt újat venni, mint a helyreállítással, karbantartással foglalkozni. Általában szegedi, NDK és cseh gyári hangszerek voltak a zeneiskolákban, de néha előfordult komolyabb is, persze nem sokmilliós. Úgyhogy ez is simán lehet korrekt darab.
    A rendszerváltás körül pl. nagyon nagy keletje lett a használt szaxiknak, mert a különböző hivatali zenekaroknál márkás csövek voltak, viszont a leltárnál, meg a selejtezésnél darabra mentek, ügyesen ki lehetett cserélni. Pláne, ha megszűnt egy zenekar.

  • 11.

    Hát ha zeneiskolás hangszer, akkor szerintem nem lesz nagy durranás...

  • 10.

    5. domesz77 ....meg a lépését, meg a járását.....

  • 9.

    Mennyi részlet van az egész mögött, amire nem is gondoltam.... A család se tartja valószínűnek amúgy, h mestermunka lenne. Az előbukkanásról: 1960-as években vették a nagyszüleim egy zeneiskolától. Aztán anyukám abbahagyta a játékot és most kért meg, hogy pofoztassam ki. Szóval igen, ezek alapján biztos, h nem mestermunka (annyira nem voltak eleresztve a nagyszüleim anno + arrol azert tudnánk + a zeneiskola nem adná el egy akkor 13 éves tanitvany szuleinek a legbecsesebb kincsét), de simán lehet, h egy jó muhely jó darabja. Vagy nem, de valamelyik biztos!

    Minden esetre köszi mindenkinek, a héten megy hangszerészhez!

  • 8.

    Szerintem is egy manufaktúra hegedű, és még az is lehet hogy egy jobb fajta.

  • 7.

    Simán nyomtattak ilyen betűvel, már 200 éve volt nyomtatás. Itt egy könyv 1644-ből: www.insightoftheking.com
    Pláne, hogy egy műhelyről van szó. De mivel ekkor még csak huszonpár éves volt az alapító mester, szerintem az 1644 itt inkább a műhelyalapítás dátumát jelzi, nem a gyártásét. Meg arra utalhat, hogy egy ilyen hangszer alapján készült. (Forma stb.). Meg arra is utalhat, hogy a műhelyben, akkor viszont szintén sokat ér, még ha nem is annyit, mint ami közvetlenül a mester keze alól került ki (vagy azt mondta, merthogy pl. Rembrandt képeinek a nagy részét nem ő festette, csak szignózta a tanítványi munkái közül, ami tetszett :)). Sajnos kicsi rá az esély, hogy eredeti, mert ezek a hegedűk nem nagyon kerülnek elő véletlenül a padlásról, mert akinek volt, iszonyat pénzeket fizetett érte már 100 éve is, de a betűvel nincs baj, hacsak az nem, ha nem volt ilyen cédulája a műhelynek, de ilyeneket tud pl. a szakértő.

  • 6.

    Szerintetek akkoriban nyomtattak ilyen betűtipussal?

  • 5.

    Jó volna látni a hátát, káváját, nyakát meg a csigát is!

  • 4.

    Szuper vagy! Köszönöm! Mindenképpen meg akartuk csináltatni és már azt is tudjuk, hogy kivel!

  • 3.

    Szegeden nem tudom, ki van ilyen szintű, de ha bemész a Csermák üzletbe, jó eséllyel meg tudják mondani. Zsibók Istvánt is meg lehet kérdezni, ha egyértelmű a dolog, azonnal meg fogja látni, és azt is fogja tudni, kb. mennyit ér, meg meg is tudja csinálni: www.zsibokhangszer.hu De ha kiderül, hogy eredeti, úgyis kell egy hivatalos szakértői papír, akkor meg utazni kell.

  • 2.

    Köszi Gábor! Ez nagyon hasznos volt nekem! Most pont ennyi infora volt szükségem, 1 kép után nem is várhattam többet. Esetleg annyi még, hogy Szegeden, vagy a környékén ismer valaki hasonló szakértőt, vagy mestert?

  • 1.

    Ez olyan, mint a Stradivarius cédula, egy időben minden hegedűben benne volt. Persze nem tudom, milyenek az anyagi viszonyaitok, meg milyenek voltak régen, de egy eredeti Albani manapság olyan 80-100000 dollár, ha jól tudom. Van belőle több is, a fiatalabbat Albani II-nek szokták jelölni, ez az öregebb lehetne (1644), de egy egész műhelyről van szó, a 17-18. században működtek. Már ha nem lenne kamu, de szerintem az. Persze ezt ennyiből (egy rossz kép) nem lehet megállapítani, még az is lehet, hogy milliomos vagy, de nem itt fogják ezt megmondani a fórumon, hanem mondjuk itt: dariusmusic.hu
    ahol rögtön megmondják azt is, mennyit ér, meg mennyiért javítják, és érdemes-e. Mert attól pl., hogy nem eredeti Albani, még lehet jó hangszer.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

GS AKTIV