Mi a vèlemènyetek a Fender stratocaster classic player.

Üdv!
Mi a vèlemènyetek a Fender stratocaster classic player.... 50th, 60th, ...anniversary..special edition ..stb gitárokròl? Milyen minősèget kèpviselnek? Milyenek egy standard USA, Mexico vagy Japan-hoz kèpest? Mièrt olcsòbb ennyivel?
    Kommentzahl - 12
  • 12.

    el kell menni meg kell nezni, fogni, hallgatni, mind közül van jobb rosszabb..
    a fender gyarban egy csavo van a futoszalag vegen aki meghallgatja a gitarokat, es a jobbakat felrerakja allitolag azokbol lesz a custom meg a signature. kerdeztek tole miert nem csak jokat gyartanak azt mondta mert nem tudjak h mi a titok... sok mindennek kell összejatszania van quarter shawn nyak is ami szarabbul szol mint egy sima. van mexikoi classic series ami megveri az amerikait. ja es ehhez tedd hozza h szubjektiv a dolog tehat kinek mi. vastag test jobb hang viszont lassubb a hang, vekony test sokkal dinamikusabb polyurethan lakk nitro shell vagy csak vax? azt mondjak ha rezeg a fa annal jobban szol kapard le a polyt róla de lattam gitart ami lakkal sokkal jobban szolt mint anelkül.
    mindenki belevan buzulva a rez blokkba
    minek
    a fem szoljon? inkabb a fa szerintem. nekem tökeletes a szar spiater anyag mert hagyja a fát szólni...
    ezer es egy dolog.
    nyilvan jo kompenensekbol konnyebb jo gitart csinalni de nem garancia...
    reggelig lehetne beszelni róla...

  • 11.

    Na....jó! Legyen, ahogy akarod! Pacifika =pacifica :)

  • 10.

    Pacifika = lótakony? :)

  • 9.

    én addig válogattam a stratok között, amíg a régi yamaha american alder (éger test, juhar/rózsafa nyak) pacificámat (ezen tanultam még anno! ) át nem szereltem fender pickupokkal :-) mert nekem, személy szerint, az volt eddig a legkényelmesebb cuccom. én nem használom szinte soha a gitár saját hangszínszabályzóját (emiatt tök felesleges volt belőle mindjárt 2 a stratokon, szó szerint csak utamban voltak mindig :-) a yamahának meg csak 1 db van gyárilag.... a tremoló spiáter tőkéjét lecseréltem rézre, mert annak a hangszínre gyakorolt hatása jobban tetszett, a játékra gyakorolt hatását meg nem tudom megítélni, mivel csak ritkán használok tremolót.... stb ) :-) ..... most van egy ˝majdnem strat˝-om. Noisless pickupokkal. A haverjaim szerint ˝túl steril˝ lett a hangja, amit én is beláttam idővel. emiatt középre visszakerült az eredeti yamaha hangszedő, hogy kicsit össze tudjam koszolni a hangzást, ha olyan kedvem támad..... és hát, támad sokszor :-))))
    szóval: vegyél egy kényelmes cuccot, amit jó kézbe venni! aztán kisérletezz egy kicsit a pickupokkal, tremolóval, húrokkal, stb.... ! egy MIM strató szerintem több mint megfelelő alap lehet.....

    jó szórakozást!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 8.

    Nekem sok strató megfordult már a kezeim között, egyik sem tetszett igazán.
    Aztán vettem egy highway strat-ot, mondván, ez a legolcsóbb usa széria, sokat nem bukok vele.
    Tettem bele egy Seymour Duncan Little 59 pu-t a hídhoz, a gyári spiáter blokkos tremolót lecseréltem egy Schaller vintage tremolóra, meg kapott egy poliurethán festést. Az elektronikát átkötöttem úgy, hogy push-pull potikkal lehessen a hid pu-t sorosan, párhuzamosan, meg a nyak pu-val együtt használni. Mindezekkel együtt került kb. 200 ezer forintba, ami ma talán egy standard mexikói strat ára lehet. Soha jobb és sokoldalúbb Fender nem volt a kezemben, azóta szinte csak ezt viszem mindenhová, pedig van két Gibson is mellette. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy az ár simán lehet másodlagos, a játékérzet és a hang után.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 7.

    Ez mindig relatív.Nekem a classic seriesre mondták ugyanezt.Az szabja meg, mi az igényed.Lakkozott nyak, vagy sem, milyen tremolo, anyagok, rádiusz, meg sorolhatnámÉn sem vennék MiA stratot, csak az USA feliratért.Azt kell venni, ami személyesen, az igényekhez igazodik. :)

  • 6.

    Nekem is mexikói standard van és bár én nem értek hozzá, akik megfogták, kipróbálták, azt mondták, annyira jó, hogy felesleges lenne csak azért egy USA modellt venni, hogy 2-300ezerrel többet fizethessek.

  • 5.

    Az utóbbi évik MIM modelljei alig maradnak el az amerikaiaktól, építést, faanyagot tekintve. Így én nem stresszelnék egy mexikói megvásárlásán, sznobizmusból főleg nem. Nagyon jók, a hangzásra érdemes koncentrálni. Nézz körül amerikai oldalak fórumain, ott is így gondolkodnak. Amerikai gyártmány esetében is bele lehet futni szar darabba. Amúgy pedig az ég világon minden alkatrész cserélhető a gitáron: a pickupok, a tremoló, a bundozás, kulcsok - ha ezeket mondjuk egy alap mexi modellen lecseréled vásárlás után, még mindig nem tartasz egy USA modell áránál. Nem rég összvetettem 4 gitárt egymás után boltban, Jimi Hendrix modellt, classic playert, standardot és egy amcsi elitet - ezek közül a mexikói standard volt szerintem a legjobban összerakva.

  • 4.

    Standard:6pontos trem, kis blokkal, többnyire satin nyak, a test 2000-ig poplar, aztán éger.A rádiuszokat nem nagyon tudom, azt hiszem ezeké nagyobb, mint a cp széria, az a tradicionális kisebb.
    Cp:2 pontos trem, nagyobb blokkal, lakkozott nyak, igényesebb kidolgozás, az USA standard alatt jobb széria talán csak signatureban.A sb testek itt 3 darabból, szépen illesztve, nincs furnér, mint a poplartestű MiM Standardon.
    Az USA szériákban nagyobb szórás van, de minőségi fák, precíz hangserek, többnyire két pontos trem, rozsdamentes acél blokkal.A koptatók, a fogólap és egyebek típusa is változatos.A cp 50 jávorfogólapos egy darabból készült nyakkal, skunkstripe-al, a 60`s rózsafa, skunk nélkül.Van még a remek classic series,azok 6 pontos tremmel és vintagekulcsokkal vannak szerelve, hasonlóan jók, mint a cp series, a pálca a test felől buherálható és közelebb van a vintagestratokhoz.Asoft V nyak, ha nem rövidek az ujjaid, nagyon jó, de kikell próbálni.A szériákban felfelé a színeken kívül az anyagok minősége számíthat még, bár van, hogy árnyalatnyi, de a fémötvözetek, a műanyagok sem azonosak teljesen.Ezek adnak minőségibb érzetet.Nyakat az USA standardon is a test felől állítod és természetesen az USA származást is meg kell fizetni.Ez nem csak a minőség, de itt kifizeted a feliratot, a munkaerőt, aki lassabban dolgozik drágábban és a szállítást.ElvilegazUSa és a MiM közé van sorolva a Japán gyártás, amiből a koraiak aranyárban, a maiak egész jó árba mennek.Van olyan is, amit a v52 hirdet, hogy Fender Squier series.Ez a Fender 90`s évek budget Fendere.Ezek Fender fák és szedők, a hardware pedig többnyire Squier szint.A serialjuk 6 jegyű, mint a Squiereknek, ez azért fontos, mert szokás leszedni a ˝squier series˝ feliratot a headstockról, ami ott van, ahol az ˝original contour body˝ feliratszokott lenni....
    De ezek csak az alapok, Fenderék(és Squierék) olyan változatosan és hektikusan gyártanak, hogy nem lehet mindent megtudni róluk.Az új Player series jön pl. aStandard helyére, azoknak a fogólapja Pau Ferro, nem rózsa, nyak felől állítható pálcával.Kicsit fényesebb hanggal, mint a standard, ami a legmelegebb hangú strat és a poplar testűeket baromiraszeretik.

  • 3.

    Ezek szerintem megválaszolhatatlan kérdések. Nekem nem sok Fender volt a kezemben, a tulajdonomban kettő, de mind más és más... Komoly írások, bemutatók foglalkoznak az összehasonlításokkal és az eredmény szinte mindig az, nem biztos, hogy szoros összefüggés van a gyártás, helye, ideje, az ár , az érték, a használhatóság között. Ráadásul a szempontok prioritása mindenkinél már és más.....Egy pár példa:
    www.guitarworld.com

    www.portmacguitars.com.au

    www.google.com

  • 2.

    Most jöttem rá mennyire nem ismerem melyik milyen. Akkor jobbat kèrdezek. Miben különbözik egy 170-250 ezer forintos Fender stratocaster egy 400-600ezer forintostòl? Mekkor a a különbsèg hangzásban?

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 1.

    Heló. Az 50-es próbáltam, surf green kivitelben. A gitár nagyon faszán meg van építve, de a soft-V nyak szerintem azoknak való, akiknek hosszabbak az ujjai, kénelmyesen átérik a nyakat. A soft V az első három bundig kb. mint a balta, bele áll a tenyeredbe, így mindenképpen érdemes kipróbálni, kényelmes-e. Utána feljebb haladva szép C-formába simul. A pickup-ok nem sokban térnek el a standardétől, így hiába classic player a neve, hangzása szerintem meg sem közelítik az 50-es, 60-as évek hangszedőit. Ami miatt többe kerülnek, hogy különleges kivitelben készülnek, és gigbag-et adnak hozzá. Biztos, hogy piszok jól összerakott gityók, amit én próbáltam gyönyörű, de ha valódi vintage hangzást keresel szerintem érdemes megfontolni idővel a hangszedőket.
    Szóval a standardhoz képest a színkínálat, kinézet a mérvadó. Annak idején a Thomann-nal is rákérdeztem erre, ugyanezt mondták. Alapvetően tehát nem éri meg az árkülönbséget a standardhoz képest, hacsak nem jön be annyira az egyik szín. :)

GS AKTIV