MELYIK A LEGJOBB GITÁRKÁBEL?

Kíváncsi lennék, hogy kinek melyik gitárkábel vált be a legjobban, hangzás és megbízhatóság szempontjából? Itt elsősorban elektormos gitárok kábelére gondolok.
Nekem személy szerint egy japán gyártmány, a MOGAMI GOLD gitárkábel, ami sajnos hazánkban nem kapható, így az USA-ból lehetett csak megrendelni, az amazonon kersztül (szerencsére vám nélkül), kb 20eFt környénén a 3m-es változatban, de a 6m-es sem sokkal dágább!
A hangja egyértelműen kiegyenlített, tiszta és nagyon semleges, a gitárok igazi hangja szólal meg az én fülemben, színezetlenül. A mélyek mélyek, a magasak kristálytiszták.

Kinek mi a kedvence? Kíváncsi lennék!
    Kommentzahl - 15
  • 15.

    Azzal én is egyetértek, hogy nagy hangerőnél, koncerten nem nagyon hallható különbség kábel és káben között, mert ott inkább az erősítő hangja és a hangkeverés a döntőbb, ami a hangot ott jobban befolyásolja.
    Az én tapasztalatom, amit nem írtam, az szobai hangerőre vonatkozik (30W-os kis Fender és 15W-os Vox), amikor a gitárhang esetleges színezettsége egyik másik kábelnél jobban észrevehető - és persze a szomszédok legnagyobb örömére. :-)

  • 14.

    Míért kell rögtön magadra venni. A múltkor a gitárok faanyagairól ment a vita és a többség nem hallotta a nyilvánvaló különbségeket sem, de kötötték a kutyát a bothoz.
    Nyilván igazad van, csakhogy kábelt is lehet többféle szempont alapján gyártani, ami nem feltétlenül az 1:1-ben való jelátvitel. Gondoljunk csak a pickupokra. Ott sem ez a cél. Egy kábelt is lehet így hangolni és van is rá igény. Vannak akiknek ezek a nüanszok is számítanak, ki van hegyezve rá a fülük. Egy átlagos zenész odébb pöccinti a tone potit, ha hallja egyáltalán a különbséget. Kicsivel lejjebb is írták, hogy hallják. Vagy ott vannak pl. a Line6 vezeték nélküli cuccok, a vezeték hosszának szimulálását annyira fontosnak gondolták, hogy több fokozatú kapcsolót épitettek a vevőkbe.
    Vagy beszélgetni kell egy audiofillel, aki meg is mutatja A-B teszttel milyen különbség van egy tömör, vagy multifil, réz, vagy ezüst vezeték jelátvitelével.
    A mérések gyakran nem azt tükrözik amit hallunk.
    Ezek ellenére én is csak azt mondom, hogy van az az árcédula, ahol nem érdemes eltérést hallani és nem is kell nagy számnak lenni rajta.

  • 13.

    Nyilván én is tüzér voltam, és a szar a fülem, a hallásvizsgálat is téved, mindenki is hülye. Ettől függetlenül kizárólag jó minőségű kabelekkel dolgozom kb. A kilencvenes évek óta. És ezekkel a szerény képességekkel, meg minimális tapasztalattal a hátam mögött, nem beszélve a rossz hallásról, nem tudok mást mondani, mint hogy bizonyos minőség fölött nincs hallható különbség, sőt, legtöbbször mérhető se. A hozzám hasonlóaknak jó ez, a többieknek meg ott a ketmillas tápkábel, ezzel lefedjük a piac felső szegmensét.

  • 12.

    Többször bebizonyosodott, hogy az itteni zenészek többsége tüzér volt, nem igazán hallják a finomabb eltéréseket és ez az idő múlásával tovább gyengül. Nem kell vájtfülűnek lenni, többen is említették, hogy hallják a különbséget. A vezeték kapacitása (nem a rézé) ebben az esetben a magas hangok vágását okozza, minél nagyobb, annál tompábban fog szólni. Ez lehet tervezett is. A minőség nem csak hangátvitelben, de tartósságban is megnyilvánul. Olcsó vezetékek szigetelésén az oxigén könnyen átdifundál, oxidálja a rezet, a rézoxid pedig rossz vezető és könnyen szakad. A jóféle vezeték alapból is drágább, a szövet borítás, a szinezés, a szerelvények, a reklám meg még rátesz. Japánban, USA-ban, itthon nem gyártanak kínai áron (ugyanazt).

  • 11.

    Szerintem senki nem gondolta felvágásnak. Egyszerűen van az a szint, ami fölött nincs hallható különbség. Aztán, hogy ezen a szinten 10, 15, vagy 30000 forintos kábelt vesz valaki, az már csak a pénztárca kérdése.
    És már csak a hab a tortán, hogy ilyen, hogy ˝legjobb kábel˝, nincs. Ez olyan, mint a legjobb gitár. Minden kábelgyártó azt fogja mondani, hogy az övé a legjobb kábel. És a használónak minél drágább kábele van, annál jobban szeretné elhinni, hogy az a legjobb. :)

  • 10.

    Én nem is gondoltam, hogy felvágnál! Viszont, számít a kábel minősége, ezt nem vitatja szerintem senki, itt a vita tárgya az és nekem mindig is az volt a véleményem, hogy egy magas minőségű klotz kábel és e között nem fogsz hallható különbséget észrevenni. Elektronikai végzettséggel írom ezt neked, nem a levegőbe dobálok szavakat. Hidd el, ebben a minőség/ár sávban, már füllel nem hallható a kettő közötti eltérés. Mérés után biztos, hogy a mogami a klotzot is veri, ezt is simán elhiszem, de szimpla mezei felhasználóként, a kettő közötti árrést nem éri meg kifizetni, azért nem mert a klotz is egy jó minőségű, nagy tisztaságú, méterenként kis kapacitással rendelkező rézzel van készítve.

  • 9.

    Nem felvágni szándékoztam, csak több kábelt kipróbáltam már, Klotz LaGrange-t is, és nekem az idézett japán kábelnek tetszik a hangja Fender és Vox erősítökön használva. Tényleg drága, de tényleg nagyon jól. Ilyen kábelből csináltam én is patch kábeleket, amivel az egész rendszer így egy kábel fajtával szól.
    Vitatkoznék azzal, hogy nem nagyon számít egy kábel hangja. Szerényen megjegyzem, hogy szerintem ahogy a gitárhúrok, húrvastagságok hangja is más és más, úgy a kábelek is valamit hozzátesznek, vagy elvesznek a hangzásból, persze nem az egész hangzást változtatják meg, de valamit hallhatóan hozzátesznek.
    Olcsóbb Fender kábelekből nekem a piros Yngwie Malmsteen kábel tetszett még nagyon, aminek nagyon kellemes krémes hangja van, de ezt már sajnos nem lehet kapni.

  • 8.

    Múltkori próbán volt egy kis műszaki gondom. Az effekteket csatornákon néha elment a hang. Kiderült, hogy az egyik patch kábel volt kontaktos. Volt a próbateremben pár tartalék régi kábel. Betettem őket a körbe, érdekes módon mindegyik kicsit ˝másképp szólt˝. Kicsit belenyúlt a hangképbe. Úgyhogy rendeltem kábelt és csatlakozókat...

  • 7.

    A legjobb gitárkábel az, amelyik nem kontaktos, nem zúg, és nem lötyög. Ezen felül aztán mindenki annyit fizet érte, amennyije van, vagy amennyit rászán, de egy Klotz, Boss/Roland és hasonló kábeleknél drágább már szerintem csak lehúzás. Lehet kapni hálózati kábelt is kétmilláért audiophile-szalon.hu/ , és van, aki megveszi, egészségére. Ha veszek egy kábelt bazi drágán, annál akkor is hallani fogom, hogy jobb, ha valójában nem hallom. De ha a lánc bármelyik része valami gagyi (pedál, erősítő, vagy akár csak az aljzat a gitáron), máris hiába van extramenő aranyozott stb. kábelem.

  • 6.

    Klotz kábel és Neutrik dugók. Magam forrasztom őket.
    700 Ft métere plusz 4e Ft a két csatlakozó.

  • 5.

    Vannak drága dolgok, amiket csak azért vesz meg az ember, mert megteheti és simogatja a lelkét, hogy micsoda dolgot vett és birtokolhat. Pedig tudja, hogy nincs is rá szüksége, de mégis kell, muszáj dicsekedni is vele ( biztosan látott már mindenki atlétában fagyoskodó tetovált suttyót. Mutatni kell, hogy van.)
    Aki sok kábelt használ vegyen ilyen csoda kábelt és megspórol egy buffer pedált.
    Régen, a nyolcvanas években nem kaptunk csak koax kábelt, azt használtuk. Szólt vele a gitár és ez elég volt.

  • 4.

    Klotz kábel, neutrik vagy amphenol dugó es kész is :D 3 méter kábelért egy 20ast ellocsolni szep dolog, de oszinten egy felso kategorias klotz es mogami kozott mi lesz a kulonbseg? Szkopot rakasztom, sima 1khz jelet rateszek es hadd szoljon. Nem hinnem, hogy a kanoc vegen levo 1khz 15 ezerrel lesz szarabb. Nem vitatom, ha olyan minosegu a rez es a kapacitasa is kurva kicsi, akkor merheto (!) kulonbseg lesz a ketto kozott, de aki azt meghallja az ufo, vagy latja a hangokat. Annyira apro dologrol beszelunk. Szemely szerint 10 eve klotz kabelt hasznalok, sose csalodtam es masok sem, ez mar inkabb hype. Studioban biztos tok jo dolog, de aki zenekarozik, otthon felveszeget stb., en ilyen draga kabelt sose ajanlanek. Nincs az a plusz benne, amennyivel dragabb.

  • 3.

    A Mogami kábel etalon, nem kétséges. Korábban már ajánlottam Nektek az alábbi, pecskábelekről szóló videót. Nem ma készült, és nem is rövid, de érdemes végignézni - a tesztelés szempontjai és a meglepő eredmények miatt:

  • 2.

    Leginkább a kapacitása és az ellenállása együtt számít. Ez meg csak duma, hogy a gitár természetes hangját hallani egy kábellel. Talán nulla hosszúságúval Mindegyik szinez valamennyire, az említett neked tetszően. A hangszín potik a kütyükön erre is használhatóak. Szent Grál meg nincs.
    Én Vox nemtom milyeket használok, ha nem G30-at. A gitárkábellel leginkább az a bajom, hogy ha hátrafelé lépkedek rálépek és előbb-utóbb szakadnak.

  • 1.

    Ha a kábelről írtok írjatok a rendszerről is amiben közreműködik mert attól is változik minden - lényeges a ki és a bemenő impedancia és egyéb frekvencia menetek is. Egy jól összerakott sorban a rosszabb kábel is megfelel - ócska rendszeren a csúcs kábel sem javít ☺

GS AKTIV