Sprache

Ändere auf Deutsch.     Deutsch Change to English     English Cambiar a español     Español Átváltás magyarra     Magyar Zmeňte na slovenčinu     Slovenský

Land

Währung

Keverőpultból hogy tudom azt megoldani, hogy passzív hangszórókon hangot érjek el?

Sziasztok! valszeg nagyon buta kérdés, de le kell cserélni a próbatermünkben egy ősrégi keverőpultot, amiben volt erősítő is, ezért a hangszórók passzívak. Ahogy néztem használható árban olyan keverők vannak, amikben nincs erősítő. Kérdésem, hogy hogyan lehet ezekkel megszólaltatni a hangszórókat? A keverő kimenő részénél még valami erősítő-cuccba kell menni, és onnan a hangszórókba a jelnek? Ha igen, mi ennek a neve? Illetve megéri-e így szórakozni, vagy keressek erősítős keverőpultot vagy cseréljünk le mindent és aktív PA-kat tegyünk a terembe?
Előre is köszi!
    Kommentzahl - 12
  • 12.

    Csak azzal egészíteném ki a már jól körüljárt témát, hogy lopásveszély, közös ló, beázás, doh, vagy akár csak az alkalmi fűtés miatti páralecsapódás okozta porblémák miatt sem érdemes új/drága cuccra költeni, ha csak a próbahelyen szolgál. Mi anno még cigiztünk is: az a szag örökre velünk marad.

  • 11.

    A ˝le kell cserélni˝ több mindent takarhat, pl.: tönkre ment, kevés a csatorna...
    Ha tönkre ment, de tökéletesen elég volt, akkor a javíttatást javasolnám. Ha más okból kell lecserélni, de a passzív PA hangfalakkal elégettek voltatok, akkor kell egy keverő és egy sztereó végfok. Itt már csak a pénztárca szab határt, figyelve KAttila70 által leírtakra: Watt, Ohm, csatlakozók...Üdv.

  • 10.

    A kérdés, hogy miért kell lecserélni a keverőt? Melyik alkatrésze ment tönkre, milyen volt, nem érdemes már a javítása? Eddig felépítettetek egy rendszert, amit csak jelentős költségekkel lehet újjáépíteni. Mivel van hangfalatok, ezért a PA erősítő és külön keverő megoldásban gondolkodnék, ha a javítás nem opció. És én kizárólag a használtban, gyakran fél áron nagyon jó cuccokra lehet szert tenni. Persze meg kell nézni, hogy jók e a hangfalak. A rendszer olyan gyenge lesz, amilyen a leggyengéb léncszem benne. Tehát lehet a legtutibb PA-d, ha a keverőd, vagy a hangfalad nem ér egy fabatkát sem. Durván fogalmazva ez a lényeg. Azonos szinten kell nézelődni, ha új eszközt néztek megoldásként. Amúgy az egyik kérdésedre a válasz, hogy a hangfalakra végerősítőből kell érkezzen áram, ami meghajtja azokat, a végerősítő előtt vonali szintű jeleket kezel a rendszer. A keverő rész a végerősítő előtt vonali jelet alakítja a beállítottaknak megfelelően. Volt egy bejegyzés, ami arról szólt, hogy lehet a keverőtöknek csak a végfok része szállt el, akkor csak egy PA-ra van szükség, ami megfelelően illeszkedik a rendszerbe Watt, Ohm, csatlakozók, stb. -nek megfelelően. Hajrá!

  • 9.

    Minden attól függ, mire van pénz, igény stb. van, aki az aktívra esküszik, van, aki a végfokra, vagy a keverő erősítőre. Az meg, hogy olcsó-e, attól függ, mennyire hangos a zenekar, meg hány fős (mekkora hangerő és hány csatorna kell).

  • 8.

    Nekem nincsenek túl jó tapasztalataim a külön végfokokkal, nem ajánlom. Az olcsó 70-120 ezres kategóriában lévő végfokok teljesen felejtősek és megbízhatatlanok. A keverő erősítők meg csak ilyen tessèk-lássék megoldások. Én azt tanácsolom, hogy add el a passzív hangfalakat és vegyèl 2 akívat. Altok vannak 70 ezer körül pròrára elég bőven, vagy a Mackie aktív cuccai is teljesen jók bár azok kicsit drágábbak. A keverőnek ki kell kötni az erősítő rèszèt és kész vagy.

  • 7.

    Személyen véleményem, és tapasztalatom szerint jobb eredményt lehet elérni az olcsóbb szegmensben egy keverővel, és aktív (erősítőt tartalmazó) hangfalakkal.

  • 6.

    Ha a régi keveröerősítőnek ˝csak˝ végfoka szállt el ki kell kötni és keverőként még használható - csak végerősítőt kell venni.

  • 5.

    Szerintem egy probateremhez a legolcsobb egy végerösitöt (végfokot) venni. Ha késöbb lecserélitek a felszerelést, a végfokot még mindig el tudod adni.

  • 4.

    Az, hogy olcsóbb a keverő erősítő, attól függ, miben gondolkodunk (márka, minőség). Egy Behringer PMP 4000 megvan 160 körül. Egy Behringer Xenyx X2222USB 110 körül megvehető, és 50 körül már kapható használható végfok, tehát kb. ugyanott vagyunk. és ezek új árak.

  • 3.

    Végerősítő vagy PA erősítő a neve, de ha veszel egy keverőt + egy erősítőt, az tuti drágább, mint egyben. Ha a hangfalak jók, akkor a legegyszerűbb és legolcsóbb a keverőerősítő megvétele.

  • 2.

    Kell venni egy keverőt, meg egy végfokot. Már amennyiben profi hangszórók. Ha a hangszórók sem a legjobbak, akkor meg az, hogy mire cseréled, pusztán anyagi helyzet kérdése. De a külön végfok, keverő, passzív ládák esetén az az előny, hogy elemenként romlik el, így nem pusztul a rendszer, hanem csak az érintett elemet kell pótolni, és mivel a hangszórók nehezebben mennek tönkre, legalábbis a jobbak, érdemes inkább beruházni egy profibb keverőbe és végfokba.

  • 1.

    Szia!
    Igen, a keverőt egy végfokra kell kötni (jack vagy XLR csatlakozós audiokábellel), majd a végfokot egy (általában) speakon csatlakozós hangfalkábellel kell a passzív hangfalra kötni. A keverőerősítő (power mixer) egy olyan keverő, amibe ˝integrálva˝ van a végfok is, de ezt csak passzív hangfalakhoz ajánlott használni.
    A másik megoldás, amit írtál, a sima keverő és az aktív hangfalak.

    Én az alapjának döntenék a helyetekben, hogy milyen minőségű a hangszórótok. Mondjuk 2 db passzív Yamaha CHR szórót nem biztos, hogy megérné lecserélni 2 db aktív cuccra, ha csak próbára kell, mert vagy nem lesz jobb minőségben, vagy túl drága lesz a végösszeg.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

GS AKTIV