Érdemes egy hirdetéshez hangmintákat csatolni?

Érdemes egy hirdetéshez hangmintákat csatolni? Észreveszi azt egyáltalán vki, hogy van alatta? Érdemes vele kínlódni? Mondjuk a felvétel maga megvan...
    Kommentzahl - 10
  • 10.

    Szerintem mindenképpen érdemes, én így vettem az ibanezemet a gs-en. Akit érdekel a hangszer, meg szeretné venni, az átnézi a hirdetést ˝töviről hegyire˝, hogy magyarul mondjam

  • 9.

    @y`stvan: ..vagy puha toknál a cipzár hangját...! :)

  • 8.

    @Szuna Péter: YT linkkel kísérletezni kell, azt hiszem, csak akkor működik, ha nincs utána semmi (se szóköz, se pont, stb.), csak entert ütsz utána (új bekezdés), vagy eleve a hirdetés legvégére teszed. @Messius: gitártok esetében lehet így dokumentálni, hogy nem nyikorog a zsanér. Vagy igen, mert olyan vintage. (Ajjaj...)

  • 7.

    Én próbáltam anno egy upgradelt Yamaha TRBhez, se YT linket, se egyebet nem sikerült csatolnom hozzá, bár elvitték pár hónap után így is.
    Biztos elba**tam valamit a hirdetésnél.

  • 6.

    Ha gitártokról van szó akkor nem érdemes vesződni vele! :)
    Viccet félretéve szerintem igen, vevő szempontból pozitív benyomást keltő.

  • 5.

    Ha már Pógyit említettétek, azt én is bírom. Szerintem egyfajta bizalom erősítő egy saját hangminta főleg, ha videó. PErsze volt már, hogy inkább riasztott. Ahogy elöttem leírták, mindenképpen jó.

  • 4.

    Vevőként és eladóként is úgy tapasztaltam, hogy minél inkább testközelbe hozza a portékát az online bemutatása, annál jobb. A pontos, részletes dokumentáció meghálálja a belé fektetett energiát. Lehet, hogy a vevőd nem hallgatja meg a hangmintát, de - pláne, ha a felvételkészítés technikai paramétereit is megadod, ahogy itt többen is javasolták - a puszta jelenlétéből adódóan is pozitív benyomása lesz a hirdetőről. Azt fogja érezni, hogy az eladó pozitívan viszonyul az árujához, vállalhatónak tartja, és ez a bizalom megerősíti a vételi szándékában (ha van neki olyan). Ha van is kész mintád, pláne kár lenne nem kihasználni.

  • 3.

    Itt a hirdetések között valóban Pógyi felvételei azok, amiket ˝hitelesnek˝ találok, mert nincsenek agyon effektezve, egyszerű telefonos felvételnek tűnnek. Persze ez akusztikus gitároknál lehet szempont, elektromos gityónál szerintem a technika túl sokat ad hozzá. Ettől függetlenül én is úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy ha konkrétan érdekel valami, akkor igyekszem minél több forrásból tájékozódni, szóval ha Te játszol a kérdéses hangszeren, és esetleg azt is leírod, hogy milyen kütyükkel és beállításokkal, akkor lehet értelme a videós mellékletnek.

  • 2.

    Üdv! Ha pontosan le van írva, milyen eszközzel van rögzítve, milyen az erősítő, stb az ember akkor “ kb “ azért be tudja lőni “ milyen lehet “ a hangszer. Én személy szerint megnézem, meghallgatom, ha érdekel az adott hangszer. Pl Pógyi felhasználónak, a hirdetései szinte mindig tartalmaznak demót az adott hangszerről és “ kb “ be lehet lőni mit tud. Több műfajt, technikát bemutat az adott hangszeren és lehet kapni egy közelebbi képet. Természetesen nem olyan mintha élőben szólna, de ha felkelti az ember érdeklődését akkor már könnyebben veszi rá magát, hogy elmenjen érte pár száz kilométert. Főleg ha nem két fillér a hangszer!
    Ez csak az én szerény véleményem, nem szentírás, mindenki másképp csinálja :)

  • 1.

    Engem biztosan nem érdekelne (nem én játszom, nem én vettem föl, stb.). De akinek fogalma sincs a dolgokról (nem tudja, hogy szól egy gitár, mi köze a felvételnek a valósághoz, mennyire számít, ki játszik a hangszeren stb.), annak mindenképpen jó irány.
    Én olyan esetekben látom értelmét, amikor valami olyasmiről van szó, ami nem ismert cucc. Egy moddolatlan Fender Jazz Bass-ről semmi értelme. De ha mondjuk Pista márkájú házi humbuckerek vannak benne, akkor azért lehet, hogy nem árt meg. :)

GS AKTIV