Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy akusztik zenekarunk / gitár, bassz gitár, ének /, eddig combokon zenéltünk, vagy kaptunk nagyobb technikát. Most vettem egy Behringer Xenyx 1002 FX-es keverőt, mivel 3-4 csatornát használunk általában. Milyen hangfalakat lehet rákötni? A combóval megy, de 2 egyforma teljesítményű hangfalat szeretnénk rákötni. Aktív, vagy passzív ládákat kezel el ez a keverő? Van egy pár 3 utas passzív ládám, de vagy a bekötés rossz, vagy a passzívval nem működik. Köszi előre is minden jó tanácsot!
    Kommentzahl - 45
  • 45.

    Az akusztikus hangosítás egy külön téma, de azért nem kell misztifikálni. Persze, az lenne a jó, ha mindenki AER-t vagy BOSE-t, vagy valami hasonlót tudna használni, de ez sajnos nincs így. Ettől függetlenül egy normál jó hangú PA rendszerrel szép hangot lehet csinálni, csak érteni kell hozzá. Különösen a közepek kényesek, egyáltalán nem úgy kell használni, mint az elektromos hangszereknél. De a PA-nek készülő hangszóróknál általában arra törekednek, hogy módosítatlan hangkép jöjjön ki, ez nyilván árfüggő, mennyire sikerül, de én pl. kevertem már szép hangot Behringer/RH cuccon. Mondjuk a bemenő hangszerhangok és a mikrofonok mind profik voltak, az is tény, van egy szint, ami alá nem lehet menni. Pl. egy gagyi piezóból nincs az a profi cucc, ami rendes akusztikus hangot kreál.

  • 44.

    egyébként elárulom neked hogy évekig jártunk akusztikus projektel, de volt hegedűs rockzenekarunk is ott yamaha PA rendszert használtunk. van némi tapasztalatom. Még yamaha aktívakra sem beszélnélek rá akusztikus hangszerek kihangosítására, pedig imádtam őket

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 43.

    Ez aranyos sztori. :)
    Szerintem a zenészek nem átlagos figurák, valamilyen szinten a legtöbb szalajt. :D De ez a jó, mi mások vagyunk, mint a többiek. :D Sőt, talán pont a zene miatt örök ifjak maradunk. :)

  • 42.

    Ez a pali is hegedűs, akit emlegetek :D
    Mondom nem értem, hogy hogy működik az agya. De egyébként 40 év után elhiszem neked, szerintem csak az én kedves barátom ilyen nemnormális. Lehet, hogy csak a gitár hangjáról nem tudja megmondani, vagy eleve nem érdekli, hogy szépen szóljon mellette.

  • 41.

    Hazudnék, ha nem sajnálnám a szállítási költséget, de néha okozhat meglepetést egy ismeretlen dolog is. Persze még rágódom rajta, nagyon arra hajlok a tanácsaitok alapján, hogy inkább tényleg gyűjtögetek még.
    A fülem így majdnem 40 év zenélés után elég érzékeny, remélem nem tűnik nagyképűnek ez a mondatom. Hegedűn tanultam először, és elég sokáig. Mivel az az egyik legnehezebb hangszer, remélem elég vájt fülem van a tiszta hangokhoz. :)

  • 40.

    Ha nem sajnálod a szállítási költséget, meg a bolt elég megbízható, akkor nekem semmi ellenjavallatom nincs az ötletedre.
    Nagyon kétlem, hogy jól fog szólni, de ehhez vág ide a történet, hogy az 50 éve zenész kollégát ha nem zavarja az akusztikus gitár saját hangja helyett a 10 éves 10 wattos tranzisztoros sologitár erősítő, akkor lehet te sem hallasz majd semmi rosszat a fentonban. Az ember füle dönti el a dolgot úgyis.

  • 39.

    Köszi Gábor, teljesen egyetértek veled!
    A mi felállásunk: énekes középen áll, a basszeros és én mellette jobbról és balról 1-1 bárszéken ülünk, felé fordulva valamennyire, szóval megkezdjük a fékört. :). Mindegyik gitár elektro-akusztikus. Ez az alap szimmetrikus felállásunk-ülésünk. Ez mögött tartom esztétikusabbnak ha mindkét oldalon van egy-egy láda és az énekes előtt egy kontroll, amit mindhárman hallunk. Egy ilyen felálláshoz állati bután néz ki 3 különböző méretű és kinézetű combó. :) Ez tényleg más világ, mint egy 5 tagú, dobossal bővített, torzítókkal telepakolt rock zenekari felállás. Ott tényleg mindegy szinte az elhelyezkedés.
    PTarc, köszönöm a tapasztalatod, akkor tényleg eljutottam arra a pontra, hogy a Fentont elfelejtem, és egyenlőre 2 db normális aktív ládára gyűjtünk. Persze a kisördög dolgozik bennem / már csak az ár miatt is /, hogy megpróbálnám, legfeljebb 14 napon belül visszaküldeném ha mégsem adja azt, amit mi elvárnánk ettől az aktív-passszív cucctól. :)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 38.

    Előbbiekkel egyetértek.
    Mondjuk arra rászoktam, hogy az akusztikus hangszert is sima kombóba/keverőbe dugjam (DI box ajánlott), mert az évtizedek óta zenélő kollégám nem hallja a különbséget a gitár saját hangja, meg a tranzisztoros 10w-os crate kombó között - dögöljek meg, ha értem, hogy hogy csinálja. Ha 5hz-el mellé van hangolva, akkor meg már ordít. Tehát na, ha nem is ideális, de ezen én simán spórolnék pénz hiányában.
    Basszusgitárnál meg megint csak nem árt 20hz-ig lemenni, de ritkán látok olyan eszközt, ami azt adja. Lehet mondani, hogy ha nincs olyan mélynyomód, akkor elveszti a basszusgitár az értelmét, mert nem tudja úgy kitölteni a teret, de szerintem nem katasztrofális.
    Ezt nem profi stúdiósként, hanem tapasztalt szegényemberként mondom.

  • 37.

    Ez egy érdekes kérdés, hogy mi, hova van rakva. Egy egészséges hangképnél nem számít semmit szerintem. Mi általában kicsit félkörösen helyezkedünk el, a basszus és a ritmus általában középen van, ha négyen vagyunk. De a basszus sokszor akkor is középen van, ha hárman.
    A csak PA megoldás esetén nagyon jó hangszóró kell, ha a basszus is rámegy, mert az a frekvenciatartomány esélyes szétütni a hangképet (hiába szélessávú egy hangszóró). Én úgy szoktam, hogy ha rátesszük, akkor csak azért, hogy emeljünk kicsit a jelszinten, de a lényeg az alapról szól. És akusztikus hangszerekhez sajnos akusztikus alapok is kellenek. Ezeknek sokszor megvan az az előnyük, hogy miközben könnyűek, hangosak. A PJB 100 Watt és 6 kiló. A ZT 200 Watt és 5 kiló. És ez a Watt nem kamu adat, mint a kínai táskarádión, tényleg bazi nagyot szólnak. És nem rontják az összképet sem, mert olyan kicsik, hogy nem látszanak. :)
    Az akusztikus zenélés egy külön világ, sok macerával, mert az a cél, hogy az ember azt a hangot hangosítsa föl, ami az akusztikus hangszerből egyébként kijön áram nélkül is. Hogy ezt elérjük, áldozni kell egy kicsit a célra, de mégéri. És persze, van a bazi drága megoldás, ami nagyon jó lesz, meg vannak kompromisszumok, amikkel még el lehet érni egy egészséges hangot.
    De ez a Fenton nem kompromisszum, ez pénzkidobás.

  • 36.

    Szerintem is jól néz ki, de más ízlésébe, elképzelésébe nem szólok bele. Technikailag bármelyik megoldás teljesen helytálló lehet, csak hát a pénz az fogyóeszköz.
    Egyébként tényleg irritálónak hangzik, hogyha a basszus csak egy oldalról jön, de kisebb 100 emberes előadáson hiába oldalra volt kirakva a kombó, egyáltalán nem tűnt fel nekem.

    Amúgy meg én pont a legkínaibb hangszórókra láttam ráírva, hogy ˝csak mikrofonhoz/beszédhez/énekhez˝ vagy ˝nem zenei hangosításra/nem hangszerhez˝. Amúgy logikus elgondolás lenne, az emberi beszéd papíron 85-4000hz között mozog (mássalhangzó, vagy magánhangzó), a gitáron meg 80-1000hz között vannak hangok (kicsit kicsúszik belőle).
    Szerintem csak úgy gondolják, hogy hátha nem veszed észre, hogy mennyit ront rajta, ha a szavak legalább kivehetőek.

  • 35.

    el nem tudom képzelni, hogy egy kombó hogy rontja az összképet. Szerintem inkább jól néz ki a színpadon. Meg hát zenénél a hang a fontos. Azok az aktívak szerintem közelükben nem lesznek egy normális kombóból kijövő hangnak.

  • 34.

    aurora 7 itt van e.
    www.muziker.sk

  • 33.

    Igen, hallottam én is jót is, rosszat is a Behringerekről, de több félén is zenéltünk, nem lehet rá panaszom. Nem 10 ezres tömeg előtt játszunk nagyszínpadon, ahol mi zenélünk, ott eddig tökéletesen bevált.
    Ha 4-5 bementre van szükség, szerintem azt elég gázos combókon megoldani, ezért vettem a keverőt. Igényeinket felmértem és még rá is számoltam, erre elég az 1002 FX-es.
    Nem tudom Saszinak milyen Fender combója van, amit 2 ujjal tud vinni, 20 W-ost könnyen lehet. A bassz combónk pl. egy 150 W-os Carlsbro, ehhez 2 kéz kell. :)

    Pontosan ezért kértem tanácsot tőletek, ha nem 2 aktív ládát, hanem ezt az aktív-passzív Fentont választanám, mire számíthatunk. Mivel karaokera is jó, gondolom elég széles sávon tud dolgozni, és talán elég tiszta hangzást lehet kicsalni belőle. Ezen is van 2 mikrofon bemenet + egy 2 sávos EQ.
    Az éneken szokott visszhang lenni nálunk és időnként én egy chorus pedált használok, egyébként semmi.

    Igen, másképp szeretném megoldani, mert fontosnak tartom a külső összképet is, természetesen a hangzás után. Ahogy írtam, 3 különböző méretű combó nem csak az összképet rontja, de a mély és a közép, vagy magas hangok is máshonnan szólnak. Ha valaki a bassz combó felőli oldalon ül, szinte csak azt hallja.

  • 32.

    Sokan szidják a Behringert valamiért, pedig én is elégedett vagyok vele (keverőben legalábbis). Az előerősítő ami a Behringerekben van, az kifejezetten bivaly.
    Amit Saszi írt, azzal egyetértek, csak azért nem írtam, mert egyértelműen máshogy akarod megoldani a helyzetet.
    Saccra - és tényleg saccra, még sosem próbáltam, tehát csak megérzés - egy kombóban van egy rendes hangszerhez való hangszóró, és jobban fog szólni, mint egy olcsó, teljes sávszélességű hangláda. A Fendernek egyébként láttam olyan akusztikushoz való kombóját, aminek külön mikrofon csatlakozója, sávja van.

  • 31.

    Amúgy semmi baj a Behringer keverőkkel. Nyilván azt nem bírják, hogy bakanccsal ugráljon rajtuk az ember, de ha vigyázol rá, a hangminőséggel nincs probléma. Legalábbis én az enyémmel eddig meg voltam elégedve. Egy nagyobb Mackie pultom volt előtte, nem érzem hangra a különbséget, szolgáltatás szempontjából meg többet tud a mostani.

  • 30.

    Attól függ, hol játszol. Mi rengetegszer játszunk úgy, hogy a mi viszünk mindent. Olyan is volt, hogy a két AER kontrollként volt befordítva, és a keverőről ment ki a hang a nagy cuccra. Van, ahol csak alapokról megyünk (az akusztikus kombók valóban simán elviszik az éneket), de van, ahol kell a PA.

  • 29.

    Gábor, tetszik a cuccotok. Én amúgy is az akusztik felállást szeretem. Mi is időnként hívunk vendég zenészt, énekest.
    PTarc, igen, pontosan erre gondoltam. Ha nincs technika, saját könnyen pakolható cucc. Ha van, akkor mi a saját keverőnkön csatlakoznánk a házigazdáéba. Köszi a tanácsot, megfogadom.
    Saszi, szerintem ez nem ócska keverő. 3 különböző méretű, dög nehéz combó még esztétikailag is csúf.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 28.

    Hát élőben nem cserélném le a kombókat egy ócska keverőre meg aktív hangfalakra. De mindenki maga tudja. Egy akusztikus kombó nem olyan nehéz. A fenderem két újjal elvihető. Próbáltunk anno rh soundos aktív hangfalat. Az se volt könnyebb és a hang össze sem hasonlítható. Persze az énekre kell valami, bár kisebb helyen az akusztikus gitár kombóból ment. nagyobb helyen meg úgyis hangosítanak.

  • 27.

    Ha csak az a baj, hogy idegen technikus nem tudja nektek értelmesen kikeverni a zenekart, akkor simán meg tudod csinálni, hogy te keverőd kimenetét bekötitek a házigazda keverőjébe mondjuk egy sztereósávba (vagy max 2 monóba, az egyik jobbra a másik balra panorámázva), és akkor nem tud nektek csatornánként bekeverni, csak az összhangerőt állítani.
    Annyira illik ilyenkor figyelni, hogy ne húzd fel a hangerőt a tiéden, miután már egyszer beállítottátok, nehogy megbántsa az előerősítőt a másik keverőn.
    Persze ez nem végleges megoldás, de ez már a mostani felszereléseddel is adott.

  • 26.

    Azok csak a mikrofon meg gitárkábelek, a PA kábelei nem is látszanak. Mivel a földön volt a cucc, és mögöttünk, nem kellett kontroll, hallottunk mindent. Kontrollt szoktunk használni, ha nagyobb hangerő kell, és előre tesszük a cuccot. Régebben az is két kisebb AER láda volt, de már nincs meg. Mostanában egy sima akusztikus kombót teszek ki, az elég szokott lenni. Itt a két alap ki sem volt téve a cuccra, bőven elég volt a hangerő. Az ének, a szájharmonika, meg 2 gitár ment PA-ről, a bőgő és egy gitár meg alapról. Utóbbi is mehetett volna PA-ről, csak most játszottunk így először, és az új gitáros jobban érezte így magát.

  • 25.

    Combókon próbán még elmegy, de máshol nem szeretem. :)
    Gábor, tényleg jól néz ki, rendesen be vagytok vezetékelve. :) Kontroll ládát nem is használtok?

  • 24.

    Én is gyűlölök cipekedni és pakolni. Az AER falak a legnehezebb cuccok a zenekarban, a többi jelenleg egy PJB basszus, meg egy ZT akusztikus kombó, az egyik 6, a másik 5 kiló. Így néz ki egy setup (ez egy esküvő volt, annyi szokott a különbség lenni, hogy állványon van az AER, de itt jobb volt a földön) www.facebook.com .

  • 23.

    Combokon zenélni... az tényleg jó lehet.

  • 22.

    Saszi: Nem próbákra szeretnék arra van egy 150 W-os basszus combónk és a gitárra meg az énekre 2 db 80 W-os másik combónk.
    Igazából abba fáradtam bele, hogy a pakolás, a hangbeállítás elég macerás, ha nincs adott normális technika, és akkor még mindig egy olyan technikusra vagyunk bízva, aki néha rendesen félrekevert minket.
    Ha mellette van a keverő, tudom milyen szám következik, az első beállítás után viszonylag jól tudnám monitorozni.
    Gábor: 3 éve működik ez a felállásunk, és mivel eredetileg én 37 éve dobolok, majd ízületi problémák miatt váltottam gitárra, tuti nem lesz dobos, ha én már nem dobolok. :) Zárt helyen 200 fő volt a legtöbb, aki előtt játszottunk, de réteg zenénk van, ezért a 100-as nézőszám jellemző.
    Erre szerintem oldalanként a 100-150 W tiszta hangzás bőven elég. Ami célom, ahogy te is írtad, hogy viszonylag könnyen pakolható viszonylag kis terjedelmű cuccot kelljen pakolnunk. Ezért gondoltam a hangszereken kívül 1 keverőre, 2 hangfalra és egy kontroll ládára. Belefáradtam már a különböző, dög nehéz combók pakolásába.
    Talpi: Mivel a hangfalakhoz nem értek, ezért is kértem segítségeteket. A gumiperemes nem jó? Milyent érdemes választanom?

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 21.

    Teljesen igaza van a Gábornak a Fentont szerintem is hagyd! Ránéztem RCA csatlakozós hangszóró kimenetet számítógép aktív rendszeren alkalmaznak kb. 10 W-ig. Nem a 8˝ hangszóróval van a bajom hanem a gumiperemmel. Ez a rendszer nem zenélésre való!!! Gyűjtsél egy kis pénzt a kombókkal és vegyél rendes zenélésre való aktív hangfalat.

  • 20.

    A Fentont szerintem hagyd.

    Ma már ez a 8˝ meg 12˝ stb., hogy collban mérjük, mi viszi át a mélyet, eléggé meghaladott dolog. A PJB basszusokban 5˝-os hangszóró van. Elhihetitek, átviszi a mélyet, de nagyon durván. Az AER 300 wattos basszuskombójában egy 10-es szóró van. Lebontottuk vele a színpadot félhangerőn.

    Én azért szeretem jobban az aktív rendszert, mert ha elszáll a végfokod a bulin, nincs semmid, vége a bulinak (ugrott a gázsi). Ha van 2 aktív ládád, az esetke többségében azért egyszerre semmi sem száll el, tehát még mindig tudsz valahogy szólni, ha valami kiesik. Persze, ritkán száll el...a profi cucc. De ha kevés a pénz, abból profi végfok nem lesz. Egy Soundsation vagy egy RH Sound nem AER, de azért elég megbízható holmik.
    Oldalanként a 100 watt bőven elég egy dob nélküli akusztikus kombónak. 13 éve megy a Hot Club of Hungary, valahol 2000 felé járunk buliszámmal (valamikor 1000 körül abbahagytam a számolást), még így is, hogy mostanában ritkábban játszunk. Nem mindig a saját cuccunkon játszunk, de elég sokszor. Persze mindenki mást szeret, mást szokott meg, nekem beállt egy olyan cucc, ami befér egy normál csomagtartóba, és kb. 300 főig príma akusztikus hangzást ad. Persze nem 60000 volt. De legalább ennyit érdemes rá áldozni, mert utána nincs vele macera.

  • 19.

    Próbára nem érdemes drága cuccot venni. . Mivel dob nincs teljesen mindegy mennyire hangos. Szerintem aki idáig kombón jászott az azon is fog. A keverő meg jó lesz énekre , vokálra

  • 18.

    Köszi, nagyon kedves vagy. Az igaz, hogy nem mindig az olcsó az olcsó.
    Mondjuk egy monitor ládát rátennék a keverőre, azt szeretem használni.
    Általában egy sarok részt szoktunk elfoglalni, nagyszínpadi álmom már nincs. :)
    Mivel az énekesünk szereti jól hallani a hangját, sokszor letolja a gitárt és a basszust, ezért jobb ha én állítom be a hangerejét, akkor talán mi is hallatszunk.
    Köszönöm még egyszer a segítséged, átgondolom, és mindenképpen megírom - ha megrendelem - utána a benyomásokat. Biztos másnak is segítség lesz plusz 1 tapasztalat erről a ládáról.

  • 17.

    Simán. Én a passzívakban jobban is bízok, mint az aktív rendszerben. Könnyebb szétszedni, szervizelni a darabjait. Egy jó erősítőt egyszer megveszel, aztán ahhoz tudsz építeni, építtetni, venni mindig olyan hangfalakat, amilyet szeretnél. Ha a hangfalat akarod szétszedni, és kicserélni benne a hangszórót, akkor megintcsak az erősítő rész közelébe sem kell menni (nem úgy, mint az aktívnál).
    A színpadot úgy el tudod rendezni, hogy a keverő mellé kartávolságba teszed az erősítőt, amit így tud állítgatni a hangmester a helyéről, nincs az, mint az aktív hangfalpárnál, hogy ki kell menni a színpad szélére a hangfalhoz, hogy tekergesd a potikat. Csak húzol egy kábelt az erősítőtől a passzív ládáig a színpad szélén, és kész. Aktív hangfalnál még az áramot is ki kell húzni a hangfalig a színpad szélénél, az plusz kábelezés. Egyéni eset, hogy munkahelyemen egy 300w-os aktív láda van, ami 45kg, és szélességét tekintve nem bírom el egyedül... ha külön lenne két 20-25kg-os elem, annak jobban örülnék.

    Nagyon nem vagyok a rajongója annak a Fentonnak ránézésre, de a visszaküldést tekintve lehet többet nyersz rajta, mint vesztesz, én drukkolok neked! (Csak azért mondom ezt, mert csóró vagyok, és nekem sem futja márkás technikára, amúgy az olcsó dolgokra általában végül többet ráfizetsz.)

  • 16.

    Igen, azt Gábor küldte, csak próbáltam egyszerre mindkettőtöknek válaszolni.

    Hát, most tényleg elbizonytalanodtam. :) Köszi a linkeket, sajnos most ennyi pénzem nincs!
    Persze, jobb lenne egy végfok + normális hangfalak, de arra most nincs keretem. Stílusunk miatt nem kellene 1000 W, mert fedett, zárt helyiségekben zenélünk nagyrészt. Lényeg, hogy tisztán szóljon és minél kevesebb cucc legyen, amit pakolnunk kell.

    Mondjuk nekem is van egy nagyon jó állapotú Technics A700 MK3 sztereó erősítőm gyári távjával, amit 30 alatt biztos nem adnék el.

    Azért nagyon köszönöm a segítséged, tanácsaid. marad a gondolkodás, vagy a kockáztatás, hogy valójában mit tud ez a Fenton. Legfeljebb élek azzal a jogommal, hogy 14 napon belül visszaküldöm, ha kevésnek találjuk. :)

    Azért jól vettem ki soraidból, ha mégis ezt az aktív-passzív hangfal párt választanám, kifelé ugyanolyan jól szólhatna elvileg, mint 2 aktív?

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 15.

    Hogy ne csak a számat jártassam, és segítőkész is legyek, szétnéztem ezen az oldalon.

    Nem tudom, hogy jó-e meg megbízható-e, de ekkora teljesítményt ennél olcsóbban nem látok.
    gsfanatic.com-
    gsfanatic.com-
    45k-ból jönnél ki, de ez házilag épített. 100-150w

  • 14.

    Az előbbi linket nem én küldtem, 75hz-es hangfalat gitárra én már nem mernék ráengedni.
    Az aktív meg a passzív ugyanazt a hatást képes produkálni. Kicsit más kezelni, és egy bizonyos méret felett már nem éri meg aktívat gyártani, ennyi. Plusz ha végfok+passzív hangfalat használsz, akkor a két elemet külön tudod cserélni.
    A Soundstation egyébként legalább nem kifejezetten noname, de én személy szerint nem vállalnám be azt a konkrét hangfalat.

    És igen, nemrég volt téma hangtechnikus barátom köreiben, hogy valamiért a 20-30 éves cuccokat is drágábban adják, mint újonnan volt/újonnan most, mert valahonnan kialakult egy ilyen kultusz, hogy a vintage az jobb, az már be van járatva, ki van próbálva, stb.

    Sajnos nem tudok jó konkrét tippet adni neked. Ha építenéd magadnak, akkor sem tudok olyan alapanyagot, hogy 30 000ft környékén kijöjjön.

  • 13.

    Bocsánat, az előbb elírtam, azt szerettem volna kérdezni, hogy ha mégis valami csoda folytán ez 400 W-os, és folyamatosan 200-at le tud adni, akkor az ilyen aktív-passzív konstrukció ugyanolyan hatást ad, mintha 2 AKTÍVAT tennék a keverőre?

    Igen, igazad van abban, hogy a két aktívval jobban járnék, mert célom is a minél kisebb cucc, de sajnos nincs most 60 ezrem. :(

    Amit Soundstation linken, a is 8˝-os és 75 Hz az alsó határ. A Fentonnak 50 Hz. Talán a márkája miatt megbízhatóbb? Dob nincs és nem is lesz nálunk, csak gitár, bassz gitár, ének, max bongó mikrofonnal.

    Tanácstalan vagyok, és szomorúan tapasztalom, hogy a használt dolgokat még drágábban adják, mint az újakat.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 12.

    Potenciálisan ugyanolyan hatást ad majd neked bármilyen aktív rendszer, mint egy passzív. Nekem például munkahelyemen olyan aktív láda van, amibe simán bele van nyomva egy amúgy rackbe való erősítő, és belül van összekötve, tehát effektíve ugyanaz a rendszer, mintha végfok+passzív hangfal lenne. Annyi, hogy szerintem kényelmesebb egy végfok+hangfalak rendszert a színpadon elrendezni, úgy, hogy mindenhez hozzáférj, ne kelljen sok hosszabbító, stb.
    Végsősoron a beépített hangszóró minősége, meg esetleg az erősítő minősége dönt a dologról. Így vaktában szerintem jobban jársz a kombókkal, mint egy kérdéses minőségű aktív hangfallal.

    Plusz a technikai specifikációk: 8˝ hangszóró - na az nem szokta jól adni a mélyeket, általában az 12˝-től indul.
    Frekvenciaátvitel: 50hz-től, úgy tudom, hogy a basszusgitár simán alámegy, (a lábdob meg végképp, ha hangosítani kéne).

    Ha 12˝-es lenne, akkor azt mondanám, hogy ennyi tanulópénzt megér.

  • 11.

    De, elképzelhető. Ezt a márkát én sem ismerem, és igaz, hogy csak 2 vélemény volt róla, de az pozitív. Árban nagyon tetszene, ezt most még bele tudnám szorítani.
    Előző hozzászólásomnál is hozzáírtam, sajnos nem zenekari ládáim vannak, és a végfokok nagyon drágák.

    Ha mégis valami csoda folytán ez 400 W-os, és folyamatosan 200-at le tud adni, akkor az ilyen aktív-passzív konstrukció ugyanolyan hatást ad, mintha 2 passzívat tennék a keverőre?

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 10.

    Ránézésre elég érdekes. Én nem ismerem a márkát, de azért lehet jó lenne tudni, hogy a 400w pillanatnyi teljesítmény helyett mennyi az, amit tartósan le tud adni.
    Nem akarok kötekedni, de el nem tudom képzelni, hogy ez 400w-os legyen.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 9.
  • 8.

    Köszi, megnéztem a linket. Sajnos most 2 db-ra nincs pénzem. Ezért is kérdeztem azt, amiről linket beraktam, hogy jó lenne-e, mivel az 2 hangfal. Az egyik aktív, arra kell rákötni a passzívat.
    Fenton SPB-8 Aktív/Passzív PA Hangfal szett 400 W és a kettő együtt 30.000.- Ft.
    Sajnos nem zenekari ládám van, 2 db 80 W-os 3 utas és 2 db 60 W-os szintén 3 utas passzív hangfalak. A végfokokat néztem, nagyon drágák, de ezek a hangfalak kevesek is lennének szerintem.
    A linket nem engedi javítani, még egyszer betettem, így már jó.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 7.

    Pl. ebből kettő, és egyben a cucc: gsfanatic.com

  • 6.

    Szerintem olcsóbb a végfok, de ha nem zenekari ládád van, akkor úgyis azt is kéne venni. Aktív ládával amúgy kevesebb a macera. Kb. 60000-re számíthatsz egy párért. (A linked nem működik nekem.)

  • 5.

    Köszi István! Akkor inkább az aktív hangfal megoldás mellett döntenék. Amit az előbb beraktam linket, arról mi a véleményed?

  • 4.

    A keverő és a passzív hanfalak közé kell egy végerősítő, amit úgy kell megválasztani, hogy jó legyen a hangfalakhoz. Itt elsősorban az illesztés számít és a teljesítmény. Tehát mondjuk ha van 2db 8 ohmos és mondjuk 300 wattos, vagy nagyobb hangfalad, akkor egy 2x300-as vagy kisebb végfok kell hozzá, ami terhelhető 4-8-16 ohmos illesztéssel is. Egyébként zenekarban nem szoktak 3 utas hangfalakat használni, vagy 2 utas, vagy ez még kiegészítve mélynyomó ládá(k)val.

  • 3.

    Köszönöm szépen Gábor, most akkor minden tiszta. Nekünk elég az 1002-es, mert általában éttermekben zenélünk, szabad téren ritkábban. Akkor inkább aktív ládában gondolkodom, talán olcsóbban megúszom, mint plusz végfokkal. Ezt néztem ki, amit most felérnék. Mivel az egyik aktív, a másik passzív, ez is szépen sztereóban szólna 2 oldalról? Monitor ládának jó a kisebb combonk is.
    www.electronic-star.hu

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 2.

    Pénz és teljesítmény kérdése, mit szeretnél. Én egy nagyobb behringert használok (2222-est), két AER aktív ládával, nagyon jó. De ha van passzív ládá, vegyél egy végfokot, és az úgy tökéletes lesz.

  • 1.

    Akjtív ládákat, vagy kell egy végfok, és passzívat.

GS AKTIV