Azon tűnődtem a napokban, hogy vajon matt fekete gitárról a kifényesedett zsírfoltokat el lehet-e tá

Sziasztok!
Azon tűnődtem a napokban, hogy vajon matt fekete gitárról a kifényesedett zsírfoltokat el lehet-e távolítani vagy csak inkább hagyjam a francba.
Valakinek valamilyen ötlete? Újra festetni nem szeretném természetesen.
köszi.
    Kommentzahl - 28
  • 28.

    Ez a ˝szivacs˝ nálunk ˝vlies˝ lap néven forog. Legalábbis hasonlít rá. Azt nem tudtam, hogy 600-as szemcseméretben is van.

  • 27.

    www.muszervilag.hu
    ;-)
    Meg kell mérni az eredeti érdességet, és annak megfelelő szemcseméretű pasztával vagy csiszolóval megdolgozni.
    Persze minden ilyen esetben kell próbát végezni (valaki más gitárján....(bocsi nem bírtam ki))

  • 26.

    Tényleg nem hallottam még ilyenről, de nem is vagyok fényező.
    Ki fogom próbálni.

  • 25.

    A csiszolószivacstól abban tér el amúgy a textília, hogy még finomabban veszi fel a felületi formai kialakításokat, sokkal szebben lehet vele dolgozni.

  • 24.

    Imrét meg pelenkázzátok át, légyszi! :)

  • 23.

    www.uni-max.hu
    Erre gondoltam, ennek volt egy méretre szabott fajtája anno, ezt neveztük csiszolórongynak.

  • 22.

    Szerintem te szivatsz minket! Ennek papírgumibakgyűrű és lyukvisszacsináló karika szaga van! Hallottatok már az ellenindexről? Az egy elektronika amit az index áramkörèbe kell beèpíteni úgy hogy amikor megy az index akkor kioltja a fènyt amikor meg nem megy akkor világít. De van nekem eladó elektromos nyalòkaforgatóm, elemes és díznis fejnélküli malackám, megnyomod röfög! Én komolyan besz@rok rajtad, szívesen meghívnálak a legénybúcsúmba jót röhögnénk együtt az tuti! Ellenpolír! Kéne venni nem?

  • 21.

    Engem ez a csiszolórongy érdekelne, mert nem találkoztam még vele. A csiszolószivacsokat használom is alakos felületekhez, de ez a rongy ismeretlen számomra.

  • 20.

    Szóval:

    :)

  • 19.

  • 18.

    ezen ne múljon :) Csak akkor ne a fényezés technológiáit vitassuk meg, hanem valami sörhöz illőbbet :)

  • 17.

    Hát, egyszer üljünk be sörözni!

  • 16.

    Persze, nem akarok én kizárólagos véleményt formálni, csak meg akartam védeni az opciómat, mert tapasztalatból ismerem.

  • 15.

    Én is remélem, de hadd reagáljak még.A narancsos feléület az a lakk felszórásának a hibája, a hibásan beállított viszkozitás miatt.Amiről itt szó van, az az, hogy van egy matt gitár, aminek a kifényesedett felületét vissza akarja mattítani.a paszta segít abban, hogy a felület egyenletesen kopjon.A felülete olyan lesz, a nagyszemcsés paszta és a finom csiszolórongy használatával, mintha matt felületet fújtál volna.

  • 14.

    Nem a bázist és lakkot mondtam, hanem a szerszámokat. Bármilyen lakkot használunk, ha azt puha dörzsivel csiszoljuk vissza, az pár helyen narancsbőrös, egyenetlen lesz. A lakkfújás során előforduló esetleges egyenetlenségeket ez nem tünteti el. Én ezt mondtam. Tudom, tapasztaltam. Sőt, az is biztos, hogy ahány szakember, annyi jó megoldás létezik. Én az enyémet mondtam. Azt sem vettem figyelembe, hogy van olyan műhely, ahol a finist már vissza sem csiszolják. Sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni. De láttam pár drága autót közelről, nem szeretném a fényezését a gitáromon. És igazad van, minden megoldást érdemes megismerni. Jó eszmecsere volt, remélem segítettünk a témaindítónak. :D

  • 13.

    Ja és fújattam le nem egy gitárt ilyen lakkal, brutál szép eredménnyel.

  • 12.

    És mitől lenne narancsos a felülete ettől a munkától???Amúgy meg a Fender pont autólakkokkal kezdte a színeket igazán választékosan használni.Szinte minden tradicionális színt egy-egy autó lakkjával érték el.Amúgy meg, az a fényezőműhely, ahol narancsos és igénytelen felületet fújnak, nem komoly műhely, sőt!Alap, hogy legyen teljesen feszes a lakk és semmi hiba ne legyen benne, amikor elhagyja a műhelyt.Legalábbis én anno így tanultam, nem úgy, hogy egy autónak mindegy.Ez nem igaz, nem így van.
    Ha Neked ez nem jó, ezzel nincs baj, de attól ez még működik.Pontosan ilyen módszerekkel dolgoznak a Mylespaul fórumos srácok is a GIBSONjaikon is!Ha hiszed, ha nem, a legfinomabb módszert írtam le.De, előbb próbáld ki, meg nézz utána, ha nem válik be, visszatérünk rá!
    Amúgy olyan műhelyben voltam tanuló, ahová nagyon drága autókat hoztak és már 96-ban volt lakkjuk, aminek literje 70 ezer forint volt.A legolcsóbb lakkok is elég húzósak voltak, nem minden mindegy alapon ment a munka, hanem magas minőségben.

  • 11.

    Figyi, amit az autón használnak, az nem biztos, hogy a gitárosoknak is jó lesz. Egy Volvo fényezése, ha egy jóérzésű Strat tulajdonos gitárjára kerülne, sírva futna ki a világból. Tudniillik, hullámos, narancsbőrös. Nem tükörsima. Ezt a tükörsima felületet csak kemény csiszolással érjük el. Persze ez a kocsiknál nem számít. Nálunk igen, de csak abban az esetben, ha profi munkát szeretnénk. Tudom, a matt felületnél majdnem mindegy. De akkor egy kompromisszum: haszáljunk nyogodtan több anyagot is, nem kell csak egy szerszámra korlátozódni. Nekem a papír vált be. Utána mehet a dörzsi finomcsiszolás. De én a saját gitáromon biztos, hogy tükörsima felületet csinálnék... Szerintem

  • 10.

    A papír pont nem jó, emiatt írtama csiszolórongyot.Az egy műszálas cucc, olyasmi, mint a mosogatószivacs dörzsis fele, csak meghatározott finomságú.Nem karcol és a polírpasztával együtt gyönyörűen mattít.Autófényezők így mattítják le a lakkot, ha ne teljes elemet akarnak fújni, csak a hibás részt.Nem én találtam ki, hanem tanultam ezt a szakmát...

  • 9.

    Azért a pasztával csak óvatosan (vagy sehogy). Lehet nagyszemű is, az nem fog mattosodni, inkább fényesedik. Ha van még lakkréteg a gitáron, akkor vizespapír 2500, vagy finomabb, óvatos mozulatokkal mattos lesz. Abban az esetben, ha a sokat használt, fényesebb részt kellene visszacsinálni. De a szélénél rohadt óvatosan kell eljárni, mert a papír széle karcol.

  • 8.

    Ha csak zsír:
    media.musiciansfriend.com

    A matt gitár fényesedik, a fényes mattul.
    Ilyen az élet... :D

  • 7.

    www.mylespaul.com/
    Mylespaulon egy nagyon kedvelt téma!

  • 6.

    A zsírt már leírták.Autófényező szaküzleteknél (van online is) lehet kapni nagyszemcsés polírpasztát és különféle finomságú csiszolórongyokat.Egy finom rongy és a nagyszemű paszta, majd finomabb polírpaszta és finom rongy, előbb a fényesedett, majd a teljes felületen, nem túl erős mozdulatokkal.Tökölős, de működik.

  • 5.

    Ami a kezem ügyében volt matt fekete hangszer annál a zsírfoltot sima mosogatószeres ronggyal el lehetett távolítani de a sokszor használt felületeken a kifényesedést - amit a matt felület megkopása, felpolírozódása - okozott csak újrafestéssel lehetett volna orvosolni. Véleményem ugyan az mint a Bende Gábornak :-)

  • 4.

    Ecetes rongy. Vagy valami hasonló anyag, ami zsíroldó, de a festéket nem bántja. Iskolai táblát is azzal szokták letörölni, utána jó. vagy profin:


    Meg kel venni tőlük hozzá a cuccot (biztos árul más is ilyet persze). www.musicnomadcare.com/

  • 3.

    ˝Hagyjam a francba˝.

  • 2.

    Homokfúvás?

  • 1.

    Dorzspapir, femgyapot?

GS AKTIV