Üdv mindenkinek!

Üdv mindenkinek!

Egy kis észrevételt szerettem volna jelezni. Épp tegnap kaptam meg egy Boss TU-05 kromatikus csiptetős Hangolót. Elkezdtem kipróbálni egy elektroakusztikus gitáron, négy féle üzemmód közül választhatunk, kromatikus, gitár, basszusgitár, ukulele. Kromatikusan teljesen jól működik, de mikor átkapcsolok gitár üzemmódba, ott már eltér a helyes hangolástól. Magyarul a gitár módban, csal a hangoló. Felhívtam a boltot ahonnan rendeltem, ott is kipróbáltak több darabot mindegyiknek ez volt a hibája. Felvették a kapcsolatot a márkakereskedővel és közölték hogy a Boss is tapasztalja és elismeri a problémát. Nem tudni még hogy mit csinálnak vele vissza kell küldeni vagy jó úgy ahogy van. Belegondolva, sohasem használtam az előző Hangolóimat sem gitár módban, de gondoltam ha veszel 8400 Ft-ért egy Hangolót + szállítási költséggel olyan 10 000 körül, azért jó tudni róla. Csak információnak szántam a bejegyzést nem kritikának. Amúgy nagyon jó kis Hangoló, Akkumulátoros lehet tölteni, digitális kijelző, nagyon jó fényerővel minden klappol amúgy :-) kivéve ezt a picike részletet. Linkelem a videót amit feltettem a YouTubera ott lehet látni a problémát. A hang egy kicsit gyenge de nem erre tettem a hangsúlyt. szép napot!
Link:
    Number of comments - 11
  • 11.

    Köszönöm

  • 10.

    TC Polytune egyértelműen.

  • 9.

    A TC Polytune nekem maximálisan bevált, színpadon is, azt merném ajánlani.

  • 8.

    Köszönöm a válaszokat. Ha esetleg vissza küldeném. Mit ajánlanátok? Csak csiptetős érdekel. Köszönöm

  • 7.

    Az andertons csinált egy összehasonlító videót hangolókról (pedál meg csiptetős is), biztos megtalálod a jutyúbon. Szerintem érdekes és tanulságos. Ha jól emlékszem, ott is a Boss pedálja volt az, aminél elvileg be volt hangolva a gitár, de fülre mégsem volt tökéletes...

  • 6.

    L_K: Én is azt írtam, hogy a hangszerre igazított kell legyen a pontosabb. Tehát le kéne mérni a valóságot egy rendes hangolóval. Ami a gitárokban van, ott általában a 2 cent eltérés is belefér. A Boss Tu 5-nek 1 cent a hivatalos. Tehát, föl kéne tenni egy TC Politune vagy Unitune hangolót mellé stroboszkóp módban (úgy 0,02 centet tudnak), és megnézni, melyik beállítással passzol. Ha a gitárral, akkor nincs baj, mert annak kell pontosabbnak lennie. Ha a kromatikussal, akkor sz.r a cucc.

  • 5.

    Érdekes. A logikus az lenne,hogy hangszerre igazított hangolás a pontosabb,ha az A/D-nem a mérési hibái egy 2kHz tartománynak az x %-a pl a bemeneti illesztések, vagy a kvantálás, bár azt egy 12-14 bites ADC esetén a mi fülünk már rég nem hallja ,az kevesebb,mintha a tartomány 10-20kHz. Szóval ilyen jellegű tévesztés nem mérési hiba,hanem szoftverfejlesztési. Szerintem a Bossnál épp azon gondolkodnak,hogy miként adják el,hogy mégiscsak jó,ami szar.ciki...

  • 4.

    Az igazság az, hogy vannak a tiszta hangolású hangszerek, meg a többi. A gitár ez utóbbi csoportba tartozik, még a true-temperament hangolás is a temperáltságból adódóan hamis. De az egész zeneelmélet bevallja, hogy a hangrendszerben hibák vannak, kómák így magyarosan írva. De a népzenében is vannak eltérések, úgyhogy maga a viszonyítási alap, a tengerszint is nem feltétlenül 100%-ig egzakt.

  • 3.

    Nem olyan nagy gáz, kis hibával a zongora is szól. Mint itt (0:19-től)

  • 2.

    Katasztrofális. Embert a marsra aztán egy k.rva hangolót sem tudunk legyártani. Ès mit mond a boss? Uram semmi gond nincs a hangolóval csak egy kicsit hamis! :)))))

  • 1.

    Meg kéne próbálni egy komoly hangológéppel összevetni (mondjuk valami TC-vel), ahol az accuracy ±0.02 cent, és ott lesz az igazság. Ugyan az egy 1 centet ez jelentősen túllépi, de egyáltalán nem biztos, a kromatikus rész meg atompontos.
    Az viszont nem szokatlan, hogy a hangszertípusra beállított hangoló pontosabban mér, mint a kromatikus. Jó eséllyel az van ugyanis, hogy ott egy bizonyos frekvenciára koncentrál, tehát sokkal kisebb a tűréshatára, mint a kromatikus esetében.

GS Active